Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 15) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek]

Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 15)

01.11.2020 22:50:22 #421 

Harry žena

>> #419, MichalW, 01. 11. 2020 22:29:39

Genetika.

Po tatovi…:}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

01.11.2020 23:04:20 #422 

MichalW

>> #421, Harry, 01. 11. 2020 22:50:22

Tata v této famílii je jako ten praktičtější :-D Moudrost mají od rodičky :-D

02.11.2020 08:12:25 #423 

korsičan muž

>> #414, Martin47, 01. 11. 2020 18:52:05

Super.

Distanční výuka udělá z dětí líné povaleče a totální nemakačenka.

Díky této taškařici jsem na učitele dost změnil názor a dá se říct, že pořekadlo „Kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten učí“ stojí na hodně pevných základech.

Mám dvě děti na gymnáziu a třetí je na ZŠ.

Když přišli v září do školy, nastala každoroční klasika. První den tak akorát pac a pusu a hybajte domů. Druhý den dostali ty dvě na gymnáziu seznam učebnic, co si mají na letošní rok pořídit a které budou ke studiu potřebovat.

Ne, nešlo jim ten seznam dát na konci loňského školního roku. Ne, nešlo ho poslat rodičům třeba během letních prázdnin na email (přestože tam posílají každou 3,14ovinu), ne prostě nešlo. Ne, oni na gymnáziu nevědí, jaké učebnice budou děti v nadcházejícím ročníku potřebovat !?!? A to se bavíme o gymnáziu, nikoli o nějakém zapadlém učňáku v Horní Dolní.

Z mého pohledu je to nepochopitelné.

Musí to dětem narvat druhý den školy a dělejte jak umíte. Na poslední dvě učebnice stále čekáme, protože nikde nejsou a čeká se na dotisk !!! A to máme LISTOPAD !!!!!

A distanční výuka ??? Děti si hezky popovídají přes internet (tak čtvrtina třídy – největší šprti), následně dostanou emailem úkoly, ty podle Googlu bez jediného zamyšlení opíší a mají hotovo. Krásně toto téma vystihla ve svém videu Vlaďka Nergešová.

No a soudruh učitel ze ZŠ ??? Tak ten se zatím vůbec neobtěžoval. Ten na výuku přes internet z vysoka kašle, jednou za dva – tři dny rozešle úkoly a tím to celé hasne.

Každopádně se blíží čas třídních schůzek, takže se doufám učitelé přijdou zeptat, jak to dětem jde.

My jsme Husákovy děti, oni budou za 20 let označovány za covidové tupce.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

02.11.2020 10:04:14 #424 

korsičan muž

>> #407, m3, 01. 11. 2020 12:18:09

Taková škoda.

Sněhu mají jako dlouho ne a musí zavřít..... :-(

02.11.2020 10:42:34 #425 

oblouk

Tohle je opravdu přesnej popis průběhu C19 – tak nějak jsem to prožíval i já a nejsem si jistej, že jsem z toho úplně venku. Hlavně makovice není stále OK.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

02.11.2020 12:29:38 #426 

HonzA_ muž

Já nejsem žádný odborník a netroufnu si to nijak hodnotit, natož rozporovat. Ale píše se tam o věcech, které rozebíráte i tady. Včetně testování na slovensku.

https://www.seznamzpravy.cz/…v-usa-126875

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

02.11.2020 12:43:13 #427 

HonzA_ muž

>> #423, korsičan, 02. 11. 2020 08:12:25

„Každopádně se blíží čas třídních schůzek, takže se doufám učitelé přijdou zeptat, jak to dětem jde.“

Naivo. Vy jste u vás měli nějakou třídní schůzku od zavření škol v březnu?

U nás ne (dobromady 4 děti různě SŠ a ZŠ). Učitelé dobře ví proč je nedělají, on by se někdo z rodičů mohl ptát a to konkrétně. A co by potom chudáci učitelé odpovídali.

02.11.2020 12:59:58 #428 

Martin47 muž

Školu u nás charakterizuje následující přístup. Sdělení školy: Všechny úkoly budou pouze na třídním úložišti výukového programu. Sdělení učitele: Vaše dítě bude mít absenci, protože nevypracovalo úkol, který mu byl zaslán na mail, který mu založila škola.

02.11.2020 13:29:13 #429 

korsičan muž

>> #427, HonzA_, 02. 11. 2020 12:43:13

Naivo. Vy jste u vás měli nějakou třídní schůzku od zavření škol v březnu?

No jasně že ne. Do školy šli až na poslední dva týdny v červnu, takže žádný rodičák nebyl.

Ale přijít zeptat by se mohli...... :-)

Na druhou stranu to má ale i klady. Koupili jsme vedle nás starý kravín, kde byla zbořená střecha do které 30 let zatékalo. No a protože máme díky kůrovci dřeva nad hlavu, rozhodl jsem se střechu vyměnit. Je to nějakých 470m2 plochy, takže krov je to slušný.

A protože covid19, tak jsem přišel o tesaře a krov si musím udělat sám. Tedy já a čtyři moje kavky. Žena s nejstarší nám dělají v drtivé většině pouze morální podporu, ale ty dvě mladší (13 a10), se ze stavby nehnou.

A hned je vidět posun. Slečny za ty tři týdny dost svoji tělesnou schránku zpevnili. Ruce mají jak kulturistky. Ta malá má ramena, až z nich jde strach. 90kg těžké krokve těch 30m na stavbu nyní nosíme ve třech úplně v pohodě, zatímco na začátku to v pěti skoro nešlo. Ta 10letá zatlouká 150ky hřebíky bez ohnutí, závitové spoje dělají už úplně sami, obě vyměřují jak starý tesařský mazák, prostě paráda. ..... :-) Covid škola života.

Studijně to asi moc do budoucna nevypadá, ale rukama se uživí určitě. A až budou za nějakých 15 let stavět svůj vlastní barák, krov budou mít v malíčku.

Je třeba na všem hledat klady.

02.11.2020 13:40:05 #430 

Harry žena

>> #429, korsičan, 02. 11. 2020 13:29:13

No a protože máme díky kůrovci dřeva nad hlavu, rozhodl jsem se střechu vyměnit. Je to nějakých 470m2 plochy, takže krov je to slušný.

Zaujimave. Korsi,nebola by toto cesta ako sme sa bavili ako sa pokusit zachranit cisty pruser s drevom?

Rychlo dorobit halu, nakupit chemiu,narobit krovy a cakat?

caute Harry

P.S. V dobe ked vsetci chcu byt youtrubkami, neni taketo narabanie s detmi trestne? :} Naucit robote a zodpovednosti?

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

02.11.2020 16:28:22 #431 

HonzA_ muž

>> #368, Martin47, 31. 10. 2020 07:11:03

„Neměla by se pandemie vážné a smrtící nemoci projevovat zvýšenou úmrtností?“

Vysvětlení od ČSÚ proč mají data o úmrtí jen do 36. týdne a jak je budou postupně zveřejňovat:

Dobrý den, aktualizace dat za 37. kalendářní týden proběhne zítra, tj. 3.11. po 9:00; údaje za 38. týden poté k 10.11.

Český statistický úřad (dále také ČSÚ") si plně uvědomuje závažnost a aktuálně (resp. již od jara) zvýšenou potřebu co nejčerstvějších dat o počtech zemřelých.

Dovolte nám nejdříve stručné nastínění procesu sběru dat o zemřelých Českým statistickým úřadem.

Data o zemřelých osobách ČSÚ sbírá formou zpracovávání zaslaných statistických hlášení o úmrtí za každé jednotlivé úmrtí z matričních úřadů. Hlášení mají jak elektronickou formu, tak formu papírovou (včetně formy skenu zaslaného datovou schránkou). Matriční úřady pak mají ve vyhlášce o Programu statistických zjišťování stanovenou lhůtu pro vytvoření hlášení pro statistiku a jejich zaslání na ČSÚ v měsíční periodicitě do 5. kalendářního dne po skončení kalendářního měsíce, ve kterém úmrtí nastalo (v praxi některé matriční úřady zasílají hlášení dávkově, některé průběžně). Tyto lhůty znamenají, že hlášení úmrtí nastalé začátkem měsíce se na ČSÚ může dostat až s 5týdenním zpožděním.

V rámci ČSÚ jsme procesy upravili tak, aby data o zemřelých byla zpracovávána přednostně před ostatními hlášeními demografických událostí, a na dalším zkrácení lhůty se snažíme stále pracovat (zejména zesílenou urgencí matričních úřadů, které hlášení včas nezasílají a posílení principu okamžitého zpracování hlášení o úmrtí ihned po jeho příjmu). Je však zřejmé, že jsme závislí na jednotlivých matričních úřadech včetně jejich místní epidemiologické situace, v případě poskytování hlášení v papírové formě také na rychlosti pošty).

Co je pro ČSÚ ještě o něco málo důležitější než včasnost, je co možná maximální kompletnost zveřejňovaných údajů o (týdenních) počtech zemřelých, byť předběžných. Snažíme se publikovat takové údaje, které by se od těch definitivních neměly výrazně lišit (tak, že by neměla být výrazně ovlivněna úroveň úmrtnosti v daném období).

Dále musíme zdůraznit, že publikování neúplných, a tím i zavádějících, údajů o počtech zemřelých by vedlo k mylnému hodnocení situace. Dřívější, ale neúplné zveřejnění nižších neúplných počtů, by tak vedlo ke zkreslenému informování veřejnosti.

Zajímáte-li se o statistiky v souvislosti s úmrtími na COVID-19, doporučujeme Vám obrátit se na Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS), který je referenčním zdrojem údajů o počtech zemřelých v souvislosti s epidemií COVID-19. Veškeré informace najdete pod odkazem: https://www.nzip.cz/…162-covid-19

02.11.2020 16:37:42 #432 

HonzA_ muž

>> #428, Martin47, 02. 11. 2020 12:59:58

Klasika.

U nás:

Situace na jaře (2. třída) – učitelka jen čas od času pošle mailem úkoly, s tím že děti jsou moc šikovné a ona na to nijak nespěchá. Hlavně ať úkoly neposílají vypracované zpátky mailem, ale píší si je do speciálního „koronového sešitu“ a že si je zkontrolují až se sejdou ve škole. Sešli se ve škole v záři a o „koronovém sešitu“ ani slovo. Natož aby se někdo obtěžoval ho kontrolovat.

Situace na podzim v úterý (poslední den ve škole) – 3. třída, večer email „Dobrý den, to nikdo vůbec nečekal že by se zase zavřely školy. Takové překvapení. Ale budeme to muset vydržet. S dětmi jsem mluvila a shodli jsme se, že to, jak jsme to udělali na jaře, bylo ideální a budeme takto pokračovat i teď. Jsou tak šikovné.“

Paní učitelku si představuji buď s kopyty nahoře a koronou na hlavě za první místo za ojebávku roku. A nebo prostě jen dceři hlídá děti, u kterých se jiná podobná úča na výuko online taky vyflákla.

Tentokrát jí to ale nevyšlo, lavina reakcí ji položila a už učí online. Uvidíme jak o bude pokračovat…

02.11.2020 16:38:35 #433 

HonzA_ muž

To je dost dobrý, to jim dá do života hodně. Ale že by se mi zrovna chtělo začínat s nějakou stavbou…

02.11.2020 16:54:53 #434 

kubaNGC

U nás Dcera 5. třída vyuka přes MS teams.Popravdě,ne­vím co se učej a jak jí to jde. Oba s manželkou jsme v 1. linii :) O víkendu učitelka naposílá „osnovy“ na týden. Denně mají dvě hodiny nejčastěji Český jazyk a matematiku, angličtinu. Novinkou od tohto týdne je, že žáci budou známkováni za onlilne vyuku ? Osobně to vidím jako velkej problém.Snad bych i souhlasil a anulací ročníku, kdyby i druhé pololetí mělo pokračovat tímto distančním způsobem.

02.11.2020 18:00:06 #435 

IIIvan muž

>> #420, Harry, 01. 11. 2020 22:46:31

To sa pisali pisomky,coo?

Myslel tom to v inom význame, nie že by som kradol otcovi písomky… :-D (…tak. že som sa namiesto leporela hral so zemepisnými atlasmi apod.)

Ale naspäť ku korone…ja už som kľudný, po 2. fáze Slovenského národného povstania a 2. fáze vylodenia v Normandii(tvl, kde na to chodia?) sa teším na 3. fázu SNP budúci víkend (alebo to nazvú inak? Mne by sa páčilo „Druhá fáza Korsuň-ševčenskovskej operácie“).

Dnes som sa totiž dozvedel, že všetkých hnusných infekčných sviniarov stiahli z obehu(mal to sám najvyšší na monitore) a že dva Ag testy sa vyrovnajú jednému PCR(to zas povedal syn nejvyššího).

02.11.2020 18:05:31 #436 

IIIvan muž

>> #426, HonzA_, 02. 11. 2020 12:29:38

To, že ľudstvo čaká ešte X a horších epidémii je vysoko pravdepodobné, moderný svet sa tvári(všeobecne), ako keby sa nás niečo také netýkalo. Teda enemy je aj chrípka keď „sa zadarí“, aj rôzne korony a eboly…o supero­dloných baktériach alebo kamienkov z vesmíru s tiež dá zmieniť.

Najväčší nepriateľ ľudstva je ale aj tak samotný človek…

02.11.2020 18:24:30 #437 

Thomas muž

>> #436, IIIvan, 02. 11. 2020 18:05:31

Ale týká. Ona ta korona vir se chová na celém světě " ako žena SNOvW" Pokusím se vysvětlit :-D: Doma musí byť gazdiná, a v posteli štetka a v spoločnosti dáma…

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

02.11.2020 19:02:31 #438 

MPS

No vidíš Korsi a to maj furt všichni keců že kůrovcové dřevo je k ničemu, špatné i na dvojky do papírny.

Hele ty jo mám úplně stejnej Korona program jak Ty, akorát nemam tak schopný děti.....:-D

02.11.2020 19:07:39 #439 

Martin47 muž

>> #431, HonzA_, 02. 11. 2020 16:28:22

Dík Honzo, hezká ukázka on-line paralelního světa s názvem státní správa. Kdyby řídili misi Apollo na Měsíc, dodnes kolem něj kluci krouží, pokud by je nějaký úředník neposlal někam jinam.

Všem ostatní dík za příspěvky o školách, uklidnili jste mě.

02.11.2020 19:14:38 #440 

Martin47 muž

Dovolím si malý reklamní příspěvek. Nejsem na produktu nijak osobně zainteresován, jsem jeho kupec a pokud to bude Teamu Snow vadit, klidně to smažte. Týká se to hlavně těch, kteří jsou zavřeni doma, nudí se, jsou trochu šikovní a mají rádi Vánoce. Další důvod, proč to sem dávám je, že jsem zcela u vytržení z toho, jak perfektní věc zkonstruoval český inženýr a výtvarníci. Konstrukčně i zpracováním je to bez chyby. Pohyblivý betlém

02.11.2020 21:00:59 #441 

korsičan muž

>> #430, Harry, 02. 11. 2020 13:40:05

Trefil jsi to přesně, to byl počáteční plán. Ale rychle vzal za své. Tady co bydlím je smrk v lesích totální nesmysl a je dobrý leda tak na palivo. 8 z 10 kmenů je použitelné tak na topení a z těch zbývajících dvou vyříznu tak dvě čtyřky, maximálně pětky. Že bych dokázal z kmene vyříznout 7–8m dlouhou kládu na krokve, je vyloučené. Doděláme střechu a pak to co zvládnu, poštípu na metry, schovám pod střechu a počkám. Třeba se to za pár let prodá.

