Aprica - aktuální report z 27.02.2014 - SNOW.CZ

Aprica | aktuální report z 27.02.2014

Aprica - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Aprica:
autor: Milka
hodnocení:
návštěva od: 27.02.2014 do: 27.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Aprica je poměrně malý, Čechy ale hodně navštěvovaný areál. V podstatě ho lze rozdělit na tři části, které jsou navzájem pospojované modrými sjezdovkami. Přepravní zařízení jsou bohužel převážně staršího data a některá jsou očividně dlouhodobě mimo provoz. Při pěkném počasí jsou z horních partií pěkné výhledy. Ačkoli můj report asi nevyzní příliš pozitivně, v Aprice se nám překvapivě moc líbilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Aprice najdeme dvě pěkné černé, obě dost široké a poměrně dlouhé. Jinak jsou zde především červené tratě, některé docela dlouhé a členité, takže nejsou po pár sjezdech nudné. Modrých sjezdovek zde najdeme také spoustu, ale spíše jen v mapce. Vyjma dlouhé nazvané Superpanoramica a několika výukových v dolní části areálu jde vesměs o úzké přejezdové cesty, které propojují tři části areálu.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, přes noc napadl prašan, který byl na sjezdovkách urolbovaný. Jinak spousta sněhu mimo sjezdovky. Během dne se na frekventovaných místech ohrnul vrchní měkký sníh a jezdilo se na umrzlém podkladu. V dolních částech areálu bylo nad nulou, takže nově napadlý sníh odtál a dojezdy k lanovkám byly firnové a mokré.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

  • Při pohledu na areál se nejvíce vlevo, tedy na východě, nachází nejnovější lanovka – čtyřsedačka s bublinou Baradello-Piana Galli. Má mezistanici, ve které není možné vystoupit, ale je možné nastoupit, takže z dolní stanice každá třetí sedačka vyjíždí prázdná.
  • Střední část areálu obsluhuje šestimístná kabinková lanovka, na kterou navazuje čtyřsedačka. Souběžně s oběma lanovkami vedou dvě dvousedačkové lanovky postavené roku 1981 – obě jsou očividně dlouhodobě mimo provoz a zapadané velkou vrstvou sněhu, ale v mapkách jsou normálně značené, což je trochu klamání návštěvníka, ačkoli tedy nejsou potřeba.
  • Nejvíce vpravo, tedy na západě, se pak nachází stará šestimístná kabinka Magnolta (z roku 1982), to je opravdová tragédie. Sedačky jako v tramvaji :-), ale to je to nejmenší. Dveře kabinky se nedovírají, zůstává mezi nimi několikacenti­metrová mezera, v kabince se všechno klepe, moc důvěry to nevzbuzuje. Držáky na lyže jsou malé, takže nejen že se do jednoho nevejde jeden pár lyží, to se nám občas stává, ale tady se nám do jednoho držáku málem nevešla ani jedna lyže! Tedy tak nějak se tam zastrčit dala, ale nahoře nešla vyndat, musela se „vyviklat“, jednou rukou to nešlo, vytáhla jsem jednu lyži, musela ji odhodit, abych mohla vyndat druhou, která mi nešla, tahali to odtamtud všichni, kdo měli zrovna volné ruce, mazec... Na kabinku navazuje stará dvousedačka, ze které je hezký výhled a která obsluhuje pěknou modrou, bohužel vzhledem k době jízdy lanovky docela krátkou sjezdovku.
  • K tomu všemu je po areálu rozmístěno ještě několik vleků, většinou krátkých v dolní části pro začátečníky, jeden z nich vede i do nejvyššího bodu střediska na Colle Pasò. V mapce jsem vyčetla i nějaké pohyblivé pásy… :-)

Zalidněnost:

Fronty žádné, sjezdovky prázdné. Trochu zalidněná byla jen modrá sjezdovka Superpanoramica, protože jde v podstatě o jedinou použitelnou snadnou sjezdovku, navíc obsluhovanou pohodlnou sedačkovou lanovkou, ale je tak široká, že se na ní v pohodě dalo jezdit v podstatě bez omezení. Přišlo mi, že půlka lidí jsou Češi, je zde spousta nápisů v češtině i cedulky se slevami pro klienty některých českých CK.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je několik občerstvovacích zařízení. V restauraci Pasò dvě jídla dohromady za 13,50 €, pivo v plechovce 3,20 €, bombardino 4,50 €, horká čokoláda 3,50 €, 1/2 litru vody za 1,50 €.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd k parkovištím je úzkými, často jednosměrnými uličkami města. Parkoviště u dolních stanic lanovek jsou sice nezpoplatněná, ale malá a i při malé návštěvnosti, kterou jsme měli, byla brzy ráno plná.

