Hochzillertal Hochfügen - aktuální report z 15.03.2013 - SNOW.CZ

Hochzillertal Hochfügen | aktuální report z 15.03.2013

Hochzillertal Hochfügen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Hochzillertal Hochfügen:
autor: Miky888
návštěva od: 15.03.2013 do: 15.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krásné moderní středisko Hochfügen nabízí až 181 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 38 lanovkami a vleky. Do střediska jsme vyráželi z Kaltenbachu, kde nebylo úplně nejlepší počasí. Většinu dne jsme nakonec strávili v okolí kopce Pfaffenbühel, kde již bylo počasí daleko příjemnější.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Díky velkému sněžení nás jednoznačně nejvíce zaujal freeride v okolí Pfaffenbühelu. Je zde opravdu spousta možností, jak si užít jízdu ve volném terénu. Každý si zde snadno najde oblíbené místo podle svých lyžařských schopností. Sjezd do Kaltenbachu byl v odpoledních hodinách hodně vytížen a také hodně vydřený.

Sněhové podmínky:

Velké množství čerstvého sněhu zajistilo opravdu skvělé podmínky pro freeride. Ale zároveň i sjezdovky byly krásně upraveny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinkové lanovky byly velice příjemné a rychlé. Některé sedačkové lanovky jsou bohužel staršího data výroby a proto je jízda na nich pomalejší.

Zalidněnost:

V době návštěvy se u vleků netvořily téměř žádné fronty a provoz na sjezdovkách byl také přijatelný.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál nabízí dostatečný počet občerstvovacích zařízení. Především restaurace 8er-Alm byla velice přijemná.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování v Kaltenbachu je přímo u nástupních stanic lanovek. Je zde možnost parkovat i v patrovém parkovacím domě, který je od lanovek vzdálen cca 200 metrů.

+ plusy

  • freeride
  • rozsáhlost sjezdovek

- mínusy

  • některé pomalejší vleky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: janousekml
hodnocení:

V rámci poznávání námi nevyzkoušených středisek došlo tentokráte na Zillertalské údolí, kde lze díky Zillertaler superskipassu navštívit jakékoliv středisko. Neděle nebyla pravděpodobně nejideálnějším dnem. Hned při parkování v Kaltenbachu nás zaskočili davy lidí, které se hrnuly k pokladnám a násle...

zobrazit celý report

08. - 09.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: Cipous
hodnocení:

Díky vydatnému sněžení se i oblast Hochzillertal dočkala přírodní pokrývky, především Hochfügen, známé freeridové středisko. Již za sněžení z lesů vyjížděly usměvavé, často sněhem pokryté tváře. Po zlepšené viditelnosti bylo mimo sjezdovku snad stejně lidí jako na sjezdovce, takže brzo bylo potřeba ...

zobrazit celý report

03.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěvu tohoto střediska nám znepříjemnilo počasí. Sněžení a difuzní světlo společně s nízkou obalčností nám nedovolilo prozkoumat všechny sjezdovky. V žebříčku německé společnosti Skiresort Service International získalo středisko Hochzillertal bronzové ocenění v testu všech alpských středisek. Naš...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: sparrow1
hodnocení:

Rakouská továrna na lyžování - tolik lidí, co neumělo vůbec lyžovat, jsem dlouho neviděl. V případě, že by nebyly prázdniny a byl slušný sníh, rád se sem vrátím prozkoumat to znovu. Tohle lyžování bylo spíš jen o tom, že když už sem tady a zaplatil jsem (3denní permice), nějak to odlyžuju a snad pře...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: gimli35
hodnocení:

Dva areály, které v roce 2004 spojila kabinková lanovka Zillertal Shuttle, nabízejí nádherné výhledy, komfortní lanovky a pěkné sjezdovky. Ani v tak proslulém areálu sice není vše stoprocentní, celkový dojem je ale dobrý.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Hochzillertal Hochfügen

autor: bohous357
hodnocení:
Slunečno, po předchozím sněžení na umrzlém podkladu nekompaktní vrstva sněhu do 10 cm. Zalidněnost vysoká na mimoprázdninový termín. Pěkné sjezdovky v Kaltenbachu: černá část 1, celá 8, 13 (3 byla přeplněná), v Hochfügenu 1, 4, 6 a 11. Výborné možnosti mimo sjezdovky. V 13:45 postihl Hochfügen blackout. Na rozdíl od Sella Rondy, kde se zakouří a za 5 minut je vše v provozu, tady byl totálně nezvládnutý. Nejprve pustili nízkopříkonové sedačky (tam jsme naštěstí viseli jen 20 minut) a asi po hodině zkoušeli obnovit provoz návratové kabinky do Kaltenbachu. Chlouba Hochfügenu 8er Jet popojížděl po centimetrech a lidi se smutně dívali na historickou dvousedačku, která nám umožnila párkrát sjet šestku. V hospodách nešly pokladny. Po návratu kabinkou v nouzovém provozu směrem na Kaltenbach jsme si ještě vystáli 10min frontu na pomalý tzv. 4er Topjet (ostuda Kaltenbachu) a dojezdili na osmičce. Sjezd do Kaltenbachu po č. 1 masakr, dole dav lidí čekajících na skibus, nikde nic.

12. - 14.02.2015  | Hochzillertal Hochfügen

autor: HH
hodnocení:

Vstupní brána do Zillertalského údolí zaujme parádně upravenými sjezdovkami, širokými pláněmi pro freeride, drsnými skoky ve snowparku, ale i vynikající gastronomií na útulných horských chatách. Velkou výhodou je příjemná dojezdová z Prahy.

zobrazit celý report

19.01.2014  | Hochzillertal Hochfügen

autor: MD
hodnocení:

Kolem parkoviště v Kaltenbachu jsem jezdil několik let a vždy jsem areál přejel s tím, že Penken, Tux či Zillertal Arena je lepší volba. Mýlil jsem se, propojení Hochfügenu a Hochzilertalu tvoří perfektní areál na víkendovou lyžovačku.

zobrazit celý report

12.12.2012  | Hochzillertal Hochfügen

Lyžařská houpačka u „vjezdu“ do Zillertalu se s udávanými 181 km sjezdovek pasuje na největší areál v celém údolí, i když přinejmenším houpačkovou rozložitostí jej předčí sousední Zillertal Arena. Všechny páteřní lanovky jsou v provozu a sněhové podmínky v podstatě vynikající. Kvůli východní orienta...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Parkhotel Kirchberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 518 Kč/os.
Résidence Le Valset
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Residence Serrada
Orientační cena za noc vč. skipasu 873 Kč/os.