Ale třeba taky ne a celé to bude k ničemu … :-(

>> #433, HonzA_, 02. 11. 2020 16:38:35

Tak to byla nutnost. Ten krov by už nikdo nikdy neudělal. Nebude dřevo a nebude ho z čeho udělat.

>> #438, MPS, 02. 11. 2020 19:02:31

A mají bohužel pravdu.

Kůrovcové dřevo je fakt k ničemu. V momentě, kdy ti ten kmen praskne, je to dobré akorát tak na palivo. Nebo na trámy 30×30cm. Letos to ještě šlo, ale loňské léto to byla rychlovka. Pokud jsi kmen nedostal na katr do měsíce po opadání jehličí, bylo naprosto k ničemu. On totiž ten napadený strom ztratí vodu ještě v momentě, kdy je zelený. Bojuje do poslední chvíle, ale ve své podstatě zaživa vykrvácí. V momentě kdy už téměř žádnou vodu nemá, během dvou dnů spadá jehličí a je konec. A v tento moment už je strom bez vody a váží minimálně o třetinu méně, než zdravý za zelena. A pokud je teplo a nedej bože ještě větrno, za měsíc je kmen popukaný. A když takový kmen strčíš do katru, tak se ti po prvním či druhém řezu rozpadne. Já jsem měl loni v létě na 80 let starém lese po měsíci od spadání jehličí v kmenu takové trhliny, že jsem do nich strčil dlaň až po palec !!! A z něčeho takového fakt nic nenařežeš. Letos jsem měl vše domluvené na květen, ale potřeboval jsem na krov 60ks 12m dlouhých vazáků. A podařilo se mě na ně sehnat kmeny až před měsícem !!! A přitom je všude dřeva … :-( Dřevo je, ale vypraskané. A z něho takové vazáky nařezat nejdou.

Navíc je tady ještě tesařík, který ti během pár dní do mrtvého kmenu ještě v lese vyvrtá 6mm díry a vyvrtá je naschvál do toho nejhezčího dřeva, které ti zbylo. Do kmenu na palivo se přitom vůbec nepustí.

Takže to s tím dřevem zas tak jednoduché není.

No a co se dětí týče, musí zabrat. Já tady taky věčně nebudu … :-)

A ten materiál co roste kolem nich, to je tragédie. To nejsou kluci, to jsou chudinky. Když vidím jejich spolužáky, tak to je jak z jiné galaxie. Použitelný je tak jeden mládenec ze sta. A to je ještě otázka, zda zrovna ten bude na holky !

02.11.2020 22:17:51 #442 

m3 muž

>> #413, teomax, 01. 11. 2020 18:28:46

Ted uz nehrajeme o podzimni ledovce, ale o jarni ledovce …

Nemaluj čerta na zeď.

02.11.2020 22:28:35 #443 

m3 muž

>> #424, korsičan, 02. 11. 2020 10:04:14

Taková škoda.

Sněhu mají jako dlouho ne a musí zavřít

Rvu si teď kštici. Nechtěl jsem jet minulý týden , protože byl „dušičkový“ a to je (a také byl i tentokrát) vždy nával. Krásně jsme si to nalajnovali , „domluvili“ počasí atd. na příští týden. A ono prd velebnosti. Cesta by sice byla , ale je to tak krkolomné, že na to prdím. Tak snad to od 1.12. zase spustí . Zatím holt zase probudím kolo .

03.11.2020 09:24:49 #444 

korsičan muž

>> #443, m3, 02. 11. 2020 22:28:35

Je to fakt škoda. A hlavně nikdo neřeší ty obří finanční ztráty.

Ta opatření vůbec nedávají smysl. Zavřou malé obchody na Vidlákovech, kde se za celou pracovní dobu nepotkají dva zákazníci najednou, jako je třeba obuv či oděvy, ale v Lidlu se báby po stovkách naráz v hadrech přehrabují dál. Stejně jako v Tescu.

