Na hrudi obra obláček zlatý - strana 38 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 38) - SNOW.CZ

Na hrudi obra obláček zlatý (diskuze strana 38)

Nalezené položky: 1126 « První | < Předchozí | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | Další > | Poslední »

10.01.2018 10:12:59 #1111 

Příspěvků: 2561

Harry žena

>> #1110, Radek Holub – SNOW, 10. 01. 2018 08:45:30

Jo,jo.

To su ti nezavisly ,nerudny dedkove.

Slak aby to trafil. Ale,casom aj s nimi zatocime! Sice neviem ako,ale zatocime.

caute Harry

P.S. Nekde sme udelali chybu,soudruzi­.Velkou chybu.Sa stavim ze aj Krab zacne vysilovat.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.01.2018 10:40:19 #1112 

Příspěvků: 74

kejmll

>> #1111, Harry, 10. 01. 2018 10:12:59

P.S. Nekde sme udelali chybu,soudruzi­.Velkou chybu.Sa stavim ze aj Krab zacne vysilovat.

no ešte toto.. :-D Dúfajme, že nie.. ;-)

10.01.2018 14:03:50 #1113 

Příspěvků: 2561

Harry žena

>> #1112, kejmll, 10. 01. 2018 10:40:19

No,ak Krab do hodiny nezareaguje na vlakno diplomka help, a novy prispevok v nej, tak sme kompletne v rici. Ach jaj,pozér jeden.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.01.2018 16:39:00 #1114 

Příspěvků: 5306

˘Ö˘Krab muž

>> #1113, Harry, 10. 01. 2018 14:03:50

Diplomka-help se týká zajíčků mezi 20 a 30 lety, do této kategorie už nějaký pátek nepatřím, takže se reakce zříkám. O kvalitě výzkumu napovídá mnohé už jen to, že respondenti jsou natolik anonymní, že vůbec nelze ověřit jejich věk. Takže pánové, máte šanci!


Čau Harry!

Podobně, jako ivan, si užívám té ohromné výhody, že sem mohu (ale nemusím) psát; píši tedy, kdy mám čas, chce se mi a, víceméně – zejména do tohoto konkrétního vlákna, i co se mi zachce. Zřídka také proto, že mám neodolatelné přesvědčení, že mám k tématu co říct; častěji jen tak, aby řeč nestála.
Užívám si výhody dospělého věku: bydlím na místě, které jsem si vybral, jsem zaměstnán u lidí, kterých si vážím, domácnost sdílím se ženou, která se mnou vydržela, děti máme hodně samostatné a přiměřeně cílevědomé a zodpovědné. S lidmi, se kterými se nechci bavit, se prostě nebavím.

Minulý rok byl krásný: hodně jsem toho bez úrazu naběhal (3.870, prosinec 948), celkem hodně k tomu najel – s víceméně banálními provozními poškozeními – na kole(ch) (9.703), byli jsme s rodinou několikrát na běžkách, sice krátce, ale zato velmi dobře jsem si zajezdil na GS, s dětmi i manželkou jsme si užili léto z první ruky na vícedenním pěším výletu pod stanem; dětem se ve školách daří, jezdí po světě a sbírají zážitky, v mimoškolních aktivitách jsou úspěšné. Všichni jsou doma zdraví.

Než budu pokračovat v běhání, dám si pár dní pauzy, pak pojedeme na týden se školní třídou na hory, takže snad dojde i na lyžování, pak bude synův maturitní ples … a pak už bude skoro jaro. Pak ještě něco poběhám a plynule přesedlám na kolo. Takže neboj, Harry, do konce lyžařské sezóny se tady občas mihnu.
Žádných póz mi, pevně doufám, ani není zapotřebí, tady už vůbec ne.

˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.01.2018 17:17:16 #1115 

Příspěvků: 2561

Harry žena

>> #1114, ˘Ö˘Krab, 10. 01. 2018 16:39:00

:-)

Panboh zaplat.Magicka hranica zdarne prelomena,to ja by som robil ine drahoty,mariu jeho.

Ale kedze viem,ze moju nepritomnost tu by si vsimol akurat tak Hrobnik,stary kamos,a aj to tak po dvoch mesiacoch lebo by mu chybal v kolonke „vyprovozen se vsemi poctami“ jeden kus, tak to radsej neskusam.

Ale raz,ked narastem,tak…

Zdravim celu rodinku. Prajem zdravie v tomto roku,Krabici nervy jak lana na Titaniku.

caute Harry

P.S. A nemysli si ze by som sa Krabici neozval. Ja viem,houby by mi to pomohlo,ale snad keby Ti mesiac neoprala,to uz by si aj sam so sebou tazko vydrzal bojovat.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.01.2018 11:37:36 #1116 

Příspěvků: 5306

˘Ö˘Krab muž

Milý deníčku, byli jsme lyžovat se školním kurzem. Nikdo se nezranil, všichni se v pořádku vrátili. Dovolím si něco málo poznámek.

Byl jsem v lyžárně poučen hustodémonsky­krutopřísnými ridery ze druhé ubytované školy, že pravověrní snowboarďáci nepotřebují nikdy mazat skluznici ani brousit hrany. Což osvětluje mnohé jejich počínání na svahu (jakož i lektora a lektorky, jejichž prkna byla evidentně vystavena stejně intenzivní a pečlivé údržbě).

Tedy, aby bylo jasno, děti ve skutečnosti (až na asi tak právě dva jedince) neměly touhu učit se a umět lyžovat – počet snažících se docela přesně odpovídá chování ve škole a touze něco se naučit tam – děti chtějí prostě prasit šuspluhem červenou, když je ta černá napotvoru zavřená. Jinak by nejspíš ještě raději prasily šuspluhem tam. Přece jsou už velké a lyžovat umějí.

Děti (ani dospělí) totiž zásadně nevidí rozdíl mezi „nějak sjet“ a „lyžovat“. Což se samozřejmě ukázalo poslední dva dny, kdy bylo po ránu přimrzlo. (Samozřejmě nejhumornější byli rideři na tupých prknech).

Děti nic nevydrží. I dvě hodiny nepřetržitého lyžování ráno a dvě odpoledne s dvouhodinovou pauzou mezi jsou na ně moc. A už vůbec nejsou s to točit jízdy nahoru-dolů bez nezbytného postávání na svahu či ve frontě na vlek (která většinou žádná nebyla) nebo opakovaných návštěv bufetu s horkou čokoládou.

I klučina, který stál na sjezdových lyžích poprvé v životě, na konci týdně lyžoval stejně blbě, jako ti, kteří byli na lyžáku potřetí nebo ti, kteří jezdí na hory s rodiči pravidelně.

A možná největší pokrok udělal tlouštík, který se téměř nedokázal sám zvednout po pádu. (To chtělo opravdu hodně trpělivosti.) Proto se velmi snažil, aby nepadal za žádných okolností. Což v případě neupravené červené, po které jsme po-čt sjížděli do naší chaty na oběd, znamenalo zvládnutí sesouvání a nakonec i celkem obstojného smýkaného oblouku s dobře načasovaným pícháním a záměrným stáčením lyží ze svahu.

Mimochodem, jezdilo se chvílemi v mlze husté tak, že by se dala krájet a možná ještě víc. Lehká připomínka pravého krušnohorského počasí, když nám ani nepadaly kroupy ani nefičelo. Nechápu jen, proč se paní v bílé přilbě a apartní bílé bundě strašně rozčílila, když jsem komentoval, že se asi nemá moc ráda a nám ostatním zrovna nedává moc šanci ji vidět. Prý, co si to vůbec dovoluji. Její manžel/přítel (celý v černém) mlčel, ale evidentně mu docvaklo. Jestli ona náhodou nebyla z Prahe. Safety first.

Jednu z jiného soudku: jezdil tam s námi opravdu vynikající beznohý lyžař odněkud z blízkého přeshraničí, to se hned tak nevidí.

A poslední douška. Nárazově se, tak, jak družstva kurzů (a v týdnu se na sjezdovkách pohybovaly v především až skoro výhradně školy) dojížděla k vleku, tvořila kratinká fronta. Každý jede trochu jinak rychle, družstvo se nedá poskládat ideálně vyrovnané. Na placaté modré se tak potkávají již obstojní sjížděči s naprostými začátečníky. Jedni jedou dolů dvě minuty, druzí čtyři. Jenže do těch dvou minut rozdílu se vsype klidně 10 členů jiného družstva.
Protože jsme v družstvu měli jak pokročilé šuspluhaře, tak méně pokročilé šuspluhaře, opatrného tlouštíka a jednoho prvolyžaře, řešili jsme to tak, že družstvo vyjelo nahoru v pořadí, ve kterém dojelo dolů, dozorující počkal dole na opozdilce a vyjel s nimi za čekajícím družstvem. Poma je nezáludná, sjezdovka k ní přináležející dokonale přehledná. Nedá se předpokládat, že by někdo cestou na vleku zabloudil, družstvo se stejně shora rozjíždí až po dojezdu posledního, není-li předem dohodnuto jinak.
O nic nejde, vyjma organizace a principu. Objevil se kouzelník ‚pan učitel‘, který sice dole vyčkal svých oveček, ale poslední opozdilce bez řeči začal cpát dopředu k vleku s tím, že za ně má zodpovědnost a že patří k jeho družstvu. Tak by mě zajímalo, jestli je zodpovědnost víc, než slušnost, jestli se tyto dvě věci tak zásadně vylučují. Přitom se stačilo prostě zeptat.
Nebo trpím mylnou představou, že zároveň s pravidly slušného chování a ohleduplnosti na sjezdovce je vhodné cpát do svěřenců všechno související, tedy také standardy chování kolem vleku – že se jezdí rovně pod lanem, dojíždí až na výstup, poma odhazuje rovně, nehamtá po cizích lyžích, nešermuje hůlkami, na kotvě jezdí ve dvou (aby se nezvětšovala fronta) a nepředbíhá ve frontě.
To, jak neomaleně a hlavně zbytečně své svěřence „výchovně“ popoháněl dopředu mě lehce namíchlo a jsem strašně rád, že jsem se s ním před jeho žáky trochu poškorpil. Pán si jaksi neuvědomil, že za všechny ostatní na místě přítomné (vyjma vlekaře) jsem měl zrovna zodpovědnost já, jen jsme si to holt jinak zorganizovali. Jestli on nebyl z Prahe.

To by prozatím stačilo, Krabice na mě prskla bacil, takže přeji všem hodně zdraví a lyžování zdar!

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.02.2018 09:16:59 #1117 

Příspěvků: 5306

˘Ö˘Krab muž

Milý deníčku …
včera jsem si uvědomil několik věcí.

1) Postavit lyže na hrany a nechat je po nich jet není ani na extrémně mírném pro každého přijatelné. Tak dlouho se všichni nutí do aktivního zatáčení=otáčení lyží, až to pro ně učiní carving naprosto neproveditelným („sjezdovka“ Boží Dar – Hranice). Vůbec zásadní problém spočívá v úplném začátku: postavit lyže na hrany – obě nebo alespoň jednu, kdyby se zadařilo … Přitom zrovna na tomto plácku v podstatě stačí jen tupě a pasivně stát a chtít lyže naklopit, ono už to nějak dopadne. Nedopadlo.

2) Ošetřil jsem u klučiny boty (naše 315 i s rezervou vs. jeho 333), ošetřil jsem lyže (naše ověřené FCT 150). Co jsem neošetřil dobře, byly hůlky, vytáhl své 135 cm, na sjezdovku, asi by mu stačily i na klasické běžky. Děsivý je zlozvyk dětí směřovat špičky za jízdy neustále šikmo před sebe, ono to z postoje ‚víc než vzadu‘ s takovými bidly k tomu jaksi přímo nabádá. Vůbec, takto dlouhé hůlky (měl by mít cca 115 cm) naprosto devastují lyžařský postoj a jakoukoliv snahu o kloudné použití hůlek před zahájením oblouku.

3) Skoro „Pravé Božídarské počasí ™“, kdy vítr z příjemné bezmlžné teploty –3°C udělá nepříjemnou lezavou pocitovku –8°C, není pro každého a není pro každé oblečení. Takže co stačí jinde, tak na pláních pohoří.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.02.2018 11:33:52 #1118 

Příspěvků: 67

Tomrob

Nová sjezdová disciplína na ZOH :-). Jen by potřebovali trochu poradit s technikou (Krabe?).

13.02.2018 12:26:09 #1119 

Příspěvků: 5306

˘Ö˘Krab muž

>> #1118, Tomrob, 13. 02. 2018 11:33:52

Lyžování 2035: lyžaři sedí v panoramatické restauraci u okna a přes mobilní telefon ovládají roboty, závodící v jejich barvách. (Robotičtí žokejové na závodech velbloudů.)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.02.2018 12:29:37 #1120 

Příspěvků: 67

Tomrob

>> #1119, ˘Ö˘Krab, 13. 02. 2018 12:26:09

Zdá se, že se tam ubírá veškeré lidské snažení. Do panoramatické restaurace.

13.02.2018 12:31:17 #1121 

Příspěvků: 5306

˘Ö˘Krab muž

>> #1120, Tomrob, 13. 02. 2018 12:29:37

Nevím, jestli lidské, ale lyžařské určitě, pokud se rovnou nedá opalovat s bombardinem v lehátku na terase.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.02.2018 14:27:26 #1122 

Příspěvků: 2561

Harry žena

>> #1120, Tomrob, 13. 02. 2018 12:29:37

:-).

A ze vraj ludstvo sa ma robotov bat.

Pche. Tychto dam aj po osmych bombardinach. Nevedia nic o vonkajsej. Tam je nasa sila.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.02.2018 23:39:27 #1123 

Příspěvků: 1306

Navvy

Hoši, kdepak roboti, nebo studenti. To co se mi dnes povedlo se hned tak nevidí. Dojížděl jsem k lanovce z takového prudšího dojezdu, chtěl jsem to ještě zpomalit dvěma obloučky a při tom druhém se mi špička lyže zachytila v hlubším sněhu. Takže následoval průjezd fronty přes lyže nějakého staršího Itala. Sice pomaleji než krokem, ale hanbou bych se propadl. Ital to vzal statečně. Kdepak na mě nějaký robot…

14.02.2018 00:31:39 #1124 

Příspěvků: 2561

Harry žena

>> #1123, Navvy, 13. 02. 2018 23:39:27

:-D.

Dufam ze si zahral formu a zdrbol Itala ze Ti zatupil hrany.Ludia uz od dobroty fakt nevedia ako sa postavit.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

14.02.2018 21:40:52 #1125 

Příspěvků: 1306

Navvy

>> #1124, Harry, 14. 02. 2018 00:31:39

Kdybych byl v Americe, zažaloval bych rezort, že ten sníh průběžně neuklízel…

14.02.2018 22:29:47 #1126 

Příspěvků: 546

Boryš

>> #1119, ˘Ö˘Krab, 13. 02. 2018 12:26:09

U žádného okna. V křesílku s virtuálními brýlemi na hlavě. Dle vzoru závodů dronů.

Nalezené položky: 1126 « První | < Předchozí | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.02.2018

Aktuálně: lyžařská sezóna na vrcholu

Probíhající prázdniny a zimní počasí přivádějí na s...
16.02.2018

Větší než malé množství dětí v lyžařské škole

Před několika dny jsem v jednom z největších českýc...
15.02.2018

SNOW tour: Ještěd – spletité sjezdovky nad městem

Ještěd je dobře dostupným střediskem nejen z Liberc...
15.02.2018

Kunčice - domácí středisko s alpskou atmosférou

Ski areál Kunčice je středisko ležící v Jeseníkách ...
14.02.2018

Branná - sněhová jistota Jeseníků

Branná v Jeseníkách je známá nejen jako každoročně ...
14.02.2018

Skiareál Klínovec - krušnohorská lyžařská rozhledna

Největší a nejvýše položené lyžařské centrum Krušný...

Diskuze o lyžování

Lyže pro kluka 7 let

dnes 16:39:49 od kurin83

Nejlepsi lyzovani v Rakousku.

dnes 15:46:43 od psm

délka skeletu a výběr bot

dnes 15:07:01 od PetrOstap

Blizzard WRC

dnes 14:10:03 od adam 1

Nálepky

dnes 13:59:18 od adam 1

Ester Ledecká

dnes 13:44:56 od Harry

pomoc s vyberem

dnes 12:12:19 od PetrOstap

[Market]: Redster G9

včera 20:57:38 od Majah