Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 16) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek]

Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 16)

03.11.2020 12:39:05 #451 

m3 muž

>> #447, johnycek, 03. 11. 2020 10:54:58

A to už jsem byl nahlodanej, že s váma pojedu

Jsem si říkal, jestli nemám pořídit větší rakev aby se nám vešly všechny lyže. 8-O
Začátkem prosince to snad zrealizujeme.

03.11.2020 12:49:02 #452 

Radek Holub - SNOW muž

>> #448, HonzA_, 03. 11. 2020 11:32:37

Honzo, snad málokdy se tak křišťálově čistě shodneme jako letos. :-)

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

03.11.2020 13:06:08 #453 

HonzA_ muž

>> #450, m3, 03. 11. 2020 12:34:21

"Někdy přemýšlím jestli to není jen takový rozmar , nebo pokušení si něco dokázat , fakt nevím. Konkrétně z rodiny:

volám tchánovi , nechcete něco nakoupit ať nemusíte do krámu ? odpověď , ne díky , byli jsme dopoledne v Kauflandu a odpoledne jen skočím do Tesca pro rohlíky"

Jj., dráždění hada bosou nohou. Člověk prostě i na stará kolena potřebuje trochu adrenalinu. Počkej si sám na sebe ;-)

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.11.2020 13:27:36 #454 

HonzA_ muž

>> #452, Radek Holub – SNOW, 03. 11. 2020 12:49:02

To bude tím, že dozráváš, Radku ;-)

03.11.2020 13:39:20 #455 

Radek Holub - SNOW muž

>> #454, HonzA_, 03. 11. 2020 13:27:36

Ha ha, no spíš se změnila témata. :-)

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

03.11.2020 13:56:51 #456 

Harry žena

>> #449, IIIvan, 03. 11. 2020 12:10:41

Toto zatiaľ nie je zdravotná kríza(na SK), ale kríza politiky, (bez)práveho štátu a zdravého rozumu.

:-(

Jasne,zas dalsi optimista,ze vraj len na SK.

caute Harry

P.S. Mohli by sme len tak skusobne postavit Igiho na Downing street 10,nech volajaco povyprava Anglanom zo svojho repertoaru.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

03.11.2020 14:00:22 #457 

m3 muž

>> #453, HonzA_, 03. 11. 2020 13:06:08

Jj., dráždění hada bosou nohou.

No právě. Oni to asi mají nějak jinak, nebo tomu nerozumím, nevím. Já jsem schytal plný kopec výčitek, že jezdím pracovně do IT a všude možně jinde, že si troufám chtít jet do Rakous lyžovat apod. a že potom se k nám obávají na návštěvu, ale nakupovat 10× týdně do Kauflandu to je jiná .

Člověk prostě i na stará kolena potřebuje trochu adrenalinu. Počkej si sám na sebe

Adrenalínek je příjemný , na to mám ale úplně jiné aktivity. Kolena už jsou „staršího data výroby“ a to ostatní se tomu blíží ,ale takto fakt ne.

PS: jinak s několika tvými posledními příspěvky zde, vyjadřuji souhlas.

03.11.2020 16:17:25 #458 

MichalW

>> #450, m3, 03. 11. 2020 12:34:21

volám tchánovi , nechcete něco nakoupit ať nemusíte do krámu ?

Zkusím vás trumfnout. Moje matka musí neustále někde cárat, furt něco řešit, navštěvovat všechny. Takže volá. Já zrovna něco dělám na zahradě, telefon neslyším, tak zkouší Mladou paní:

• „Ste doma? Se stavím na kafe!“
  • „No jsme, ale nemáme se navštěvovat, Babiš nám to zakázal“
  • „Pekla jsem buchtu, vám ji přivezu“.
  • „No ale stejně…“ skočí do řeči
  • „Já už jsem u vás v Prdelákově, byla jsem u Marušky, tak se vytočím ještě u vás. Čau“.

Tak to je moje rodina. Ještě větší hardcore je 85-ti letá babička mé Mladé paní. Babička bydlí v nedaleké vsi společně v domku s další vnučkou a její rodinou. Covid se u nich vytočil, vnučka (je to sestřenice ženy) skončila na pár dní v nemocnici, babička též pozitivní dle testu, zbytek baráku v karanténě. Když byla sestřenice v té nemocnici, vezli jsme jim nějaké jídlo a Mladá paní volala babičce, zda jí nemáme nakoupit.

