Mölltaler Gletscher - aktuální report z 20.07.2017 - SNOW.CZ

Mölltaler Gletscher | aktuální report z 20.07.2017

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Mölltaler Gletscher:
autor: andy97
hodnocení:
návštěva od: 20.07.2017 do: 20.07.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Během horkých letních dnů jsme se rozhodli pro výlet do vyšších poloh se zakončením na Mölltalském ledovci. Je konec července, takže podmínky opravdu nemůžeme pokládat za vynikající, nicméně avizovaných 190 cm celkem odpovídalo skutečnosti, a tak se dalo mluvit o příjemném jarním ježdění. Zkrátka kdo je "sněhomil", určitě ocení existenci tohoto místa s možností letního provětrání prkének.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly celkem 3 sjezdovky na samé špičce střediska, a to Schareck 1, 2 a 3. Nicméně vzhledem k přítomnosti skiklubů a reprezentací byla pro veřejnost postupně uzavřena sjezdovka č. 1 a poté i č. 2. Třetí sjezdovka krátce po 10. h už ztrácela kvalitu a okolo 11. h se už jednalo o oraniště. Škoda, že uzavřené sjezdovky nebyly cca až do 10 h využívány a ani později jsme nějaký trénink nezaznamenali. Nemůže nám tedy nikdo mít za zlé, že jsme se rebelsky pustili i na uzavřenou sjezdovku č. 1, která byla i okolo 9:30 krásně pevná a upravená (a také nejstrmější). Kromě této nikde neuveřejněné uzavírky byla tato červená sjezdovka v provozu pouze do půlky, kde znemožňovala průjezd značně vyčnívající skála.

Sněhové podmínky:

Konzistence: firn. Výška od 50 cm u dojezdu k LD do cca 200 cm v prostředních a horních partiích sjezdovek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu celkem 3 přepravní zařízení, z toho 2 pouze z důvodu dopravy lyžařů (a turistů) k vrcholové lanovce. Podzemní lanovka z údolí do mezistanice cca v 2 250 m.n.m. Odtud 6místná kabinka do další přestupní stanice v 2 800 m n. m. Odtud už možný sjezd k lanovce a na přilehlé sjezdovky. Podzemní lanovka poměrně rychlá záležitost, která nás dopravila do první stanice za 7 min. Rychlá byla i zánovní kabinka, ovšem šestisedačka na vrchol ač poměrně nová, byla dost pomalá.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na svazích se pohybovalo "ve špičce" okolo 70 lidí a z toho většinu tvořily tréninkové skupiny.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužili jsme, ale ani jsme žádné otevřené nezaznamenali.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z hlavní silnice po klikaté a poměrně úzké silnici až na velké parkoviště u podzemní lanovky. Zde parkovalo po ránu pouze pár aut nadšenců a tréninkových skupin. Po návratu okolo 12. h zaplněny 2/4 ploch k parkování, převážně však turisty, lyžaři odjížděli nejpozději po 14. h, kdy se sjezdovky uzavíraly.

+ plusy

  • příjemné osvěžení během léta
  • výška sněhové pokrývky
  • výhledy
  • počasí v době návštěvy
  • úprava sjezdovek (na červenec výborná)

- mínusy

  • neavizované uzavření 2 sjezdovek
  • nemožnost zakoupení 3hodinového nebo půldenního skipasu (avšak pokud kartu přinesete do 12 h, na pokladně vrací 9 EUR)
  • pomalá vrcholová lanovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.05.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: masakr69
hodnocení:

Na Mölltalský ledovec jezdíme už čtyři roky, ale až letos nám vyšlo lyžování v úplně poslední den před plánovanou měsíční odstávkou. Na pěkné počasí jsme si sice pár dní museli počkat, ale jak se říká – kdo si počká, ten se dočká! Vstávání, které je pro nás utrpením, nevyšlo na úplně první „metro“ (...

zobrazit celý report

28.04. - 01.05.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Na úplný závěr sezóny jsem navštívil jediný lyžařský korutanský ledovec. A protože alespoň dopoledne mi počasí přálo, užil jsem si krásné lyžování ve vysokohorském prostředí.

zobrazit celý report

22. - 25.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: svena
hodnocení:

Na prodloužený víkend jsme si vybrali menší rakouský ledovec Mölltaler. Vzhledem k jarním prázdninám jsme se nechtěli na svahu mačkat s davem lidí, tak jsme zvolili jistotu. Středisko nabídne sice jen necelých 20 km sjezdovek, ale za 3 dny nás neomrzely. Nachází se v nadmořské výšce 2 200 až 3 150 m...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: Krumpi
hodnocení:

