Lyžařské oblasti - články (strana: 5) - SNOW.cz

Ceny skipasů v Alpách 23/24: lyžuje se v přepočtu za 1 000 až 2 000 Kč na den

Inflace se nevyhýbá ani lyžování, spíš naopak. Ceníkové ceny skipasů určitě leckoho nemile překvapí, dá se však ušetřit nákupem v předstihu on-line a jsou také areály, kde se s cenami téměř zastavil čas. Kde se v sezóně 2023/24 bude lyžovat za více než 70 eur a kde naopak za méně než 50 eur na den?

Děti zdarma či úspora několik set euro. Rakouské hory lákají na výhodný předprodej skipasů

Do začátku lyžařské sezóny ještě pár týdnů zbývá, avšak boj o lyžaře dávno začal. V Rakousku spojilo síly několik vyhlášených a u českých lyžařů oblíbených skiareálů a už nyní nabízejí společné sezónní skipasy ve výhodném předprodeji, díky kterému zejména rodiny mohou ušetřit i několik tisíc korun.

Aktuálně: ledovce odkládají začátek sezóny anebo skýtají velmi omezené lyžování

Mizernější začátek podzimní sezóny asi ledovce dlouho nepamatují. Ještě v polovině října se dá v Rakousku jen velmi omezeně lyžovat na Hintertuxu, Pitztalu a Kaunertalu, ostatní ledovcové areály začátek sezóny odkládají. Nynější ochlazení snad pomůže podmínky postupně vylepšit.

Tyrolsko: nové lanovky i nové zimní aktivity 2023/24

Kromě několika nových lanovek se mohou zimní návštěvníci v Tyrolsku v sezóně 2023/24 těšit i na další nové atrakce.

Podpěry na Bílé smontovány vrtulníkem

Ve dnech 8 až 10. října byly vrtulníkem smontovány traťové podpěry nové šestisedačky na Bílé.

Kitzbühel: skipas v mobilu a dvě nové vyhřívané lanovky

Kitzbühel je jedním z největších, nejinovativnějších a nejlépe hodnocených lyžařských středisek v Rakousku, a tak není divu, že bude i jedním z prvních, kde bude možné lyžovat se skipasem v mobilním telefonu místo čipové karty.

Lyžařská hala Big Snow American Dream: Splněný americký sen

Krytý lyžařský a snowboardingový areál Big Snow American Dream, historicky první na novém kontinentu, představuje oborově radikální přístup k výuce lyžování.

Paganella: nová lanovka ve výukové zóně v Andalu a rozšířené sjezdovky

V italském rodinném lyžařském středisku Paganella se mohou návštěvníci těšit na novou lanovku ve výukovém areálu a širší a bezpečnější dojezd sjezdovek do údolí.

Špindlerův Mlýn: Propojování lyžařských areálů Svatý Petr a Medvědín začalo

Tři sta milionů korun letos Skiareál Špindlerův Mlýn investuje do nadcházející zimní sezóny. Návštěvníci největšího krkonošského střediska se už letos mohou těšit na zásadním způsobem rozšířené modré sjezdovky, ale hlavně na dvě zbrusu nové sjezdovky, to vše s nejnovějším systémem technického zasněžování. Jde o první fázi plánovaného propojení obou...

Lanovky v Andoře

Andorra ležící v Pyrenejích na pomezí Francie a Španělska je malá země žijící téměř výhradně z turistického ruchu a bezcelního prodeje spotřebního zboží.

Komentář: Bezvýznamné francouzské středisko zaujalo svět. Protože se uzavřelo

Malé rodinné lyžařské středisko La Sambuy nedaleko francouzského Albertville oznámilo definitivní ukončení svého zimního provozu a demontáž lanovek a vleků, čímž zaujalo tiskové agentury. Je to totiž oběť globálních klimatických změn, což je bezva clickbait, a zpráva o tom se šíří jako lavina. Co na tom, že skutečnost je asi trochu jiná.

Dolomiti Superski 23/24: Skipas od 25 eur na den v rámci rodiny. Jak ho získat?

Italské lyžařské konsorcium Dolomiti Superski nabízí dětem do 8 let v doprovodu rodičů lyžování zdarma, a to již dlouhá léta. Od loňska má navíc cenově atraktivní akci i pro rodiny se staršími dětmi, v rámci níž celoplošný skipas Superski vyjde od 25 do 38 eur na osobu a den.

Stubai: nová kabinková lanovka Gailtalm s novými sjezdovkami v areálu Schlick 2000

Novou kabinkovou lanovku a spolu s ní nové sjezdovky budou moci lyžaři v sezóně 2023/24 využít v rodinném lyžařském areálu Schlick 2000 v údolí Stubai.

Ski park Gruň má lanovku již 10 let

V nadcházející sezóně uplyne již 10 let, kdy se na sedačkové lanovce můžeme svézt také v menším beskydském areálu Ski park Gruň.

Výstavba šestisedačky na Bílé pokračuje

Na Bílé v Beskydech pokračuje výstavba vyhřívané šestisedačky Doppelmayr s bublinou.

Sezónní superskipasy 23/24: neomezené lyžování stojí okolo 20 tisíc

Náruživí lyžaři, kteří chtějí na sjezdovkách strávit 20 a více dní v sezóně, mají několik možností - nejdráže je vyjde lyžovat podle libosti spontánně doma či v Alpách, nejlevněji naopak sezónka pro jedno konkrétní středisko. Cenově zlatou střední cestou jsou supersezónky, s nimiž lze lyžovat na stovkách až tisících kilometrech sjezdovek. Na kolik ...

Lyžařská sezóna 23/24: čekají nás rekordní ceny i návštěvnost?

O nadcházející lyžařské sezóně 2023/24 se dá s předstihem jistě tušit jediné – ceny navzdory loňskému „šokovému“ zdražení dále porostou. Lyžařům to totiž chuť vyrazit na hory nekazí. Nebo to bude zase jinak?

10 let unikátní lanovky v Telnici

V letošním roce oslavila své desetileté výročí unikátní lanovka v největším lyžařském areálu východní části Krušných hor – Telnice. Jedná se o celosvětově velmi málo rozšířenou odpojitelnou dvousedačkovou lanovku.

Encyklopedie: ledovce – podzimní tělocvična a jarní ráj

Ledovce mají výsadní postavení v tom, že lyžařům dopřávají jejich kratochvíli už na podzim, v době největších abstinenčních příznaků souvisejících s blížící se, ale stále vzdálenou zimou. Nejlepší podmínky nabízejí na jaře, kdy už je však zájem o lyžování o poznání slabší.

Desetileté výročí skiareálu Plešivec

Lyžařský areál Plešivec se třemi lanovkami, který byl bezesporu největší českou novinkou roku 2013, oslaví v nadcházející sezóně desetileté výročí provozu.

Komerční tipy