Lyžařské oblasti - články (strana: 4) - SNOW.cz

Radstadt: všestranné hýčkání horami nedaleko Salcburku

Radstadt, staré město v horách, je díky své jedinečné poloze v horní části Ennstalu, jen 70 km jižně od města Salcburk, mezi masivem Dachsteinu a Radstadtskými Taury, jednoduše ze všech stran „hýčkáno horami“. Malé městečko s 5 000 obyvateli v srdci Salcburska okouzlí svou středověkou atmosférou a jedinečnou přírodní kulisou jako perfektní rekreačn...

Salamandra: Rodinný resort s luxusním hotelovým zázemím

V srdci Slovenska ve Štiavnických vrších si v resortu Salamandra užijí zimní dovolenou všichni, kdo ocení lyžování v dosahu špičkového čtyřhvězdičkového hotelu.

Kunčice: Příjemně promyšlený areál pod Sněžníkem

 V Kunčicích se můžete spolehnout na klidné lyžování s dostatkem prostoru, příjemné a návštěvnicky promyšlené prostředí a vstřícné ceny.

Aktuálně: lyžuje se v silně jarní atmosféře, a to i v Alpách, média však líčí apokalypsu

Lyžařské podmínky v celé Evropě jsou od Vánoc náročné, řečeno eufemisticky. Zdaleka to však neznamená, že by se nikde nedalo - a dokonce i slušně - lyžovat, jak by se mohlo zdát z katastrofických zpráv v televizích či zpravodajských webech.

Lagazuoi: Velkolepý lyžařský výlet po stopách války

Vyčíhejte si počasí s jasným výhledem a vyrazte na méně známé, nikoliv však opomíjené, a přesto nezapomenutelné ski safari. Sklouznete se po odvrácené straně hory Lagazuoi, kde se vám lanovky, silnice i městečka schovají za mohutnými skalami, až budete (skoro) sami jen s magickými štíty Dolomit. Zpátky do lyžařského karuselu v Alta Badii vás pak do...

Kuriozita: zazděný přístup k lanovce na Saslongu ve Val Gardeně

Italská Val Gardena je fantastickým lyžařským územím v srdci magických Dolomit, zároveň ale její popularita a úspěch vede tamní podnikatele k pocitu, že si mohou dovolit více, než je jinde obvyklé. Nejnovější kuriozitou je zamezení přestupu mezi lanovkami na slavném Saslongu.

7 důvodů pro skvělou lyžovačku na Slovensku aneb s Gopassem za zážitky

Slovensko je země, která v posledních letech dvakrát zorganizovala závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování a dala světu nejen absolutní vítězku Světového poháru 2021 a olympijskou vítězku Petru Vlhovou. A hlavně má atraktivní lyžařské terény ve svých nejpopulárnějších lyžařských střediscích ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Zde je 7 důvodů, proč...

Bílá: všestranné lyžování pro závodníky i pro nejmenší

Areál v Bílé dominuje lyžařské nabídce Ostravska a celých Beskyd nejen díky své velikosti, ale hlavně všestranností, neboť se tu malí lyžaři mohou učit první obloučky a závodníci trénovat a měřit své schopnosti. A samozřejmě si tu zalyžují i běžní lyžaři a rodiny s dětmi. Novinkou je skipas, který umožňuje lyžovat v 7 areálech Beskyd a využít i mno...

15 let skiareálu Racibor

Právě teď slaví své 15leté výročí poněkud méně známý SKI Park Racibor v pohoří Oravská Magura na Slovensku, který lze tak trochu označit jako tajný lyžařský tip.

Tipy SNOW tour 2022/23: St. Anton – pro klasiky i gurmány

Rakouský St. Anton má mezi rakouskými středisky poměrně specifickou tvář, kterou mu možná pomohla vyrýsovat i poměrně kosmopolitní společnost, což se tu odráží také na mezinárodní kuchyni nebo anglické kultuře všude kolem. Prudkými a opravdu ryze sportovními sjezdovkami se pak St. Anton zavděčí hlavně milovníkům kristiánek, na druhou stranu nabízí ...

Tipy SNOW tour 2022/23: Nassfeld – kousek Rakouska i Itálie za příjemný peníz

Lyžařská oblast Nassfeld je sice rakouské „národnosti“, nicméně vliv bezprostředně blízké Itálie je tu znát – ať už nadprůměrným počtem slunečných dnů nebo bombardinem na horských chatách. Se svými 110 km je Nassfeld přiměřeně velkou oblastí, která chce za lyžování i přiměřený peníz.

Arber: 11 důvodů, proč lyžovat na Javoru

Arber neboli Velký Javor je dokonale všestranná šumavská hora s terény všech obtížností, které jsou navíc velmi přehledně uspořádané. Jak nejmenší lyžaři, tak rodiny i závodníci si Arber užijí naplno.

Tipy SNOW tour 2022/23: Val Gardena – lyžařská výloha Dolomit

Italské údolí a zároveň lyžařská oblast Val Gardena leží uprostřed Dolomit, které se dají bez nadsázky označit jako nejkrásnější hory světa. Když pomineme velkolepé scenérie hor, o které se v případě Gardeny stará hlavně rozeklaný masiv Sasso Lungo a světoznámé pohoří Sella, tak špičkové jsou také zdejší sjezdovky, kterým by se dalo - zvláště v pře...

Schladming: lyžování na 123 km sjezdovek a co si ještě užít

Schladming je v lyžařském světě pojem, který znají sportovci daleko za hranicemi Rakouska. O tom, že toto alpské středisko v severozápadním Štýrsku patří k evropské špičce, svědčí mimo jiné fakt, že se zde konaly tři závody Světového poháru v lyžování a pravidelně se zde koná tradiční noční slalom v rámci seriálu Světového poháru FIS. Tyto akce spo...

Lanovka na Monínci začne jezdit 16. prosince 2022, ceny skipasů budou dynamické

Monínecký areál zahájí zimní sezónu v pátek 16. prosince, a to jako obvykle večerním lyžováním od 18 – 21 hodin. Hlavní novinkou letošní sezóny je spolupráce s mezinárodním věrnostním programem Gopass, díky kterému si mohou lyžaři při nákupu online vybrat nejvýhodnější ceny skipasů a využít věrnostního programu, který platí v pěti zemích Evropy.

Skiinterkriterium 2023: Mezinárodní závod FIS v Říčkách se blíží

Ski centrum Říčky v Orlických horách se ve dnech 20. a 21. ledna 2023 stane opět hostitelem mezinárodních lyžařských závodů Skiinterkriterium 2023, pořádaných pod hlavičkou FIS. Závodníky v kategoriích U14 a U16 čekají disciplíny slalom a obří slalom. Tradičním místem konání je černá sjezdovka, na které se závod jezdí již 60 let.

Tipy SNOW tour 2022/23: Gurgl – diamant Alp s nápadem

Alpy momentálně nabízí velmi dobré lyžařské podmínky a nijak tomu není ani v rakouském Gurglu. I když tento areál leží až na konci Ötztalského údolí za známým Söldenem, rozhodně nepatří mezi žádné odpadlíky, právě naopak, dokonce se mu přezdívá diamant Alp. Kromě přehledných sjezdovek stojí za vyzdvihnutí i tamní nápadité restaurace.

Kraličák - Kde si každý zimu užije

Jen dvě hodiny z Brna a dvě a půl hodiny z Prahy trvá cesta do míst, které zde nazývají pohádkovými. Horský masiv Králického Sněžníku (1 424 m n. m.) a jeho menší bratříček Štvanice (899 m n. m.) skýtá prostor pro sport, relax i dlouhodobý pobyt v rozlehlém horském vlnitém území, kde si všechny podoby zimy opravdu užijete.

Zima v Horním Rakousku: Krátká cesta, zato dlouhé sjezdovky

Horní Rakousko leží v srdci Rakouska, proto je dobře a rychle přístupné ze všech stran. A srdce na správném místě mají i zdejší milí hostitelé.

Komerční tipy