Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 37) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hospoda Na hrudi obra obláček zlatý

Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 37)

22.11.2017 23:47:27 #1081 

Příspěvků: 6117

Harry žena

>> #1080, ivan, 22. 11. 2017 22:33:47

Ja som vedel ze urobim chybu ked neohranicim casovy usek videa,len cisto na podmienky a jazdu,ktora mi v sede „rozbehala“ nohy.Abstak.

Preto som nechcel jazdy v branach do toho tahat,tam je vidno rozdiel ked si mozem navolno robit co chcem,ulozit obluk ako chcem,a aky to moze byt rozdiel ked mi do mojej volnej jazdy niekto rozsype po svahu palice. :}

Technicky v branach zle.Aj ked,mam pocit ze sa nejedna o toho isteho typka.

A na male Trnky som fakt zvedavy ked MTS doda obrazky rozpohybovane.Fakt zvedavy.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

30.11.2017 19:41:23 #1082 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

Milý deníčku. Už je to tu zase. Sněží. Místy. Mrzne. Místy. Informační hodnota fóra upadá. Trvale. Místy.

Jen si tak říkám, jakou podobu by asi fórum mělo mít, aby uspokojilo informační hutností i informační nenažrance. A jestli by takové fórum někoho bavilo; abychom nedopadli, jako nejmenovaný ortho-carvingový server.
A jestli náhodou, pro dobro věci, není skoro podstatnější, aby bavilo víc potenciální a opakované poskytovatele informací, než ty, kteří přicházejí informace zadarmo čerpat. Jestli je nezbytné či povinné podávat informace setřízené, očištěné a sterilizované, vyrovnané na zlatém podnosu, služebníček, přijďte zase … to tak, lyže vydrží dalších 8 let, boty měnit nebudu, takže jsem tu naposled, ostatně, kdo ví, co bude s tímhle fórem za 8 let… Jestli by se tito „uživatelé“ neměli domáhat „svých“ informací tam, kde si něco kupují, resp. proč tak nečiní?

A kdyby neodpovídali nově „průchozím“ (nejde o příchozí, nehodlají zůstat ani čímkoliv přispívat, jejich návštěva je ryze jednoúčelová a jednorázová) ‚notoricky profláklí štamgasti‘, jestli by jim vůbec někdo odpověděl a když ano, tak jestli alespoň neškodně, když už ne přímo užitečně.

Lyžování není raketová věda, žádný sport není raketová věda. Přesto se dá ledacos vymyslet, přesto se dá lyžovat i bez přemýšlení. Nemyslet je moderní, lyžování je třeba konzumovat, lyžování je třeba si užívat, lyžování nemusí obsahovat žádnou reflexi, analýzu, lyžování je kolektivní wellness, lyžování je individualistický prožitek. Nekecejte mi do toho, já lyžovat umím a budu si jezdit, jak chci.
Ve frontách, na přežívajících kotvách i všudypřítomných lanovkách je vhodné stát i jet sám/sama, případně dotírající okolí ještě odblokovat sluchátky v uších, jakoby nestačila lunaparková kulisa, kterou nás oblažují provozovatelé areálu. Ty tam jsou doby, kdy se lidé na ostatní lyžující dívali a o lyžování se bavili, co víc, o lyžování se do krve hádali.

Lyžování dělají lyže. Lepší (dražší) lyže, lepší lyžování. Bez GPS a rychlostního vaťáku ani metr. Když to nějak není jako úplně ono, změním … lyže!

Sláva každému případu, kdy se podaří narušit skořápku „průchozího“, znejistět tazatele v jeho neomylných touhách, jistotách a skálopevných pravdách.
On přece nic nepotřebuje, jen si koupit rychlejší a jistější lyže, které mu umožní donekonečna jezdit stále stejné neoblouky se stejnou netechnikou, jen rychleji a bez klepání se, ve stejných desetiletých pohodlných botách FI80. Proč ne?
On přece přichází a má právo na to, aby mu někdo bez keců, invektiv a posměšků jednoduše poradil, aby si zase mohl jít svou cestou. Co na tom, že se ptá úplně špatně a na zbytečnou věc, ve které netkví podstata problému. Přispěchat se zlatým podnosem? Proč ne?
A neměla by být tato služba placená? Proč ne? Přišel by se pak průchozí zeptat? Ne. Proč tedy jde sem? Protože tady se vždycky najde nějaký ochotný blbec, který mu dobře a zadarmo poradí, aby si mohl v e-shopu koupit vysněné ski se slevou.

A proč jsme na průchozí hnusní? Protože nepoužívají mozek, trvají na bludech a domáhají se neexistujících práv. Proto. Protože za stejné peníze a stejný čas se dá pořídit daleko intenzivnější a lepší lyžařský zážitek, pravda, s větší námahou.
Protože komplexní nahlížení na problém umožní vidět i souvislosti a příčiny, které jsou při povrchním zkoumání nezjistitelné. Věnovali jsem tomu příliš mnoho času a peněz, než abychom sklouzli na úroveň rychloporaden „jó, to je dobrá značka“.

Protože množství informací, ale ještě více přístupů a analytických nástrojů pro jejich hledání, které se tady dají najít – někdy přímo, někdy v off-topic náznacích, má svou cenu.

Protože fórum SNOW.

P.S. Takže přátelé, kteří si stěžujete, mám pro Vás dobrou radu k věci, ještě pořád zadarmo. Naučte se alespoň obstojně lyžovat, a to i/především na nesamotočivých lyžích. Pak si najeďte v různých podmínkách, různými technikami, v různých rychlostech a délkách oblouků, s různým broušením, nějakých deset a více vlastních párů, porovnejte, zamyslete se, co a proč se děje. Celkové náklady na tuto taškařici budou ve stovkách tisíc korun v průběhu dejme tomu 10 let. Výše uvedené je možno do jisté míry nahradit závodní praxí, náklady podobné, ale za jeden rok.
Toto doplňte samostudiem dalších vyráběných řad a modelů, to už je skoro zadarmo.
Na lyžích vystřídejte několik párů dobře padnoucích a na míru doladěných bot různých tuhostí. Opět zkoumejte, co a proč se děje. Náklady v desítkách tisíc.
Čas se raději nepočítá.
Pak už jen sedněte k fóru Snow, oprašte pravidla pravopisu a tisíckrát po sobě odepište debilům jezdícím 80 km/hod na slalomkách v padesátimetrových obloucích, že „to neděláš dobře, Jaromíre, jednou to poznáš“. Opovažte se je ujišťovat, že tak je to správně, protože tak je to normální.

˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

30.11.2017 19:56:01 #1083 

Příspěvků: 6117

Harry žena

>> #1082, ˘Ö˘Krab, 30. 11. 2017 19:41:23

Nerozumiem.

Informační hodnota fóra upadá. Trvale. Místy.

Co zacal admin mazat starsie prispevky…? Ja som si to nevsimol.Tak jak moze informacna hodnota fora upadat.To mi vysvetli.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

30.11.2017 20:31:48 #1084 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1083, Harry, 30. 11. 2017 19:56:01

No úplně jednoduše. Co pohání sjezdového lyžaře? Gravitace. A gravitace, jak známo, je pěkná svině, stahuje dolů všechno, tedy i informační hodnotu. Balast – skutečný i zdánlivý – probublává na povrch. Mlčící většině se nelíbí, že se nemluví pořád a jen o lyžování, tak se ozvala.
Navrhuji neprodleně vystřelit z křižníku Potěmkin a zahájit prosincovou protiofenzivu!

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

30.11.2017 21:13:04 #1085 

Příspěvků: 6117

Harry žena

Krabe, Tebe ked odnimu bicykel,hned si v depke.Uz chyta aj mna.

A pozri co stacilo.Jeden zjeb,a forum mrtve. Kazdy rozmysla co napisat,aby jeho informacia mala vysoku pridanu hodnotu.

Ja nastastie nemusim,moja nastavena latka je tak nizka,ze podliezt ju je skoro nemozne.Vzdy zahviezdim.

Aj by som s Tebou podiskuroval o tom podpichnuti z vedlajsieho vlakna,ale zas by sme tu boli jak dve bukvice, kym by nedorazil sef a radost z plodnej diskusie nam zobral.

Tak idem chystat na Teba material o tych vyjazdoch na vnutornej v SL v podani Vlhovej.Fotku uz mam odlozenu,uz len doladit par pismeniek a vypytat Ta od Krabice.Pozdrav ju.

cau Harry

P.S. Krabiku,co je s HonzOm..?

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

01.12.2017 05:15:25 #1086 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1085, Harry, 30. 11. 2017 21:13:04

Ale houbeles, žádná depka. Cyklistická sezóna se naprosto plynule a plánovitě přeměnila v běžeckou, podzim tomu velmi přál počasím. Námraza jedenkrát, hustá mlha žádná, sice foukalo, ale co už s tím.

Jedna věc jsou vlákna tady, pak jsou ještě chytráci a zbabělci, kteří Ti pošlou soukromou zprávu a dožadují se rady tímto způsobem.
Ale už je mi jasné, že aby informační hodnota neklesla pod nulu, budu takto obdržené dotazy i následná doporučení kopírovat sem. A když už se nikdo nebude mít odvahu zeptat ani tímto způsobem, dotazy si jednoduše vymyslím. Skipsychoporadna bude zírat, to ještě neviděli pravého a ke všemu odhodlaného Skipsychopata.

P.S. Musím se zeptat kokosky, nemám o HonzovI zprávy, ale co tak médii probleskne o jeho zaměstnavateli, tak to mají nejspíš značně hektické.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.12.2017 08:23:09 #1087 

Příspěvků: 6117

Harry žena

>> #1086, ˘Ö˘Krab, 01. 12. 2017 05:15:25

A když už se nikdo nebude mít odvahu zeptat ani tímto způsobem, dotazy si jednoduše vymyslím. Skipsychoporadna bude zírat, to ještě neviděli pravého a ke všemu odhodlaného Skipsychopata.

:DD

Vidis,a sme pri probleme tohto fora.

Totizto,bezny clovek bez dostatku informacii,o tejto tazkej psychyckej uchylke s diagnozou skipsychopat,nic nevie.Nevie,ako je tazke s nou zit.

Som rad,ze v inom vlakne sa aspon k voyeurskym prejavom tejto uchylky priznali TNS a Icesko.Stastlivci a silne osobnosti.

Najhorsie som na tom ja.Oni aspon vedia,ze ked nemaju co povedat,tak maju byt ticho. Ja som chytil asi slepaci syndrom,na mna to neplati.

caute Harry

P.S. Musim sa neskromne pochvalit,ze aj ja som dostal mejla.Nemenovany ucastnik Gravedigger ma v nom poprosil,aby som uz neprispieval. Bolo to v obdobi,ked este nemali moje prispevky „Harryho zarucenu vysoku kvalitu“.Ked som mu odpovedal z firemneho mailu vedeneho na zenu, tak mi slahol do tvare,ze to ze som zena,mnohe vysvetluje.A ze mozem pisat dalej.

Panboh zaplat,tak som tu.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

01.12.2017 08:29:43 #1088 

Příspěvků: 6117

Harry žena

Kruci,ledva som dopisal,kliknem na nove prispevky.Uz na nadpise vidno,ze je vytiahnute staronove vlakno.So spickovym poslednym prispevkom.

Dobre hovorim,ze kvalita je v minulosti fora. :}}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

01.12.2017 08:31:32 #1089 

Příspěvků: 1675

Vvladimir muž

>> #1082, ˘Ö˘Krab, 30. 11. 2017 19:41:23

Považuji se za výborného lyžaře, rychlost odhadem 100 + km/h, měřeno pomocí GPS 121,55 km/h (Black Mamba-Kaprun). Pokud nevěříte i odhadem patřím k cca 5–10% nejrychlejším na jakémkoli svahu. Moje 8 let staré pěnovky, zdá se, přestávají stíhat. Servis pravidelný, broušené na Montaně před začátkem minulé sezóny. Teď se poohlížím po nástupci mých sice ještě dobrých, ale trochu už nestíhajících lyží. Chci něco kolem 160–165 cm, R 13. Poradí někdo? No řekni, nechybělo by ti to, kdyby existoval např. dokonalý prefabrikovaný dotazník?

01.12.2017 08:48:03 #1090 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1089, Vvladimir, 01. 12. 2017 08:31:32

Stačilo by, aby tady existoval rádce (buyers' guide), který by zhruba podchytil základní kategorie BFU lyží. Takže něco jako TOP FIVE modelů 2017 pro: ženy, střelce, kochače, začátečníky; rozdělené podle hmotnosti jezdce, to ve dvou, možná třech cenových úrovních: low cost, 8–12, premium.
Já vím, každý se cítí být výjimečným lyžařem a jako takový si zasluhuje plně individuální péči. Proto mi i ty svůj dotaz #1089 laskavě pošli e-mailem, Harryho nezapomeň dát do kopie.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.12.2017 09:55:06 #1091 

Příspěvků: 1175

valerius

>> #1090, ˘Ö˘Krab, 01. 12. 2017 08:48:03

Dle skutecne relevance svych pozadavku a predpokladu, alespon podle stylu prezentace (ve svem dusledku) nekterych nalehajicich tazicich se rychlokvasek (dava ta veta vubec smysl?), by takovyto guide mohl byt:

Zena: Ruzova s kvetinou, nebo konem. (alternativa: modro bile tema oblaku. S postupujici emancipaci bych se nebal ani fialoveho zihani)

Strelec: zelena s velkym napisem vyrobce lyzi. (alternativa: Cerna s malym znakem vyrobce lyzi na spicce)

Kochac: Variace bile a oranzove. Bez alternativy. Nebo cokoliv.

Zacatecnik (double tatra Karel Loprais): Motivy cerne s linearnim vzorem.

Zacatecnik (max. do stare hmotnostni normy vidane ve vytazich): Treba modra.

Low-cost: Spise pestrejsi topsheet.

VIP: Barvy jdou smerem do pastelovych.

01.12.2017 10:03:12 #1092 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1091, valerius, 01. 12. 2017 09:55:06

Ještě délky lyží:
začátečníci … 140–155 cm
mírně středně pokročilí … pod bradu
více středně pokročilí … po bradu
střelci … komerční GS po bradu
superstřelci … po nos
Chuck Norris … ve výši postavy

Podobně boty:
začátečníci … FI pod 80 a + 2–3 velikosti
mírně středně pokročilí … FI 80 a + 2 velikosti
více středně pokročilí … FI 85 a + 1–2 velikosti
střelci … FI 90–100 a + 1 velikost
superstřelci … FI 100–120 a + 0–1 velikost
Chuck Norris … FI >120 a –1 velikost

Tak je to normální, tak se to dělá, tak je to správne, tak to mý byť.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.12.2017 10:03:35 #1093 

Příspěvků: 1566

Mára Bednářů muž

>> #1091, valerius, 01. 12. 2017 09:55:06

Retro neonova barva by nebyla? :-?

01.12.2017 10:16:24 #1094 

Příspěvků: 169

Alda71 muž

Lepší je být férově těsně druhý, než vždycky první za každou cenu.

01.12.2017 10:17:23 #1095 

Příspěvků: 1175

valerius

>> #1092, ˘Ö˘Krab, 01. 12. 2017 10:03:12

Chuck Norris potrebuje lyzaky? Neni to tak nejak, ze kdyz chce Chuck Norris lyzovat, tak nejaky kopec k nemu prijde a proste „ho olyzuje“? A Chuck Norris nemusi hnout ani malickem (na nemalikove hrane).

>> #1093, Marek Bednář, 01. 12. 2017 10:03:35

Vsechno bude. Jen je potreba znat kouzelne slovicko.

01.12.2017 10:19:32 #1096 

Příspěvků: 1175

valerius

>> #1093, Marek Bednář, 01. 12. 2017 10:03:35

>> #1094, Alda71, 01. 12. 2017 10:16:24

Panove, vsimnete si, jak uz se to rozjizdi. Tohle maji byt jasne specifikovane tabulkove hodnoty. Zadne vymejsleni, zadne odchylky. Vstupni parametry jsou jiz vytyceny.

01.12.2017 10:22:38 #1097 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #1095, valerius, 01. 12. 2017 10:17:23

Ten kopec „olyzuje“ nebo „olizuje“?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.12.2017 10:52:07 #1098 

Příspěvků: 1175

valerius

>> #1097, ˘Ö˘Krab, 01. 12. 2017 10:22:38

Hmm, vlastne si dokazu predstavit oboji. Chuck Norris muze byt olyzovan kopcem. Konkretni implementace muze byt olizovanim chodidel Chucka Norrise kopcem.

Jeste premyslim, nemel by byt podmetem spis kopec? Ale jak to skloubit s Chuckem Norrisem a trpnym rodem?

01.12.2017 11:01:33 #1099 

Příspěvků: 1675

Vvladimir muž

>> #1098, valerius, 01. 12. 2017 10:52:07

Čak si na utrpení nepotrpí. Nic mu to totiž neříká.

01.12.2017 11:39:52 #1100 

Příspěvků: 169

Alda71 muž

>> #1096, valerius, 01. 12. 2017 10:19:32

I v tabulkách se dají hodnoty změnit. :-)

Lepší je být férově těsně druhý, než vždycky první za každou cenu.

01.12.2017 17:42:15 #1101 

Příspěvků: 1566

Mára Bednářů muž

>> #1094, Alda71, 01. 12. 2017 10:16:24

Pche! ten uz mam na desce (plastovej imitovanej karbon) 8-)

02.12.2017 10:56:35 #1102 

Příspěvků: 169

Alda71 muž

>> #1101, Marek Bednář, 01. 12. 2017 17:42:15

Pro Apres Ski optimální varianta. :-)

Lepší je být férově těsně druhý, než vždycky první za každou cenu.

04.12.2017 23:51:28 #1103 

Příspěvků: 1345

Navvy

>> #1082, ˘Ö˘Krab, 30. 11. 2017 19:41:23

… ale vždycky je slušná šance, že se tu občas najde zvídavý tazatel, který zjistiv užitečnost Tvé rady, nejen poděkuje, ale i po čase na svahu v duchu Ti blahořečí… A nejen Tobě…

04.01.2018 16:57:28 #1104 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

Milý deníčku, začal další kalendářní rok.

Při setkání s věčností mě vždycky zamrazí, to když se setkám s něčím velkým, něčím, co přesahuje rozměry životů i časů, a nemusí jít nutně o souvislost se smrtí.

Bohatě totiž stačí krátká a děsivá SMS, kterou mi manželka poslala z letošního kurzu lektorů školního lyžování, na který byla vyslána zaměstnavatelem:

„Dostali jsme krasne nakopirovanou metodiku vyuky – Sjizdeni a zataceni na lyzich: Krocna technika.“

Pomněte, lyžaři, prach jsme a v prach se obrátíme, ve šlépějích Kročeje Nesmrtelného, čtvrtého jezdce apokalypsy, budou tlít kosti naše i našich dětí i dětí jejich dětí i veškerých pokolení budoucích, až do konce věkův.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

09.01.2018 22:04:39 #1105 

Příspěvků: 256

kejmll

Zdravím, Nevím,jestli jsem zvolil správně vlákno,pokud ne, omlouvám se, nechť admin preradi, ale ptám se: kam se zase vytratil Ivan..? Tak nejak mi, zde jeho myšlenky, znalosti, zkrátka příspěvky, prostě chybí.. :-(

09.01.2018 22:14:55 #1106 

Příspěvků: 6117

Harry žena

>> #1104, ˘Ö˘Krab, 04. 01. 2018 16:57:28

Pichnem to do Tvojho vlakna.

Az teraz som si vsimol ked citam prispevok kejmila,kolko diskusnych prispevkov mas na konte.

Mariu,tolko casu.Chudatko Krabice,deti ,rodice,tchyne…

Ale za seba ,pekne dakujem.V Tvojom pripade sa vzacne zosnubila kvalita prispevkov s mnozstvom.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.01.2018 22:17:01 #1107 

Příspěvků: 6117

Harry žena

>> #1105, kejmll, 09. 01. 2018 22:04:39

Asi ho to tu uplne prestalo bavit a prisvecuje mskimu.Alebo ho Snowakom preplatili volejbalisti…

V kazdom pripade chýba.

caute Harry

P.S. Sorry Krabe za OT.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

09.01.2018 23:47:45 #1108 

Příspěvků: 1199

Thomas muž

Asi poškádlil dvě vosí (sršní) hnízda,plynoucí zisk z reklam: funkcionáři lyžařského byznys a Sporten. Že by umlčen z funkce placeného přispěvatele (dočasně nebo ne) ?? Zadara se asi zanícený lyžař nebude vyjadřovat…to jen tipuji sportku :-D

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

10.01.2018 04:31:11 #1109 

Příspěvků: 256

kejmll

>> #1107, Harrys, 09. 01. 2018 22:17:01

Uvidíme,třeba se zase objeví, doufejme.. P.S. taky se krabovi omlouvám za OT.. Jinak gratulace, krásný #1104 kulatý příspěvek.. Přeji hodně elánu,do další vynikajícně odvedené práce,zde fóru..

10.01.2018 08:45:30 #1110 

Příspěvků: 1881

Radek Holub - SNOW muž

>> #1105, kejmll, 09. 01. 2018 22:04:39

Ivan se na fóru objevuje a ztrácí podle své chuti a „vnější“ okolnosti na to nemají prakticky žádný vliv.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy