Arabba Marmolada - aktuální report z 06. - 09.04.2012 - SNOW.CZ

Arabba Marmolada | aktuální report z 06. - 09.04.2012

Arabba Marmolada - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Benátsko

průměrné hodnocení Arabba Marmolada:
autor: johny_r
návštěva od: 06.04.2012 do: 09.04.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko obsahující nejvyšší vrchol Dolomit - Marmoladu, jejíž vrchní část je pokryta ledovcem. Se skipasem Dolomiti Superski je možné též objet masiv Grupo Sella - tzv. Sella Ronda, což je okruh lanovek a sjezdovek poskytující nejkrásnější výhledy v Dolomitech.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky povětšinou nedlouhé (s výjimkou sjezdu z Marmolady), leč poloprázdné, žádné fronty, krásné jarní počasí.

Sněhové podmínky:

V horních polohách (nad 2 000 m) výborné až do odpoledne (málo lidí to nestihne rozjezdit). Prudší sekce jsou ale často ledovaté. Dolní dojezdy jsou odpoledne na hranici sjízdnosti (břečka, louže).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Většina lanovek kolem Arabby je staršího data, takže nejsou z nejrychlejších. Fronty ale nejsou žádné. Na výběr je ze sedaček, malých i velkých kabin.

Zalidněnost:

Lidí je málo, fronty se vůbec netvoří.

Občerstvení a aprés-ski:

V oblasti Arabby rozhodně není restaurace na každé sjezdovce, ale například na mezistanici Pescoi je výborná restaurace, která stojí za návštěvu.

Doprava do střediska a parkování:

Míst na parkování je dost, zejména u spodní stanice lanovky na Marmoladu. Jinak je středisko ale docela dobře schované v horách a dojet tam chvíli trvá.

+ plusy

  • sníh ve vyšších polohách
  • malá zalidněnost
  • výhledy

- mínusy

  • sníh ve spodní části střediska
  • některé staré lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.02.2019  | Arabba Marmolada

autor: zemlo
hodnocení:

Závěr našeho týdenního pobytu v Dolomitech jsme věnovali výletu na Marmoladu. Předpověď slibovala slunečné počasí bez mráčků, která bohužel úplně nevyšla, takže očekávané výhledy z vrcholu ledovce Marmolada byly poněkud limitované. Jelikož to ale byla naše první návštěva, tak i tak to byl hezký záži...

zobrazit celý report

13.03.2018  | Arabba Marmolada

autor: Milka
hodnocení:

Nejsportovnějším areálem na Sella Rondě je bezpochyby Arabba Marmolada. Konečně bylo docela pěkné počasí i na to, abychom si užili výhledů, takže jsme strávili nejvíce času právě zde.

zobrazit celý report

06. - 13.01.2018  | Arabba Marmolada

autor: ViktorVan
hodnocení:

Fantastické středisko pro sportovně laděné lyžaře a všechny vlčáky, co se ženou za velkou porcí nalyžovaných kilometrů. Není to zde však příliš vhodné pro rodiny s malými dětmi a nezkušené či začínající lyžaře. Ve středisku Arabba převládají černé a červené sjezdovky, které však mají parametry spíše...

zobrazit celý report

15. - 18.12.2017  | Arabba Marmolada

autor: orim
hodnocení:

Napriek tomu, že nadpis znie Arabba - Marmolada, podávam report z oblasti Arabba - Alta Badia (Pralongia) Doplňujem reporty od Zdena12, s ktorým som uvedné strediská navštívil. Tretieho do partie nám robil kamarát "Marcel-Andrea". Počas 5 dní sme boli ubytovaní v dedinke Arabba (už tretí krát v ...

zobrazit celý report

16.12.2017  | Arabba Marmolada

autor: skiwelt
hodnocení:

Poslední den našeho putování po italských horách jsme s přítelkyní vyjeli do střediska Arabba Marmolada s cílem vyjet právě na Marmoladu. Počasí bylo nádherně jasné a to slibovalo krásné daleké výhledy. Tentokrát jsem nechal výběr tratí na přítelkyni, která Marmoladu již navštívila. Tímto ji moc děk...

zobrazit celý report

11.03.2017  | Arabba Marmolada

autor: bohous357
hodnocení:
Arabba, svah pod Porta Vescovo, pouze část dne: Arabbu považuji za Top of Italy, ale tentokrát zklamala i přes ideální počasí – jasno, bezvětří, panoramata, bohužel renomé střediska a inzerovaných 22 cm prašanu přilákalo značné množství lyžařů. Sněhové podmínky: prašan v horním patře, střední patro umrzlé, frekventovaný výjezd Ornelly ke spojovací sedačce a jižní svahy protikopců na šrot už od rána. Na prudkém úvodním svahu Fodomy pod prašanem ledové plotny a dole pro změnu umrzlý manšestr. Vyhlášený svah z Porta Vescovo také rozhrabaný už dopoledne. Kromě skvělého průjezdu mezi skalami černé 5-Sourasas a pokračováním vlevo po slalomovém svahu k sedačce Carpazza vše ostatní byl omyl, který vyvrcholil tím, že jsme netrefili odbočku na červenou 1-Salere, protože jsme ji považovali jen za příjezd k sedačce a na pokračování masovkou po Sella Rondě radši zapomenout. Zalidněnost vysoká, rozumné fronty na lanovkách, zcela volná nová kabinka Portados, ale přetížená Carpazza.

25.01.2017  | Arabba Marmolada

autor: bronas
hodnocení:

Arabbu s Marmoládou jsme zvolili třetí den naší výpravy a byli jsme překvapeni z délky sjezdu z ledovce, a to i přesto, že jsem cca věděli co očekávat. :) Dojem ze střediska byl velice pozitivní, jen chvíli trvá, než se tam člověk z Arabby pomalýma lanovkama přesune. Za zmínku stojí i sjezd z vrchol...

zobrazit celý report

18.12.2016  | Arabba Marmolada

autor: mikels
hodnocení:

Návštěva ledovce Marmolada určitě stojí za to. Horší už to bylo se sněhem. Ale bohužel počasí ovlivnit nelze. Co se týká sjezdovek, je hezký, že většinu zprovoznili, ale na úkor kvality.

zobrazit celý report

07. - 08.03.2013  | Arabba Marmolada

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nejvyšší vrchol byl jedním z mála míst v Dolomitech, kde se alespoň dopoledne ukázalo slunce – vyčníval totiž nad oblačné moře. Většinu svahů střídavě zalévala mlha, která během dne vystoupala i na nejvyšší vrcholy, ve dne i v noci připadával na svahy mokrý sníh, níže pak pršelo.

zobrazit celý report

05. - 07.04.2012  | Arabba Marmolada

autor: sanchez

Středisko Arabba Marmolada se nachází v centru italských Dolomit a vrchol Marmolada je se svými 3 342 metry zároveň nejvyšší v tomto pohoří. Areál je součástí Dolomiti Superski a okruhu Sella Ronda.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Schmiedhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 753 Kč/os.
Prázdninová vesnička Murau
Orientační cena za noc 697 Kč/os.
Hotel Zum Mohren
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 847 Kč/os.