Mölltaler Gletscher - aktuální report z 17. - 19.11.2023 - SNOW.cz

Mölltaler Gletscher aktuální report z 17. - 19.11.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 17.11.2023 do: 19.11.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Začátek sezóny je konečně tady a tentokrát už v půlce listopadu - paráda! Nechal jsem se po letech zlákat a zkusil na jednu zimu zainvestovat za výhodných podmínek do sezónky Gopass . To má výhodu především právě ve včasném startu sezony na Mölltalském ledovci, mimochodem jednom z nejmenších a také nejzapadlejších ledovcových středisek. Po několika letech jsem se tedy vrátil do tohoto komorního areálu a nakonec jsem byl i příjemně překvapen. Nového zde sice prakticky nic není, nicméně vzhledem k termínu, počasí i situaci na jiných ledovcích se jednalo o nadprůměrné lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V pátek v provozu pouze modrá, nově rozšířená č. 9, ideální na rozježdění - až na úzké hrdlo na konci nabízí parádní svezení s mírným sklonem v solidní délce 3 km.

V sobotu po obědě již v provozu i červená č. 3. Od neděle pak i červená č. 14 a černé č. 8 a 13, první z nich široká a strmá, druhá mnohem užší a členitější. Škoda jen jejich malé délky.

Sněhové podmínky:

V pátek vítr, ve kterém šlo sotva popadnout dech, mlha a sněžení. Sobota dopoledne podobná, od 12 hodin najednou slunce, modrá obloha a kvanta prašanu, která zpřístupnila po obědě spuštěná 6sedačka Gletscher Jet.

V neděli se dopoledne po areálu honila řídká oblačnost, odpoledne již opět azuro. Jen vítr zeslábl za tři dny pouze velmi mírně.

Sněhu všude dostatek, kamenů minimum, krásný prašan. Celý svah se v sobotu rozjezdil prakticky během tří jízd, ale ty stály za to. Pak už bylo třeba hledat nedotčené lajny jen v těžko přístupných místech. I tak si šlo ještě užívat dropů ze zasněžených kamenů a podobných legrací. Naopak na mírné modré šlo až do zavíračky vykrajovat prvotřídní oblouky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tady je to horší, od spuštění areálu v roce 1997 se do přepravních zařízení neinvestovalo skoro nic, snad vyjma asi o 4 roky novější Gletscher Jet, která se ale vlivem často extrémních povětrnostních podmínek takřka doslova rozpadá před očima. Výjimkou nejsou kompletně popraskané i odlamující se kusy plastových konstrukcí sedadel, padající bubliny apod. Přístupová kabina má svou největší slabinu v nízké rychlosti a kapacitě, více než 6 osob nepobere a tempo jízdy rozhodně není nijak závratné. Dalším mínusem je nízká míra pohodlí a absence držáků na snowboardy a u velké části kabin i na širší lyže, se kterými se proto musí do kabiny. Zbylé sedačky jsou neodpojitelné s rozběhovým pásem, což vzhledem k jejich malé délce příliš nevadí.

Zázemí je v pořádku, toalety v obou stanicích metra, přístupné bezbariérově či po schodech, v restauraci Eissee přístupné i výtahem. Ve všech stanicích velké kapacity odkládacích prostor, zamykatelných skříněk a odkládacích míst.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V pátek více než překvapivě obstojná míra zalidnění, vzhledem k jediné spuštěné lanovce fronta do 2 minut bez výhrad. Vzhledem k stále sílícímu větru ale bohužel okolo 14. hodiny kabinu vypnuli a lyžování byl konec. V sobotu naprostá tragédie, během dopoledne jsme zvládli absolvovat během dvou hodin dvě jízdy v kabince, fronta až ven, u nástupu naprostý masakr, který nepřekvapivě vyústil několika více či méně vážnými pády a zraněními, stejně tak i prostoji při zastavené lanovce, lidé se o místo v kabinách doslova rvali. :-) Ve 12 hodin však naprostý zvrat a fronta do minuty, navíc pak ve 13 hodin spuštěna i Gletscher Jet a úplné rozptýlení lyžařů. V neděli při provozu takřka všech LD naprosto bez front, paráda.

Občerstvení a aprés-ski:

Prakticky jediná možnost občerstvení v panoramatické restauraci Eissee, bar u spodní stanice servíruje jen nápoje. Restaurace však jednoznačně nadprůměrná - velký výběr polévek i slušný výběr hlavních jídel, vše samozřejmě zaměřeno na Čechy a Slováky, navíc při načtení Gopassu další slevy - polévka za 5,5 euro apod., což je více než dobré.

Hudba zde hraje prakticky výhradně z československé produkce, v sobotu navíc i živá česká kapela.

Aprés-ski vzhledem k jízdnímu řádu metra probíhá jen do 16:30, dole je mrtvo.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy po D4 ve čtvrtek odpoledne naprosto tragická, do apartmánu pod ledovcem jsme dorazili až kolem jedenácté. Zbytek cesty naopak naprosto bez problému, Autoschleuse Tauernbahn kromě nás vezl po desáté večer již jen jediné auto, při nákupu přes web je přeprava levnější - za 17 euro.

Každodenní cesta na ledovec také bezproblémová, jen silnice už by nějakou rekonstrukci zasloužila. Parkoviště více plné o víkendu, ale při troše šikovnosti možnost parkovat do pár desítek metrů od metra.

V pátek 99 % lyžařů z Čech a Slovenska, o víkendu tak 80 %, zbylých 20 % ze Slovinska, Chorvatska a dalších zemí Balkánu. Při debatě s jedním ze slovenských sousedů jsem musel souhlasit, že žádného z "domorodců" jsem v areálu také ještě nepotkal. :-)

Naprostá většina návštěvníků z řad lyžařské veřejnosti, ale stále i desítky klubů dětí a dorostenců.

Cesta zpět v neděli večer bez problémů, jen vlak již o poznání více zaplněný, ale i před šestou večer by se ještě pár aut vešlo. Trasa přes Salcburk se i bez využití dálnice dá zvládnout za 6 hodin.

+ plusy

 • Prašan a slunce v polovině listopadu
 • Více než polovinu času podprůměrná zalidněnost
 • Celkem dobrá dostupnost
 • Rozmanité sjezdovky
 • Panoramatická restaurace s férovými cenami a dobrou kvalitou

- mínusy

 • Silný vítr a hlavně v pátek také mlha a dřívější ukončení provozu
 • V sobotu dopoledne extrémní nápor lyžařů a jejich neukázněnost
 • Zastaralý přepravní park
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21.12.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Druhý lyžařský den na Mölltalském ledovci už to na jásot úplně nebylo, ale stále se jednalo o nadprůměrné lyžování, a to hlavně před obědem. Po obědě se zatáhlo, přestalo být vidět pod nohy a poslední dvě jízdy okolo 14. hodiny byly utrpením než potěšením. Horší počasí vyvažoval počet lyžařů - tak m...

19.12.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Fantastisch! Jiné zvolání si předvánoční lyžování na Mölltalu nezaslouží. Bylo to jedno z nejlepších lyžování vůbec!

03. - 05.12.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak jsem se konečně dočkal a vyrazil za prvním sněhem této sezóny do Alp, protože jsem neočekával, že by se tento týden dalo v Krkonoších lyžovat. Když jsem plánoval tento výlet cca před měsícem, tak to na takový skvělý začátek zimy v ČR vůbec nevypadalo, a proto jsem zvolil celkem vzdálený ledovec ...

05. - 08.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku vyrážíme autem ve čtyřech na ledovec a když je ten prodloužený víkend, tak hned na 4 dny. A bylo to velmi povedené zakončení lyžařské sezóny v klasickém jarním počasí, kdy se po ránu lyžuje na zmrzlé podložce, která časem změkne až po jarní firn, který byl především na dojezdu ...

05.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku této sezóny vyražíme s bandou kamarádů jako každý rok na Mölltal. Podmínky jsou zatím velmi dobré. Sněhu je všude dost, svítí sem tam slunce, v noci trošku mrzne, tak je to hlavně dopoledne velmi dobré - jarní lyžování s velmi malým počtem lyžářů. Ještěže jsou tady nějaké ski kluby z Evropy, jinak by se zde i člověk bál... Co mě štve, tak to je opět zavřená lanovka na Alteck, i když tam je sněhu dost. Tak snad o víkendu bude lanovka otevřená. Skol!

11.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Pokud jsem dal v minulém reportu pět hvězdiček, dnešní všední den na Mölltaleru by si zasloužil šest. Ale není všechno zlato, co se třpytí, byla tady i drobná negativa. Popořádku tedy, začnu zalidněností a počasím - ta byla velmi nízká a počasí mrazivé, polojasné. Od toho se odvíjel i stav sjezdovek, které byly perfektně upraveny a vydržely v dobrém stavu až do samotného konce včetně prudkých pasáží. Sníh prašanový, ze začátku lehce zmrzlý, pak polevil. Čekací doby žádné, prostě jste přijeli k LD a rovnou jste jeli a více méně jste na sedačce byli sami. Bohužel vlekaři to tak nějak tušili a některé LD oproti prodlouženému víkendu nespustili, konkrétně čtyřsedačky Alteck, Schwarzkopf a dvojsedačku 3000er. Zrovna tak na občerstvení byla k dispozici pouze centrální "tácárna". Metro jezdilo poloprázdné a parkoviště vypadalo podobně. Cesta k parkovišti uklizená bez sněhu, štěrkovo-hliněné parkoviště je zdarma. Byť byly některé části omezené, nekazilo to celkový dojem z lyžování.

10.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Předpověď na Velikonoční pondělí slibovala na Mölltaleru pěkné počasí a skutečně se tak i vydařilo. A nejen počasí, ale i sjezdovky byly velmi dobře upravené, sněhu hodně, žádné kamínky, žádná hnědá místa. Mohly za to především nízké teploty a sněhové srážky, které se v Korutanech prohnaly o velikonočním víkendu. Na pondělí z této nadílky rolbaři připravili téměř všechny sjezdovky v areálu (viz předchozí report od Sparťana). Modré sjezdovky vydržely až do konce, u červených a černých se zejména v prudších pasážích dělaly muldy. Některé modré by asi u nás byly ohodnoceny spíše jako červené, možná černé. :-) Zalidněnost byla větší, zřejmě důsledek pěkného počasí a velikonočního volna. Klasicky po každém příjezdu metra se tvořily hloučky, fronty u LD byly tak do pěti minut. Občerstvení otevřené vše, s frontami přes poledne. Otevřeno bude do konce května a má zase celý týden sněžit! :-)

02. - 04.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Třídenní lyžování na ledovci bylo jako na houpačce, a to kvůli počasí, kdy první den byla všude jen neprostupná mlha, v pátek bylo již kromě nejvyšších partiích polojasno a sobota byla perfektní slunečný den s velmi malým počtem lidí v areálu. To byla třešnička na dortu až na to, že nebyly v provozu...

02.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na část jarních prádnin vyrážím s rodinou na několik dní na Mölltalský ledovec za dobrou lyžovačkou, ale dnes to byla velká hrůza. Počasí vůbec nepřálo, po celý den bylo zataženo, lehce sněžilo, celkem foukalo a hlavně viditelnost byla skoro nulová! Bylo vidět na pár metrů před sebe, děs! Proto byla taky v provozu jen kabinková lanovka Eisseebahn a k ní dvě sjezdovky č. 9 a 10 směřující od restaurace Eiseee k podzemní dráze. U ní se dalo ještě lyžovat na dvou velmi krátkých vlecích. Zbytek byl zavřený! Lyžování nestálo za nic, bylo to jen o to bez úrazu se dostat po sjezdovce dolů. Většina lidí byla skoro po celý den ve velkokapacitní restauraci Eissee, kde bylo dosti plno a i naše banda tam strávila velkou část dne, kdy mě to celkem levné lyžování stálo najednou o dost více peněz, než jsem čekal, a to jsem kupoval skipas za 30 euro dospělý a juniora za 25 éček, ale již v listopadu. Jinak stojí celodenní prermice na kase 59 euro.

12.02.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V současné době máme jarní prázdniny, a protože při jejich plánování v lednu byly podmínky pro lyžování na dvě věci, rozhodl jsem se pro jistotu ledovce a pořádného lyžování. Navíc je tu možnost využití Gopassu. V předprodeji jsem zahlédl cenu na Mölltalský ledovec za 39 euro. Já se však rozhodl až ...

18.12.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V předvánočním shonu volíme únik do Rakouska a je to jako vždy dobrá volba! S otevřením ledovcového areálu si letos vzhledem ke sněhovým podmínkám dávali pořádně na čas, a tak se otevřel zhruba jen týden před ostatními neledovcovými areály. Ale za poměrně krátkou dobu je v provozu již většina areálu...

03. - 04.05.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Lyžařskou sezónu ukončuji po půl roce tam, kde jsem ji na konci října začínal, a to na ledovci. Byly to dva velmi povedené dny za krásného slunečného a lehce mrazivého počasí a hlavně již bez lidí. Dávám ale jednu vločku dolů za to, že jezdila velmi pomalu šestisedačka na ledovci, a to hlavně po rán...

18.03.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Konečně bez testů, certifikátů i roušek, konečně zas na Mölltalu! A i když nebylo počasí úplně bez mráčku, jak být mělo, bylo to zatím nejlepší ježdění sezóny na úplně prázdných svazích okořených saharským pískem.

18. - 20.02.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Půďa55
 • hodnocení:

Skvělá lyžovačka bez front a s Gopassem za skvělou cenu. Díky malé návštěvnosti jsou sjezdovky i v pozdním odpoledni bez ploten a nakupeného sněhu. Sjezdovky z nejvyšší lanovky jsou krásně široké a nabízí prvotřídní lyžovačku. Překvapivě nebyly kvůli sněhu otevřeny všechny sjezdovky. Čekal bych, že na konci února bude všude sněhu dost, bohužel tomu tak nebylo. Vajíčko pro šest lidí doplňuje krytá šestisedačka mířící na vrchol ledovce. Zbytek jsou nekryté sedačky, na kterých dokáže člověk pěkně vymrznout. Zázemí na vrcholu vajíčka skvělé: zamykatelné skříňky za euro, bar, restaurace, prosluněná terasa. Jediná chvíle, kdy jsme čekali na vlek bylo po vystoupení z Expresu. Od té doby se ta hrstka lidí rozmístila po areálu tak, že jsme nečekali déle než dvě minuty. Jídlo na vrcholu kvalitní, díky Gopassu lze ušetřit nemálo eur. Na baru pracují i Češi, tak se dá domluvit a posmát v rodném jazyce. Skibusy jezdí pravidelně, parkoviště velké.

20. - 21.11.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Vynikající předpověď počasí nás opět vylákala vyrazit do Korutan. Ten nápad jsme ovšem evidentně nedostali sami a na ledovci to vypadalo jak na sjezdu V4 doplněném o další pozvané státy. Jinak krásný víkend tak trochu kazila obrovská návštěvnost ještě umocněná v pátek ohlášeným lockdownem pro celé R...

28. - 29.10.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Začátek nové a snad delší lyžařské sezóny než té minulé je konečně tady. Mölltal navštěvuji poprvé a mám velmi smíšené pocity. :-? Byl jsem velmi nadržený na první lyžovačku, ale kromě fantastického slunečného počasí 8-) a permice za hubičku jsem celkem zklamaný. :-| Moc lidí, málo sněhu, v provozu ...

10.07.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Cesta z jadranského pobřeží nás nalákala na to se i v červenci sklouznout. A tak se přihodilo, že v pátek jsme chillovali u moře a v sobotu zakrojili oblouky na ledovci... Nebyl to lyžařský výstřel do vesmíru, ale příjemné a osvěžující sklouznutí rozhodně ano.

28.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na ledovec jsme dorazili až před 11. hodinou. Po předchozím dni, kdy jsme raftovali na řece Möll, nějak nebyla síla vstávat na první "metro". I přesto jsme najezdili stejnou porci jako ve středu od rána. Počasí bylo dnes krásné jak dole v údolí, tak nahoře na ledovci a to po celý den.

26.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Po sedmi měsících se ocitáme opět na svazích našeho domácího ledovce. Ze zataženého Flattachu vyjíždíme vzhůru za vidinou lepšího počasí. Jako obvykle se ráno mění v dostihové závody s časem o to stihnout první metro v 8 hodin. To se nakonec daří, i když je to o prsa korejské ženy - nikoli časově, a...

22.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

"Gletscher live": píšu svůj šestý díl, a to s dalšími opatřeními, které by měla zabránit šíření covidu. Osobně bych býval netipoval, že během října a za krásného počasí odlyžujeme na ledovci téměř celý týden. Společně doufejme, že tato sezóna bude delší než loňská, Rakušané pro to dělají opravdu hod...

Další reporty ze střediska: Mölltaler Gletscher

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 5
Otevřené sjezdovky 1 z 7