[Analyzátor]: ike - č. 1 (strana: 4) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy [Analyzátor]: ike - č. 1

[Analyzátor]: ike - č. 1 (strana: 4)

12.03.2015 22:57:49 #91 

Mirek muž

>> #89, ivan-ski, 12. 03. 2015 22:20:01

Zkus se podívat na Ligetyho vnější nohu. Od chvíle kdy ji na začátku oblouku zatíží, má ji v koleni stejně ohnutou(kromě vypružení nerovností) po celou dobu trvání oblouku a pokrčovat ji začne až při zahájení přechodu do dalšího oblouku. Jediné co v průběhu oblouku mění je vklonění do oblouku a zahranění lyže, tj. přesně to, o čem se tu stále píše. Síly na něj působí velké, dané rychlostí a poloměrem jetého oblouku, ale rozhodně se je nesnaží ještě zvyšovat.

12.03.2015 23:23:45 #92 

ivan-ski

Mirek: post #83 som napisal este pred tym jak som videl to video a poznal nazory priamo od Teda. Jeho priame citaty mi len potvrdili to co si presne myslim. A pri pohlade na Hirschera to „aktivne tlacenie nohami“ musi vidiet kazdy kto je aspon trocha nad urovnou sportoveho neandrtalca. Tlmenie udajnej terennej nerovnosti a ine zavery ktore sa ti podarilo dakym zahadnym sposobom z tej fotky vydedukovat komentovat nedokazem. „Ted sa v obluku nesnazi sily este zvysovat.“ Jak si na to dosiel, co je to zase s prepacenim za vtakovinu? „Pushing as hard as I can“ dokazes si to prelozit?

PetrAT: ved beriem ze rozdiely mozu byt. Ale ked sa niekto v autoskole spyta ako ma prejst zakrutu v 200 km/h, tak nemoze dostat odpoved ktora je v uplnom rozpore s tym, co mu povie niekto z rallye. A dake zakladne principy musia platit tiez.

13.03.2015 00:21:10 #93 

Tomatáš

Omlouvám se, ale s lidmi a v prostředí, kde se diskutuje stylem „Z novej modernej techniky nic nebude, lebo je to totalna kravina.“…„Pri vsetkej ucte, ako sa mozu najst potom rozni apulaci, vylepsovatelia a im podobni pitomci, ktori vyucuju lyzovanie a hovoria, ze na hrany sa aktivne netlaci?“ nemám opravdu chuť dále působit. Z tohoto vlákna odcházím.

Všem těm, kteří diskutují slušně a konstruktivně, byť nemusí jeden s druhým souhlasit, děkuji za snahu, posouvat lyžařský obor v ČR kupředu. Věřím, že to pro mnohé čtenáře může být zdrojem inspirace, progresu a posléze radosti při lyžování.

Všechno dobré přeji

Zdraví T.

„ Od počátku svého studia učinil jsem si zásadu, že kdekoli poznám mínění správnější, ihned upustím od svého méně správného a pokorně i radostně přijmu názor zdůvodněný lépe“ JAN HUS

13.03.2015 00:35:54 #94 

ivan-ski

„Od počátku svého studia učinil jsem si zásadu, že kdekoli poznám mínění správnější, ihned upustím od svého méně správného a pokorně i radostně přijmu názor zdůvodněný lépe“ JAN HUS ;-)

13.03.2015 07:52:20 #95 

PetrAT muž

>> #93, Tomatáš, 13. 03. 2015 00:21:10

Tomatáši, toto je útěk z rozehraného zápasu :-(
To, že tu oponujeme Tvoje (APULácké) teorie , přece není nic špatného
Ba dokonce mi to přijde, že to může být pro všechny přínosné

13.03.2015 08:12:07 #96 

˘Ö˘Krab muž

>> #94, ivan-ski, 13. 03. 2015 00:35:54

Jestli myslíš, že prohlášením za kravinu něco zdůvodníš, tak nevím. Neříkám, že si myslím totéž, co Tomáš, neříkám, že má nebo nemá pravdu. Dokonce si nejsem jistý, že má absolutní pravdu Ted – resp. že Tomášovi, potažmo (ne)lyžující většině, jeho pravda k něčemu je.

Nevíš ani netušíš, o co se tady možná hraje, mám za to, že já alespoň vzdáleně tuším. Mírni se trochu, abys invektivy mohl nahradit skutečnými argumenty.

P.S. Že Ted tvrdí, že něco dělá, ještě neříká nic o tom, jak a zda vůbec to dělá, o detailech se nezmiňuje. Detaily jsou to, o čem se zde, na úrovni lyžařského bahna, bavíme, co nás zajímá. V jejich objasnění jsi nám ani Ty, ani Ted, nepomohl.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.03.2015 08:22:09 #97 

˘Ö˘Krab muž

Všichni se pořád učíme. Homo sapiens (člověk rozumný, dříve též člověk učenlivý) je údajně tvor inteligentní, což by se mj. mělo poznat tak, že je schopen sdílet poznatky a poučit se z úspěchů i chyb jiných. Neprosím, nežádám, apeluji: neopakuj chyby jiných, nenech se znechutit, pokračuj.

To, že jsou proti Tobě tací, kterým nejde o učení se, ale výhradně o utvrzení se ve vlastních pravdách a polopravdách, by Tě nemělo zastavit. Byť bys jiné nepřesvědčil a ani oni nepřesvědčili Tebe, bude to mít smysl, přinejhorším se přesvědčíš, že jsi měl od začátku úplnou pravdu.

˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

13.03.2015 08:23:28 #98 

valerius

Neutikeej. Tak Ivana-Ski necti. Ja jeho prispevky od jiste doby radeji preskakuji. Ostatni s Tebou diskutuji korektne. A je zde slusna sance, ze si svuj IMHO chybny nahled na tlak, plochu a zatezovani opravis.

>> #94, ivan-ski, 13. 03. 2015 00:35:54

Citat zminujes krasny, ale prijde mi, ze Ty pravdu (pokud se lisi od tveho pohledu) nepoznas, i kdyby stala primo pred tebou.

13.03.2015 08:51:36 #99 

Harry žena

>> #98, valerius, 13. 03. 2015 08:23:28

Valeriusi,tiez mi to nejde do hlavy,ze takyto citat vypadol akurat z Ivana-ski.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.03.2015 09:03:26 #100 

CzechSkier

>> #96, ˘Ö˘Krab, 13. 03. 2015 08:12:07

Ahoj Krabe,

souhlasím s Tebou v tom, že ivan-ski je ve svých příspěvcích „velmi přímočarý“ a chápu, že to některé lidi může odrazovat nebo dokonce i urážet. Sám za sebe jsem přesvědčen, že forma je důležitá, protože usnadňuje jiným lidem nezaseknout se během diskuze. Ale zároveň by forma neměla vítězit nad obsahem. A když ivan-ski píše, vždycky hned vím, co říká, a jestli mám stejný nebo odlišný názor. A pokud si vzpomínám, mívám většinou názor velmi podobný, jen nejsem tak příkrý v hodnocení. A v daném případě si myslím, že je to Tomáš, kdo dluží vysvětlení. Trochu mne mrzí jeho ukončení diskuze, protože mám rozepsaný příspěvek, kde se „snad diplomaticky“ postupnými otázkami snažím dobrat toho, co Tomáš napsal. Mimochodem můj příspěvek začíná “Neboj, budu jako Jan Hus, kterého máš ve svém mottu. Doufám, že neskončím stejně jako on“. (ivan-ski mne předběhl). Pravděpodobně to už nemá smysl, ale přesto jej asi dokončím a do vlákna umístím, když už jsem si s tím dal tu práci. Možná ho trochu přepíšu a místo otázek, na které již nebude nikdo odpovídat, napíšu svůj názor. Ale ještě pár slov k ivanovi-ski. Já už jsem si na jeho formu zvykl, dokonce je mi svým způsobem sympatická, protože se s ní v podstatě dennodenně setkávám na kopci. Lyžování není sport salonních lvů ani intelektuálních rozumbradů. A nejvíc mi pro lyžování nedaly různé kurzy, ale právě lidi, kteří se vyjadřovali jako on. A nejsou to neznámá jména. Nechci nikoho jmenovat, i když vím, že jich bych se nedotkl., ale mohl bych někoho jiného. Ale třeba z ciziny, takový Ante Kostelič, to není žádný „velký diplomat“. Prostě lyžování na nejvyšší úrovni dělají většinou lidi, kteří žijí v horách, ať už jsou to Krkonoše, Beskydy nebo Tatry (a v cizině podobně). A tam se s nimi život nemazlí a oni podle toho žijí a mluví. A nejen ti lyžaři, ale i lidi v hospodě, v samoobsluze, všude. Prostě když přijedeš do Beskyd, tam se s tebou nikdo nemazlí. Tam ti to vpálí bez servítků. A buď jsi chlap, skousneš to a něco si z toho vezmeš, anebo chlap nejsi, a pak je to každýmu úplně fuk. A na Beskydsku se fuk neříká, a na Slovensku to určitě nebude jiný. A pokud chlap jsi, tak Ti to ušetří spoustu času. Vzpomínám si, jak jsem během svých začátků někde na kopci v Beskydech „něco tvořil“. Přišel ke mně jeden trenér (opět to nebylo a stále není malé jméno a dneska je to můj dobrý kamarád) a řekl mi „Co se tady motáš? To je jako když sere a maluje. To sem radši nechoď na ten kopec. To se vrať do té vaší Prahy, nebo co to tam máte, a nepřekážej tady.“ No tak mi spadla brada a snažil jsem se přestat motat. A ještě jedna věc. K lyžování je potřeba většinou srdce. A tihle lidé mají většinou velké srdce. Konec konců možná by se nám tu nejen na fóru hodil major Terazky se svým „Oknom by som ich vyhádzal a ještě by som ich vo vzduchu do riti nakopal!“ (Prosím brytry Slováky o gramatickou korekci.

I

www.juniorsports.cz

13.03.2015 09:13:21 #101 

valerius

>> #100, CzechSkier, 13. 03. 2015 09:03:26

Zajimave. Me prave v jeho prispevich vadil spise obsah, nez forma, resp. kombinace (chybejiciho?) obsahu a formy.

13.03.2015 09:25:33 #102 

CzechSkier

>> #101, valerius, 13. 03. 2015 09:13:21

Asi bychom museli být konkrétní. Je pravda, že v některých příspěvcích bylo obsahem vyjádření sympatií nebo antipatií ke konkrétní osobě. Ale jsou i jiné.

EDIT: A zrovna v tomto případě ivan-ski svůj názor napsal. A asi bude lepší se soustředit na původní (nebo nově původní) obsah diskuze, tj. „vliv plochy na průběh oblouku“ než hodnotit příspěvky jiných

I

www.juniorsports.cz

13.03.2015 09:32:18 #103 

Harry žena

>> #100, CzechSkier, 13. 03. 2015 09:03:26

Brytry Slovaci hovoria,ze gramaticky to preslo.Pre istotu sme si to nahodili aj do google translator.Len to brytry neprelozilo.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

13.03.2015 09:46:04 #104 

CzechSkier

>> #103, Harry, 13. 03. 2015 09:32:18

Všiml jsem si toho, ale ty jsi mne předběhl, tak už to tam nechám :-)

I

www.juniorsports.cz

13.03.2015 09:51:02 #105 

ivan-ski

Valerius: ze ti vadi obsah mojich prispevkov o to lepsie. Mozes byt uplne konkretny, vysvetli mi v com sa mylim, alebo v com nespravne chapem Tedove vyhlasenia. V com sa myli Ted tu asi rozoberat nebudeme. Ked chces mozes mi to vysvetlit odborne alebo polopatisticky ako „blbcom a debilom“ (to je zase slovnik hulvata Kraba :). Mozes si vybrat temu zaklon, rotacia, prehranenie, naklony, tlak na hrany, kondicia hocico co sa tyka race, a argumentuj kolko budes vladat. Mozes mi kludne aj nadavat, pokial to bude mat hlavu a patu a ukazes mi v com sa mylim, este ti za to aj podakujem ;)

13.03.2015 10:16:10 #106 

Harry žena

Len jedno zamyslenie.

Preco mi vulgarnost:} a jednoduchost podani v osobe Mski nevadilo,a preco mi v osobe Ivana -ski trochu vadi?Co ja ako Slovensky sudruh chapem inak?

Vopred dakujem za pripadnu odpoved.

caute Harry

13.03.2015 10:19:10 #107 

CzechSkier

>> #106, Harry, 13. 03. 2015 10:16:10

No upřímně řečeno , taky mne tahle otázka napadla…

I

www.juniorsports.cz

13.03.2015 10:25:51 #108 

MirekP

>> #92, ivan-ski, 12. 03. 2015 23:23:45

Ahoj, osobne nemam problem s tvym prispivanim (to jen abys vedel a nevinil me ze zaujeti voci tobe :-D).

