Zermatt / Matterhorn ski paradise - aktuální report z 04.03.2013 - SNOW.CZ

Zermatt / Matterhorn ski paradise | aktuální report z 04.03.2013

Zermatt / Matterhorn ski paradise - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Švýcarsko Švýcarsko - Wallis

průměrné hodnocení Zermatt / Matterhorn ski paradise:
autor: Milka
návštěva od: 04.03.2013 do: 04.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozlehlý areál s úžasnými výhledy, rozmanitými sjezdovkami, velkým převýšením... Pod dohledem Matterhornu má navíc lyžování neuvěřitelné kouzlo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ráno parádně upravené tratě a málo lidí, po prvním výjezdu zubačkou na Gornergrat jsme měli pocit, že jsme v celých horách sami. Na výběr jsou sportovnější svahy ve švýcarské části areálu, především dlouhé sjezdy z Gornergratu nebo Rothornu. Oba vrcholy navíc nabízejí krásný výhled na Matterhorn. Italská část mi přišla o něco plošší a s méně pohodlnými přejezdy. Při pozdně odpoledním návratu z Trockener Steg přes Schwarzsee do Zermattu byla zavřená černá sjezdovka č. 62, takže bylo nutné se kus vyvézt kabinkou, kde byla opravdu velká fronta. Chtěli jsme dojet kabinkou až do Zermattu, ale na Schwarzsee nás z kabinek vyhnali a následný sjezd byl v počtu stovek lidí docela boj o život...

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, možná až nadbytek. Sjezdovky upravené a ráno krásně umrzlé. Odpolední dojezdy do údolí již trochu "jarní", ale zatím bez vydřených míst.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na švýcarské straně převažují velkokapacitní kabinové lanovky s nutností dopravy "na stojáka" a delší čekací dobou a sedačkové lanovky. Pro někoho může být zážitkem doprava podzemím na Sunnegu nebo zubačkou na Gornergrat. Na italské straně převažují sedačkové lanovky doplněné o kabinky.

Zalidněnost:

Po výjezdu zubačkou na Gornergrat ráno v 8:00 jsme měli pocit, že jsme v celém areálu sami. Sjezdovky byly hodně volné po celý den, větší zalidněnost hrozila pouze po hromadném výjezdu kabinou, nicméně v takovém případě stačí dvě minutky počkat, až všichni odjedou a máte svah celý pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Bohužel jsme neodhadli čas potřebný k výletu do italského Valtournenche a Breuil-Cervinia, takže jsme neměli čas vyzkoušet občerstvení. Jako jednodenní návštěvníci jsme nevyužili ani zábavu po lyžování, nicméně když jsme asi v půl šesté dorazili skibusem zpět k nádraží v Zermattu, už to v ulicích docela pěkně ožívalo... ;-)

Doprava do střediska a parkování:

Parkovali jsme v garážích v Täschi - parkování od cca 7:30 do 18:00 nás stálo 14.50 CHF. Do Zermattu jsme pokračovali vlakem - zpáteční jízdenka 16 CHF na osobu.

+ plusy

  • rozloha areálu
  • rozmanitost sjezdovek, velký výběr, různé obtížnosti
  • dlouhé sjezdovky s velkým převýšením
  • úžasné výhledy, Matterhorn

- mínusy

  • méně pohodlná doprava z Täsche do Zermattu i po Zermattu
  • velkokapacitní kabinové lanovky - trochu méně pohodlná doprava "na stojáka" bez možnosti se nějak přidržovat, navíc kabina byla vždy hodně plná
  • nutnost sledovat počasí - při nepříznivému počasí hrozí riziko, že se kvůli nejezdícím lanovkám nebudete moci vrátit zpět
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 09.02.2015  | Zermatt / Matterhorn ski paradise

autor: Jindra1956
hodnocení:

Luxusní středisko s velkou tradicí a podmanivou atmosférou. Dominantní Matterhorn viditelný v podstatě odevšad. Přepych a skvělé služby ve všech směrech, obchody s exkluzivním zbožím, hodinky, móda, sport, čokoláda, přepychové hotely s odpovídajícími cenami a klientelou. Hodně Rusů. Naše návštěva Ze...

zobrazit celý report

02. - 09.03.2013  | Zermatt / Matterhorn ski paradise

autor: bronas

Velice krásné vysokohorské středisko s 350 km sjezdovek rozložených částečně v Itálii a částečně ve Švýcarsku. Italská strana spíše mírnější, švýcarská sportovnější s lepšími výhledy do krajiny. Hodně freeridových svahů.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Planac
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 328 Kč/os.
Land-& App. -Haus Haussteiner
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 221 Kč/os.
Pension Fuchs
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 532 Kč/os.