K čemu je to dobré a jak konkrétně zabrání k šíření viru fakt, že je na Vidlákově státem zavřená obuv(tak 20 zákazníků za den), když o 50m vedle je Jednota, kde je hlava na hlavě od rána do večera ???

Vůbec to nedává smysl. Všechno zavřou, stojí to miliardy a v momentě kdy dojde k uvolnění, čísla zase vystřelí až do oblak. Tak to zase zavřou, stojí to další miliardy, čísla klesnou a v momentě kdy to zase uvolní, nákaza se bude šířit dál až do úplného promoření.

Nebo si fakt někdo myslí, že v momentě kdy se opatření třeba na vánoce uvolní, již žádný nárůst nebude ????

A úplně nejlepší je ten argument, že je třeba ochránit tu nejohroženější skupinu obyvatel a to jsou prý důchodci. A není to třeba tím, že je důchodců všude plno a místo toho, aby seděli doma na zadku, tak vymetají kde mohou.

Tady u nás jich je Jednota plná. A je fuk, kdy tam člověk jde. A prodavačky tvrdí, že tam někteří jedinci chodí nakupovat i 5× za den !!!! A zrovna tito hlásají „kdyby bylo na mě, tak na měsíc všechno zavřu“ !!! Jasně, jako první je třeba zakázat důchodcům vycházet ven. Dal bych jim dvě hodiny každý sudý den a nic by je neochránilo víc.

Jenže oni by se zase pobili doma, jak si vzájemně lezou na nervy. Proto jsou všude, jen ne doma.

03.11.2020 09:56:14 #445 

Radek Holub - SNOW muž

>> #444, korsičan, 03. 11. 2020 09:24:49

To je tak osvěžující číst si „zprávy z Vidlákova“! A to fakt nemyslím jako žádnou ironii – prostý pohled se zdravým nadhledem mně osobně hrozně chybí všeobecně.

Jasně, že jakékoliv plošné opatření nebude mít žádnou velkou logiku. A právě proto ani nebude fungovat, resp. nějak bude, ale příšerně neefektivně (jak ze zdravotního, tak z ekonomického hlediska).

Když už se elity zaklínají, jak se mají poslouchat „opravdoví odborníci“, tak by se taky mohl pořádně ozvat nějaký sociolog, že takhle se společnost o ničem přesvědčit nedá. Bohužel je pak výsledkem začarovaný kruh ještě větší nelogiky, přísnějších postihů a „když to nedodržujete, tak vám to ještě zpřísníme“.

Hrozně mě mrzí, jak už jsem si tady posteskával, že i dosti chytré hlavy, které v epidemii díky své kvalifikaci dostali možnost vynořit se do veřejného prostoru, často nevidí covid jako celý komplex, kde nestačí vyřešit nějaké R nebo postele nebo lékaře atd.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

03.11.2020 10:19:59 #446 

Harry žena

Myslim si..

Ta opatření vůbec nedávají smysl.

Vsetko praveze dava zmysel.To ze my ho nevidime,je nas problem.Je nam prilis dobre.

Komu je dobre straca zakladne instinkty. Dobre je to vymyslene.Slaby pojdu z kola von.

caute Harry

P.S. Nieco na inspiraciu.. Kde sa treba hlasit???

03.11.2020 10:54:58 #447 

johnycek muž

>> #443, m3, 02. 11. 2020 22:28:35

A to už jsem byl nahlodanej, že s váma pojedu. :-(

panta rhei

03.11.2020 11:32:37 #448 

HonzA_ muž

Jasně, tak to prostě je. A má to celkem jednoduché vysvětlení.

Lidé, kteří jsou ve vládě, se tam nedostali kvůli svým skvělým myšlenkám a intelektu, širokému rozhledu, brilantním vizím a schopnostem krizového řízení. Často postrádají základní integritu.

Jejich před-covidový úspěch závisel čistě na výběru správných cílových skupin, sledování nálad, budování image. To není zrovna dobrá výbava do dob krize.

A jelikož součástí jejich image je „nekecáme – makáme“ a jejich „úspěch“ je založen jen na tom, že jsou pořád někde vidět, nemůžou k tomu pustit někoho, kdo tomu opravdu rozumí, protože by na ně lidi mohli zapomenout.

Tak se nedivte, že je v tom takovej bordel. Tihle zoufalci by nebyli ani nějaké konspirace s vyššími (ať už dobrými nebo špatnými) cíly. Jedou sobecky čistě jen na sebe a šéfa, jejich rozhled končí za šéfovým dvorkem a Evropskou dotační politikou…

Occamova břitva…

03.11.2020 12:10:41 #449 

IIIvan muž

Trošku iné masové testovanie – konkrétne v Liverpoole:

1. plná dobrovoľnosť, nie taká, že „je to dobrovoľné, ale ak nepôjdeš,, nebudeš môcť íst z bytu von“
  2. dva rôzne typy testov simultánne – PCR ako zlatý štandard a nová metóda LAMP, tiež založená na „množení vírusu“, ale omnoho rýchlejšie a krížova kontrola.
  3. pre ekonomicky postihnutých pozitívnym testom(výpadok príjmu low income ľuďom) štátna schéma pomoci dotácia 500 libier
  4. pilotný projekt s cieľom aplikácie neskôr(po vyhodnotení) na hlavné ohniská a získanie serióznejších dát pre vedeckú obec a vývoj lepších, rýchlejšícha spoľahlivejších me­tód.

Ako inak, reakcie hneď SK ľudí keď to zaznelo v rádiu apod.: „no vidíš, už aj inde to idú robiť, ten Matovič to predsa len spravil dobre keď to už chcú všetci“ – to je radosť vládnuť takému ľudu.

Z prezentovaných výsledkov SK matematického tímu(dáta pritom koordinované z viacerých medicínskych ustanovizní) sa na diskusiách väčšina smeje, a tí akože chytrí robia vlastné geniálne prepočty(percento ako percento, nevadí, že základ dajú 38 tisíc namiesto 3,6 milióna, „veď vidíš že tam mám tých 0,36%?“).

Toto zatiaľ nie je zdravotná kríza(na SK), ale kríza politiky, (bez)práveho štátu a zdravého rozumu. Percento ľudí(z celej populácie), limitne sa blížiace k špecificite Ag testov(haha, obrazne) by sa malo vrátiť do základnej školy naučiť sa čo sú to percentá a z nich nezanedbateľné percento dostať lexaurín.

03.11.2020 12:34:21 #450 

m3 muž

Zavřou malé obchody na Vidlákovech, kde se za celou pracovní dobu nepotkají dva zákazníci najednou, jako je třeba obuv či oděvy, ale v Lidlu se báby po stovkách naráz v hadrech přehrabují dál.

I za běžné situace nesnáším když se na mě někdo lepí a funí mi za krk, prostě mám rád takový o něco větší „svůj perimetr“ . Připadá mě , že teď se v tom snad někteří jedinci přímo vyžívají. Nerad chodím nakupovat cokoliv( kromě sportovních věcí) takže nucený nákup v Albertu apod. je pro mě trest.

A úplně nejlepší je ten argument, že je třeba ochránit tu nejohroženější skupinu obyvatel a to jsou prý důchodci. A není to třeba tím, že je důchodců všude plno a místo toho, aby seděli doma na zadku, tak vymetají kde mohou

Někdy přemýšlím jestli to není jen takový rozmar , nebo pokušení si něco dokázat , fakt nevím. Konkrétně z rodiny:

• volám tchánovi , nechcete něco nakoupit ať nemusíte do krámu ?
  • odpověď , ne díky , byli jsme dopoledne v Kauflandu a odpoledne jen skočím do Tesca pro rohlíky

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy