Přemyslov - rodinné lyžování na dohled Pradědu

Ski areál Přemyslov je moderním všestranným lyžařským centrem v Jeseníkách, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Mezi areály vybavenými sedačkovou lanovkou navíc patří k těm cenově nejdostupnějším.

Innsbruck: lyžování, kultura i jiné atrakce s jediným superskipasem

Innsbruck, hlavní město Tyrolska s více než 140 tisíci obyvateli, je často označováno jako „hlavní město Alp“. Množství sportovních a kulturních atrakcí, které návštěvníkům nabízí, to jen potvrzuje. Mnoho z nich je přitom zahrnuto v jediném superskipasu SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

Horní Rakousko: zimní dovolená, která je nejblíže

Sedm lyžařských středisek v Horním Rakousku je zárukou lyžování bez dlouhého a úmorného cestování. Nejbližší alpská střediska se nacházejí pouhé dvě hodiny od jihočeských hranic.

Tipy SNOW tour: Semmering – rovné tratě i odpoledne kousek za moravskými humny

Rakouský Semmering budou mít v hledáčku hlavně lyžaři z Moravy, protože tento pohotový kopec leží necelé dvě hodinky od českých hranic u Mikulova. Sjezdovky všech barev včetně „svěťákové pisty“ se drží celý den ve stínu, takže jsou rovné i odpoledne. Momentálně v Semmeringu panují nefalšované zimní podmínky a v týdnu se lyžuje na prázdných sjezdovk...

Arber - všestranný rodinný lyžařský areál, který bude již brzy energeticky soběstačný

Arber neboli Velký Javor je dokonale všestranná šumavská hora s terény všech obtížností, které jsou navíc velmi přehledně uspořádané. Jak nejmenší lyžaři, tak rodiny i závodníci si Arber užijí naplno. A lyžovat tu můžete s čistým svědomím, že energie potřebná pro lyžařský provoz pochází z místních ekologických zdrojů.

Říčky v Orlických horách: Moderní a zároveň tradiční lyžařský areál letos slaví 100 let lyžování na Orlickoústecku

Říčky si postupně vybudovaly renomé všestranného lyžařského areálu, kam se rádi vypraví sportovně ladění lyžaři, ale i rodinka s dětmi, kterým slouží hřiště s moderními výukovými prvky. První vlek a sjezdovka byly v Říčkách vybudovány již na konci 50. let minulého století, ale tradice lyžování v nejbližším okolí je mnohem delší – právě letos slaví ...

Světová zima 2023/24 v Jasné

Jasná, nejpopulárnější slovenské horské středisko, láká v zimě už tradičně nejen na skvělou lyžovačku, ale i bohatý apres-ski program. Aktuální zimní sezóna 2023/24 bude také ve znamení eventů světových parametrů.

Tipy SNOW tour: Zillertal Arena – lyžařské kilometry zpestřené atrakcemi

Rakouská Zillertal Arena je se svými 150 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal a zahrnuje několik propojených areálů, které nabídnou převážně sportovní červené sjezdovky. Ve všech areálech pak najdete lyžařské atrakce jako jsou měřené slalomy, měřené rychlostní úseky, skicrossové tratě nebo snowparky. Letošní novinky tvoří zejména...

Donovaly vám dají více zážitků, slev a výhod

Zimní středisko Donovaly v srdci Slovenska nabízí na jednom místě nejvíce emocí a lyžařských zážitků. Ať se na lyžovačku vydáte ze Slovenska, nebo z Moravy, na sjezdovce budete za pár hodin. Ceny denních skipasů se oproti minulému roku nezměnily a přibylo i několik novinek.

Puradies: luxusní hotel s božskými lázněmi na sjezdovce v Leogangu

Dopřejte si božský odpočinek v lázních Heaven Spa čtyřhvězdičkového hotelu Puradies v Leogangu, který stojí jen pár kroků od sjezdovky. A co dalšího kromě úžasného wellness můžete v resortu v zimní sezóně 2023/24 zažít?

Nejdelší sjezdovky v Česku - skoro jako v Alpách

I když v Česku nemáme velehory a lyžuje se převážně v polohách do 1 200 m n. m., najdete u nás zhruba dvacítku sjezdovek, které se svou délkou a převýšením mohou měřit s těmi alpskými. Prozkoumejte české sjezdovky s délkou alespoň 1,5 km!

Večerní lyžování - nejdostupnější lyžování, jaké v Česku máme

Na osvětlených sjezdovkách si v Česku můžete zalyžovat na horách i v blízkosti měst, díky čemuž je večerní lyžování dostupné prakticky každému - není daleko, dá se na něj vyrazit i po práci a je levnější než celodenní skipas.

Kam vyrazit za nejlepším lyžováním v Itálii? Tohle jsou naše tipy

Itálie nám má co nabídnout zkrátka po celý rok. V zimě, a v některých oblastech až do konce jara, je oblíbeným cílem pro milovníky zimních sportů. Podívejte se na naše tipy, která z lyžařských středisek v této alpské zemi rozhodně stojí za návštěvu a strávení skvělých chvil na zdejších sjezdovkách.

První Češi vyrazili na turecké hory letadlem! Odstartovali přímé lety z Prahy do Kayseri

Oslavy nového roku na sjezdovce nebo v horském hotelu plánují Češi pravidelně, letos poprvé je ale mohou strávit na tureckých horách. První letadlo do města Kayseri odstartovalo z Letiště Václava Havla Praha ve středu 27. prosince 2023 dopoledne a na palubě Boeingu 737-800 letecké společnosti Smartwings míří klienti cestovní kanceláře Čedok do mode...

Tipy SNOW tour: Arabba – sportovní oblouky pod královnou Dolomit

Dolomitské lyžařské středisko Arabba je jedním ze čtyř rezortů ležících na okruhu Sella Ronda v Itálii. Sjezdovky v Arabbě mají až na pár mírnějších přejezdů spíš sportovní charakter a černé pisty na Porta Vescovo jsou už jen pro opravdové lyžařské srdcaře. Safari okruh se tu dá udělat nejen po Sella Rondě, ale také na nejvyšší dolomitskou horu Mar...

Lyžovačka bez starostí na Malině Brdu

Dokonale upravené sjezdovky, výborné jídlo a zábavu na celý den naleznete v příměstském lyžařském středisku Malinô Brdo, které spouští zimní sezónu 22. prosince 2023! Zažijte nezapomenutelný zážitek na svahu a zahoďte všechny své starosti.

Na lyže do Turecka

Ačkoli svět už roky straší globální oteplování, není jisté, že reálné počty kilometrů sjezdovek světa pouze ubývají. Lidé i dnes objevují stále nové a nové destinace s neporušeným prašanem. Přestože pozornost vzbudila střediska, která se zavřela, přehlížejí se ta nová, která se rozvíjí. Mezi země, které asi budeme potkávat v katalozích cestovek st...

Tipy SNOW tour: Val Gardena – světová i komorní

Italská Val Gardena leží na slavném okruhu Sella Ronda, díky čemuž láká k n...

Komerční tipy