skialpinismus - tématické články (strana: 2) - SNOW.cz

Na skialpy v tom nejlepším, co vlna nabízí

DEVOLD už 170 let nabízí dokonalé vlněné oblečení do přírody a jejich unikátní skialpová řada z merino vlny nemá konkurenci. Prověřeno řadou náročných expedic, skialpovými profesionály, členy Horské služby i horskými vůdci. Její komfort ocení začátečníci, kteří si chtějí skialp užít hlavně v pohodlí, i závodníci a zdolávači strmých vrcholů.

Dynafit Youngstar - Konec kompromisů. Děti mají konečně svou skialpovou kolekci

Vybrat skialpovou výbavu pro děti byla ještě do loňské sezóny noční můra. Letos je vše jinak. Nová kolekce Dynafitu s příhodným názvem Youngstar je první skialpinistický systém speciálně přizpůsobený potřebám a anatomii dětí.

Zamyšlení: Jeseníky se proměnily ve skialpovou tělocvičnu

Náš domov, naše Jeseníky, se proměnily v něčí tělocvičnu. A mrzí mě, že jsem se na tom snad i já sám trochu podílel. Ke své vině se později ještě vrátím. Napřed tě však, milý skialpinisto, vezmu do svého domova.

Jak se dělá skialpová bota Salomon

Nadpis je trochu zavádějící, protože nebude řeč o samotné výrobě skialpových bot, ale o tom, jak si je nechat vyrobit přesně na nohu. Od stélky až po skelet.

Vyrazte na skialpové eventy s průvodci a nechte se vést vzhůru k zážitkům

Ať už jste kouzlu skialpu již propadli nebo se krásy skitouringu chystáte objevit letos poprvé, zbystřete a přijměte pozvání do pražského HARFASPORTu.

Skialp na Lofotech: Po vlnách pod horu

0

Lofoty jsou souostroví, které vysoko nad polárním kruhem vybíhá z norské pevniny jihozápadním směrem do Norského moře. Tvoří ho asi 80 ostrovů, z nichž mnohé jsou hornaté – tak akorát pro lyžování. Tomu samozřejmě přeje i jejich severní poloha, která znamená dostatek zimy a srážek ve formě sněhu. A jelikož je každý ostrov obklopen mořem, přirozeně ...

Jak přivolat sníh? Skialpuj! Festival skitouringu v Peci se vydařil

Ve velké sněhové nejistotě se nesly přípravy druhého ročníku skialpinistického festivalu. SkialpujFEST 2023 jako by začínal v létě, ještě týden před jeho zahájením to bylo v Krkonoších spíš na kolo. Těžko říct jak, ale organizátoři dokázali zajistit sníh a při čtvrtečním zahájení už bylo jasné, že proběhne téměř celý čtyřdenní program tak, jak je n...

K2 Dispatch: freetouring ekologicky

K2 Dispatch – tak se jmenuje zcela nová kolekce freetouringových lyží a lyžařských bot, kterými značka K2 cílí na všechny lyžaře a lyžařky, pro které je prošlapávání stopy v čerstvém sněhu a jízda po kolena v prašanu vším.

CZ SKI – ověřené skialpové vybavení

V CZ SKI prodáváme to, co sami používáme a dobře známe. Co se nám neosvědčilo, to vám neprodáme. Proto víme, že u nás najdete kvalitní skialpové vybavení s dobrým poměrem cena/výkon.

Nejlepší skialpová túra na Moravě

Dřevěná duše té festovní dubové lavice by mohla vyprávět, kolik skialpinistů už při obouvání lyžáků podepřela. I ty dřevem obložené stěny uchovávají stovky šťastných skialpových příběhů. Velkými prosklenými dveřmi do místnosti vstupují lyžaři všech stylů a také spousta světla. Do zvuků cvakání přezek a hovorů o kopcích pak tu a tam proklouzne zabeč...

Vázání Fritschi Tecton 12: Na freeride i sjezdovku

Lehké hybridní vázání Fritschi Tecton s piny na špičce je určeno primárně na freetouring a freeride. Každý, kdo nosí lyžáky s inserty, na nich může plnohodnotně jezdit i po sjezdovce a po nalepení pásů stoupat na start své lajny.

Skialpové túry na Králickém Sněžníku: Skútrovka a Dolnomoravská Podkova

Králický Sněžník a okolí Dolní Moravy nabízí příhodné terény pro zážitkový skialpinismus, při němž si můžete užít i sjezdy. V tomto článku představujeme dvě túry, kterými vás provede znalec místa a horský vůdce UIAGM, Pavel Žofka.

Ukažte mu utrpení. Je skialpový batoh Rab nezničitelný?

Patnáctkrát pevnější než ocel. Přitom váží nula nula nic. Zastaví dokonce i kulku. A na jednom jediném vlákně utáhnete auto. Snad tam nahoře v horách nebudete muset všechny přednosti materiálu Spectra® využít. Že by po vás třeba někdo vystřelil?

Největší setkání skialpinistů v Čechách

Letitá tradice závodu Noc tuleních pásů se loni rozšířila na čtyřdenní skialpinistický svátek plný setkávání a workshopů na témata, která se skialpu týkají. Kromě účasti (ať jako závodník, nebo fanoušek) na závodu se tak můžete potkat a v jejich odbornosti proškolit s předními českými odborníky na různá témata – od počasí přes lavinovou prevenci a ...

Jak vybrat helmu na skialpy

Skimountaineering, skitouring či skialpinismus kombinuje lyžování s pohybem v technicky náročném, často horolezeckém terénu. To klade na skialpovou helmu trochu protichůdné nároky - musí být lehká a dobře odvětraná, ale zároveň pevná při pádu. Použití lezecké nebo lyžařské helmy bude vždy jen kompromis, skialpové helmy totiž mají dvojí certifikaci ...

Arva Reactor - sofistikovaný a spolehlivý lavinový batoh

Arva je celosvětově známý francouzský inovátor a výrobce lavinové výbavy pro entuziasty i profesionály. Na trhu působí už déle než 35 let a v jeho nabídce nechybí ani originální lavinové batohy.

Sladké osmdesátky: Dynafit slaví vynález pinového vázání speciální kolekcí

Jen máloco změnilo skialpinismus tak jako vynález pinového vázání. Před 40 lety se Rakušan Barthel vrátil ze skialpové túry na Mont Blanc a vyčerpán přemýšlel o tom, co změnit, aby se chůze s lyžemi na nohou zjednodušila. Z jeho invence vznikl Low Tech, první bezrámové lyžařské vázání. A Dynafit byl od počátku u toho. Proto u příležitosti kulatého ...

Jak vybrat lavinový batoh

Jediný prvek aktivní lavinové ochrany, který se v současnosti rozšířeně používá, je lavinový (někdy také airbagový) batoh. Jak vybrat ten správný? A je vhodný pro všechny skialpové a freeridové nadšence?

Jak vybrat skialpové lyže

Zorientujte se v aktuálních modelech lyží pro skialpinismus, skitouring či skimountaineering většiny dostupných značek a přečtěte si pár tipů, podle čeho je vybírat! V článku poradíme, jak vybrat skialpinistické lyže, protože vhodné vybavení dokáže umocnit prožitek z hor, naopak nevhodným výběrem si můžete přivodit značné nepříjemnosti.

Ortovox Avabag Litric – nový záchranný systém pro lavinové batohy

Dvě silné outdoorové značky, německý ORTOVOX a kanadský Arc'teryx, spojily síly a zkušenosti se systémy Avabag a Voltair. Vytvořily nový záchranný systém Litric pro lavinové batohy. Touto novinkou jsou exkluzivně vybaveny pouze batohy těchto značek.

Komerční tipy