+ plusy

  • Severní svahy
  • Pěkné sjezdovky - dlouhá široká modrá, několik hezkých červených a dvě pěkné černé
  • Malá zalidněnost

- mínusy

  • Stará přepravní zařízení, kabinka Magnolta na hranici použitelnosti
  • V mapce jsou vyobrazena i přepravní zařízení, která jsou očividně dlouhodobě vyřazena z provozu
  • Omezené možnosti parkování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20. - 22.03.2017  | Aprica

autor: mabures
hodnocení:

Aprica je menší areál se širokými, spíše mírnými sjezdovkami s malým počtem přejezdů. Celý areál je orientován na sever, takže lze na jaře i kolem poledne najít místa ve stínu s tvrdým manchesterem. Mimo sezonu je obsazen především Čechy a Poláky, neboť dokáže nalákat na velmi výhodné baličky ubytov...

zobrazit celý report

12. - 16.03.2017  | Aprica

autor: cestmir
hodnocení:

Aprica je malé podhorské městečko ve 1 200 m n. m. s 5 tis. obyvatel. Apartmány jsou obydleny majiteli v době Vánoc, prázdnin a velikonočních svátků. Zimní turistická sezona je především pro českou klientelu finančně velmi lákavá, o tom svědčí i přístup Italů - české jídelní lístky, pozdravy v vleka...

zobrazit celý report

26.02. - 03.03.2017  | Aprica

autor: Kubro
hodnocení:

Celkově - zklamání. Cena za ubytování + skipas je pro našince velmi zajímavá, ale kvalita lyžování nic moc. Areál jsme vybrali zejména pro jeho údajnou rodinnou atmosféru. Potřebovali jsme i pěší dosah ubytování ze sjezdovek pro našeho potomka. Plnohodnotné sjezdovky s lanovkou jsou však pro děti (z...

zobrazit celý report

26. - 28.03.2016  | Aprica

autor: rradek
hodnocení:

S blížícím se koncem sezony nastal čas se odměnit lyžováním v Itálii. Jelikož to bylo mé první lyžování v Aprice, byl jsem plný očekávání, zda bude Velikonoční termín správná volba. A musím říct, že to proběhlo nad mé očekávání. Ve středisku jsem strávil 3 dny, což mi připdlo tak akorát, aby člověk ...

zobrazit celý report

24. - 26.03.2016  | Aprica

autor: V0174
hodnocení:

Po dobrých zkušenostech v Ponte di Legno Tonale a v Paganelle jsem se rozhodl otestovat další italské středisko, tentokrát až ke konci sezóny, o Velikonocích.
Poslední dva týdny jsem každý den hypnotizoval předpověď počasí a webkamery, protože odpolední teploty atakovaly deset stupňů nad nulou. Na...

zobrazit celý report

26.03.2016  | Aprica

autor: Nikiii
hodnocení:
Vyslo nam krasne pocasi, dopoledne skvele sjezdovky, po obede uz mirne roztate. Mensi stredisko, usmevavi Italove, paradicka. :-)

17. - 20.02.2016  | Aprica

autor: Vačák
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska mám velice dobrý. Jedná se o menší rodinné středisko s nezanedbatelnou českou klientelou, kde si svou sjezdovku najde každý. Velkou roli též sehrálo ideální počasí, které zde nebývá vyjímečné.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Aprica

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Apricu zná každý druhý obyvatel Milána a dost možná i každý druhý český lyžař. Zatímco půlka Milána se tu v 70. a 80. letech učila lyžovat, našinci v novém století na Aprice oceňují rodinnou všestrannost za cenu, která je více než příznivá (hustota návštěvníků z ČR vysoce překračuje italský průměr)....

zobrazit celý report

13. - 18.12.2015  | Aprica

autor: Ferry
hodnocení:

V čase předvánočním, již tradičně, prcháme do hor užíti si klidu a pohody na ski neb většina našich spoluobčanů brutálním způsobem bere útokem nákupní centra, ve městech vládne chaos a počasí bývá nevlídné. Přestože již máme na divokých prkénkách naježděnou spoustu evropských destinací věhlasnějších...

zobrazit celý report

13. - 15.03.2013  | Aprica

autor: vodavoda

Jelikož jsem dosud lyžoval pouze v Česku či na Slovensku, tak jsem byl překvapený, jak to může vypadat jinde. Sjezdovky blízko ubytování v pěším dosahu do 5 minut nebo pro "lenochy" skibusem. Krásné svahy různé obtížnosti a jejich výborné propojení. Za tu cenu lyžování za 3 dny neomrzí.

zobrazit celý report

19. - 21.12.2012  | Aprica

autor: fildasmahy

Po loňské zkušenosti jsme opět vyrazili před Vánoci do Itálie. A neprohloupili jsme. Letos jsme vybrali středisko Aprica. Menší středisko s 50 km sjezdovek v Lombardii, vzdálené asi hodinu jízdy od Passo Tonale. Areál se skládá ze tří propojených částí - Baradello, Palabione, Magnolta.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 183 Kč/os.
Résidence Prestige Front de Neige
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 195 Kč/os.
Hotel Lukashansl
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 182 Kč/os.