Hochzillertal Hochfügen - aktuální report z 19.01.2014 - SNOW.CZ

Hochzillertal Hochfügen | aktuální report z 19.01.2014

Hochzillertal Hochfügen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Hochzillertal Hochfügen:
autor: MD
hodnocení:
návštěva od: 19.01.2014 do: 19.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kolem parkoviště v Kaltenbachu jsem jezdil několik let a vždy jsem areál přejel s tím, že Penken, Tux či Zillertal Arena je lepší volba. Mýlil jsem se, propojení Hochfügenu a Hochzilertalu tvoří perfektní areál na víkendovou lyžovačku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Rozmanité carvingové dálnice se rozkládají v celém Hochzillertalu. Mají velmi příjemný a čitelný sklon bez nerovností a zbytečných zlomů. Pár pěkných černých č. 7 a 8 po celý den s málo lidmi a bez boulí. V Hochfügenu pěkná červená č. 10 a černá č. 6.

Sněhové podmínky:

I tady je opravdu málo sněhu, často vykukují kameny a některé pisty jsou více hnědé než bílé, ale rozhodně se zde dá velmi kvalitně lyžovat. Údolní sjezdovka Stephana Eberhartera byla odpoledne prakticky nesjízdná a místy velmi nebezpečná. Přes boule technické krupice nebylo ani vidět.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí dvě osmikabinky zajišťují plynulý transport dychtivých lyžařů. Bohužel i ve špičce je málokterá kabinka plná a pak se tvoří fronta. Poté již i přes velké množství lidí fronta max. 5 minut a vždy se dalo jet někam, kde nebyla žádná. V Hochzillertalu převažují moderní sedačky s bublinami a vyhříváním, které však v 8 stupních nad nulou spíše vadí. Propojení areálů zajišťuje moderní 8kabinka Zilertal shuttle. V Hochfügenu stará fialová 8er Jet z roku 1997 a dvě velmi staré sedačky. Zde se určitě dá něco proinvestovat.

Zalidněnost:

V neděli bylo plno, hned na parkovišti to vypadalo beznadějně. Nikde se však netvořily zásadnější fronty, nikdy jsem nečekal déle než 5 minut. Některé hlavní sjezdovky hodně plné, naopak v okrajových částech areálu pohoda prakticky bez lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Velmi rozmanité od restaurace s Curry Wurstem po luxusní restaurace v Kristall Hütte a Wedelhütte.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy relativně dobrá cesta, na které je v Rakousku kolem Kufsteinu nepochopitelná rychlost 100 km/h. Oproti Tuxu či jiným areálům v Zillertalu je blízko u dálnice. Parkoviště je velké a s parkovacím domem, z něj je však k nástupní stanici docela daleko pěšky (300 metrů).

+ plusy

  • Široké carvingové sjezdovky s dobře čitelným sklonem
  • Velikost areálů je pro jeden den dostačující, dá se vydržet i prodloužený víkend
  • Stephan Eberarter Olympiaabfart a Goldpiste dá zavzpomínat na lyžařskou legendu
  • Moderní sedačky s bublinami
  • Velké parkoviště

- mínusy

  • Větší počet lidí díky blízkosti dálnice
  • Starší lanovky v Hochfügenu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: janousekml
hodnocení:

V rámci poznávání námi nevyzkoušených středisek došlo tentokráte na Zillertalské údolí, kde lze díky Zillertaler superskipassu navštívit jakékoliv středisko. Neděle nebyla pravděpodobně nejideálnějším dnem. Hned při parkování v Kaltenbachu nás zaskočili davy lidí, které se hrnuly k pokladnám a násle...

zobrazit celý report

08. - 09.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: Cipous
hodnocení:

Díky vydatnému sněžení se i oblast Hochzillertal dočkala přírodní pokrývky, především Hochfügen, známé freeridové středisko. Již za sněžení z lesů vyjížděly usměvavé, často sněhem pokryté tváře. Po zlepšené viditelnosti bylo mimo sjezdovku snad stejně lidí jako na sjezdovce, takže brzo bylo potřeba ...

zobrazit celý report

03.03.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: cestmir
hodnocení:

Návštěvu tohoto střediska nám znepříjemnilo počasí. Sněžení a difuzní světlo společně s nízkou obalčností nám nedovolilo prozkoumat všechny sjezdovky. V žebříčku německé společnosti Skiresort Service International získalo středisko Hochzillertal bronzové ocenění v testu všech alpských středisek. Naš...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: sparrow1
hodnocení:

Rakouská továrna na lyžování - tolik lidí, co neumělo vůbec lyžovat, jsem dlouho neviděl. V případě, že by nebyly prázdniny a byl slušný sníh, rád se sem vrátím prozkoumat to znovu. Tohle lyžování bylo spíš jen o tom, že když už sem tady a zaplatil jsem (3denní permice), nějak to odlyžuju a snad pře...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Hochzillertal Hochfügen

autor: gimli35
hodnocení:

Dva areály, které v roce 2004 spojila kabinková lanovka Zillertal Shuttle, nabízejí nádherné výhledy, komfortní lanovky a pěkné sjezdovky. Ani v tak proslulém areálu sice není vše stoprocentní, celkový dojem je ale dobrý.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Hochzillertal Hochfügen

autor: bohous357
hodnocení:
Slunečno, po předchozím sněžení na umrzlém podkladu nekompaktní vrstva sněhu do 10 cm. Zalidněnost vysoká na mimoprázdninový termín. Pěkné sjezdovky v Kaltenbachu: černá část 1, celá 8, 13 (3 byla přeplněná), v Hochfügenu 1, 4, 6 a 11. Výborné možnosti mimo sjezdovky. V 13:45 postihl Hochfügen blackout. Na rozdíl od Sella Rondy, kde se zakouří a za 5 minut je vše v provozu, tady byl totálně nezvládnutý. Nejprve pustili nízkopříkonové sedačky (tam jsme naštěstí viseli jen 20 minut) a asi po hodině zkoušeli obnovit provoz návratové kabinky do Kaltenbachu. Chlouba Hochfügenu 8er Jet popojížděl po centimetrech a lidi se smutně dívali na historickou dvousedačku, která nám umožnila párkrát sjet šestku. V hospodách nešly pokladny. Po návratu kabinkou v nouzovém provozu směrem na Kaltenbach jsme si ještě vystáli 10min frontu na pomalý tzv. 4er Topjet (ostuda Kaltenbachu) a dojezdili na osmičce. Sjezd do Kaltenbachu po č. 1 masakr, dole dav lidí čekajících na skibus, nikde nic.

12. - 14.02.2015  | Hochzillertal Hochfügen

autor: HH
hodnocení:

Vstupní brána do Zillertalského údolí zaujme parádně upravenými sjezdovkami, širokými pláněmi pro freeride, drsnými skoky ve snowparku, ale i vynikající gastronomií na útulných horských chatách. Velkou výhodou je příjemná dojezdová z Prahy.

zobrazit celý report

15.03.2013  | Hochzillertal Hochfügen

autor: Miky888

Krásné moderní středisko Hochfügen nabízí až 181 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 38 lanovkami a vleky. Do střediska jsme vyráželi z Kaltenbachu, kde nebylo úplně nejlepší počasí. Většinu dne jsme nakonec strávili v okolí kopce Pfaffenbühel, kde již bylo počasí daleko příjemnější.

zobrazit celý report

12.12.2012  | Hochzillertal Hochfügen

Lyžařská houpačka u „vjezdu“ do Zillertalu se s udávanými 181 km sjezdovek pasuje na největší areál v celém údolí, i když přinejmenším houpačkovou rozložitostí jej předčí sousední Zillertal Arena. Všechny páteřní lanovky jsou v provozu a sněhové podmínky v podstatě vynikající. Kvůli východní orienta...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de Veret
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 018 Kč/os.
Apartmánový komplex Schönblick
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Park Hotel & Club Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 740 Kč/os.