• „Ahoj babi, vezeme k vám nějaké jídlo, nepotřebuješ něco nakoupit“?
  • „Ne B., já si když tak skočím naproti do obchodu, to zvládnu“.
  • „Babi, jsi pozitivní, nemůžeš jít do obchodu!“
  • „Však já se dívám z okna a půjdu jak tam nikdo nebude“.
  • „Babi tak bude tam minimálně prodavačka“!
  • „Prodavačky jsou odolné, ty něco vydrží“.

Tož tak to máme s těmi seniory :-D

03.11.2020 22:00:24 #460 

MichalW

>> #459, Thomas, 03. 11. 2020 21:27:28

Už se docela dost odkloňujeme od tématu, ale dovolím si malou vsuvku. „Výběr daní je roky fakt mizivý“… S tím bych zásadně nesouhlasil. Pokud jsem zaměstnanec, najedu nějaký kilometr autem, občas si dám panáka nebo dokonce zapaluji cigárka vysypu státu víc jak polovinu příjmu na daních! Já bych osobně superhrubou mzdu nerušil, naopak zavedl ještěvícsuperhrubou mzdu, kde by každý zaměstnanec viděl celou částku, kterou musí zaměstnavateli vydělat a kolik z této cifry sežere stát. Já se roky divím, jak je možné, že nikomu nepřijde divné, že si stát sebere polovinu vydělaných peněz na daních a stejně to nestačí! Pak vidíte různé „pokyny“ z ministerstvech, totálně odtržené od reality, těch lidí, co je tam zaměstnaných! A co dělají? Akorát hází klacky pod nohy těm, co ještě tvoří nějaké hodnoty. Včera na mne v televizi vyskočil Matěj Hollan – prý „ředitel asociace nestátních organizací“. No tvl co je tohle za funkce? Kdo to platí? Někdy je to fakt na depresi… Konec hlášení.

03.11.2020 22:41:16 #462 

HonzA_ muž

>> #459, Thomas, 03. 11. 2020 21:27:28

„Přitom superhrubou mzdu nemají vyspělé ekonomické státy, zavedla se za savce peněz státního rozpočtu, tzv. jen biolog. druhu Kalouse ušatého“

Hele Thomasi, a co je podle tebe konkrétně špatného na superhrubé mzdě?

Vynechám určitou míru nesrozumitelnosti danou tím, proč byla zavedena.

Ale v čem tedy spočívá ta její nebezpečnost pro společnost a pracující?

04.11.2020 01:48:57 #464 

teomax

>> #442, m3, 02. 11. 2020 22:17:51

Nemaluju, ale zaroven se tesim, ze konecne poznam kouzlo slapani okolo lanovky ci sjezdovky smerem nahoru na nejakych „lyzo nesmyslech“. A pak konecne sjezd dolu. V zivote bych si nemyslel, ze i za tento druh zabavy budu nekdy vdecny. Jedno je ale zcela jiste… budeme se po vystupu na vrchni cast hory tak smat, ze cestou dolu na lyzich jednoduse odpadnem po dojezdu. A to fyzicky.

04.11.2020 08:09:38 #465 

korsičan muž

>> #463, Thomas, 03. 11. 2020 23:05:44

To porovnání důchodců asi nebude ten nejlepší příklad a už vůbec nebude tím zásadním rozdílem superhrubá mzda. Ten rozdíl je úplně jinde.

Problém velké části českých důchodců je v tom (a teď budu strašně zlej, nicméně je to pravda), že celý svůj produktivní věk proflákali a probendili po kavárnách a na tanečcích. Lidově řečeno, celý život se flákali, nic nedělali a jen se bavili. A ti dnes brečí, že nemají ani na lázně. A dobře jim tak.

Můj otec by ti na toto téma mohl dát sáhodlouhou přednášku, protože on byl dlouhé roky v zaměstnání terčem posměchu a dá se říct že i opovržení. No a dnes jako důchodce se směje on, zatímco všichni ti posměváčci dřou bídu s nouzí.

Je to už asi 10 let, co jsem s ním potkal na městě jeho bývalého spolupracovníka z továrny, jistého Frantu.

