Mölltaler Gletscher - aktuální report z 13.05.2018 - SNOW.CZ

Mölltaler Gletscher | aktuální report z 13.05.2018

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Mölltaler Gletscher:
autor: masakr69
hodnocení:
návštěva od: 13.05.2018 do: 13.05.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Mölltalský ledovec jezdíme už čtyři roky, ale až letos nám vyšlo lyžování v úplně poslední den před plánovanou měsíční odstávkou. Na pěkné počasí jsme si sice pár dní museli počkat, ale jak se říká – kdo si počká, ten se dočká! Vstávání, které je pro nás utrpením, nevyšlo na úplně první „metro“ (Mölltaler Gletscher Express), ale i tak jsme byli těsně před devátou hodinou v nejvyšším bodu areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny sjezdovky, které byly v provozu, byly upraveny v plné šířce, bez vydřených míst nebo kamenů. Pro trénující chorvatské závodníky byla dopoledne uzavřená červeno-černá sjezdovka podél šestisedačkové lanovky Gletscher Jet.

Sněhové podmínky:

Letošní zima srážkám přála a sněhové podmínky jsou oproti předchozím sezónám nadstandardní. Uvidíme, jaké bude počasí dále, ale letos by se sněhem neměl být problém ani během letní sezóny – ta začíná v sobotu 16. června. První dvě hodiny hlavně v horní části krásně tvrdá pista, u které nemusíte mít strach, že vám to ustřelí, i když jste hrany brousili naposledy na začátku sezóny. Od 11 h postupné měknutí pist, což je vzhledem k roční době zcela pochopitelné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Otevřena byla většina areálu, mimo provoz byly lanovky Alteck a Schwarzkopf a krátká kotva u spodní stanice kabinky. Prvně jmenovaná lanovka byla zavřená spíše kvůli lavinovému nebezpečí než kvůli nedostatku sněhu. Na tento problém bohužel tato strana areálu trpí častěji, a dokud není bezpečnost schválena lavinovou komisí, tak lanovka prostě nejezdí. Lanovka Schwarzkopf je nejníže položenou lanovkou v areálu a na konci sezóny už většinou nejezdí. Moc bychom si přáli, aby v budoucnu dvojsedačku Panoramabahn Klühspies nahradila nějaká novější lanovka, protože milujeme černý úsek sjezdovky podél ní, ale někdy kazí dojem právě komfort jízdy na této lanovce (rychlost, často nepříjemný vítr).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občerstvení a aprés-ski:

V tomto ročním období je otevřena už pouze samoobslužná restaurace Eissee, která ale ve všech směrech naprosto dostačuje. Nabídka teplých jídel, polévek, salátů i nápojů je stejná jako během hlavní lyžařské sezóny a uspokojí i náročnějšího strávníka. Mezi naše oblíbená jídla patří gulášová polévka, sýrové špecle nebo Germknödel.

Doprava do střediska a parkování:

Bezplatné parkoviště u dolní stanice Mölltaler Gletscher Expressu bylo téměř prázdné. Příjezdová silnice z údolí by v některých zasloužila opravu.

+ plusy

  • Velmi dobré sněhové podmínky
  • Lyžování bez lidí
  • První dvě hodiny krásné počasí
  • Letní počasí v údolí
  • Aprés-ski s archivem časopisu SNOW na balkóně apartmánu Flattach

- mínusy

  • Pro závodníky uzavřená polovina vrchní části
  • Rovinatý úsek na rodinné sjezdovce mezi výjezdem z černé a strmějším dojezdem ke kabinkové lanovce
  • Uzavřená pobočka Intersportu

Zajímavé odkazy

http://www.gletscher.co.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.06.2019  | Mölltaler Gletscher

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po několika týdnech údržby začala 20.6. lyžařská sezóna na Mölltalském ledovci. Na konci našeho týdenního pobytu v Korutanech jsme si to nemohli nechat ujít a vyrazili jsme na první lano. Na poloprázdné parkoviště jsme přijeli 20 minut před spuštěním provozu a postavili se u pokladen pěkně do fronty...

zobrazit celý report

29.03. - 01.04.2019  | Mölltaler Gletscher

autor: svena
hodnocení:

Na závěr letošní sezóny jsme zvolili korutanský Mölltal, a to vzhledem ke vzdálenosti z ČR, nadmořské výšce a záruce slušného lyžování. K samotnému metru na ledovec je potřeba od ubytování dojíždět, ale v našem případě to znamenalo asi jen 1,5 km. Samotný areál se nachází v nadmořské výšce 2 100 až...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Mölltaler Gletscher

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k vyšším teplotám, které slibovala předpověď počasí, jsem se rozhodl přesunout do vyšších pater za kvalitním sněhem. Areál byl tři dny před naší návštěvou sužován větrem a byl zcela nebo částečně uzavřen. V den mojí návštěvy vše kompletně v provozu.

zobrazit celý report

01.12.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: masakr69
hodnocení:

Lyžařskou sezónu 2018/19 jsme zahájili stylově 1. prosince na "domácím" Mölltalu. Dle předpokladu v sobotu oproti pátku přibylo lidí a bohužel úplně nevyšla předpověď počasí a slunce vykouklo jen na dvě jízdy. Kvůli tomu byla po většinu dne horší viditelnost, ve vrchní části ještě zhoršená různě se ...

zobrazit celý report

28.04. - 01.05.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Na úplný závěr sezóny jsem navštívil jediný lyžařský korutanský ledovec. A protože alespoň dopoledne mi počasí přálo, užil jsem si krásné lyžování ve vysokohorském prostředí.

zobrazit celý report

22. - 25.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: svena
hodnocení:

Na prodloužený víkend jsme si vybrali menší rakouský ledovec Mölltaler. Vzhledem k jarním prázdninám jsme se nechtěli na svahu mačkat s davem lidí, tak jsme zvolili jistotu. Středisko nabídne sice jen necelých 20 km sjezdovek, ale za 3 dny nás neomrzely. Nachází se v nadmořské výšce 2 200 až 3 150 m...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: Krumpi
hodnocení:

Lyžovačka od úterý do čtvrtka bez masy lidí, za slunečného, ale mrazivého počasí. Podle mě s málo sjezdovkami (cca 17 km). Nejmenší ledovec v Rakousku máte projetý na lyžích v klidu za 4 hodiny a pak už jen zkoušíte, která sjezdovka vám vyhovuje nejvíc. Pro celou rodinu dobrá volba. Lyžovat tady 3 d...

zobrazit celý report

20.07.2017  | Mölltaler Gletscher

autor: andy97
hodnocení:

Během horkých letních dnů jsme se rozhodli pro výlet do vyšších poloh se zakončením na Mölltalském ledovci. Je konec července, takže podmínky opravdu nemůžeme pokládat za vynikající, nicméně avizovaných 190 cm celkem odpovídalo skutečnosti, a tak se dalo mluvit o příjemném jarním ježdění. Zkrátka kd...

zobrazit celý report

01. - 02.04.2017  | Mölltaler Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:
Sněhu je dostatek, žádné kameny, sjezdovky dobře upravené. Bohužel podklad je velmi tvrdý. Nic na tupé hrany. Jeden den, kdy bylo trochu oblačno, to klouzalo celý den a zvláštní světelné podmínky působily neviditelnost pod nohy. Další den však obrat, když déle svítí slunce, tak to přeci jen přijatelně povolí a pak paráda. Odpoledne již sjezdovky ke kabince měknou.

25. - 31.12.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: ToKe
hodnocení:

Celkově se jedná o středisko pro zdatné lyžaře, nic pro děti a začátečníky. I modře značené pisty jsou svižné a hodně se červenají. Sice jsou na mezistanici u metra a kabinky dva cvičné vleky, ale to není nic, proč by se vyplatilo jezdit do Alp.
Byl to hlavně boj s větrem. Jedná se o návětrnou str...

zobrazit celý report

26. - 31.03.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: petr_sk
hodnocení:
Byli jsme zde poprvé a příjemně překvapení z nádherných panoramat. Při nepřízni počasí možnost přejet do dalšího areálu Ankogel na stejny skipas nebo naopak.Krásně upravené, ale kvůli rannímu větru a mlze jely jen kotvy a jedna kabinka do 2 800 mn. m. Červená sjezdovka č. 9 celkem nenáročná a dlouhá. Nahoře 290 cm, dole 130 cm. Prašan místy zmzlý, ale jinak sjezdovky upravené, že se dalo lyžovat do 16 hod., aniž by to bylo rozježděné. Bez front, mohli pustit více lanovek, když se později vyčasilo a nefoukalo tolik. Minimum lidí, odhaduju do 200 lidí na celém svahu. Příjemná hospůdka u černé sjezdovky č. 10 s přijatelnými cenami oproti jiným rakouským střediskům. Poloprázdné parkoviště přímo u zubačky.

31.01.2015  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Malý, prostorný ledovec jako by byl „střechou“ Vysokých Taur – nabízí daleký rozhled na jih a západ, kde dominuje nepřehlédnutelná špice Grossglockneru a po krátkém výšlapu na vrcholový hřebínek i k severu a východu. Jen škoda zavřených sjezdovek na Altecku...

zobrazit celý report

19.12.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Jindra1956
hodnocení:
Jasno, perfektní počasí. V noci nasněžilo, takže pisty byly pro razantní jízdu měkké, pro rekreační lyžaře vynikající. Na sjedovce 4a Schareck trénoval náš repre team, mládež. Dalo se i freride, byli vidět i skialpinisti.

20.11.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:

Perfektní lyžovačka, dostatek kvalitního sněhu, středisko bez front.

zobrazit celý report

09.12.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: K2 cigi
hodnocení:

Mölltalský ledovec mě upoutal perfektně připravenými tratěmi. Nádherné výhledy jen umocnily jízdu sedačkou. Jediné malý mínus, že byly občas poryvy větru, který po 13. hod. zesílil tak, až zastavil všechny lanovky. Ale na první den jsme toho měli stejně dost.

zobrazit celý report

25.11.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: Myval
hodnocení:
23-24.11.2013 Huste snezeni uz od patku, kazdy den priblizne 20cm krasneho noveho snehu. Bohuzel dost spatna viditelnost a v nedeli navic silny vitr, takze nejezdila 6ti sedacka na nejvyssi bod arealu. Tyhle podminky vydrzeli jen ti nejzapalenejsi nadsenci, takze cely areal byl prakticky prazdny, vcetne obri velkovykrmny na horni stanici kabinky (ktera sice pusobi zpocatku trochu neutulne, ale diky slusne kvalite jidla i piti, velkym porcim a celkem prijatelnym cenam to bylo dobre utociste)

  | Mölltaler Gletscher

autor: TG Masaryk
hodnocení:
V sobotu 16.11.13 úplně parádně jasno a bezvětří, po pátečním celodenním sněžení byly měkčí, ale příjemné, všechny tratě otevřeny, dalo se jezdit i mimo sjezdovky. Loni touhle dobou ale bylo víc sněhu. V neděli 17.11.13 bylo dopoledne polojasno, ale po obědě se vyjasnilo a bylo zase krásně, sjezdovku ještě lepší než v sobotu. Vedle nás tam lyžovala snad celá Evropa = bylo tam hodně lidí, ale zažil jsem i víc. Fronty byly pouze na dvousedačce.

23.01.2012  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širok...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Gasthof Anötzlehen
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 1 713 Kč/os.
Apartmánový dům Sonnenhof
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 066 Kč/os.
Apartmány Christophorus
Orientační cena za noc 647 Kč/os.