Mölltaler Gletscher - aktuální report z 29.03. - 01.04.2019 - SNOW.CZ

Mölltaler Gletscher | aktuální report z 29.03. - 01.04.2019

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Mölltaler Gletscher:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 29.03.2019 do: 01.04.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na závěr letošní sezóny jsme zvolili korutanský Mölltal, a to vzhledem ke vzdálenosti z ČR, nadmořské výšce a záruce slušného lyžování. K samotnému metru na ledovec je potřeba od ubytování dojíždět, ale v našem případě to znamenalo asi jen 1,5 km. Samotný areál se nachází v nadmořské výšce 2 100 až 3 100 m n. m., rozlohou je spíše menší, udávající 17 km sjezdovek. Orientace v něm je jednoduchá a nelze prakticky špatně sjet. Od loňské únorové návštěvy se ve středisku nic nezměnilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku lze jezdit buď na sjezdovkách na ledovci, které jsou pěkně široké, asi kilometr dlouhé a nabídnou od každé barvy jednu trať, přičemž černá je neupravovaná, nebo na protějším svahu Alteck, kde se nachází středně široké, členitější tratě, a to červená a černá sjezdovka a dále ještě jedna, která spíše traverzuje.
Mezi oběma lokalitami se nachází svah Klühspies, ze kterého vede jedna červená, která ve své polovině začíná připomínat černou, a o trochu vedle se nachází sjezdovka modrá, která nemá do červené daleko. Sjezdovky z Altecku a Klühspiesu nabídnou délku kolem 1,5 až 2 km.
Nejdelší sjezdovka začíná u výstupu z kabinky a krásně a relativně pohodově se táhne až do údolní stanice v modro-červeném sklonu. Pouze na svém dojezdu se více zúží a skloní, ale po 300 m zase nabírá příjemnou šířku.
Od výstupní stanice kabinky ještě vede trochu více bokem jedna černá trať, z vrchu úzká, ale ve své nejprudší části trochu nabere na šíři a na svém konci se napojí na sjezdovku vedoucí do údolí.
Poslední lokalitou v nejspodnější části areálu, kde se nachází sjezdovky, je vrch Schwarzkopf, z kterého si klikatí cestu pěkná modrá a červená sjezdovka, modrá ale slouží spíše jako přejezd k lanovce. Zato červená nabídne již zajímavější profil.
Ráno byly všechny sjezdovky perfektně upravené a umrzlé. Nikde žádné kamínky ani ledové plotny. Kolem poledne začaly pisty povolovat, vzhledem k velkému teplu a přímému slunci. Nejhůře na tom byl dojezd do údolní stanice na svém zúženém úseku, kde se začaly tvořit již slušné muldy. Jinde sjezdovky relativně v pořádku.
Převýšení jednotlivých sjezdovek je 300 až 600 m, ovšem z vrcholu ledovce lze sjet bez píchnutí až do údolní stanice a jste na více než kilometrovém převýšení.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky stále perfektní, ve spodní části areálu středisko hlásí 150 cm a na vrcholu 320 cm, dole bych asi o něco ubral. Přes noc stále mrzne, ovšem přes den jsme měli v sobotu i neděli úplné jasno a velké teplo, tudíž pohodové jarní lyžování. V pondělí již mraky a občas mlha s teplotami kolem 0 st. V údolí je již jaro.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od parkoviště vás do areálu vyveze metro, jezdící v cca 15min intervalech. Metro překonává výškově 1 000 m a cesta trvá asi 8 min. Je to jediné místo, kde se tvoří fronty. Na něj navazuje šestimístná kabinka, která vás vyveze pod ledovec do výšky 2 800 m n. m přímo k restauraci Eissee.
Sjezdovky na ledovci obsluhuje krytá 6sedačka, na Alteck vás vyveze 4sedačka. Nejstarší, nejpomalejší a nejvíc podsekávajicí je 2sedačka na Klühspies a 4sedačka na Schwarzkopf.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost spíše menší, jediná fronta se tvoří u metra a nárazově u kabinky.Všude jinde rovnou k turniketům. Sjezdovky poloprázdné a nezřídka jsme je měli jen pro sebe, vyjma ledovce, kde je lidí asi nejvíce.

Občerstvení a aprés-ski:

Dominantou je restaurace Eissee ve výšce 2 800 m n. m., jedná se o velkou prosklenou samoobslužku s velkou terasou, ale mně ne moc sympatickou. Raději volíme horské chaty, kde se i lépe a více v klidu najíte a občerstvíte. Ve středisku najdete dvě, a to Duisburger hutte na černé sjezdovce a Weissee Haus na Schwarzkopfu. U metra ještě hříbek s lavicemi a hudbou.

Doprava do střediska a parkování:

Ubytování jsme byli kousek pod ledovcem v Innerfragrantu. Cesta z a do Brna i s přestávkami zabere 6,5 hod přes Vídeň, Graz a Villach. Silnice již suché, a to i na parkovišti pod ledovcem.

+ plusy

  • Kvalitní sjezdovky
  • Méně lidí
  • Scenérie
  • Zázemí areálu
  • Počasí o víkendu
  • Pro nás ideální velikost areálu

- mínusy

  • Některé starší sedačky
  • Přístup jen metrem
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.06.2019  | Mölltaler Gletscher

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po několika týdnech údržby začala 20.6. lyžařská sezóna na Mölltalském ledovci. Na konci našeho týdenního pobytu v Korutanech jsme si to nemohli nechat ujít a vyrazili jsme na první lano. Na poloprázdné parkoviště jsme přijeli 20 minut před spuštěním provozu a postavili se u pokladen pěkně do fronty...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Mölltaler Gletscher

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k vyšším teplotám, které slibovala předpověď počasí, jsem se rozhodl přesunout do vyšších pater za kvalitním sněhem. Areál byl tři dny před naší návštěvou sužován větrem a byl zcela nebo částečně uzavřen. V den mojí návštěvy vše kompletně v provozu.

zobrazit celý report

01.12.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: masakr69
hodnocení:

Lyžařskou sezónu 2018/19 jsme zahájili stylově 1. prosince na "domácím" Mölltalu. Dle předpokladu v sobotu oproti pátku přibylo lidí a bohužel úplně nevyšla předpověď počasí a slunce vykouklo jen na dvě jízdy. Kvůli tomu byla po většinu dne horší viditelnost, ve vrchní části ještě zhoršená různě se ...

zobrazit celý report

13.05.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: masakr69
hodnocení:

Na Mölltalský ledovec jezdíme už čtyři roky, ale až letos nám vyšlo lyžování v úplně poslední den před plánovanou měsíční odstávkou. Na pěkné počasí jsme si sice pár dní museli počkat, ale jak se říká – kdo si počká, ten se dočká! Vstávání, které je pro nás utrpením, nevyšlo na úplně první „metro“ (...

zobrazit celý report

28.04. - 01.05.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

Na úplný závěr sezóny jsem navštívil jediný lyžařský korutanský ledovec. A protože alespoň dopoledne mi počasí přálo, užil jsem si krásné lyžování ve vysokohorském prostředí.

zobrazit celý report

22. - 25.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: svena
hodnocení:

Na prodloužený víkend jsme si vybrali menší rakouský ledovec Mölltaler. Vzhledem k jarním prázdninám jsme se nechtěli na svahu mačkat s davem lidí, tak jsme zvolili jistotu. Středisko nabídne sice jen necelých 20 km sjezdovek, ale za 3 dny nás neomrzely. Nachází se v nadmořské výšce 2 200 až 3 150 m...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2018  | Mölltaler Gletscher

autor: Krumpi
hodnocení:

Lyžovačka od úterý do čtvrtka bez masy lidí, za slunečného, ale mrazivého počasí. Podle mě s málo sjezdovkami (cca 17 km). Nejmenší ledovec v Rakousku máte projetý na lyžích v klidu za 4 hodiny a pak už jen zkoušíte, která sjezdovka vám vyhovuje nejvíc. Pro celou rodinu dobrá volba. Lyžovat tady 3 d...

zobrazit celý report

20.07.2017  | Mölltaler Gletscher

autor: andy97
hodnocení:

Během horkých letních dnů jsme se rozhodli pro výlet do vyšších poloh se zakončením na Mölltalském ledovci. Je konec července, takže podmínky opravdu nemůžeme pokládat za vynikající, nicméně avizovaných 190 cm celkem odpovídalo skutečnosti, a tak se dalo mluvit o příjemném jarním ježdění. Zkrátka kd...

zobrazit celý report

01. - 02.04.2017  | Mölltaler Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:
Sněhu je dostatek, žádné kameny, sjezdovky dobře upravené. Bohužel podklad je velmi tvrdý. Nic na tupé hrany. Jeden den, kdy bylo trochu oblačno, to klouzalo celý den a zvláštní světelné podmínky působily neviditelnost pod nohy. Další den však obrat, když déle svítí slunce, tak to přeci jen přijatelně povolí a pak paráda. Odpoledne již sjezdovky ke kabince měknou.

25. - 31.12.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: ToKe
hodnocení:

Celkově se jedná o středisko pro zdatné lyžaře, nic pro děti a začátečníky. I modře značené pisty jsou svižné a hodně se červenají. Sice jsou na mezistanici u metra a kabinky dva cvičné vleky, ale to není nic, proč by se vyplatilo jezdit do Alp.
Byl to hlavně boj s větrem. Jedná se o návětrnou str...

zobrazit celý report

26. - 31.03.2016  | Mölltaler Gletscher

autor: petr_sk
hodnocení:
Byli jsme zde poprvé a příjemně překvapení z nádherných panoramat. Při nepřízni počasí možnost přejet do dalšího areálu Ankogel na stejny skipas nebo naopak.Krásně upravené, ale kvůli rannímu větru a mlze jely jen kotvy a jedna kabinka do 2 800 mn. m. Červená sjezdovka č. 9 celkem nenáročná a dlouhá. Nahoře 290 cm, dole 130 cm. Prašan místy zmzlý, ale jinak sjezdovky upravené, že se dalo lyžovat do 16 hod., aniž by to bylo rozježděné. Bez front, mohli pustit více lanovek, když se později vyčasilo a nefoukalo tolik. Minimum lidí, odhaduju do 200 lidí na celém svahu. Příjemná hospůdka u černé sjezdovky č. 10 s přijatelnými cenami oproti jiným rakouským střediskům. Poloprázdné parkoviště přímo u zubačky.

31.01.2015  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Malý, prostorný ledovec jako by byl „střechou“ Vysokých Taur – nabízí daleký rozhled na jih a západ, kde dominuje nepřehlédnutelná špice Grossglockneru a po krátkém výšlapu na vrcholový hřebínek i k severu a východu. Jen škoda zavřených sjezdovek na Altecku...

zobrazit celý report

19.12.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Jindra1956
hodnocení:
Jasno, perfektní počasí. V noci nasněžilo, takže pisty byly pro razantní jízdu měkké, pro rekreační lyžaře vynikající. Na sjedovce 4a Schareck trénoval náš repre team, mládež. Dalo se i freride, byli vidět i skialpinisti.

20.11.2014  | Mölltaler Gletscher

autor: Ondřej Novák - SNOW
hodnocení:

Perfektní lyžovačka, dostatek kvalitního sněhu, středisko bez front.

zobrazit celý report

09.12.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: K2 cigi
hodnocení:

Mölltalský ledovec mě upoutal perfektně připravenými tratěmi. Nádherné výhledy jen umocnily jízdu sedačkou. Jediné malý mínus, že byly občas poryvy větru, který po 13. hod. zesílil tak, až zastavil všechny lanovky. Ale na první den jsme toho měli stejně dost.

zobrazit celý report

25.11.2013  | Mölltaler Gletscher

autor: Myval
hodnocení:
23-24.11.2013 Huste snezeni uz od patku, kazdy den priblizne 20cm krasneho noveho snehu. Bohuzel dost spatna viditelnost a v nedeli navic silny vitr, takze nejezdila 6ti sedacka na nejvyssi bod arealu. Tyhle podminky vydrzeli jen ti nejzapalenejsi nadsenci, takze cely areal byl prakticky prazdny, vcetne obri velkovykrmny na horni stanici kabinky (ktera sice pusobi zpocatku trochu neutulne, ale diky slusne kvalite jidla i piti, velkym porcim a celkem prijatelnym cenam to bylo dobre utociste)

  | Mölltaler Gletscher

autor: TG Masaryk
hodnocení:
V sobotu 16.11.13 úplně parádně jasno a bezvětří, po pátečním celodenním sněžení byly měkčí, ale příjemné, všechny tratě otevřeny, dalo se jezdit i mimo sjezdovky. Loni touhle dobou ale bylo víc sněhu. V neděli 17.11.13 bylo dopoledne polojasno, ale po obědě se vyjasnilo a bylo zase krásně, sjezdovku ještě lepší než v sobotu. Vedle nás tam lyžovala snad celá Evropa = bylo tam hodně lidí, ale zažil jsem i víc. Fronty byly pouze na dvousedačce.

23.01.2012  | Mölltaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek. Možnost úniku do níže položených center je více než vítaná, byť ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská a situovaná do Vysokých Taur. Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širok...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Résidence Les Bergers
Orientační cena za noc 1 292 Kč/os.
Residence La Cascata & La Baita
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 237 Kč/os.
Rodinný hotel Bad Neunbrunnen
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 1 535 Kč/os.