Mölltaler Gletscher - aktuální report z 03. - 04.05.2022 - SNOW.cz

Mölltaler Gletscher aktuální report z 03. - 04.05.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Mölltaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 03.05.2022 do: 04.05.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařskou sezónu ukončuji po půl roce tam, kde jsem ji na konci října začínal, a to na ledovci. Byly to dva velmi povedené dny za krásného slunečného a lehce mrazivého počasí a hlavně již bez lidí. Dávám ale jednu vločku dolů za to, že jezdila velmi pomalu šestisedačka na ledovci, a to hlavně po ránu a každý den. Jinak by to bylo na pět vloček! Mám koupenou tu "Chytrou sezónku" i na příští sezónu a ta platí již nyní, a tak je potřeba ji pořádně využít, když nám ji tak zdražili... Je velká škoda, že v neděli má ukončit zdejší areál svůj provoz, ale slyšel jsem od místních, že trénující kluby by chtěly provoz prodloužit, podmínky na to jsou ideální. Tak těžko říct, jak to dopadne.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřeno je stále dost sjezdovek a hlavně se dá sjet na lyžích až k nástupu na metro, a to čítá dohromady 10 km ze 17,4 km sjezdovek a na tuto dobu to je super. V úterý se dalo lyžovat i ve volném terénu, a to díky pondělnímu sněžení, kdy připadlo skoro 20 cm prašanu!

Na ledovci jsou velmi prostorné a široké sjezdovky s krásným sklonem. Sjezdovky č. 1 a č. 2 mají ale zabrány lyžařské oddíly ke svému tréninku, a tak se dá dolů sjet jen po sjezdovce č. 3. V odpoledních hodinách po ukončení tréninku se dá lyžovat i na sjezdovkách č. 1 a 2 a je to super, protože se dá ještě najít i v tuto dobu manžestr. Dále jsou otevřeny sjezdovky č. 6 a č. 7 k dvojsedačce. Od restaurace Eissee se dá k metru dojet po nenáročné a velmi široké carvingové dálnici č. 9 a nebo po užší a prudší černé sjezdovce č. 10, která cca v polovině navazuje na sjezdovku č. 9. Více toho již otevřeno nebylo, ale to vůbec nevadilo.

Sněhové podmínky:

Sněhu je na ledovci dostatek. Areál uvádí 160 cm a na dojezdu k metru je ho stále ještě dostatek - něco kolem půl metru. Každé ráno je vše celkem hezky upraveno a čím výše jste, tak je to i tvrdší. S postupem času to měkne, a to hlavně níže na dojezdu k metru, který je natočený na jih a zde na tom slunci firnovatí, to ale až kolem druhé hodiny odpolední. Dopoledne to je super svezení na všech sjezdovkách. Takhle dobré sněhové podmínky jsem ani neočekával!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu je metro, které jezdí pouze každou půlhodinu, a to od 8 do 17 hodin. Na něj navazuje kabinka Eisseebahn od Giraku pro šest lidí. Škoda, že není aspoň pro osm pasažérů. Na ledovci byla v provozu odpojitelná sedačka s bublinou Glestcher Jet, která ale jezdila hlavně po ránu strašně pomalu. To se nám stalo i na podzim. Tak nevím, zde je to takhle stále? Souběžně jedoucí dvojesedačka Sesselbahn 3000 byla zavřená a ani nebylo potřeba ji mít v provozu, jak zde bylo málo lidí. Ještě se nechalo jezdit na dvojsedačce Panoramabahn s pojizdným pásem, který ale nebyl v provozu, a tak to byl vždy slušný náraz od sedačky do lýtka! Zde by se hodila výměna této sedačky za nějakou modernější a hlavně rychlejší sedačku, protože ty sjezdovky, které obsluhuje, jsou perfektní. Čtyřsedačka Alteck byla již mimo provoz, a to zde bylo na sjezdovkách ještě dost sněhu, což je škoda. Níže u výstupu z metra je ještě další sedačka a vlek, ale ty jsou již mimo provoz z nedostatku sněhu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Tak to bylo super! Kdyby zde nebylo několik lyžařských teamů z několika blízkých zemí i od nás z Rokytnice pod dohledem zkušeného trenéra Filipa Trejbala, který zde trénoval svoje svěřence, tak bych se zde snad i bál, jak zde bylo málo lidí. To bylo za odměnu za to, co jsem si vytrpěl ve frontách ve Špindlu!

Občerstvení a aprés-ski:

Zde se nechá občerstvit ve velké samoobslužné restauraci Eissee v nadmořské výšce 2 800 m n. m. V této budově je i další zázemí pro návštěvníky jako WC, uzamykatelné skříňky, odpočívací místnost, bar a terasa, na kterou skoro celý den svítí slunce, když ale svítí.

Ceny jídla jsou od 9 do 14 euro, pivko s Gopassem je za 4,9, a to Plznička, místní Stiegel byl ještě o euro levnější, ale minimálně o dvě eura chuťově horší. S Gopassem se dá na několika jídlech i nápojích ušetřit nějaké to éčko, jen ho stačí ukázat u pokladny. Porce jsou dosti vydatné a jídlo je velmi chutné.

Od 14 do 16 hodin je zde Happy hour, kdy se dají koupit dva Aperoly za cenu jednoho a jsou zde i další slevy.

Doprava do střediska a parkování:

Co je trošku horší, tak je to vzdálenost. Od nás z Řáholce je to sem 700 km, a to je celkem slušná porce kilometrů, naštěstí většina po dálnicích. V Rakousku na dálnicích probíhá jejich údržba a opravy, a tak je zde velmi mnoho omezení a bylo jich neskutečně moc, a to hlavně na A10, kde nebyl snad bez omezení v kuse desetikilometrový úsek dálnice. Třešničkou na dortu byl průjezd Katschberským tunelem pouze v jednom pruhu a 60kilometrovou rychlostí. Průjezd tímto a Tauernským tunelem je zpolatněn - jedna cesta vyjde na 13 euro. Posledních 45 km se jede mimo dálnici po údolní silnici a z Flattachu až na centrální parkoviště se jede dosti do kopce po celkem úzké silnici, která byla bez sněhu a suchá. Ceny pohonných hmot jsou o něco málo vyšší než u nás, ale jen o trošku.

+ plusy

 • Otevřeno stále dost sjezdovek
 • Velmi dobré sněhové podmínky
 • Velmi málo lidí
 • Slušné převýšení sjezdovek z ledovce až k metru
 • Krásné výhledy
 • Super počasí
 • Rozumné ceny občerstvení na Rakousko

- mínusy

 • Pomalu jedoucí expersní šestisedačka
 • Trošku horší sníh na dojezdu k metru
 • Delší vzdálenost z ČR
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05. - 08.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku vyrážíme autem ve čtyřech na ledovec a když je ten prodloužený víkend, tak hned na 4 dny. A bylo to velmi povedené zakončení lyžařské sezóny v klasickém jarním počasí, kdy se po ránu lyžuje na zmrzlé podložce, která časem změkne až po jarní firn, který byl především na dojezdu ...

05.05.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na poslední lyžovačku této sezóny vyražíme s bandou kamarádů jako každý rok na Mölltal. Podmínky jsou zatím velmi dobré. Sněhu je všude dost, svítí sem tam slunce, v noci trošku mrzne, tak je to hlavně dopoledne velmi dobré - jarní lyžování s velmi malým počtem lyžářů. Ještěže jsou tady nějaké ski kluby z Evropy, jinak by se zde i člověk bál... Co mě štve, tak to je opět zavřená lanovka na Alteck, i když tam je sněhu dost. Tak snad o víkendu bude lanovka otevřená. Skol!

11.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Pokud jsem dal v minulém reportu pět hvězdiček, dnešní všední den na Mölltaleru by si zasloužil šest. Ale není všechno zlato, co se třpytí, byla tady i drobná negativa. Popořádku tedy, začnu zalidněností a počasím - ta byla velmi nízká a počasí mrazivé, polojasné. Od toho se odvíjel i stav sjezdovek, které byly perfektně upraveny a vydržely v dobrém stavu až do samotného konce včetně prudkých pasáží. Sníh prašanový, ze začátku lehce zmrzlý, pak polevil. Čekací doby žádné, prostě jste přijeli k LD a rovnou jste jeli a více méně jste na sedačce byli sami. Bohužel vlekaři to tak nějak tušili a některé LD oproti prodlouženému víkendu nespustili, konkrétně čtyřsedačky Alteck, Schwarzkopf a dvojsedačku 3000er. Zrovna tak na občerstvení byla k dispozici pouze centrální "tácárna". Metro jezdilo poloprázdné a parkoviště vypadalo podobně. Cesta k parkovišti uklizená bez sněhu, štěrkovo-hliněné parkoviště je zdarma. Byť byly některé části omezené, nekazilo to celkový dojem z lyžování.

10.04.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Předpověď na Velikonoční pondělí slibovala na Mölltaleru pěkné počasí a skutečně se tak i vydařilo. A nejen počasí, ale i sjezdovky byly velmi dobře upravené, sněhu hodně, žádné kamínky, žádná hnědá místa. Mohly za to především nízké teploty a sněhové srážky, které se v Korutanech prohnaly o velikonočním víkendu. Na pondělí z této nadílky rolbaři připravili téměř všechny sjezdovky v areálu (viz předchozí report od Sparťana). Modré sjezdovky vydržely až do konce, u červených a černých se zejména v prudších pasážích dělaly muldy. Některé modré by asi u nás byly ohodnoceny spíše jako červené, možná černé. :-) Zalidněnost byla větší, zřejmě důsledek pěkného počasí a velikonočního volna. Klasicky po každém příjezdu metra se tvořily hloučky, fronty u LD byly tak do pěti minut. Občerstvení otevřené vše, s frontami přes poledne. Otevřeno bude do konce května a má zase celý týden sněžit! :-)

02. - 04.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Třídenní lyžování na ledovci bylo jako na houpačce, a to kvůli počasí, kdy první den byla všude jen neprostupná mlha, v pátek bylo již kromě nejvyšších partiích polojasno a sobota byla perfektní slunečný den s velmi malým počtem lidí v areálu. To byla třešnička na dortu až na to, že nebyly v provozu...

02.03.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Na část jarních prádnin vyrážím s rodinou na několik dní na Mölltalský ledovec za dobrou lyžovačkou, ale dnes to byla velká hrůza. Počasí vůbec nepřálo, po celý den bylo zataženo, lehce sněžilo, celkem foukalo a hlavně viditelnost byla skoro nulová! Bylo vidět na pár metrů před sebe, děs! Proto byla taky v provozu jen kabinková lanovka Eisseebahn a k ní dvě sjezdovky č. 9 a 10 směřující od restaurace Eiseee k podzemní dráze. U ní se dalo ještě lyžovat na dvou velmi krátkých vlecích. Zbytek byl zavřený! Lyžování nestálo za nic, bylo to jen o to bez úrazu se dostat po sjezdovce dolů. Většina lidí byla skoro po celý den ve velkokapacitní restauraci Eissee, kde bylo dosti plno a i naše banda tam strávila velkou část dne, kdy mě to celkem levné lyžování stálo najednou o dost více peněz, než jsem čekal, a to jsem kupoval skipas za 30 euro dospělý a juniora za 25 éček, ale již v listopadu. Jinak stojí celodenní prermice na kase 59 euro.

12.02.2023  | Mölltaler Gletscher

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V současné době máme jarní prázdniny, a protože při jejich plánování v lednu byly podmínky pro lyžování na dvě věci, rozhodl jsem se pro jistotu ledovce a pořádného lyžování. Navíc je tu možnost využití Gopassu. V předprodeji jsem zahlédl cenu na Mölltalský ledovec za 39 euro. Já se však rozhodl až ...

18.12.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V předvánočním shonu volíme únik do Rakouska a je to jako vždy dobrá volba! S otevřením ledovcového areálu si letos vzhledem ke sněhovým podmínkám dávali pořádně na čas, a tak se otevřel zhruba jen týden před ostatními neledovcovými areály. Ale za poměrně krátkou dobu je v provozu již většina areálu...

18.03.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Konečně bez testů, certifikátů i roušek, konečně zas na Mölltalu! A i když nebylo počasí úplně bez mráčku, jak být mělo, bylo to zatím nejlepší ježdění sezóny na úplně prázdných svazích okořených saharským pískem.

18. - 20.02.2022  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Půďa55
 • hodnocení:

Skvělá lyžovačka bez front a s Gopassem za skvělou cenu. Díky malé návštěvnosti jsou sjezdovky i v pozdním odpoledni bez ploten a nakupeného sněhu. Sjezdovky z nejvyšší lanovky jsou krásně široké a nabízí prvotřídní lyžovačku. Překvapivě nebyly kvůli sněhu otevřeny všechny sjezdovky. Čekal bych, že na konci února bude všude sněhu dost, bohužel tomu tak nebylo. Vajíčko pro šest lidí doplňuje krytá šestisedačka mířící na vrchol ledovce. Zbytek jsou nekryté sedačky, na kterých dokáže člověk pěkně vymrznout. Zázemí na vrcholu vajíčka skvělé: zamykatelné skříňky za euro, bar, restaurace, prosluněná terasa. Jediná chvíle, kdy jsme čekali na vlek bylo po vystoupení z Expresu. Od té doby se ta hrstka lidí rozmístila po areálu tak, že jsme nečekali déle než dvě minuty. Jídlo na vrcholu kvalitní, díky Gopassu lze ušetřit nemálo eur. Na baru pracují i Češi, tak se dá domluvit a posmát v rodném jazyce. Skibusy jezdí pravidelně, parkoviště velké.

20. - 21.11.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Vynikající předpověď počasí nás opět vylákala vyrazit do Korutan. Ten nápad jsme ovšem evidentně nedostali sami a na ledovci to vypadalo jak na sjezdu V4 doplněném o další pozvané státy. Jinak krásný víkend tak trochu kazila obrovská návštěvnost ještě umocněná v pátek ohlášeným lockdownem pro celé R...

28. - 29.10.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Začátek nové a snad delší lyžařské sezóny než té minulé je konečně tady. Mölltal navštěvuji poprvé a mám velmi smíšené pocity. :-? Byl jsem velmi nadržený na první lyžovačku, ale kromě fantastického slunečného počasí 8-) a permice za hubičku jsem celkem zklamaný. :-| Moc lidí, málo sněhu, v provozu ...

10.07.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Cesta z jadranského pobřeží nás nalákala na to se i v červenci sklouznout. A tak se přihodilo, že v pátek jsme chillovali u moře a v sobotu zakrojili oblouky na ledovci... Nebyl to lyžařský výstřel do vesmíru, ale příjemné a osvěžující sklouznutí rozhodně ano.

28.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na ledovec jsme dorazili až před 11. hodinou. Po předchozím dni, kdy jsme raftovali na řece Möll, nějak nebyla síla vstávat na první "metro". I přesto jsme najezdili stejnou porci jako ve středu od rána. Počasí bylo dnes krásné jak dole v údolí, tak nahoře na ledovci a to po celý den.

26.05.2021  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Po sedmi měsících se ocitáme opět na svazích našeho domácího ledovce. Ze zataženého Flattachu vyjíždíme vzhůru za vidinou lepšího počasí. Jako obvykle se ráno mění v dostihové závody s časem o to stihnout první metro v 8 hodin. To se nakonec daří, i když je to o prsa korejské ženy - nikoli časově, a...

22.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

"Gletscher live": píšu svůj šestý díl, a to s dalšími opatřeními, které by měla zabránit šíření covidu. Osobně bych býval netipoval, že během října a za krásného počasí odlyžujeme na ledovci téměř celý týden. Společně doufejme, že tato sezóna bude delší než loňská, Rakušané pro to dělají opravdu hod...

21.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Máme tu pokračování seriálu z korutanského ledovce, které už bychom mohli nazvat "Gletscher live". Ač se to nemusí zdát, každá návštěva přináší něco nového...

19.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Čtvrtá návštěva Mölltalu při našem pobytu v Korutanech sice přinesla zatím nejlepší lyžařské podmínky, ale zároveň nejvíce lidí a mezi nimi více neohleduplnosti na parkovišti i při nástupu do lanovky.

14.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

V pořadí třetí lyžování na Mölltalu přineslo opět zcela jiné podmínky. Do deseti hodin, než se objevilo slunce, to bylo hodně mrazivé. Po desáté hodině už krásné počasí a setkání s rakouskou olympijskou medailistkou Katharinou Gallhuber!

10.10.2020  | Mölltaler Gletscher

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Druhá návštěva Mölltalu ve třech dnech přinesla dle očekávání lepší pistu, ale také více lidí...

Další reporty ze střediska: Mölltaler Gletscher

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 52
Otevřené sjezdovky 0 z 150 km