lyžařské vybavení - tématické články (strana: 9) - SNOW.cz

CZ SKI: bootfitting pro náročné

Výběr z nejnovějších modelů vybavení pro zimní sporty na ploše 350 m2, testcentrum a Expert Point pro značky Atomic a Salomon, zkušení bootfitteři a profesionální servis nebo exkluzivní prodej českých snowboardů Endless z dílny trenérů Evy Samkové. To vše a mnohem víc v prostorné prodejně CZ SKI na nákladovém nádraží Žižkov.

Garmin Forerunner 255 budí sportovní emoce

Nové hodinky Garmin Forerunner 255 jsou sportovní hodinky střední třídy, které by podle názvu měly být zaměřené především na běžce. Předsudky ale nechte doma a nenechte se zmást ani názvem, ani jejich zařazením. Jedná se o hodně „nabušený“ sporttester, který sportovcům hodně zamotá hlavu.

Chcete si užít zimu? Vybavte se u nejlepších!

Pražská prodejna HARFASPORT letos svým zákazníkům naděluje opět větší nabídku, a to napříč celým sortimentem. Že je HARFASPORT centrem sjezdového lyžování, víme už léta, první sjezdovky začali prodávat již před 26 lety. Letos je jednoznačně i největším centrem pro běžecké lyžování. Pojďte nahlédnout dál…

Nic než Nix

Nix je latinsky sníh. NIXSKI je zase lyžařská speciálka „nové generace“ na kraji Hranic na Moravě, přímo u cyklostezky, pouhý kilometr od dálnice. Proč nové generace? Projekt vedou mladí a moderně smýšlející majitelé. Poznáte to třeba už podle toho, že v okolí nově zrekonstruované budovy se pasou ovce a pobíhá pes Brita.

Jak vybrat helmu na skialpy

Skimountaineering, skitouring či skialpinismus kombinuje lyžování s pohybem v technicky náročném, často horolezeckém terénu. To klade na skialpovou helmu trochu protichůdné nároky - musí být lehká a dobře odvětraná, ale zároveň pevná při pádu. Použití lezecké nebo lyžařské helmy bude vždy jen kompromis, skialpové helmy totiž mají dvojí certifikaci ...

Arva Reactor - sofistikovaný a spolehlivý lavinový batoh

Arva je celosvětově známý francouzský inovátor a výrobce lavinové výbavy pro entuziasty i profesionály. Na trhu působí už déle než 35 let a v jeho nabídce nechybí ani originální lavinové batohy.

Kästle jde do nové sezóny s Ester Ledeckou a mnohými novinkami

Legendární rakouská značka Kästle to pod křídly českého podnikatele Tomáše Němce myslí s atakem nejvyšších příček vážně. Do nadcházející zimy jde nově s českým lyžařským fenoménem Ester Ledeckou.

Lyže black crows pro neomezené sjezdy

Černé vrány z Chamonix. Legendární značka lyží s nezaměnitelným designem, kterou založili dva vynikající freerideři – Bruno Compagnet a Camille Jaccoux. Na záčátku chtěli vytvořit lyži, která by zvládla všechny typy sněhu a na které by slyžovali z ikonického Mont Blancu až do Chamonix. Tak vznikl první model – corvus. Kolekce lyží se ale postupně r...

Blizzard: Jedinečné jádro TrueBlend

Rakouský Blizzard jde vlastní cestou – místo aby vymýšlel všemožná lákadla viditelná na povrchu lyže, zaměřil se na nitro – jeho nové modely jsou postaveny na novém propracovaném jádru TrueBlend. Není potřeba být velký myslitel, aby člověku došlo, že nikoli barva, ale právě hlavně vnitřní konstrukce je to, co lyži udílí patřičné vlastnosti.

Sladké osmdesátky: Dynafit slaví vynález pinového vázání speciální kolekcí

Jen máloco změnilo skialpinismus tak jako vynález pinového vázání. Před 40 lety se Rakušan Barthel vrátil ze skialpové túry na Mont Blanc a vyčerpán přemýšlel o tom, co změnit, aby se chůze s lyžemi na nohou zjednodušila. Z jeho invence vznikl Low Tech, první bezrámové lyžařské vázání. A Dynafit byl od počátku u toho. Proto u příležitosti kulatého ...

Tecnica: klasika pro experty

Historie slavné botařské značky Tecnica se začala psát již v roce 1930. Lyžařským botám se věnuje přes padesát let a po celou tu dobu dodává lyžařskému světu zajímavé inovace. Vlajkovou lodí značky je model Mach 1, kde se koncentrují i všechny nejvýznamnější novinky.

Heliasport: kvalita a špičkový servis jako standard a k tomu kompletní sortiment značky Nordica

Heliasport, to jsou dobře zavedené lyžařské obchody s dlouhou tradicí. Do těchto sportovních speciálek směřují zejména nároční zákazníci: Heliasport je totiž charakteristický svým zaměřením na kvalitu ve spojení s nejlepšími značkami sportovního vybavení. Například nejširší sortiment lyží a bot Nordica najdete právě zde.

Ten, co kreslí dokonalé lyže - Forest Skis

Zatímco v sídle jedné nadnárodní značky likvidovali celou špatně navrženou kolekci lyží, za monitorem v Liptovském Mikuláši dopočítával Viktor Děvečka, jak se budou bílé linky, které na černém pozadí nakreslil, chovat v realitě. Byly to jeho dvacáté první lyže. A hned první prototyp fungoval přesně tak, jak vypočítal.

Stöckli – etalon švýcarské kvality

Stöckli je nekompromisní švýcarská kvalita v lyžování. Lyže této značky jsou řemeslně dokonalé kousky, které, pokud je dobrý lyžař vyzkouší, už nebude chtít nikdy za nic vyměnit.

Kästle míří vysoko aneb co se děje v Novém Městě na Moravě?

Tradice výroby lyží na Vysočině sahá až do roku 1896. Od prvních prototypů celodřevěných lyží přes první laminátové lyže s plastovou skluznicí Artis Sapporo z roku 1962 se továrna rozrostla až k dnešním 293 zaměstnancům a stále roste. V loňském roce se v novoměstské továrně vyrobilo neskutečných 140 000 párů lyží, přičemž v příštím roce dojde k nav...

Ortopedicky tvarované lyžařské vložky

Jaké jsou výhody ortopedicky tvarovaných vložek:

  • Vyšší tepelný komfort a lepší prokrvení chodidla
  • Lepší usazení nohy a postavení kotníku, podpora podélné klenby
  • Omezení bolestí v oblasti chodidla
  • Přesnější a rychlejší přenos sil, rozložení tlaku na větší plochu chodidla

Nová sezóna v AVEX SKI je zahájena. Na lyžaře čeká řada bonusů

Milovníci zimních sportů už nedočkavě vyhlížejí první sníh. Než ale napadne, je třeba se na novou sezonu pořádně připravit. Protože kdo je připraven, není zaskočen. Ve zlínské lyžařské speciálce AVEX SKI na příznivce lyžování, běžkování i skialpinismu čeká hned celá řada benefitů.

Always good times. Přichází renesance lyžování

V současné těžké době neprožívá veselé časy ani lyžování. Ceny energií, inflace či globální oteplování jsou hrozbami, které mají potenciál zbortit současnou rovnováhu fungování lyžování v jeho všech podobách. Ne každý ale vidí lyžařskou budoucnost negativně. Třeba ředitel společnosti Elan, Leon Korošec.

Atomic a Salomon - v Expert Pointech najdete to nejlepší

Požadavky zákazníků-lyžařů jsou stále vyšší a vyšší, nestačí už pouze vzít si lyže, zaplatit a jít. Nákup tak zásadních prvků lyžařské výbavy, jako jsou lyže a boty, je dnes až rituál. Budete-li nakupovat v prodejnách Expert Point, dostante nejen kvalitní a dobře zvolené vybavení, ale i komplexní zážitek.

Elan - vesnická továrna na světové lyže

Značka Elan má pro nás Čechy trochu zvláštní význam. Kdysi jugoslávské lyže se špičkovou image – sedlal je neporazitelný Ingemar Stenmark – se daly pořídit i za tuhé totality například v prodejně Pragoimpo. Byly to nejrozšířenější světové lyže na československých socialistických kopcích.

Komerční tipy