Mölltaler Gletscher - aktuální report z 03. - 05.12.2023 - SNOW.cz

Mölltaler Gletscher aktuální report z 03. - 05.12.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 03.12.2023 do: 05.12.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsem se konečně dočkal a vyrazil za prvním sněhem této sezóny do Alp, protože jsem neočekával, že by se tento týden dalo v Krkonoších lyžovat. Když jsem plánoval tento výlet cca před měsícem, tak to na takový skvělý začátek zimy v ČR vůbec nevypadalo, a proto jsem zvolil celkem vzdálený ledovec Mölltal, hlavně kvůli permici Gopass, aby mě ta lyžovačka nezruinovala hned na začátku sezóny... Byly to celkem povedné tři dny strávené na lyžích v zimním počasí, kdy bylo dosti větrno a mrazivo až na poslední den, ten byl jak korálek. ;-)

Velkou kaňkou byla utržená lavina, která si vyžádala jeden lidský život, a tak zde v neděli odpoledne byla taková divná atmosféra. :-( Když jsem tu lavinu viděl z lanovky, jak se utrhla, tak jsem nevěřil, že pod ní někdo zůstane, ale stalo se. Lavinové nebezpečí bylo na stupni č. 4, do toho hodně foukalo a v sobotu napadlo dosti čerstvého prašanu, a tak si hory vybraly velmi krutou daň...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Novinkou letošní sezóny je rozšíření sjezdovky č. 9 v její nejužší a nejprudší části před dojezdem k podzemní lanovce o několik metrů, a tak je zde nyní daleko bezpečnější průjezd i pro méně zkušené lyžaře.

Na ledovci je v provozu zatím v plné šířce pouze sjezdovka č. 3.

Sjezdovka č. 2 je sjízdná cca ze dvou třetin a každý den na ní bylo postaveno několik slalomů pro trénující lyžařské oddíly, takže pro nás obyčejné lyžaře byla až do odpoledne zavřená.

Zavřeny jsou zatím sjezdovky č. 5, 6, 7 pro nedostatek sněhu.

Sjezdovky č. 12 a 13 na Altecku byly otevřeny jen v úterý.

Sněhové podmínky:

Sněhu je zde celkem dostatek a je to krásný prašan, který ale hlavně v neděli dosti tahal za nohy, a to jsem měl namazáno, ale asi špatně. :-(

Středisko udává 90 až 130 cm. Nikde nebyly ledové plotny a ani kamení. Ranní manžestr zde byl každý den velmi povedený, a tak se to nechá slušně pustit z kopce i ve větších rychlostech. Přípravu tratí chválil i Radim Palán, který zde trénoval a dával rady i nám méně zdatným a pomalejším lyžařům. :-P

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ráno se musí nejdříve metrem a pak následuje 6kabinka Gondelbahn Eissee, která vás dopraví až do výšky 2 800 m n. m. Ledovec obsluhuje odpojitelná 6sedačka s bublinou Gletscher Jet, která byla ale kvůli větru občas vypnutá. Souběžně jedoucí 2sedačka Sesselbahn 3000, která byla mimo provoz celou dobu mé návštěvy ani nebyla potřeba, jak zde bylo málo lidí. Dále je zde ještě jedna 2sedačka Panoramabahn Klühspies a neodpojitelná 4sedačka Alteck. U výstupu z metra jsou dvě kotvy a 4sedačka Schwarzkopf, kterou jsem zde v provozu ještě neviděl. Dopravní zařízení je starší a některé lanovky jsou skoro skanzen. Na nové skimapě je nakreslený nový projekt na výměnu 2sedačky Panoramabahn Klühspies za novou sedačku, tak snad se brzy dočkáme!

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli zde bylo dosti plno hlavně kvůli zavřeným sedačkám o patro výše. Byla v provozu jen kabinka, která vede od metra, a tak se zde do oběda tvořila i fronta, která se dala obejít doplňovacím turniketem, aby byly kabinky plně vytížené - a že byly. :-D

V pondělí i úterý zde bylo poloprázdno. Většina návštěvníků byla krajanů, a tak zde vládne čeština a slovenština.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní bodem pro občerstvení, odpočinek, toalety a zázemí je samoobslužná restaurace Eissee s velkou terasou s nádherným výhledem. Ceny jsou rakouský průměr. Od 13:30 je zde happy hour. Něco se dá ušetřit při předložení Gopassu - na jídle to jsou cca 2 eura. Dále je zde možnost navštívit u výstupu z metra Möllibar a na černé sjezdovce je horská chata Duisburger Hütte, která je zatím zavřená.

Doprava do střediska a parkování:

Tak to byl dobrý hard-core se sem dostat po nočním sněžení, které zasáhlo hlavně jih našeho území.

Cesta z Jičína přes Prahu, Linec, Salcburk a dál po A10 přes Tauernský tunel, který je zpoplatněn 13,5 eury za průjezd, až na parkoviště je dlouhá skoro 700 km a místo klasických 7 hodin v autě to tentokrát bylo hodin 11! Co bylo cestou na silnicích sněhu ,a to hlavně v Rakousku! U nás to bylo upraveno o dost lépe, a to hlavně na dálnicích, za mě celkem milé překvapení.

V Rakousku na A10 od Salzburgu po Flachau je ve všech tunelech omezení rychlosti na 60 km/h z důvodu oprav a jede se vždy v jednom tubusu a má to trvat celou zimu. Pomalu jedoucí kolona byla již od Salcburku.

Parkuje se na několika parkovištích u metra, kdy ta vrchní jsou asfaltová a spodní jen na štěrku a nyní i zmzlém sněhu. Parkování je bezplatné a parkoviště nebyla obsazená ani z jedné třetiny.

Silnice z Flattachu ke středisku byla bez sněhu, ale místy vlhká a v pohodě sjízdná. V údolí je jen poprašek, až se tomu nechce věřit.

+ plusy

 • Celkem slunečno
 • V týdnu minimum lidí
 • Super prachový sníh
 • Slušné převýšení střediska
 • Velmi dobře upravené sjezdovky

- mínusy

 • Kvůli větru zavřené některé lanovky
 • Starší lanovky
 • V neděli dopoledne fronty na kabinkovou lanovku
 • Dopoledne zavřené sjezdovky na ledovci pro lyžařské oddíly
 • Je to sem celkem dlouha cesta
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21.12.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Druhý lyžařský den na Mölltalském ledovci už to na jásot úplně nebylo, ale stále se jednalo o nadprůměrné lyžování, a to hlavně před obědem. Po obědě se zatáhlo, přestalo být vidět pod nohy a poslední dvě jízdy okolo 14. hodiny byly utrpením než potěšením. Horší počasí vyvažoval počet lyžařů - tak m...

19.12.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Fantastisch! Jiné zvolání si předvánoční lyžování na Mölltalu nezaslouží. Bylo to jedno z nejlepších lyžování vůbec!

17. - 19.11.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Začátek sezóny je konečně tady a tentokrát už v půlce listopadu - paráda! Nechal jsem se po letech zlákat a zkusil na jednu zimu zainvestovat za výhodných podmínek do sezónky Gopass . To má výhodu především právě ve včasném startu sezony na Mölltalském ledovci, mimochodem jednom z nejmenších a také ...

05. - 08.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku vyrážíme autem ve čtyřech na ledovec a když je ten prodloužený víkend, tak hned na 4 dny. A bylo to velmi povedené zakončení lyžařské sezóny v klasickém jarním počasí, kdy se po ránu lyžuje na zmrzlé podložce, která časem změkne až po jarní firn, který byl především na dojezdu ...

05.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku této sezóny vyražíme s bandou kamarádů jako každý rok na Mölltal. Podmínky jsou zatím velmi dobré. Sněhu je všude dost, svítí sem tam slunce, v noci trošku mrzne, tak je to hlavně dopoledne velmi dobré - jarní lyžování s velmi malým počtem lyžářů. Ještěže jsou tady nějaké ski kluby z Evropy, jinak by se zde i člověk bál... Co mě štve, tak to je opět zavřená lanovka na Alteck, i když tam je sněhu dost. Tak snad o víkendu bude lanovka otevřená. Skol!

11.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Pokud jsem dal v minulém reportu pět hvězdiček, dnešní všední den na Mölltaleru by si zasloužil šest. Ale není všechno zlato, co se třpytí, byla tady i drobná negativa. Popořádku tedy, začnu zalidněností a počasím - ta byla velmi nízká a počasí mrazivé, polojasné. Od toho se odvíjel i stav sjezdovek, které byly perfektně upraveny a vydržely v dobrém stavu až do samotného konce včetně prudkých pasáží. Sníh prašanový, ze začátku lehce zmrzlý, pak polevil. Čekací doby žádné, prostě jste přijeli k LD a rovnou jste jeli a více méně jste na sedačce byli sami. Bohužel vlekaři to tak nějak tušili a některé LD oproti prodlouženému víkendu nespustili, konkrétně čtyřsedačky Alteck, Schwarzkopf a dvojsedačku 3000er. Zrovna tak na občerstvení byla k dispozici pouze centrální "tácárna". Metro jezdilo poloprázdné a parkoviště vypadalo podobně. Cesta k parkovišti uklizená bez sněhu, štěrkovo-hliněné parkoviště je zdarma. Byť byly některé části omezené, nekazilo to celkový dojem z lyžování.

10.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Předpověď na Velikonoční pondělí slibovala na Mölltaleru pěkné počasí a skutečně se tak i vydařilo. A nejen počasí, ale i sjezdovky byly velmi dobře upravené, sněhu hodně, žádné kamínky, žádná hnědá místa. Mohly za to především nízké teploty a sněhové srážky, které se v Korutanech prohnaly o velikonočním víkendu. Na pondělí z této nadílky rolbaři připravili téměř všechny sjezdovky v areálu (viz předchozí report od Sparťana). Modré sjezdovky vydržely až do konce, u červených a černých se zejména v prudších pasážích dělaly muldy. Některé modré by asi u nás byly ohodnoceny spíše jako červené, možná černé. :-) Zalidněnost byla větší, zřejmě důsledek pěkného počasí a velikonočního volna. Klasicky po každém příjezdu metra se tvořily hloučky, fronty u LD byly tak do pěti minut. Občerstvení otevřené vše, s frontami přes poledne. Otevřeno bude do konce května a má zase celý týden sněžit! :-)

02. - 04.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Třídenní lyžování na ledovci bylo jako na houpačce, a to kvůli počasí, kdy první den byla všude jen neprostupná mlha, v pátek bylo již kromě nejvyšších partiích polojasno a sobota byla perfektní slunečný den s velmi malým počtem lidí v areálu. To byla třešnička na dortu až na to, že nebyly v provozu...

02.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na část jarních prádnin vyrážím s rodinou na několik dní na Mölltalský ledovec za dobrou lyžovačkou, ale dnes to byla velká hrůza. Počasí vůbec nepřálo, po celý den bylo zataženo, lehce sněžilo, celkem foukalo a hlavně viditelnost byla skoro nulová! Bylo vidět na pár metrů před sebe, děs! Proto byla taky v provozu jen kabinková lanovka Eisseebahn a k ní dvě sjezdovky č. 9 a 10 směřující od restaurace Eiseee k podzemní dráze. U ní se dalo ještě lyžovat na dvou velmi krátkých vlecích. Zbytek byl zavřený! Lyžování nestálo za nic, bylo to jen o to bez úrazu se dostat po sjezdovce dolů. Většina lidí byla skoro po celý den ve velkokapacitní restauraci Eissee, kde bylo dosti plno a i naše banda tam strávila velkou část dne, kdy mě to celkem levné lyžování stálo najednou o dost více peněz, než jsem čekal, a to jsem kupoval skipas za 30 euro dospělý a juniora za 25 éček, ale již v listopadu. Jinak stojí celodenní prermice na kase 59 euro.

12.02.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V současné době máme jarní prázdniny, a protože při jejich plánování v lednu byly podmínky pro lyžování na dvě věci, rozhodl jsem se pro jistotu ledovce a pořádného lyžování. Navíc je tu možnost využití Gopassu. V předprodeji jsem zahlédl cenu na Mölltalský ledovec za 39 euro. Já se však rozhodl až ...

18.12.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V předvánočním shonu volíme únik do Rakouska a je to jako vždy dobrá volba! S otevřením ledovcového areálu si letos vzhledem ke sněhovým podmínkám dávali pořádně na čas, a tak se otevřel zhruba jen týden před ostatními neledovcovými areály. Ale za poměrně krátkou dobu je v provozu již většina areálu...

03. - 04.05.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Lyžařskou sezónu ukončuji po půl roce tam, kde jsem ji na konci října začínal, a to na ledovci. Byly to dva velmi povedené dny za krásného slunečného a lehce mrazivého počasí a hlavně již bez lidí. Dávám ale jednu vločku dolů za to, že jezdila velmi pomalu šestisedačka na ledovci, a to hlavně po rán...

18.03.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Konečně bez testů, certifikátů i roušek, konečně zas na Mölltalu! A i když nebylo počasí úplně bez mráčku, jak být mělo, bylo to zatím nejlepší ježdění sezóny na úplně prázdných svazích okořených saharským pískem.

18. - 20.02.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Půďa55
 • hodnocení:

Skvělá lyžovačka bez front a s Gopassem za skvělou cenu. Díky malé návštěvnosti jsou sjezdovky i v pozdním odpoledni bez ploten a nakupeného sněhu. Sjezdovky z nejvyšší lanovky jsou krásně široké a nabízí prvotřídní lyžovačku. Překvapivě nebyly kvůli sněhu otevřeny všechny sjezdovky. Čekal bych, že na konci února bude všude sněhu dost, bohužel tomu tak nebylo. Vajíčko pro šest lidí doplňuje krytá šestisedačka mířící na vrchol ledovce. Zbytek jsou nekryté sedačky, na kterých dokáže člověk pěkně vymrznout. Zázemí na vrcholu vajíčka skvělé: zamykatelné skříňky za euro, bar, restaurace, prosluněná terasa. Jediná chvíle, kdy jsme čekali na vlek bylo po vystoupení z Expresu. Od té doby se ta hrstka lidí rozmístila po areálu tak, že jsme nečekali déle než dvě minuty. Jídlo na vrcholu kvalitní, díky Gopassu lze ušetřit nemálo eur. Na baru pracují i Češi, tak se dá domluvit a posmát v rodném jazyce. Skibusy jezdí pravidelně, parkoviště velké.

20. - 21.11.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Vynikající předpověď počasí nás opět vylákala vyrazit do Korutan. Ten nápad jsme ovšem evidentně nedostali sami a na ledovci to vypadalo jak na sjezdu V4 doplněném o další pozvané státy. Jinak krásný víkend tak trochu kazila obrovská návštěvnost ještě umocněná v pátek ohlášeným lockdownem pro celé R...

28. - 29.10.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Začátek nové a snad delší lyžařské sezóny než té minulé je konečně tady. Mölltal navštěvuji poprvé a mám velmi smíšené pocity. :-? Byl jsem velmi nadržený na první lyžovačku, ale kromě fantastického slunečného počasí 8-) a permice za hubičku jsem celkem zklamaný. :-| Moc lidí, málo sněhu, v provozu ...

10.07.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Cesta z jadranského pobřeží nás nalákala na to se i v červenci sklouznout. A tak se přihodilo, že v pátek jsme chillovali u moře a v sobotu zakrojili oblouky na ledovci... Nebyl to lyžařský výstřel do vesmíru, ale příjemné a osvěžující sklouznutí rozhodně ano.

28.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na ledovec jsme dorazili až před 11. hodinou. Po předchozím dni, kdy jsme raftovali na řece Möll, nějak nebyla síla vstávat na první "metro". I přesto jsme najezdili stejnou porci jako ve středu od rána. Počasí bylo dnes krásné jak dole v údolí, tak nahoře na ledovci a to po celý den.

26.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Po sedmi měsících se ocitáme opět na svazích našeho domácího ledovce. Ze zataženého Flattachu vyjíždíme vzhůru za vidinou lepšího počasí. Jako obvykle se ráno mění v dostihové závody s časem o to stihnout první metro v 8 hodin. To se nakonec daří, i když je to o prsa korejské ženy - nikoli časově, a...

22.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

"Gletscher live": píšu svůj šestý díl, a to s dalšími opatřeními, které by měla zabránit šíření covidu. Osobně bych býval netipoval, že během října a za krásného počasí odlyžujeme na ledovci téměř celý týden. Společně doufejme, že tato sezóna bude delší než loňská, Rakušané pro to dělají opravdu hod...

Další reporty ze střediska: Mölltaler Gletscher

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 5
Otevřené sjezdovky 1 z 7