Lyžovačka od úterý do čtvrtka bez masy lidí, za slunečného, ale mrazivého počasí. Podle mě s málo sjezdovkami (cca 17 km). Nejmenší ledovec v Rakousku máte projetý na lyžích v klidu za 4 hodiny a pak už jen zkoušíte, která sjezdovka vám vyhovuje nejvíc. Pro celou rodinu dobrá volba. Lyžovat tady 3 d...

zobrazit celý report

01. - 02.04.2017  | Mölltaler Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:
Sněhu je dostatek, žádné kameny, sjezdovky dobře upravené. Bohužel podklad je velmi tvrdý. Nic na tupé hrany. Jeden den, kdy bylo trochu oblačno, to klouzalo celý den a zvláštní světelné podmínky působily neviditelnost pod nohy. Další den však obrat, když déle svítí slunce, tak to přeci jen přijatelně povolí a pak paráda. Odpoledne již sjezdovky ke kabince měknou.

25. - 31.12.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: ToKe
hodnocení:

Celkově se jedná o středisko pro zdatné lyžaře, nic pro děti a začátečníky. I modře značené pisty jsou svižné a hodně se červenají. Sice jsou na mezistanici u metra a kabinky dva cvičné vleky, ale to není nic, proč by se vyplatilo jezdit do Alp.
Byl to hlavně boj s větrem. Jedná se o návětrnou str...

zobrazit celý report

26. - 31.03.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: petr_sk
hodnocení:
Byli jsme zde poprvé a příjemně překvapení z nádherných panoramat. Při nepřízni počasí možnost přejet do dalšího areálu Ankogel na stejny skipas nebo naopak.Krásně upravené, ale kvůli rannímu větru a mlze jely jen kotvy a jedna kabinka do 2 800 mn. m. Červená sjezdovka č. 9 celkem nenáročná a dlouhá. Nahoře 290 cm, dole 130 cm. Prašan místy zmzlý, ale jinak sjezdovky upravené, že se dalo lyžovat do 16 hod., aniž by to bylo rozježděné. Bez front, mohli pustit více lanovek, když se později vyčasilo a nefoukalo tolik. Minimum lidí, odhaduju do 200 lidí na celém svahu. Příjemná hospůdka u černé sjezdovky č. 10 s přijatelnými cenami oproti jiným rakouským střediskům. Poloprázdné parkoviště přímo u zubačky.

31.01.2015  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Malý, prostorný ledovec jako by byl „střechou“ Vysokých Taur – nabízí daleký rozhled na jih a západ, kde dominuje nepřehlédnutelná špice Grossglockneru a po krátkém výšlapu na vrcholový hřebínek i k severu a východu. Jen škoda zavřených sjezdovek na Altecku...

zobrazit celý report

19.12.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Jindra1956
hodnocení:
Jasno, perfektní počasí. V noci nasněžilo, takže pisty byly pro razantní jízdu měkké, pro rekreační lyžaře vynikající. Na sjedovce 4a Schareck trénoval náš repre team, mládež. Dalo se i freride, byli vidět i skialpinisti.

20.11.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:

Perfektní lyžovačka, dostatek kvalitního sněhu, středisko bez front.

zobrazit celý report

09.12.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: K2 cigi
hodnocení:

Mölltalský ledovec mě upoutal perfektně připravenými tratěmi. Nádherné výhledy jen umocnily jízdu sedačkou. Jediné malý mínus, že byly občas poryvy větru, který po 13. hod. zesílil tak, až zastavil všechny lanovky. Ale na první den jsme toho měli stejně dost.

zobrazit celý report

25.11.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: Myval
hodnocení:
23-24.11.2013 Huste snezeni uz od patku, kazdy den priblizne 20cm krasneho noveho snehu. Bohuzel dost spatna viditelnost a v nedeli navic silny vitr, takze nejezdila 6ti sedacka na nejvyssi bod arealu. Tyhle podminky vydrzeli jen ti nejzapalenejsi nadsenci, takze cely areal byl prakticky prazdny, vcetne obri velkovykrmny na horni stanici kabinky (ktera sice pusobi zpocatku trochu neutulne, ale diky slusne kvalite jidla i piti, velkym porcim a celkem prijatelnym cenam to bylo dobre utociste)

  | Mölltaler Gletscher

autor: TG Masaryk
hodnocení:
V sobotu 16.11.13 úplně parádně jasno a bezvětří, po pátečním celodenním sněžení byly měkčí, ale příjemné, všechny tratě otevřeny, dalo se jezdit i mimo sjezdovky. Loni touhle dobou ale bylo víc sněhu. V neděli 17.11.13 bylo dopoledne polojasno, ale po obědě se vyjasnilo a bylo zase krásně, sjezdovku ještě lepší než v sobotu. Vedle nás tam lyžovala snad celá Evropa = bylo tam hodně lidí, ale zažil jsem i víc. Fronty byly pouze na dvousedačce.

23.01.2012  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širok...

zobrazit celý report