Jééé, čau Pepo, jak se máš ??? Seš nějakej vopálenej. Nazdar Franto. Ale dobrý, včera jsem se vrátil z Chorvatska, zdraví celkem slouží, nestěžuju si. Jéééé Chorvatsko, tam jsem byl naposled v dvaadevadesátým, tam bylo hezky. No ty si teda žiješ, to my s bábou sotva vyjdem, ani na lázně nemáme. Platím měsíčně 12000nájem plus inkaso a báby důchod padne na jídlo a léky !!!!

Otec byl natlakovaný jak bomba před výbuchem, ale kousl se a nic neřekl. Když se Franta vzdálil, tak vyprsknul vzteky. Vidíš ho, vandráka línýho ??? Když jsem s dědou po odpolednách sekerkou osekával cihly z bouračky u hradeb (vybourala se část města a postavil se tam silniční průtah městem), aby bylo z čeho postavit barák, tak se mě tento člověk s ostatníma smál. On s bábou seděl nahoře v kavárně a dolů na nás pokřikoval, ať přidáme. A smál se mě s ostatníma i v zaměstnání, že jsem poťapanec a že oni by se na to mohli z vysoka … !!!

No jasně, oni bydleli v podnikové králíkárně za 150Kčs měsíčně, starost žádná, pohoda klídeček. A když přišla revoluce, tak se jim zdálo strašně drahé si „svůj“ byt za 80000 koupit. A když pak fabrika tyto byty prodala po celých domech a nový vlastník zvedl nájemné, tak koukali jak vyorané myši. Ti co měli poslední zbytky rozumu, se na přicházející stará kolena kousli, zabrali šponu a zařídili si svoje bydlení. No a ti zbývající lemplové na to hodili bobek v představě, že to nebude tak horký.

No a dnes platí nájmy 15000 + inkaso a nemají ani na chleba. Brečí že nevychází s důchodem, hledají vinu v systému a všude kolem sebe. Přesně jako Franta a statisíce jemu podobných. To, že celý svůj život proflákali, to jako chybu nevidí.

V okolí ve svém rodném městě, znám takových důchodců desítky. A otec celkem určitě stovky.

A to je ten základní rozdíl mezi Německým a Českým důchodcem. On totiž i Český důchodce může jezdit na dovolenou, pakliže bydlí ve svém. Naši mají dohromady měsíčně 25000 a v Chorvatsku jsou 3× ročně po 14 dnech. A to byla doba, kdy tam jezdili na celý červen a na září. A taky si dopřejí lázně, není problém. Mají svoji střechu nad hlavou, zaplatí vodu, elektřinu a daň z nemovitostí a tím to hasne. Pak samozřejmě zbývá i na cestování.

V Německu se nenajde důchodce, který by se celý život válel v podnikovém bytě za 150Kčs měsíčně.

A to je ten zásadní rozdíl.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

04.11.2020 09:23:50 #466 

M.art.in muž

>> #465, korsičan, 04. 11. 2020 08:09:38

Kde se dá toto podepsat? Vidím to naprosto stejně. Jako by jsi to psal o mých rodičích. Oni tedy nejsou 3× do roka v Chorvatsku, jsou 1× do roka na Kanárech, ale princip je naprosto stejný.

Rock 'n' Roll Forever...

04.11.2020 09:41:57 #467 

Thomas muž

>> #464, teomax, 04. 11. 2020 01:48:57

Jj, těš se. Můžeš zkusit severní direkt Chopku nebo Dumbieru.,pokud to vyjde, tak smát se mohou až ti dole. Přeji dobrý odhad podmínek, dobrou mysl a úsměv od ucha k uchu:-D, pokud to vyjde na první dobrou.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

04.11.2020 10:47:10 #468 

korsičan muž

>> #466, M.art.in, 04. 11. 2020 09:23:50

Tak ono je v zásadě jedno, kolikrát za rok a kam důchodce vyrazí prohřát kosti. To je pouze na vkusu dané dvojice, na momentálním zdravotním stavu a taky na náladě. Naši to samozřejmě nemají každý rok stejně. Každopádně u moře jsou každý rok a jejich důchodový rozpočet to nijak nebourá. .

Ovšem rozhodující je pouze jedno.

Podle mě platí úplně stejně – AŽ SE ZIMA ZEPTÁ, CO JSI DĚLAL V LÉTĚ, stejně jako AŽ SE DŮCHOD ZEPTÁ, CO JSI DĚLAL V MLÁDÍ !!!

Není vůbec podstatné, zda bude mít dotyčný důchod 10 nebo 15, což v páru znamená 20 nebo 30t měsíčně. Rozhodující je, jakou bude mít člověk závislost na systému. Zda mu na život bude stačit zaplatit měsíčně 3t (pouze voda, el., daň) , nebo třeba 18t (voda, el., plyn, daň, nájem).

Stejně tak je celkem rozhodující, zda na svojí zahradě běhá hejno slepic a bydlí tam pár králíků, nebo jsou jen betonové zdi a papoušek v kleci. Vše se pak sčítá a důchod se krátí.

Ovšem to je na uvážení každého, jakou cestu si zvolí.

04.11.2020 10:56:21 #469 

Martin47 muž

>> #468, korsičan, 04. 11. 2020 10:47:10

Záleží na úhlu pohledu. Taky se to dá popsat z druhé strany :-D : Měl jsem v produktivním věku 40 let naprostou pohodu, užil jsem si život po svém a nijak jsem se nepředřel, dobře jsem se bavil, prostě pohoda. Teď jsem starý, zdravotně už nic moc, trochu mi chybí peníze ale dá se to přežít, holt místo k moři půjdu do lesa, tam je taky hezky. Línej vandrák Franta

04.11.2020 11:00:04 #470 

Martin47 muž

S tím odsuzováním chování starých lidí bych byl hodně opatrný. Nebudu se rozepisovat, jednou to pozná každý na vlastní kůži. Pokud se dožije.

04.11.2020 11:12:43 #471 

Thomas muž

>> #468, korsičan, 04. 11. 2020 10:47:10

Krásně čtivá Bible časů budoucích po koróně, kdy každý pracující občan zacelí z peněz vlastní rodiny po silném zdanění rány dané přehmatem současného státu ve vyplácení miliardových nároku podnikatelům v nouzovém režimu . Tak nám nezbývá snad už nic jinýho než pořídit kurník a králikárnu, tohle nám už asi fakt nezdaní. Musíme sympatizovat se slabší koronou postiženou podnikatelskou vrstvou a podporovat, k nasycení stačí plebsu vybírat popelnice a držet vojenský krok. Státní kase už došly prachy na ty nejpotřebnější, zdravotníky. Pomůže Brusel injekcí nebo ne ?

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

04.11.2020 11:35:51 #472 

johnycek muž

>> #458, MichalW, 03. 11. 2020 16:17:25

>> #457, m3, 03. 11. 2020 14:00:22

Kluci ti naši rodičové jsou snad z jedné vesnice :-) V první vlně jsem se ještě snažil. Ale je nad slunce jasný, že oni jsou zkušenější a hlavně svéprávní. Když jsem si uvědomil, že tohle neovlivním, tak se mi celkem ulevilo :-)

panta rhei

04.11.2020 11:42:36 #473 

korsičan muž

>> #471, Thomas, 04. 11. 2020 11:12:43

Já ti rozumím, co se snažíš sdělit.

Ovšem ten zásadní rozdíl mezi Českým a Německým důchodcem je v tom co jsem popsal. A když vezmu sociálně stejně situované a materiálně zajištěné důchodce, tak je jasné, že ten Německý důchodce bude mít evidentně větší příjem. Ovšem on má i vyšší životní náklady. Ve finále mu asi zbyde víc na volnočasové aktivity, ale ten rozdíl nebude nijak zásadní. On pojede k moři do pěti či čtyř hvězdy novým Mercedesem, no a ten Český do dvou či tří hvězdy 10 let starým Opel Astra. Ve finále se sejdou na stejné pláži u stejného moře a pod úplně stejným sluncem...... :-)

Nebo v zimě na stejné sjezdovce ve stejném středisku.

No a co se těch slepic a králíků týče, tak to bys asi koukal, jaký to má za rok finanční dopad. Může se to zdát směšné, ALE !!!

Spočítej třeba 5 vajec za den x 352 + babička která není líná a upeče bábovku, koláč, nemusí kupovat buchty v obchodě........ udělá domácí nudle …

No a pak je tu slepice na paprice, vývary atd.

Spočítej pouhé 2 samice (ne, nemusí jich být jak ve Slunce seno 5 samyc), což jsou rekreační 2× 3 vrhy ročně, řekněme po průměrných 7 kusech = 42 králíků. 42 králíků x 2kg (když je to křehký junior) = 84kg skvělého masa. Což je i pro značně žravé důchodce minimálně 84 hodně kvalitních obědů + zbytky k večeři !

A když to sečteš, tak je to dvacítka domů, jak vyšitá. A to už ti zaplatí týdenní skipas pro oba i s cestou, kdekoli v Rakousku, Francii či Itálii. I na takovém Arlbergu ti ještě zbyde na kafe každý den !!!!

04.11.2020 11:50:47 #474 

korsičan muž

>> #469, Martin47, 04. 11. 2020 10:56:21

Každý svého štěstí strůjce.

Otázkou zůstává, zda i ty jsi se roky vysmíval někomu kdo v produktivním věku bulhařil na svém hnízdě.

To co jsem napsal není o odsuzování důchodců, je to pouze nastavení zrcadla. Každý má a měl možnost se zařídit po svém. No a že dnes ti výše popsaní důchodci brečí, je pouze jejich chyba, nikoho jiného.

Nic víc, nic míň.

04.11.2020 12:55:26 #475 

ZB?

>> #473, korsičan, 04. 11. 2020 11:42:36

Ahoj Korsičane souhlas… Ale jen mě napadlo ,že by jsi měl důrazně pokárat ty svoje slepice aby se nad sebou zamyslely … Nesou pouze 352 dní v roce,z čehož je jasně vidět,že mají ještě co vylepšovat… Tuhle flákárnu bych jim fakt netrpěl !!!!!!

Lyze-to je moje diagnoza...

04.11.2020 13:36:04 #476 

Harry žena

>> #475, ZB?, 04. 11. 2020 12:55:26

:D

To by si tie moje nafleku zabil.Ja to chovam cisto naprirodno,ked ma znasku 220 dni do roka,tak som mozno este prifarbil naruzovo. Tak totiz funguje priroda a nepreslachtene dru­hy.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

04.11.2020 13:42:21 #477 

korsičan muž

>> #475, ZB?, 04. 11. 2020 12:55:26

:-) :-) Tak to je dobrý. Toho jsem si ani nevšiml. Hledal jsem cenu za ventil a pak to napíšu do příspěvku … :-)

Jinak, moje slepice se mají jako na dovolené, žádný snášecí limit nemají, můžou si nést podle svého. Máme jich trochu víc, pět vajec by nám asi nestačilo.

To byl přesný příklad našich důchodců, kdy si babička pečlivě snůšku zapisovala na trámy v kůlně.

Jinak jsem si vzpomněl ještě na jeden pěkný místní příklad přípravy na důchod. Jeden chlapík tady u nás přes 20 let každý rok nakupoval 60 metráků uhlí, přestože spálil maximálně 40 metráků. Má to přesně vyměřené, že se mu do sklepa víc jak 42 metráků nevejde. Nikdy se mu nestalo, že by stopil všechno uhlí ve sklepě a každý rok mu tam nějaké množství zbylo. Někdy více, někdy méně. To záleželo na zimě.

Ale každé léto koupil celé auto, tedy těch 60 metráků. Co se vešlo do sklepa tam narval, zbytek navážel do stodoly.

Ve vesnici byl za podivína a dost lidí si i ťukalo na čelo. Jenže za posledních zhruba 10 let stoupla cena uhlí skoro na dvojnásobek a pohled místních vidláků se na jeho způsob zásobování dost změnil. Z ťukání na čelo se pomalu stalo drbání na hlavě. A nejen to. On už se taky tady objevil názor, že to zas tak špatný nápad nebyl, kupovat do zásoby v okamžiku, kdy je peněz relativně dost a v rodinném rozpočtu následně nescházejí.

Borec je od loňska v důchodu, v nákupech uhlí spadl na třetinu (letos koupil jen 20 metráků), protože zásobu uhlí má minimálně na 10 let bez jakékoli investice.

A je vysmátej, jak lečo.

No a ti co si klepali dříve významně na čelo, dají dnes skoro dva důchody na to, aby v zimě nemrzli. A on dá, kolik se mu momentálně zachce.

Život není peříčko ..... :-) :-)

EDIT – A doplním pro Harryho. Těch 5ks je samozřejmě průměr. Někdy snáší 15 za den, někdy 2 za den. Však to znáš.

04.11.2020 13:43:27 #478 

Harry žena

>> #473, korsičan, 04. 11. 2020 11:42:36

Ovšem ten zásadní rozdíl mezi Českým a Německým důchodcem je v tom co jsem popsal. A když vezmu sociálně stejně situované a materiálně zajištěné důchodce, tak je jasné, že ten Německý důchodce bude mít evidentně větší příjem. Ovšem on má i vyšší životní náklady. Ve finále mu asi zbyde víc na volnočasové aktivity, ale ten rozdíl nebude nijak zásadní. On pojede k moři do pěti či čtyř hvězdy novým Mercedesem, no a ten Český do dvou či tří hvězdy 10 let starým Opel Astra. Ve finále se sejdou na stejné pláži u stejného moře a pod úplně stejným sluncem..

Korsi,ten zasadny rozdiel medzi Ceskym a Nemeckym soudruhem v penzi si utrafil presne tu.Nepomohlo by ani keby jazdil Skodovkou…:DD

Korsi,este jeden dotaz k tomu zbytku.To zverstvo co sa zozere zdarma nic nezere?Nepotrebuje prevakcinovat? Neslohne Ti sliepku liska?

Lebo ja ked si prepocitam co ma vyjde vajce prirodne chovanej sliepky,tak cena v obchode,a to je s DPH :} je pre mna neuveritelna. To nepocitam robotu.Keby som nemal slepice na to aby som sa mal s kym pobavit,tak s tym hned na fleku yebnem.:DD

Ale jak mi je hovorene nelaznikmi.

Ty sa mas,vyjdes do humna a odtrhnes si co chces,jablko,pa­pricku,… a my si musime vsetko kupit…Drahe a nezdrave.

Len mi nesedi logika ich dalsej otazky ked si chcu prist ku mne opekat a ja nemam cas.

Co furt vies robit ked nemas cas?

caute Harry

04.11.2020 14:02:34 #479 

korsičan muž

>> #478, Harry, 04. 11. 2020 13:43:27

Ne, nikdy jsem nic nevakcinoval. Ani já, ani moji rodiče. A nedělají to ani lidé ve vesnici.

Základem je oddělený chov, bez jakýchkoli návštěv.

Tím myslím hlavně králíky. Neexistuje, někam nosit samici na připuštění. Musíš mít svého samce a máš pokoj. To tady má každý, nikdo nikoho se samicema v tašce nenavštěvuje.

Dalším základním kamenem je krmit POUZE senem, nikdy ne čerstvou trávou. A seno ze zahrady či louky, nikoli z městského parku, podělané od stovek čoklů. To je pak pozvánka na problém. Jediné zelené co u nás králík kdy viděl, byla a je lebeda. Ta roste všude a pro králíka je to nejlepší očkování.

Ovcím koupím akorát liz se selenem a 2× ročně pastu na odčervení. Jinak nic.

A slepice mě dříve demolovali dravci, ale od doby co mám kohouta, nepřišel jsem ani o jednu. Jak padne tma, zavřou se jim dveře v kurníku a ani kuna nemá šanci. Jinak co si holky nahrabou, to je jejich. Mají na rozlet skoro půl hektaru, takže žrádla je dost. Pak u nich končí všechny zbytky z kuchyně a v zimě jim akorát dávám zrní. Práce kolem nich, řekl bych nula.

Když jsem ještě bydlel ve městě u našich, tak to bylo podobné. Slepice měli jen zbytky z kuchyně a na zimu sehnal tatík dva pytle pšenice. Tím to končilo.

04.11.2020 14:09:54 #480 

Harry žena

>> #479, korsičan, 04. 11. 2020 14:02:34

Dobry si gazda.Vies sa postarat.Vsak zivot nauci ked Ti trikrat vykape chov tyzden pred .......

Ovce su asi najzdravsie meso, ovsem skus ho ponuknut mestanom. Jak behas stovku…?: DD

Je to o postoji k zivotu. Zahrada v Kaufl…,zatial docasne vyhovuje tym co nerozmyslaju vopred.

Docasne…

caute Harry

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy