testování lyží pro veřejnost - tématické články (strana: 2) - SNOW.cz

Jiří Novotný - vizitka testéra

Jirka už se výukou lyžování zabývá také hezkou řádku let. Je držitelem licence Apul A, členem lektorského sboru Apul, instruktorem telemarku a na sněhu je denně od prosince do dubna. Poslední tři roky se věnuje práci trenéra alpských disciplín v exotickém Libanonu.

Roman Šafář - vizitka testéra

Talent od přírody, se závodní minulostí na republikové úrovni, dnes většinu času tráví na telemarkových lyžích, kterým před několika lety propadl, ale v obřáku je stále velmi těžko porazitelný. Je držitelem licence Apul B, majitelem lyžařské školy v Krkonoších, a svých 100 dní na sněhu ročně si s železnou pravidelností dopřává už dlouhých 17 let.

Tomáš Rucký - vizitka testéra

Tomáš tráví na sněhu 70 dní v roce a patří mezi agresivní lyžaře, kteří se rádi svezou rychle a vyhledávají spíše lyže tuhých konstrukcí a velkých poloměrů. Má za sebou závodní minulost v boulích, amatérsky se věnoval i skicrossu.

Jan Roboš - vizitka testéra

Honza je jedním ze sportovních lyžařů, kterého jsme na test pozvali jako typického zástupce uživatelů obřaček. Nepostižen instruktorskými licencemi či závodní minulostí tráví na sněhu zhruba 30 dní v roce a postupně doplňuje svůj arzenál o delší a delší lyže. A když nemůže lyžovat na sněhu, vynahrazuje si to alespoň na vodě.

Ivan Požár - vizitka testéra

Nestor (nejen) diskusního fóra SNOW.CZ, odborník z řad amatérských lyžařů hobíků, milovník dlouhých lyžích, na kterých piluje techniku, kdykoliv se naskytne příležitost, je rozhodně tím nejtypičtějším vzorkem uživatele komerčních a závodních obřaček, které jsme měli možnost testovat.

Zbyněk Pokorný - vizitka testéra

Lyžování se věnuje už hezkou řádku let, jako instruktor lyžování a telemarku má za sebou plných 8 sezón a nejvíce času dnes tráví na lyžích na Šumavě, v Rakousku a Švýcarsku. Ve volném času ale lyžuje hlavně se svojí rodinou a věnuje se outdoorovým aktivitám. Je držitelem licence ISIA Card.

Tereza Pelikánová - vizitka testéra

Tereza opustila teplé místo ve farmaceutickém odvětví, aby se mohla věnovat naplno lyžování a pracovat jako instruktorka lyžování. Zkušenosti teprve sbírá, ale je nadšenou lyžařkou, která tráví na sněhu 100 dní v roce. Je držitelkou licence Apul B.

Ondřej Novák - vizitka testéra

Byť působí v současné době jako pisálek a zástupce šéfredaktora Snow, daří se mu stále trávit na sněhu minimálně 180 dní v roce. Lyžování je pro něj vášeň, kterou vyměnil za dobré bydlo a jako profesionální instruktor a privátní trenér se na „prknech, co znamenají svět“ pohybuje už 18 let. Je držitelem licence ISIA Card a autorem projektu zdokonalo...

Roman Kubát - vizitka testéra

Další Roman v pořadí už na sněhu také tráví nějaký ten pátek. Jako profesionální učitel lyžování má odkrouceno 14 sezón, je členem lektorského sboru Apul a držitelem licence ISIA Card. V současné době vede svůj obchod s horolezeckým a skialpinistickým zbožím ve Vrchlabí, pokud má volno, je na kopci ve Špindlerově Mlýně, a když to přes den nevyjde, ...

Roman Krulich - vizitka testéra

S trochou nadsázky bychom mohli říct, že Roman je už nestorem českého instruktorského lyžování. Výukou lyžování se živí už 12 let a svých každoročních 100 dnů na sněhu se nechystá za nic jiného jen tak vyměnit. V zimě ho najdete nejčastěji v Harrachově nebo v Rokytnici nad Jizerou, v létě pak ve stejné lokalitě působí jako instruktor outdoorových a...

Andrea Drengubáková - vizitka testéra

Andrea je bývalá závodnice. Závodila v žákovském věku a vydržela až do juniorů. Pak ji začalo více zajímat horské kolo a dnes se aktivně věnuje disciplíně enduro. Je držitelkou licence Apul C a ve volných chvílích pracuje jako instruktorka na německém Arberu. Ročně stráví na lyžích 60 dnů.

Martin Brunclík - vizitka testéra

Martin je sportovcem tělem a duší. Aktivně se věnuje tenisu, a když je v zimě na kurtech zima, snaží se všechen volný čas strávit na lyžích a pilovat techniku. Je typickým uživatelem komerčních obřaček, rád jezdí rychle a kratší poloměry oblouků mu nic neříkají. Jako každý sportovní lyžař nakonec po krátké slalomkové epizodě skončil na dlouhých lyž...

World Ski Test 2013/14

Největší a nejlepší? Největší bezpochyby ano. Přes 250 testérů a účast hvězd Světového poháru současných i minulých již dává poměrně slušný vzorek, ze kterého lze o testovaných lyžích leccos vyčíst.

Völkl Skitest na Monínci

Ski a Bike Centrum Radotín si pro vás nachystalo na sobotu 22.2.2014 společně se značkou Völkl a lyžařským střediskem Monínec veřejný skitest nové kolekce lyží Völkl 2014/15.

Test lyží pro SL a krátký oblouk 2013/14

Slalomky od A do Z - test v přestrojení
Dvanáct testérů, dvacet šest párů lyží v unifikovaném společenském úboru, čerstvý sníh a dva dny intenzivní práce. Takový byl test slalomek v Herlíkovicích v únoru 2013.
Test slalomek vyšel v časopise SNOW 77 a nyní si ho můžete prohlédnout v elektronické verzi.

Rossignol Demo Tour 2014

Vyrazit na svah a zdarma si vyzkoušet odborně nachystané lyže z nejnovější kolekce Rossignol? Tuhle specialitu nabízí už devátým rokem Rossignol Demo Tour.

Dáda Janouchová - vizitka testérky

Slalomky od A do Z

Lyžařské know-how: APUL B, pravidelná testérka i modelka SNOW
Hmotnost: 58 kg
Výška: 164 cm
Věk: 27 let (2013)
Flex index: 120

Ondřej Novák - vizitka testéra

Slalomky od A do Z

Lyžařské know-how: APUL A, ISIA Card, ještě vloni vedoucí vzdělávání APUL, zástupce šéfredaktora SNOW, ale třeba i trojnásobný mist ČR v demojízdách
Hmotnost: 70 kg
Výška: 174 kg
Věk: 36 (2013)
Flex index: 130

Pavel Krnáč - vizitka testéra

Slalomky od A do Z

Lyžařské know-how: cvičitel 1. třídy (učitel lyžování) SL, vedoucí lektorského sboru SLČR, vedoucí metodické komise a viceprezident Interski ČR, víceprezident Interski ČR, člen komise rekreačního lyžování FIS
Hmotnost: 82
Výška: 176
Věk: 56 (2013)
Flex index: 130

Marcela Polášková - vizitka testérky

Slalomky od A do Z

Lyžařské know-how: učitelka lyžování katedry SP UK FTVS, členka republikového lektorského sboru SL ČR, místopředsedkyně Interski ČR, 8. místo ve SL na Ak. MČR
Hmotnost: 65
Výška: 165
Věk: 59 (2013)
Flex index: 75

Komerční tipy