Arabba Marmolada - aktuální report z 16.12.2017 - SNOW.CZ

Arabba Marmolada | aktuální report z 16.12.2017

Arabba Marmolada - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Benátsko

průměrné hodnocení Arabba Marmolada:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 16.12.2017 do: 16.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poslední den našeho putování po italských horách jsme s přítelkyní vyjeli do střediska Arabba Marmolada s cílem vyjet právě na Marmoladu. Počasí bylo nádherně jasné a to slibovalo krásné daleké výhledy. Tentokrát jsem nechal výběr tratí na přítelkyni, která Marmoladu již navštívila. Tímto ji moc děkuji nejen za skvělé průvodcování, ale také za každý společný ujetý metr na naši cestě po italských sjezdovkách. Arabba na nás zapůsobila malinko chladněji než Alta Badia, sám bych středisko doporučil spíše zkušeným lyžařům. Zde jsme také narazili na jedinou frontu, a to na lanovce Porta Vescovo, kde jsme čekali přibližně 10 minut. Stejně jako celé Dolomity, tak i Arabba se může pochlubit nádhernou přírodou s úchvatnými výhledy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V okolí Arabby tratě spíše náročné, avšak směrem k Marmoladě jsou sjezdovky více přátelské i k méně zkušeným lyžařům, i když modrých lehkých zde lyžař moc nenajde. Snad jen v poslední části sjezdu k lanovce na Marmoladu a dále velmi nenáročné pisty č. 8 a 9. Samotný sjezd z Marmolady je příjemně dlouhý i když při vyšší návštěvnosti dosti náročný. Za zmínku stojí krásný dlouhý sjezd po sjezdovce č. 50 z Passo Padon až do stanice lanovky na Marmoladu v Malga Ciapela.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, snad jen na černých tratích do Arabby dost ledových ploten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Většinou velmi komfortní lanovky, i když stará 2sedačková lanovka na Passo Padon vrátí lyžaře o mnoho let zpět.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na můj vkus již větší, jelikož návštěva střediska připadla na sobotu, ale oproti sezoně stále příjemný "klid" na tratích.

Občerstvení a aprés-ski:

Krátká zastávka v Capanna Bill pod lanovkou č. 13 bez občerstvení.

Doprava do střediska a parkování:

Z Kronplatzu cesta trvala necelou hodinu. Doporučuji spíše nechat auto v Alta Badii, a to v San Cassianu nebo Corvaře a na lyžích vyrazit do Arabby.

+ plusy

  • Skvělý výhled z Marmolady
  • Počasí
  • Spojení se Sellarondou
  • Jednoduché napojení do Alta Badie

- mínusy

  • Při návratu do Arabby spíše těžké tratě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.02.2019  | Arabba Marmolada

autor: zemlo
hodnocení:

Závěr našeho týdenního pobytu v Dolomitech jsme věnovali výletu na Marmoladu. Předpověď slibovala slunečné počasí bez mráčků, která bohužel úplně nevyšla, takže očekávané výhledy z vrcholu ledovce Marmolada byly poněkud limitované. Jelikož to ale byla naše první návštěva, tak i tak to byl hezký záži...

zobrazit celý report

13.03.2018  | Arabba Marmolada

autor: Milka
hodnocení:

Nejsportovnějším areálem na Sella Rondě je bezpochyby Arabba Marmolada. Konečně bylo docela pěkné počasí i na to, abychom si užili výhledů, takže jsme strávili nejvíce času právě zde.

zobrazit celý report

06. - 13.01.2018  | Arabba Marmolada

autor: ViktorVan
hodnocení:

Fantastické středisko pro sportovně laděné lyžaře a všechny vlčáky, co se ženou za velkou porcí nalyžovaných kilometrů. Není to zde však příliš vhodné pro rodiny s malými dětmi a nezkušené či začínající lyžaře. Ve středisku Arabba převládají černé a červené sjezdovky, které však mají parametry spíše...

zobrazit celý report

15. - 18.12.2017  | Arabba Marmolada

autor: orim
hodnocení:

Napriek tomu, že nadpis znie Arabba - Marmolada, podávam report z oblasti Arabba - Alta Badia (Pralongia) Doplňujem reporty od Zdena12, s ktorým som uvedné strediská navštívil. Tretieho do partie nám robil kamarát "Marcel-Andrea". Počas 5 dní sme boli ubytovaní v dedinke Arabba (už tretí krát v ...

zobrazit celý report

11.03.2017  | Arabba Marmolada

autor: bohous357
hodnocení:
Arabba, svah pod Porta Vescovo, pouze část dne: Arabbu považuji za Top of Italy, ale tentokrát zklamala i přes ideální počasí – jasno, bezvětří, panoramata, bohužel renomé střediska a inzerovaných 22 cm prašanu přilákalo značné množství lyžařů. Sněhové podmínky: prašan v horním patře, střední patro umrzlé, frekventovaný výjezd Ornelly ke spojovací sedačce a jižní svahy protikopců na šrot už od rána. Na prudkém úvodním svahu Fodomy pod prašanem ledové plotny a dole pro změnu umrzlý manšestr. Vyhlášený svah z Porta Vescovo také rozhrabaný už dopoledne. Kromě skvělého průjezdu mezi skalami černé 5-Sourasas a pokračováním vlevo po slalomovém svahu k sedačce Carpazza vše ostatní byl omyl, který vyvrcholil tím, že jsme netrefili odbočku na červenou 1-Salere, protože jsme ji považovali jen za příjezd k sedačce a na pokračování masovkou po Sella Rondě radši zapomenout. Zalidněnost vysoká, rozumné fronty na lanovkách, zcela volná nová kabinka Portados, ale přetížená Carpazza.

25.01.2017  | Arabba Marmolada

autor: bronas
hodnocení:

Arabbu s Marmoládou jsme zvolili třetí den naší výpravy a byli jsme překvapeni z délky sjezdu z ledovce, a to i přesto, že jsem cca věděli co očekávat. :) Dojem ze střediska byl velice pozitivní, jen chvíli trvá, než se tam člověk z Arabby pomalýma lanovkama přesune. Za zmínku stojí i sjezd z vrchol...

zobrazit celý report

18.12.2016  | Arabba Marmolada

autor: mikels
hodnocení:

Návštěva ledovce Marmolada určitě stojí za to. Horší už to bylo se sněhem. Ale bohužel počasí ovlivnit nelze. Co se týká sjezdovek, je hezký, že většinu zprovoznili, ale na úkor kvality.

zobrazit celý report

07. - 08.03.2013  | Arabba Marmolada

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Nejvyšší vrchol byl jedním z mála míst v Dolomitech, kde se alespoň dopoledne ukázalo slunce – vyčníval totiž nad oblačné moře. Většinu svahů střídavě zalévala mlha, která během dne vystoupala i na nejvyšší vrcholy, ve dne i v noci připadával na svahy mokrý sníh, níže pak pršelo.

zobrazit celý report

06. - 09.04.2012  | Arabba Marmolada

autor: johny_r

Středisko obsahující nejvyšší vrchol Dolomit - Marmoladu, jejíž vrchní část je pokryta ledovcem. Se skipasem Dolomiti Superski je možné též objet masiv Grupo Sella - tzv. Sella Ronda, což je okruh lanovek a sjezdovek poskytující nejkrásnější výhledy v Dolomitech.

zobrazit celý report

05. - 07.04.2012  | Arabba Marmolada

autor: sanchez

Středisko Arabba Marmolada se nachází v centru italských Dolomit a vrchol Marmolada je se svými 3 342 metry zároveň nejvyšší v tomto pohoří. Areál je součástí Dolomiti Superski a okruhu Sella Ronda.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Hubertus
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 373 Kč/os.
Gradonna Mountain Resort
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 060 Kč/os.
Sporthotel Winkler
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 104 Kč/os.