Seiser Alm - aktuální report z 20. - 21.01.2018 - Seiser Alm - - SNOW.cz

Seiser Alm | aktuální report z 20. - 21.01.2018

Seiser Alm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Seiser Alm:
autor: fedex11
hodnocení:
návštěva od: 20.01.2018 do: 21.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pěkné středisko, tak akorát velké :), zaměřené na méně zdatné lyžaře a děti. Převážně široké mírné a široké sjezdovky. Lanovky s nástupními koberci a sníženými nástupy. Pro zdatnější lyžaře maximálně na dva dny, ale pro rodinu s dětni si dokáži představit delší pobyt. Celé středisko je malebné, s krásnými výhledy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky široké, mírné, pěkně upravené. Když už jsou značeny červeně, tak je to modro-červená. Sportovnější sjezdovky vedou z vrcholu Bullaccia, kde jsou dvě černé. Já jezdil převážně černou č. 77.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky v této sezóně jsou vynikající v celé Itálii. Sněhu všude plno i mimo sjezdovky a na střechách budov. Během pobytu nasněžilo dalších 5 cm čerstvého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V hlavní části středisko moderní rychlé lanovky. Na krajích střediska jsou lanovky starší, převážně dvojsedačky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí díky lednovému pobytu méně. Fronty u vleků se netvořily. Jen u hlavních lanovek "fronta" tří řad před námi, což nepovažuji jako čekání. Je zde hodně lyžařských škol. Bylo zde hodně školiček s polskými instruktory a dětmi z Polska.

Občerstvení a aprés-ski:

Všude velká spousta chat, klasická Itálie, těstoviny a kafe :). Výborně vaří v chatě na vrcholu Bullaccia a gurmánská kuchyně je v malinké chatě Gostner.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava a parkování naprosto v klidu. Expresní kabinkové lanovky vás vyvezou jak ze střediska Siusi, tak ze střediska Ortisei. Parkoviště jsou placená za 5 euro na den.

+ plusy

  • Přehledné středisko
  • Výborná kuchyně
  • Počasí
  • Zaměřeno na děti
  • Krásné výhledy

- mínusy

  • Na krajích střediska starší lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.03.2018  | Seiser Alm

autor: Milka
hodnocení:

Pobyt v areálech na Sella Rondě snad nemůže omrzet, přesto jsme se rozhodli vyzkoušet odskok na Alpe di Siusi/Seiser Alm. Bohužel letos nemáme štěstí na počasí, tak byl možná celkový dojem ovlivněn i tím.

zobrazit celý report

20.01.2018  | Seiser Alm

autor: Nojby
hodnocení:

Alpe di Siusi jsem zvolil na rozježdění na začátku týdenního pobytu v Dolomitech. Areál je charakterizován jako rodinný, popř. pro seniory. Podle mě si tady dobře zalyžuje i pokročilý lyžař.
Sobotní ráno na Alpe di Siusi bylo mrazivé, díky slunečnému počasí bez větru jsem chlad téměř nepociťoval. ...

zobrazit celý report

07. - 10.01.2017  | Seiser Alm

autor: Rychle
hodnocení:

Středisko jako dělané pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Neztratí se tady ale ani pokročilý lyžař, byť nabídka nebude příliš široká. Návštěva byla ve dnech 7.1. a 10.1. a rozdíl víkend x všední den byl překvapivě velký. Zatímco o víkendu přijelo spoustu domacích trénovat, přes týden bylo středisko...

zobrazit celý report

15.01.2014  | Seiser Alm

autor: diamond
hodnocení:

Středisko vhodnější spíše pro rodiny s dětmi, ale najdou se i pěkné červené sjezdovky. Panoramatická projížďka po celém návrší, místy bohužel s odpichováním hůlkami. Na snb jsem s tím měl trochu problém. Snowpark, měřené slalomové úseky + 1 rychlostní sjezd. Služby á la Dolomity, prostě chata s obče...

zobrazit celý report

16. - 19.01.2014  | Seiser Alm

autor: MisaBuc
hodnocení:

Ideální středisko pro rodiny s dětmi, na něž se tu hlavně specializují. V minulých dnech tam nepřetržitě padal sníh, podmínky jsou proto ideální. Seiser Alm/Alpe di Siusi v Jižním Tyrolsku je teď dokonalou kulisou pro zimní pohádku, což českým horám zoufale chybí. Navíc okolí je nádherné - Dolomity ...

zobrazit celý report

11. - 15.03.2013  | Seiser Alm

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Seiser Alm je jedním z nejlépe hodnocených rodinných středisek v Alpách - kromě ideální konfigurace terénu (prostorná a jen mírně zvlněná louka) má i vhodně konstruované sedačkové lanovky, na kterých se nemusí rodiče bát ani o tříleté děti. Ubytování je jak nahoře v blízkosti sjezdovek, tak dole v ú...

zobrazit celý report