Arabba Marmolada - aktuální report z 18.12.2016 - SNOW.CZ

Arabba Marmolada | aktuální report z 18.12.2016

Arabba Marmolada - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Benátsko

průměrné hodnocení Arabba Marmolada:
autor: mikels
hodnocení:
návštěva od: 18.12.2016 do: 18.12.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návštěva ledovce Marmolada určitě stojí za to. Horší už to bylo se sněhem. Ale bohužel počasí ovlivnit nelze. Co se týká sjezdovek, je hezký, že většinu zprovoznili, ale na úkor kvality.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky po většinou ve stínu - umrzlé a tvrdé. V závěru dne už to byla samá plotna. Dojezd z Marmolady, to bylo spíše o přežití a styl musel jít stranou. :D Hrany po tom dni byly řádně otupené. Pouze vrchní část ledovce byla skvělá po celý den. V Arabbě to bylo s upraveností trošku horší. Na sjezdovce č. 6 a její černé variantě č. 13 to spíše vypadalo na freeride než upravenou sjezdovku, ale zdolat se dala. :D

Sněhové podmínky:

Co se týče sněhu, opět pouze a jen vysněžené sjezdovky. V současné době na vrcholku Marmolady leží 150 cm sněhu. Ve výše položených místech Arabby to může byt okolo 10 cm mimo sjezdovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pamatuji si na Marmoladu jak sedačku, tak kotvu. Toto je zrušeno a nyní se na vrchol dostanete pouze velkokapacitní kabinovou lanovkou, kde musíte 2x přesedat. V druhé mezistanici se nachází vojenské muzeum, samoobslužná restaurace a obchůdek se suvenýry. V tomto krámečku se ale připravte, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, např. triko s krátkým rukávem 28 euro, čepice také okolo 30 euro. Kabiny jsou velice rychlé a pokud zrovna nestojíte v mezistanici delší dobu, tak na vrchol se dostanete opravdu rychle. Co se týká přejezdu mezi Arabbou a Marmoladou, zde jsou 2 velmi stařičké sedačky, zbytek lanovek je komfortnější.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost na ledovci byla minimální. O to horší to bylo na sjezdovkách napojených na Sellarondu. V období okolo 11. až 13. hodiny to bylo jak v mraveništi.

Občerstvení a aprés-ski:

Musel jsem navštívit svoji oblíbenou restauraci na přejezdu mezi Marmoladou a Arabbou na vrcholu Passo Padon. Ani tentokrát jsem kvalitou italské kuchyně nebyl zklamán: spaghetti pomodore pořídíte za 7 euro a pivo za 4 euro, což ve srovnání s Civettou je rozdíl celé 1 euro. Další velmi zajímavou restauraci najdete při výjezdu velkokapacitní lanovkou na vrcholu Porta Vescovo s krásnou terasou a výhledem na nejvyšší vrchol zde Marmoladu.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jsme cestovali taxi službou z Alleghe do Malga Ciapely. Osmimístné taxi naložilo 9 lidí a jak sardinky jsme vyrazili směr Marmolada. Dovezl nás za 90 euro všechny, tudíž 10 euro na osobu, což za 24 km jízdy je přijatelné. Parkoviště v Malga Ciapela je zdarma a bylo prázdné. Dále lze zdarma využít malé parkoviště u spodní stanice bývalé sedačky, která vedla do půlky ledovce Marmolada.

+ plusy

  • Slunečné počasí
  • 58 km sjezdovek z 62 km upraveno

- mínusy

  • Kvalita a upravenost sjezdovek
  • Malé množství sněhu
  • V exponovaných hodinách množství lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.02.2019  | Arabba Marmolada

autor: zemlo
hodnocení:

Závěr našeho týdenního pobytu v Dolomitech jsme věnovali výletu na Marmoladu. Předpověď slibovala slunečné počasí bez mráčků, která bohužel úplně nevyšla, takže očekávané výhledy z vrcholu ledovce Marmolada byly poněkud limitované. Jelikož to ale byla naše první návštěva, tak i tak to byl hezký záži...

zobrazit celý report

13.03.2018  | Arabba Marmolada

autor: Milka
hodnocení:

Nejsportovnějším areálem na Sella Rondě je bezpochyby Arabba Marmolada. Konečně bylo docela pěkné počasí i na to, abychom si užili výhledů, takže jsme strávili nejvíce času právě zde.

zobrazit celý report

06. - 13.01.2018  | Arabba Marmolada

autor: ViktorVan
hodnocení:

Fantastické středisko pro sportovně laděné lyžaře a všechny vlčáky, co se ženou za velkou porcí nalyžovaných kilometrů. Není to zde však příliš vhodné pro rodiny s malými dětmi a nezkušené či začínající lyžaře. Ve středisku Arabba převládají černé a červené sjezdovky, které však mají parametry spíše...

zobrazit celý report

15. - 18.12.2017  | Arabba Marmolada

autor: orim
hodnocení:

Napriek tomu, že nadpis znie Arabba - Marmolada, podávam report z oblasti Arabba - Alta Badia (Pralongia) Doplňujem reporty od Zdena12, s ktorým som uvedné strediská navštívil. Tretieho do partie nám robil kamarát "Marcel-Andrea". Počas 5 dní sme boli ubytovaní v dedinke Arabba (už tretí krát v ...

zobrazit celý report

16.12.2017  | Arabba Marmolada

autor: skiwelt
hodnocení:

Poslední den našeho putování po italských horách jsme s přítelkyní vyjeli do střediska Arabba Marmolada s cílem vyjet právě na Marmoladu. Počasí bylo nádherně jasné a to slibovalo krásné daleké výhledy. Tentokrát jsem nechal výběr tratí na přítelkyni, která Marmoladu již navštívila. Tímto ji moc děk...

zobrazit celý report

11.03.2017  | Arabba Marmolada

autor: bohous357
hodnocení:
Arabba, svah pod Porta Vescovo, pouze část dne: Arabbu považuji za Top of Italy, ale tentokrát zklamala i přes ideální počasí – jasno, bezvětří, panoramata, bohužel renomé střediska a inzerovaných 22 cm prašanu přilákalo značné množství lyžařů. Sněhové podmínky: prašan v horním patře, střední patro umrzlé, frekventovaný výjezd Ornelly ke spojovací sedačce a jižní svahy protikopců na šrot už od rána. Na prudkém úvodním svahu Fodomy pod prašanem ledové plotny a dole pro změnu umrzlý manšestr. Vyhlášený svah z Porta Vescovo také rozhrabaný už dopoledne. Kromě skvělého průjezdu mezi skalami černé 5-Sourasas a pokračováním vlevo po slalomovém svahu k sedačce Carpazza vše ostatní byl omyl, který vyvrcholil tím, že jsme netrefili odbočku na červenou 1-Salere, protože jsme ji považovali jen za příjezd k sedačce a na pokračování masovkou po Sella Rondě radši zapomenout. Zalidněnost vysoká, rozumné fronty na lanovkách, zcela volná nová kabinka Portados, ale přetížená Carpazza.

25.01.2017  | Arabba Marmolada

autor: bronas
hodnocení:

Arabbu s Marmoládou jsme zvolili třetí den naší výpravy a byli jsme překvapeni z délky sjezdu z ledovce, a to i přesto, že jsem cca věděli co očekávat. :) Dojem ze střediska byl velice pozitivní, jen chvíli trvá, než se tam člověk z Arabby pomalýma lanovkama přesune. Za zmínku stojí i sjezd z vrchol...

zobrazit celý report

07. - 08.03.2013  | Arabba Marmolada

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nejvyšší vrchol byl jedním z mála míst v Dolomitech, kde se alespoň dopoledne ukázalo slunce – vyčníval totiž nad oblačné moře. Většinu svahů střídavě zalévala mlha, která během dne vystoupala i na nejvyšší vrcholy, ve dne i v noci připadával na svahy mokrý sníh, níže pak pršelo.

zobrazit celý report

06. - 09.04.2012  | Arabba Marmolada

autor: johny_r

Středisko obsahující nejvyšší vrchol Dolomit - Marmoladu, jejíž vrchní část je pokryta ledovcem. Se skipasem Dolomiti Superski je možné též objet masiv Grupo Sella - tzv. Sella Ronda, což je okruh lanovek a sjezdovek poskytující nejkrásnější výhledy v Dolomitech.

zobrazit celý report

05. - 07.04.2012  | Arabba Marmolada

autor: sanchez

Středisko Arabba Marmolada se nachází v centru italských Dolomit a vrchol Marmolada je se svými 3 342 metry zároveň nejvyšší v tomto pohoří. Areál je součástí Dolomiti Superski a okruhu Sella Ronda.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Norge
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 509 Kč/os.
Hotel Alte Post
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 185 Kč/os.
Hotel Seehof
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 794 Kč/os.