Jen me zajima jak si prisel na to a/ze kdyz Ted umi lyzovat tak mu i rozumi (navic v urovni teorie a ve spojeni techniky s biomechanikou). To neni pomlovani Teda (on to nema v popisu prace a nikdo to od nej neocekava) b/ze Ted rozumi fyzice tj jeho push odpovida tomu o cem se tu bavi ve smyslu te fyziky

Tim nechci rict, ze Tomas ma pravdu (vidim to take spis jinak, ale zaroven si nejsem jisty, ze mu rozumim a tak to nemohu tvrdit), spis jsem na urovni otazek, ktere si polozil IvanV a potreboval bych k odpovedi fyzika. Dokonce o tom casto probiranem pusobeni sil na zavodnika a jeho odolavani jim proti teorii "äktivniho pusobeni"povazuji spise za debatu o tom co bylo drive jestli slepice ci vejce a trochu za slovickareni (pro bezny trenink), opet v urovni fyziky by to slo asi popsat korektneji (a na skodu by to nebylo, zda by to necemu zasadne prospelo je otazka, zejmena pokud by to neprineslo nejake prevratne poznani, coz neocekavam, tak si ne)

Nicmene souhlasim (a to jsi svym sveraznym zpusobem naznacil i ty), ze na urovni bezneho sportovniho treninku ty odpovedi tak uplne vedecky korektne zoodpovezene nepotrebujes.

Maj sa chalan a pis viaciej at ne je nuda :-D

13.03.2015 10:29:58 #109 

Harry žena

>> #107, CzechSkier, 13. 03. 2015 10:19:10

Nuz,lahko si klast otazky,ale najst odpovede..

caute Harry

13.03.2015 10:34:23 #110 

MirekP

Mozna mas pocit, ze mski ti neco dal (dokonce neco mozna pro tebe noveho, neco cos pozoroval, ze je asi pravda a videl skryte i v tej teviznej bedne) a davalo to smysl, rekl bych ze u teho druheho chalana ti ten pocit chybi a navic mas pocit, ze on nepochopil co rikas ty (ale zaroven se napasoval to toho trenera nas vsech) ti to chybi, ale treba se mylim (znas jak to rikal Ivan :-D)

Vim, ze to byla recnicka otazka, ale dej vedet :-D

Fakt ti nevadil:-D Doufam, ze vis, ze pokud budes lhat Jezisek ti nic pristi vanoce nedonese :-D

Mejte se oba MP

13.03.2015 10:47:45 #111 

valerius

>> #102, CzechSkier, 13. 03. 2015 09:25:33

Me prijde, ze i kdyz Ivan-ski nenadava, tak mam s jeho argumenty problem a moc mi to jako argumenty nepripada.

Kazdopadne, visi to na Tomasovi. Ci jestli se najde jiny smer.

U Mskiho prispevku jsem nepostradal onen obsah.

>> #108, MirekP, 13. 03. 2015 10:25:51

Dokonce o tom casto probiranem pusobeni sil na zavodnika a jeho odolavani jim proti teorii „äktivniho pusobeni“povazuji spise za debatu o tom co bylo drive jestli slepice ci vejce a trochu za slovickareni.

Jako slovickareni mi to neprijde, i presto, ze ruzny (trenersky) pristup muze produkovat stejne kvalitni (sverencovu) jizdu.

13.03.2015 11:31:01 #112 

orim muž

Páni tak to je zaujímavá diskusia. Na jednej strane Tomáš kontra Krab a spol. do toho Ivan-ski s prispením CzechSkiera kontra ostatní. Tomáš evidentne z tohto fóra vycúval.(ja ho chápem, má svoj biznis, čas môže orientovať inam, jednoducho nepotrebuje pitvať svoj know-how lyžovania medzi diskutujúcimi). Zostala však po ňom nezodpovedaná otázka o modernom spôsobe výuky lyžovania s hlavnou dilemou „zaťažovania, vytvárania tlakov na podložku a pod.“- tlačiť či netlačiť? Ja jeho filozofiu chápem v tom, že môže byť prospešná pri výuke lyžovania v prvopočiatkoch, keď niekoho chceme naučiť lyžovať (malé deti, úplných začiatočníkov, nadšencov a pod.) Následne však v športovom a samozrejme aj v závodnom lyžovaní toto jeho učenie už nebude stačiť a jednoznačne aktívna práca lyžiara je nevyhnutná s mojím záverom, že lyžiari musia tlačiť inak nebudú na bedni. Ivana-Ski sledujem už dlhšiu dobu. Jeho príspevky sú veľmi zaujímavé. Priamočiare s istou dávkou arogancie ale s vierou, že vie čo píše a je o tom skalopevne presvedčený. Z toho my vyplýva, že je pripravený na konfrontáciu s kýmkoľvek. To je veľmi silný argument na tomto fóre, ktorý môže u niekoho vyvolávať neistotu. Evidentne je to silný chlap. Na druhej stane v jednom príspevku napísal na Svindala, že je to iba taký trapoš ktorý sa stále usmieva a nie je dobý lyžiar (teraz parafrázujem, no obsah som asi vystihol). Na moje prekvapenie však o chvíľu túto vetu z diskusie zmazal. Takže Ivan-ski ako je to s tým Svindalom?

13.03.2015 11:55:57 #113 

ivan-ski

Orim, spravne si si vsimol. Ano Svindal ma trocha nastval, tym jak si pri salovom futbale natrhol achilovku tesne pred Soldenom. Od pretekara, s ambiciami na celkovy WC, profesionalnym timom okolo podla mna amaterizmus. V porovnani s pristupom Hirschera urcite, ale smazal som to predsa len kritizovat Svindala, bezohladu nato ako ambiciozne sa k tomu stavia je nevhodne, to beriem. Stale plati, ze cakam konstruktivnu kritiku a keci k veci, ziadne filozoficke uvahy.

13.03.2015 12:17:02 #114 

Harry žena

Nuz,ked ziadne filozoficke uvahy.

Tak.Aj Svindal je len clovek.Ano ,uznavam ze len polovicny,lebo ten kto si zahra futbal nemoze byt plnohodnotny.

Ivane-ski,aj spickovi lyziari si obcas zahraju futbal.Dokonca aj radi.

Ja viem,mali by spavat zo svojimi lyzami,nie s partnerkou.Lebo by sa mohlo stat,ze by ked neudrzia v noci hranu,mohli by nieco neskutocne posrat.

Takisto Ondrovi B treba dohovorit.Kazdemu robotovi treba.Ze nie sme roboti?

Nehrot situaciu.Zostan nad vecou.

caute Harry

13.03.2015 12:30:53 #115 

Harry žena

Jaj.Aby som nezabudol.Ike omluvam sa za zasirani vlakna..

caute Harry

13.03.2015 15:30:09 #116 

˘Ö˘Krab muž

>> #112, orim, 13. 03. 2015 11:31:01

Aby sis to nevyložil špatně, v tomto vlákně určitě nejsem „kontra“. Komentář k tomuto vláknu asi napíšu do některého ze svých hospodských vláken.

13.03.2015 15:39:06 #117 

TNS muž

„Len jedno zamyslenie. Preco mi vulgarnost:} a jednoduchost podani v osobe Mski nevadilo,a preco mi v osobe Ivana -ski trochu vadi?Co ja ako slovensky sudruh chapem inak?“

Neviem človeče.Skús Ty povedať.Žeby preto,že Ivan-ski neprichádza ako samozvaný guru a vierozvestca?

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

13.03.2015 15:40:51 #118 

VojtěchV muž

Ocitl jsem se před 14 dny na sjezdovce, která byla dokonale hladká, uklouzaná a pro moje neostré lyže klouzavá. Potřeboval jsem dostat větší tlak do lyží, jinak vůbec nedržely. Jediné, co jsem dokázal, bylo měnit rozložení váhy. Cca 50:50 – klouzal jsem z oblouku. Cca 90:10 pro vnější – vnější se zařízla, vnitřní tancovala, bylo to jen o trochu lepší. Prosil bych poradit, jak jsem měl tedy provést tlačení nohama.

13.03.2015 15:46:52 #119 

˘Ö˘Krab muž

>> #118, VojtěchV, 13. 03. 2015 15:40:51

Nohama tlačit deset minut do podlahy vedle svěráku na upnutí lyží, opírat se při tom dynamicky o pilník ve vodítku. Jsi-li masochista, obuj se před tím do přezkáčů.
Popřípadě můžeš dvakrát pět minut pasívně tlačit (taktéž do podlahy) u přijímacího/vý­dejního pultu ve skiservisu.

13.03.2015 16:13:58 #120 

oblouk muž

>> #118, VojtěchV, 13. 03. 2015 15:40:51

>> #119, ˘Ö˘Krab, 13. 03. 2015 15:46:52

>> #89, ivan-ski, 12. 03. 2015 22:20:01

No a jsme u merita věci:

• JAK – JAKÝM způsobem a PROČ se aktivně má tlačit do lyží?
  • pohybem čeho a odkud kam a PROČ se aktivně má tlačit do lyží?
  • ve které fázi oblouku a PROČ právě v této se má tlačit aktivně do lyží?

Prosím, aby to co nejpodrobněji Ivan-ski vysvětlil a tím svá tvrzení Ivan-ski, podložil argumenty a tím je obhájil. Děkuji – velmi mě to zajíma…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy