Lyžařské oblasti - články (strana: 2) - SNOW.cz

Vlakem na lyže až do Davosu

České dráhy i tuto sezónu připravují zajímavé slevy pro lyžaře, kteří na hory přijedou vlakem. Partnerské lyžařské areály v nabídce ČD Ski jsou připraveny přivítat své návštěvníky, kteří zavítají do našich hor a pro náročnější lyžaře ve švýcarském Davosu. Ve spolupráci s pěti partnerskými skiareály v Čechách a na Moravě, s jedním ski resortem ve ...

Z farmy rovnou na sjezdovku. Nebo z lyžáků na farmu?

I na horách rádi nasajete domáckou atmosféru, ne každý má rád uniformní a lehce odcizený hotelový komfort, že. Před ranní lyžovačkou si můžete připít čerstvým mlékem, po ní ve večerním relaxu ochutnat domácí pálenku a zakousnout do voňavé klobásky. Zbystřili jste? Pak se při hledání ubytování zaměřte tam, kde kokrhá červený kohout…

Tipy SNOW tour: Ski Aréna Jizerky – tři v jednom

Ski Aréna Jizerky sdružuje na jeden skipas největší jizerskohorský areál Tanvaldský Špičák a dva rodinné areály Severák a Bedřichov. Chladnější klima těchto nejsevernějších hor u nás přispívá k dobrým sněhovým podmínkám, takže i nyní jsou na Tanvaldském Špičáku v provozu všechny hlavní sjezdovky a nabízejí momentálně velmi kvalitní svezení.

S pojištěním na lyže si užijete sjezdovky zkrátka bez starostí

Chystáte se vyrazit na lyže? I když se nám pomalu blíží první jarní den, stále je tu spousta destinací, kde si sjezdovky a tenhle oblíbený zimní sport můžete užít do sytosti. Před svou cestou si ovšem nezapomeňte sjednat také cestovní pojištění na lyže. Je navrženo speciálně pro lyžaře a zahrnuje rizika, která vás mohou potkat právě u lyžování.

Herlíkovice Bubákov - lyžařský zážitek v Krkonoších pro celou rodinu

Zasněžená krajina uprostřed krkonošských lesů, upravené sjezdovky všech obtížností, moderní lanovky, lyžařská škola pro malé i velké, chutné občerstvení přímo na svahu a ubytování jen pár kroků od toho všeho. Co víc si přát? Nabídka skiareálu Herlíkovice – Bubákov je zkrátka synonymem pro ideální zimní rodinnou dovolenou, ale i jednodenní lyžovačku...

Tipy SNOW tour: Plešivec – zajezděte si na „tvrdých ženských“

Avizovaná obleva sice dorazila, ale české sjezdovky to až tak výrazně neovlivnilo, protože střediska už měla na sjezdovkách připravený dostatečný základ. My jsme o víkendu navštívili krušnohorský Plešivec, který nás příjemně překvapil pěkně tvrdými tratěmi, takže se na relativně rovném podkladu dalo lyžovat skoro celý den. Poprvé jsme tady také vyz...

Horský resort Rokytnice nad Jizerou láká na alpské lyžování na jedné z nejdelších tuzemských sjezdovek

Zasněžené vrcholy, spoustu sněhu a dobrodružství na horách, to vše nabízí Horský Resort Rokytnice nad Jizerou nacházející se v malebném prostředí Krkonošských hor.

Horní Rakousko: kde děti objeví krásy lyžování

Kde se učí lyžovat děti v Horním Rakousku? Tam, kde se to naučila většina tamních obyvatel, tedy v rodinných lyžařských střediscích, která mají hned za dveřmi svých domů. Tato střediska totiž nabízejí nejen výukové parky perfektně přizpůsobené dětem, ale hlavně přehledné terény, když děti opustí plácek pro začátečníky a zažívají svá první dobrodruž...

Paseky nad Jizerou: pohodová rodinná dovolená

Při plánování rodinné dovolené s dětmi určitě přidejte do svého hledáčku Skiareál Paseky. V areálu na vás dýchne až domácí atmosféra, která společně s krásou starých roubenek rozesetých na stráních dělá z Pasek výjimečné místo.

Tipy SNOW tour: Herlíkovice – pravá krkonošská zima

Krkonošské Herlíkovice se o víkendu těšily z pohádkových zimních podmínek se sněhem obalenými stromy a dostatkem bílé nádhery nejen na sjezdovkách, ale i mimo ně. Zatímco sportovně laděné sjezdovky Herlíkovic vám dají do těla, rodinný Bubákov nechá vaše nohy na chvíli i odpočinout.

Lyžařské areály v ČR jsou připravené na jarní prázdniny 2024 a s cenami nižšími než v zahraničí

Prakticky všechna horská střediska v ČR fungují - v provozu je v nich přes většina dopravních zařízení a sjezdových tratí, tedy přibližně 360 lanovek a vleků a 300 km sjezdovek.

Tipy SNOW tour: Branná – malá, milá a stále oblíbená

Jesenický skiareál Branná je naší každoroční zastávkou, která nás z „hltání alpských safari kilometrů“ hodí do domácké pohody, kdy je na sjezdovkách cítit i slyšet hlavně radost dětí z lyžování, v hospodě u lanovky praská krb a majitel přezdívaný Bandita tu osazenstvu, co dolyžovalo, nalévá domácí slivovici.

Zima podle vašeho gusta na Dolní Moravě

Místní horské údolí, které není tak malé, jak by se na první pohled mohlo zdát, vám nabídne téměř vše, na co si jen v zimě vzpomenete. Ať už máte vášeň pro lyže, skialpy, nebo jen hledáte neotřelou zábavu na sněhu – Horský resort Dolní Morava vám to vše splní.

Bílá: vyhřívaná 6sedačka s bublinou je jen jednou z mnoha novinek

Na Ostravsku a v celých Beskydech dlouhodobě dominuje lyžařské nabídce skiareál Bílá – je nejen největší, ale hlavně nejvšestrannější a se zárukou dlouhé jarní sezóny.

Ski aréna Jizerky - tři areály pro rodiny s dětmi

Tři areály sdružené pod značkou Ski aréna Jizerky jsou ideálními místy pro rodinné lyžování a výuku malých lyžařů.

Tipy SNOW tour: Lienz – sluneční terasa s prázdnými sjezdovkami

Nad východotyrolským městem Lienz se tyčí menší areál Hochstein se sjezdovkou Světového poháru a větší a prosluněný areál Zettersfeld, který nabídne jezdivé červené sjezdovky bez davů lyžařů a s rovným povrchem i odpoledne. Zettersfeld je se svou ohraničenou Fun Areou a sáňkařskou dráhou vhodný i pro děti a nabídkou značených tras mimo sjezdovky os...

Přemyslov - rodinné lyžování na dohled Pradědu

Ski areál Přemyslov je moderním všestranným lyžařským centrem v Jeseníkách, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Mezi areály vybavenými sedačkovou lanovkou navíc patří k těm cenově nejdostupnějším.

Innsbruck: lyžování, kultura i jiné atrakce s jediným superskipasem

Innsbruck, hlavní město Tyrolska s více než 140 tisíci obyvateli, je často označováno jako „hlavní město Alp“. Množství sportovních a kulturních atrakcí, které návštěvníkům nabízí, to jen potvrzuje. Mnoho z nich je přitom zahrnuto v jediném superskipasu SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

Komerční tipy