Test lyží Egoé Parazit 2023/24: Excentrický lamač srdcí

Lyže Egoé Parazit jsou loňskou designovou novinkou, která se inspirovala legendárními modely z dob, kdy světu vládlo lyžování. Pochází z dílny designérského studia a je to zároveň produkt, na němž hned poznáte, že má ambice být dokonalý.

Völkl slaví stovku

O tom, že Völkl slaví 100 let své existence, jsme sice již psali, ale řekněte, není to tak významné jubileum, že se ho vyplatí oslavit přinejmenším dvakrát? Každopádně, oficiální firemní oslava proběhla až letos v září, při kteréžto příležitosti jsme navštívili Straubing, místo, kde se vyrábí lyže v jedné z nejmodernějších továren Evropy.

Technologie VIVID od značky Giro: Posiluje sebevědomí na sněhu

Společnost Giro, známá svými inovacemi v oblasti technologií pro outdoorové sporty, přináší do světa lyžařských a snowboardových brýlí revoluční technologii VIVID. Tato patentovaná inovace, vyvinutá ve spolupráci s globálním lídrem na poli optiky – firmou ZEISS Optics, není jen estetickým prvkem, ale přináší zcela nový způsob vnímání pohybu na sněh...

Recenze dámského batohu Gregory Targhee 24 LD: kabelka na skialpy

Gregory se specializuje na výrobu bytelných a pohodlných outdoorových batohů. Tento model je dámskou variantou bestselleru Targhee a získal několik ocenění ISPO Awards. Vejde se do něj vše, je praktický a navíc hezký.

Test lyží Atomic Cloud C14 Revoshock S 2023/24: pro sportovní dámy

Atomic Cloud 14 jsou lehké dámské lyže, které jsou vhodné pro lyžařky, jež mají slušnou techniku – jde o nejvýkonnější dámský model v kolekci. S využitím technologií jako Revoshock S, Flite Woodcore a TI Powered poskytují to nejdůležitější z know-how Atomic v elegantním dámském kabátě. Očekáváme tak, že tyto lyže nabídnou snadné ovládání a výbornou...

Blizzard: Pravdu? TrueBlend

Rakouský Blizzard jde vlastní cestou. Namísto lákadel v podobě tlumičů a výztuh viditelných na povrchu lyží se zaměřil na jejich nitro. Některé jeho modely jsou totiž již druhý rok postaveny na novém propracovaném jádru TrueBlend a letos přibývají do kolekce další.

Test lyží Blizzard Thunderbird R15 Wide Body Ltd 2023/24: Ostrá duše, tolerantní tělo

Lyže Blizzard Thunderbird R15 Wide Body Ltd jsou na trhu již nějakou tu sezónu, a dokonce už proběhly i redakčními testy. Pro následující sezónu ale i ony dostaly dřevěné jádro Trueblend Piste, takže jsme byli zvědavi, jak se jejich charakter projeví.

Test lyží Augment RC 2023/24: pro vyspělé a sportovní lyžaře

Augment jsou ojedinělé lyže vyráběné v Rakousku, mimo jiné společně v jedné továrně spolu s legendárními Van Deer Marcela Hirschera. Model RC je prvním v kolekci, který můžeme označit jako komerční produkci. Nad ním jsou k dispozici ještě modely Pro určené pro závodníky masters a modely Worldcup FIS pro výkonnostní vrcholové lyžování.

Novinky Van Deer 2023/24: K lyžím značka přidává i boty

Van Deer – Red Bull Sports je relativně nová ambiciózní značka lyží, na jejichž vývoj a výrobu dohlíží bývalý famózní sjezdař Marcel Hirscher. Nyní je sedlá i jeden z nejlepších slalomářů současnosti, Nor Henrik Kristoffersen. V nabídce Van Deer najdete několik modelů od juniorských a závodních lyží až po freeridové nebo skitouringové lyže. Každý m...

World Ski Test 2023/24: test závodních obřaček

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Test lyží Atomic Redster S8 Revoshock C 2023/24: Klidný slalom

Jamile se v názvu objeví S, čekáme logicky slalomky. Agresivní, tuhé, na krátké oblouky, bez odpuštění. Ale v případě nových Atomic S8 se to od začátku vyvíjelo krapet jinak.

Novinky Völkl 2023/24: vetkaný karbon v nových modelech

Německá fabrika na výrobu lyží se za 100 let své existence rozrostla v jednoho z nejvýznamnějších hráčů v závodním i komerčním lyžování. Legendární žlutý design proslavil zejména velmi žádané modely Racetiger – ten je ostatně stále aktualizován, třeba i v červené variantě.

Test lyží Dynastar Speed Course Master GS Konect 2023/24: pravá komerční obřačka

Testéři nešetřili superlativy a popis „tohle je pravá komerční obřačka“ byl v testovacích kartách jeden z nejčastějších. A není rozhodně daleko od pravdy.

Jak vybrat dětské lyže, boty a doplňky aneb proč pro děti jen to nejlepší

Nákup dětských lyží, bot, holí a dalších doplňků je oproti výběru vybavení pro dospělého náročnější – musí brát ohled na růst dítěte, rizikem je ale i špatný výběr nebo špatná kvalita.

Test lyží Blossom N°1 XC 2023/24: pro ambiciózní, sportovní jezdce

Lyže Blossom Numero 1 XC je prezentována jako výkonná, avšak všestranná lyže s důrazem na závodní charakter, který je do ní otisknut jako DNA značky Blossom. Je navržena pro zkušené lyžaře, kteří hledají stabilní a výkonný nástroj pro rychlou, silovou jízdu. Jak se nám líbila?

Jak vybrat skialpové lyže

Zorientujte se v aktuálních modelech lyží pro skialpinismus, skitouring či skimountaineering většiny dostupných značek a přečtěte si pár tipů, podle čeho je vybírat! V článku poradíme, jak vybrat skialpinistické lyže, protože vhodné vybavení dokáže umocnit prožitek z hor, naopak nevhodným výběrem si můžete přivodit značné nepříjemnosti.

Novinky Fischer 2023/24: nové sjezdové boty s Boa

Rakouská firma z údolí řeky Inn, jejíž kořeny sahají do roku 1924, kdy dělník, vyrábějící vlakové vagóny, naohýbal ze zbylých dřevěných latí pár prken do tvarů lyží, aby záhy založil továrnu. Josef Fischer pak vybudoval výrobu, která už před jeho smrtí v roce 1959 vyprodukovala více než půl milionu párů lyží. Dnes je logo jeho firmy vidět na světov...

Recenze lyžařské přilby Atomic Savor GT Amid Visor HD PHOTO G: Přilba s automatickým zorníkem

Atomic nejsou zdaleka jenom lyže. Silně se věnuje i doplňkům, a to, jak se mu to daří, ilustruje i lyžařská přilba s integrovaným zorníkem Atomic Savor GT Amid Visor, kterou jako novinku přináší pro sezónu 2023/24. Otestovali jsme ji.

Jak vybrat skialpové boty

Udělejte si přehled o aktuálních modelech skialpinistických bot většiny dostupných značek a přečtěte si pár tipů, podle čeho je vybírat.

Recenze lyžařských brýlí Scott React: Cool zorník v chytrém rámu

Zakladatel Ed Scott, nadšený lyžař a inovátor, se proslavil zejména první hliníkovou lyžařskou hůlkou (1958). Brzy se ale značka Scott rozšířila do dalších oborů a sportů, jako je motokros nebo cyklistika – tam i v lyžování dlouhodobě patří mezi ikony i v oblasti sportovních brýlí.

Komerční tipy