zimní dovolená - tématické články (strana: 2) - SNOW.cz

Tipy SNOW tour: Plešivec – zajezděte si na „tvrdých ženských“

Avizovaná obleva sice dorazila, ale české sjezdovky to až tak výrazně neovlivnilo, protože střediska už měla na sjezdovkách připravený dostatečný základ. My jsme o víkendu navštívili krušnohorský Plešivec, který nás příjemně překvapil pěkně tvrdými tratěmi, takže se na relativně rovném podkladu dalo lyžovat skoro celý den. Poprvé jsme tady také vyz...

Horský resort Rokytnice nad Jizerou láká na alpské lyžování na jedné z nejdelších tuzemských sjezdovek

Zasněžené vrcholy, spoustu sněhu a dobrodružství na horách, to vše nabízí Horský Resort Rokytnice nad Jizerou nacházející se v malebném prostředí Krkonošských hor.

Horní Rakousko: kde děti objeví krásy lyžování

Kde se učí lyžovat děti v Horním Rakousku? Tam, kde se to naučila většina tamních obyvatel, tedy v rodinných lyžařských střediscích, která mají hned za dveřmi svých domů. Tato střediska totiž nabízejí nejen výukové parky perfektně přizpůsobené dětem, ale hlavně přehledné terény, když děti opustí plácek pro začátečníky a zažívají svá první dobrodruž...

Paseky nad Jizerou: pohodová rodinná dovolená

Při plánování rodinné dovolené s dětmi určitě přidejte do svého hledáčku Skiareál Paseky. V areálu na vás dýchne až domácí atmosféra, která společně s krásou starých roubenek rozesetých na stráních dělá z Pasek výjimečné místo.

Lyžařské areály v ČR jsou připravené na jarní prázdniny 2024 a s cenami nižšími než v zahraničí

Prakticky všechna horská střediska v ČR fungují - v provozu je v nich přes většina dopravních zařízení a sjezdových tratí, tedy přibližně 360 lanovek a vleků a 300 km sjezdovek.

Tipy SNOW tour: Branná – malá, milá a stále oblíbená

Jesenický skiareál Branná je naší každoroční zastávkou, která nás z „hltání alpských safari kilometrů“ hodí do domácké pohody, kdy je na sjezdovkách cítit i slyšet hlavně radost dětí z lyžování, v hospodě u lanovky praská krb a majitel přezdívaný Bandita tu osazenstvu, co dolyžovalo, nalévá domácí slivovici.

Zima podle vašeho gusta na Dolní Moravě

Místní horské údolí, které není tak malé, jak by se na první pohled mohlo zdát, vám nabídne téměř vše, na co si jen v zimě vzpomenete. Ať už máte vášeň pro lyže, skialpy, nebo jen hledáte neotřelou zábavu na sněhu – Horský resort Dolní Morava vám to vše splní.

Bílá: vyhřívaná 6sedačka s bublinou je jen jednou z mnoha novinek

Na Ostravsku a v celých Beskydech dlouhodobě dominuje lyžařské nabídce skiareál Bílá – je nejen největší, ale hlavně nejvšestrannější a se zárukou dlouhé jarní sezóny.

Ski aréna Jizerky - tři areály pro rodiny s dětmi

Tři areály sdružené pod značkou Ski aréna Jizerky jsou ideálními místy pro rodinné lyžování a výuku malých lyžařů.

Tipy SNOW tour: Lienz – sluneční terasa s prázdnými sjezdovkami

Nad východotyrolským městem Lienz se tyčí menší areál Hochstein se sjezdovkou Světového poháru a větší a prosluněný areál Zettersfeld, který nabídne jezdivé červené sjezdovky bez davů lyžařů a s rovným povrchem i odpoledne. Zettersfeld je se svou ohraničenou Fun Areou a sáňkařskou dráhou vhodný i pro děti a nabídkou značených tras mimo sjezdovky os...

Přemyslov - rodinné lyžování na dohled Pradědu

Ski areál Přemyslov je moderním všestranným lyžařským centrem v Jeseníkách, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Mezi areály vybavenými sedačkovou lanovkou navíc patří k těm cenově nejdostupnějším.

Innsbruck: lyžování, kultura i jiné atrakce s jediným superskipasem

Innsbruck, hlavní město Tyrolska s více než 140 tisíci obyvateli, je často označováno jako „hlavní město Alp“. Množství sportovních a kulturních atrakcí, které návštěvníkům nabízí, to jen potvrzuje. Mnoho z nich je přitom zahrnuto v jediném superskipasu SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

Horní Rakousko: zimní dovolená, která je nejblíže

Sedm lyžařských středisek v Horním Rakousku je zárukou lyžování bez dlouhého a úmorného cestování. Nejbližší alpská střediska se nacházejí pouhé dvě hodiny od jihočeských hranic.

Arber - všestranný rodinný lyžařský areál, který bude již brzy energeticky soběstačný

Arber neboli Velký Javor je dokonale všestranná šumavská hora s terény všech obtížností, které jsou navíc velmi přehledně uspořádané. Jak nejmenší lyžaři, tak rodiny i závodníci si Arber užijí naplno. A lyžovat tu můžete s čistým svědomím, že energie potřebná pro lyžařský provoz pochází z místních ekologických zdrojů.

Říčky v Orlických horách: Moderní a zároveň tradiční lyžařský areál letos slaví 100 let lyžování na Orlickoústecku

Říčky si postupně vybudovaly renomé všestranného lyžařského areálu, kam se rádi vypraví sportovně ladění lyžaři, ale i rodinka s dětmi, kterým slouží hřiště s moderními výukovými prvky. První vlek a sjezdovka byly v Říčkách vybudovány již na konci 50. let minulého století, ale tradice lyžování v nejbližším okolí je mnohem delší – právě letos slaví ...

Tipy SNOW tour: Zillertal Arena – lyžařské kilometry zpestřené atrakcemi

Rakouská Zillertal Arena je se svými 150 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal a zahrnuje několik propojených areálů, které nabídnou převážně sportovní červené sjezdovky. Ve všech areálech pak najdete lyžařské atrakce jako jsou měřené slalomy, měřené rychlostní úseky, skicrossové tratě nebo snowparky. Letošní novinky tvoří zejména...

Donovaly vám dají více zážitků, slev a výhod

Zimní středisko Donovaly v srdci Slovenska nabízí na jednom místě nejvíce emocí a lyžařských zážitků. Ať se na lyžovačku vydáte ze Slovenska, nebo z Moravy, na sjezdovce budete za pár hodin. Ceny denních skipasů se oproti minulému roku nezměnily a přibylo i několik novinek.

Puradies: luxusní hotel s božskými lázněmi na sjezdovce v Leogangu

Dopřejte si božský odpočinek v lázních Heaven Spa čtyřhvězdičkového hotelu Puradies v Leogangu, který stojí jen pár kroků od sjezdovky. A co dalšího kromě úžasného wellness můžete v resortu v zimní sezóně 2023/24 zažít?

Komerční tipy