Hintertuxer Gletscher - aktuální report z 01.05.2019 - SNOW.CZ

Hintertuxer Gletscher | aktuální report z 01.05.2019

Hintertuxer Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Hintertuxer Gletscher:
autor: gimli35
hodnocení:
návštěva od: 01.05.2019 do: 01.05.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při návštěvě Hintertuxu jsem si prožil povětrnostní déjà vu - vzpomněl jsem si totiž na loňský pobyt v Heiligenblutu, kdy se naprosto příšerné počasí zlepšilo až poslední den, jenž mi pak připravil nádherné lyžování pod modrou oblohou a na poctivé vrstvě nového sněhu. Na Hintertuxu jsem strávil celkem čtyři dny, ovšem první tři pro neproniknutelnou mlhu a husté sněžení snad ani nestojí za řeč, proto tento report věnuji poslednímu dnu, který se díky razantní změně počasí stal nádherným zakončením sezóny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřeny byly všechny sjezdovky s výjimkou modré Olperer (9a), červené Tuxerjoch (17a), černé Bugglpiste (8a) a skiroute Waldabfahrt (1a). Díky novému sněhovému přídělu bylo možno sjet do údolí po trati Schwarze Pfanne (1) - až na dva ploché přejezdy pěkná vyhlídková sjezdovka. Za zmínku stojí i červená Moräne (2a), na níž bývá méně lidí než na hlavní Spannagelabfahrt (2) a i její dojezd je o něco záživnější. Příjemným zpestřením je také jediný jižní svah Schlegeis se sjezdovkou Riepensattel (5) a pěknými výhledy.

Sněhové podmínky:

Po vydatném sněžení dosahovala výška sněhu v nejvyšších partiích areálu téměř pět metrů (přesněji 490 cm), na Sommerbergu přibližně 150 cm a na údolním dojezdu tratě Schwarze Pfanne (1) odhadem 30 cm.
Ranní úprava sjezdovek byla přímo úměrná nadmořské výšce - čím výše, tím lepší; zatímco na Spannagelabfahrt (2), Moräne (2a) a Tuxerjoch (17) bylo potřeba dávat pozor na hrboly a prohlubně, pisty v oblasti Kaserer (11a, 11, 12, 13, 14 s výjimkou 11b) a Olperer (9) byly upraveny výborně. Odpoledne se na většině sjezdovek objevily muldy, místy dost velké (Sonnenhang (11b), Tuxer Fernerhaus (3), Spannagelabfahrt (2), dojezd k šestisedačce Lärmstange 2). Protože se teploty nahoře i přes den držely kolem nuly, vysloveně rozměklá byla snad jen Schwarze Pfanne (1).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení jsou dobře fungující a kapacitní oporou celého areálu. Na prvních dvou sekcích z údolí jezdí větší odpojitelné kabinky typu Funitel (Gletscherbus 1 a Gletscherbus 2), doplňované menšími kabinkami (8er Sommerberg, 4er Fernerhaus), které jsou spouštěny ve špičkách (ráno přibližně do 10:00 a podle potřeby odpoledne). Na poslední sekci pak funguje ještě jeden Funitel (Gletscherbus 3) a společně s ním moderní a komfortní kabinka 10er Gefrorene Wand s vyhřívanými sedačkami a stařičká dvousedačka Gefrorene Wand 3b, která bohužel nejezdila, ačkoli byla uváděna jako provozní. Ve všech kabinkových lanovkách se dá více (10er Gefrorene Wand) či méně (Gletscherbus 2 a 3) pohodlně sedět. Sedačkových lanovek je tu celkem pět - kromě již zmíněné dvousedačky Geforene Wand 3b ještě jedna podobně stará vyhlídková dvousedačka Lärmstange, kterou se mi poštěstilo svézt se vůbec poprvé. Velmi pomalá šestisedačka 6er Sommerberg plní pouze přibližovací funkci. Pohodlné svezení je na dvou odpojitelných bublinových lanovkách - Tuxerjoch (čtyřmístná) a Lärmstange 2 (šestimístná), obě mají polstrované a vyhřívané sedačky. Ostatní svahy obsluhují kotvové vleky.
Velice prostorné toalety se nacházejí na Sommerbergu a Tuxer Fernerhausu, výše už žádné záchody (snad s výjimkou restaurace Gletscherhütte - nezkoumal jsem) nenaleznete.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přestože 1. květen je rakouským i německým státním svátkem, na svazích se žádná apokalypsa neodehrávala. Ranní výjezd proběhl díky souběžnému spuštění obou posilových kabinek (8er Sommerberg i 4er Fernerhaus) hladce, ani přes den jsem u lanovek a vleků nečekal. Živěji bylo na tratích Tuxer Fernerhaus (3), Spannagelabfahrt (2), na dojezdu k šestisedačce Lärmstange 2 a odpoledne i na Schwarze Pfanne (1), která byla naopak dopoledne zcela liduprázdná.

Občerstvení a aprés-ski:

Dvě velké samoobslužné restaurace - Sommerberg a Tuxer Fernerhaus s dostatečným sortimentem a standardními cenami (polévky kolem 5 €, hlavní jídla kolem 10 €). Ochutnal jsem Leberknödelsuppe (vývar s játrovým knedlíkem) a šunkovo-sýrový toust, oboje bylo dobré. Obsluha by mohla být příjemnější.

Doprava do střediska a parkování:

Z vesnice Hintertux, kde jsem byl ubytován, jsem dojížděl bezplatným skibusem pendlujícím s několikaminutovým intervalem po celý den (8:00 - 17:00) s výjimkou polední přestávky mezi dvanáctou a třináctou hodinou.

+ plusy

  • Vynikající sněhové podmínky
  • Přepravní zařízení
  • Velkolepé výhledy
  • I přes pokročilý termín areál v (téměř) plném provozu
  • Skibus
  • Sjezdovka Schwarze Pfanne (1) stále otevřena

- mínusy

  • Lanovka Gefrorene Wand 3b mimo provoz, ač uváděna jako provozní

Zajímavé odkazy

Report z Hintertuxu uzavírá sezónu 2018/19. Děkuji za přízeň a po letní přestávce se opět těším na shledanou. :)

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01. - 02.06.2019  | Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
hodnocení:

Hromady sněhu, minimální zalidněnost, nádherné počasí, prostě parádní zakončení sezony.

zobrazit celý report

21.04.2019  | Hintertuxer Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:

Velikonoční paráda. Perfektní podmínky, které vydrží zejména nahoře po celý den, k tomu hezké počasí, nijak přelidněno. Takže po měkčím vedlejším Zillertalu 3000 nadšení.

zobrazit celý report

05.03.2019  | Hintertuxer Gletscher

autor: tereskaska
hodnocení:

Lyžování na přírodním sněhu, bez davů... V provozu všechny lanovky, vleky a sjezdovky. Sjezdovky široké a kvalitně upravené.

zobrazit celý report

14.12.2018  | Hintertuxer Gletscher

autor: 0ndra
hodnocení:

Na Hintertuxu jsem byl zatím jen v létě, a proto jsem se ho rozhodl vyzkoušet i v zimní formě - a to hned na začátek sezony. Vše je zde již v provozu a na obloze nebylo nic než slunce, takže co víc si přát.

zobrazit celý report

17. - 18.11.2018  | Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
hodnocení:

Paradní podzimní lyžovačka.

zobrazit celý report

05. - 08.05.2018  | Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
hodnocení:

Malo lidí, hodně sněhu, pěkné počasí. Ideální jarní lyžování.

zobrazit celý report

05. - 08.07.2017  | Hintertuxer Gletscher

autor: korsičan
hodnocení:

Jak to jen napsat, nějak se to celkově nepovedlo. Počasí nic moc, déšť, málo sněhu, teplo, umřel mi foťák (nafotil jsem asi 50 fotek, ale na kartě jsou pouze 4)... Z mého pohledu se tam za současného stavu vůbec nevyplatí vyrazit. Pokud se pořádně neochladí a nenapadne aspoň 20 cm sněhu, je to ztrát...

zobrazit celý report

11. - 17.02.2017  | Hintertuxer Gletscher

autor: Tomrob
hodnocení:

Loni jsme na Tuxu zažili všechno možné počasí od -19 °C, silného větru a sněžení až po jasno a bezvětří. Letos jsme zde byli druhý únorový týden a za celých 6 dnů, až do odjezdu, jsme neviděli jediný mrak. Naprosté azuro, sluníčko jak z reklamy na lyžování. Na Gefrorene Wand se teploty odpoledne poh...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Hintertuxer Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Ledovec Hintertux jsme navštívili podruhé, ale před třemi roky tu bylo daleko více sněhu, ještě že v pátek napadlo cca 15 cm, takže už bylo všude i v údolí bílo. Dojem kazilo jen trochu počasí, když byla od poloviny ledovce mlha a nahoře foukal silný vítr při teplotě mínus 24 stupňů. Jinak celodenní...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

17. a 18. listopad jsem strávil na sjezdovkách Hintertuxského ledovce a celkový dojem byl i přes velké množství lidí dobrý.

zobrazit celý report

16. - 19.06.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: Pali
hodnocení:

Když jsme si s bandou vymysleli, že pojedeme v létě na ledovec, tak jsme čekali, že tam budeme jezdit v tričku a kraťasech. Místo toho na nás čekalo mnohem lepší ježdění než v březnu v Čechách. Při příjezdu do apartmánu byla hrozná mlha. Začal jsem se trochu bát, že to bude děs, protože pokud na Tux...

zobrazit celý report

16. - 17.05.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: sipa32
hodnocení:

Vzhledem k předpovědi počasí, která předpovídala příděl čerstvého sněhu a celodenní mráz ve výškách nad 2 000 m, jsem se minulý týden rozhodl, že pojedu alespoň na dva dny zakončit tuto sezónu tam, kde jsem ji 15.11. začal - na Hintertux. Dojem z tohoto střediska, možná více než z kteréhokoli jiného...

zobrazit celý report

30.04. - 02.05.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Sezónu jsme začali na Tuxu a rozhodli jsme se ji tam i zakončit. Závěr sezóny byl přitom přesným opakem začátku. Na začátku bylo hezky, teplo a nebyl sníh. Na konci sezóny bylo extrémně ošklivo, poměrně chladno a sněhu opravdu hodně.

zobrazit celý report

18.03.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: janousekml
hodnocení:

První návštěva legendárního Hintertuxu mě nezklamala. Včasný příjezd zaručil parkování v patrových garážích, ze kterých je ke kabinkovým lanovkám jen pár desítek metrů. Slunné počasí naznačovalo parádní lyžařský zážitek. Po absolvování poměrně zdlouhavého výjezdu na vrchol se kocháme panoramaty, pro...

zobrazit celý report

04.03.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: cestmir
hodnocení:

Hintertux se nachází na konci lyžařského údolí Zillertal. Je patrně nejznámějším rakouským ledovcovým střediskem. My jsme si ho nechali až na samotný konec naší dovolené v Zillertalu. A musím konstatovat, že to byla ta nejlepší třešnička na dortu. Na takové luxusní dny strávené s rodinou na lyžích b...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: sparrow1
hodnocení:

Můj druhý navštívený ledovec a opravdu nádhera. Doporučuji navštěvu, pokud chytnete počasí a využijete toho, že už jezdí i ostatní střediska v údolí - pak je to bomba. Minimum lidí, manžestr až do odpoledne a ty panorámata.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Hintertuxer Gletscher

autor: tereskaska
hodnocení:

Na závěr týdenního pobytu v Zillertal areně jsme vyrazili na ledovec. Navzdory předpovědi se azuro nekonalo, ale tak už to na horách někdy bývá... V nejvýše položených místech areálu bylo opravdu nevlídno, na níže položených sjezdovkách jsme si užili lyžování i přes nepřízeň počasí. Výhodou byl pří...

zobrazit celý report

15.11.2015  | Hintertuxer Gletscher

autor: sipa32
hodnocení:

Jednodenní návštěvou tohoto střediska jsem si chtěl vylepšit názor na Hintertux po loňské vichřici, mlze a viditelnosti sotva na špičky lyží. Díky polojasnému počasí se mi podařilo toto středisko vidět i v horních partiích. Vydržel bych zde i déle, ale další dva dny jsem měl již naplánováno lyžování...

zobrazit celý report

30. - 31.10.2015  | Hintertuxer Gletscher

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Jediné rakouské středisko, které má otevřeno po celý rok, udělalo skvělý dojem - jako pokaždé. Staví se nová šestisedačka, viz fotky.

zobrazit celý report

29. - 31.10.2015  | Hintertuxer Gletscher

autor: gimli35
hodnocení:

O kvalitě lyžování na Hintertuxu vždy rozhoduje nejvyšší dispečer - počasí. Lyžování vám může zpříjemnit azurová obloha s dalekými výhledy nebo vám ho znemožní silný vítr zastavující lanovky s mlhou tak hustou, že jet jinudy než po kraji sjezdovky od tyče k tyči se může rovnat riziku ztracení. Mně s...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Hintertuxer Gletscher

Lyžařské zájezdy

Residence Hotel Miramonti
Orientační cena za noc 499 Kč/os.
Sporthotel Tyrol
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 964 Kč/os.
Résidence Les Valmonts
Orientační cena za noc 1 832 Kč/os.