Analýza - slečna 14 let - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 3) - SNOW.CZ

Analýza - slečna 14 let (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 200 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

18.03.2019 11:15:31 #61 

CzechSkier

>> #54, HonzA_, 18. 03. 2019 08:31:28

Jenomže co je to optimum? Pro každého něco jiného. Jeden/jedna chce jezdit pomalu a plynule a vypadat u toho ladně, jiný chce vypadat jako závodník, ale netrénovat jako závodník, další zase víc utáhnout oblouk. Já vím, že ty hledáš nějaké obecné, univerzální optimum. Jenomže si uvědom, že takovýto univerzální přístup k analýze a následně k výuce je přesně to, co kritizuješ u přístupu většiny lyžařských škol. Oprávněně. Jenomže jediné (možná) řešení spočívá v té „komplikaci“, kterou vyčítáš Krabovi.

I

www.juniorsports.cz

18.03.2019 11:17:26 #62 

CzechSkier

>> #55, Harry, 18. 03. 2019 09:30:29

Co bys chtěl nahodit?

I

www.juniorsports.cz

18.03.2019 11:49:47 #63 

Harry žena

>> #62, CzechSkier, 18. 03. 2019 11:17:26

Ahoj.

Akym sposobom rozmysla druhy breh,„trenersky svet“, ci sa popisy dejov odvadzaju od premenlivych hodnot taziska,alebo od nejakeho „bodu G“.

Nech si to tu vieme konecne nejak rozumne pospajat,kazdy inak mysli,inak formuluje, pricom mozno sa bavime o tych istych veciach a pohorime obcas na empatii.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

18.03.2019 12:02:57 #64 

Harry žena

>> #56, ˘Ö˘Krab, 18. 03. 2019 09:40:22

Ano, různá míra posunu výchozí pozice těžiště vůči optimu (míněno směrem dozadu) vede k různému projevu a odlišnému (ve smyslu defenzivy) pojetí jízdy. Odráží totiž škálu možného v ovládání lyží.

J.j.

Ide o nastavenie „predozadneho postoja“ ,ktory pre klzave discipliny je iny ako pre tocive.

Ale,nastavuje sa „tazisko“ podla tej ktorej konkretnej lyze, alebo lyza podla konkretneho postoja lyziara?

Nastavuje sa pre poziciu v cistom zjazdovom postoji/vo vajci/,kde nahanas desatiny v dobrom nastaveni,ale preseres ich v piatich klucovych zavretejsich branach ? Tam kde hladas trochu inu dovednost ako sklz?

caute Harry

P.S.Dolezite je mat dobre nabrusene lyze. A dobre nastaveny bod G. :-D

:}}

Takto si predstavujem debatu akademikov.:D

U zien jednoznacne dany,u chlapov budeme multikulti seriozny,zobereme v potaz europsky priemer 19,5 centimetra/e­dit: dlzky preboha,to je snad jasne/,pohodeny vpravo pocas jazdy. Nech su vstupne veliciny pevne.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

18.03.2019 12:07:09 #65 

Harry žena

>> #57, IIIvan, 18. 03. 2019 09:49:53

Ako že ho určíme ako vzťažný bod pre ďalšie diskusie na fóre?

J.j.

caute Harry

P.S. 3Icko,takze cez zimu v okoli ZA moc nebetonovat? Ked sa rozobera v Snow seminaroch technika?:}}}

18.03.2019 12:10:28 #66 

Harry žena

>> #58, ˘Ö˘Krab, 18. 03. 2019 09:56:42

od puberty po „všech vášní prost“

Bezchybne Krabiku.Uz sa dvadsat minut usmievam ako debil.Aj zena sa pyta ze co sa stalo. Moc pobavil ten slovosled v uvodzovkach.:}

caute Harry

18.03.2019 12:10:52 #67 

ZB?

>> #64, Harry, 18. 03. 2019 12:02:57

Tak proto ja padam casto doprava…

Lyze-to je moje diagnoza...

18.03.2019 13:06:24 #68 

IIIvan muž

>> #65, Harry, 18. 03. 2019 12:07:09

takze cez zimu v okoli ZA moc nebetonovat?

To je myslené na „betón“ ako povrch pre lyžovanie? :-) Ten EU priemer nemyslíš náhodou „dĺžka+priemer“ spo­lu?

>> #67, ZB?, 18. 03. 2019 12:10:52

:-)

Práveže aby si mal fyzikálne správne ťažisko, tak by si sa mal ťahať doľava.

18.03.2019 13:33:21 #69 

˘Ö˘Krab muž

>> #66, Harry, 18. 03. 2019 12:10:28

Formulace „všech vášní prost“ není moje, pronesl ji před mnoha lety jeden ze sousedů, sedmdesátiletý doktor medicíny, dnes vyznávající již přes třicet let výhradně pravdu Boží. Střízlivě a lidsky tak hodnotil svůj nezvratný ústup z mužné slávy, požitků alkoholického opojení se tím však nikterak nezříkaje až do posledního dne své pozemské pouti.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

18.03.2019 13:55:30 #70 

HonzA_ muž

>> #61, CzechSkier, 18. 03. 2019 11:15:31

Já si spíš myslím, že si navzájem nerozumíme v tom, v jaké míře chceme tato moudra aplikovat.

Pokud někdo pojede SG oblouky na SL s prdelí na patkách lyží, tak i přesto že chce SG oblouky na tvrdém jet, jede IMO blbě.

Ano, poloha těžiště musí odpovídat zamýšlenému pojetí jízdy, somatotypu lyžaře, materiálu a podmínkám. Ale jsou pozice, které jsou blbě vždy…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

18.03.2019 14:18:59 #71 

CzechSkier

>> #70, HonzA_, 18. 03. 2019 13:55:30

No a to je právě otázka.

„Pokud někdo pojede SG oblouky na SL s prdelí na patkách lyží, tak i přesto že chce SG oblouky na tvrdém jet, jede IMO blbě.“

Já si právě nemyslím, že je to blbě, tedy krtomě toho, že si jízdou na skrčené vnitřní koleduje o přetržené kolenní vazy, ale „No risk no fun“

Mimochodem on to většinou není ani SG oblouk na těch slalomkách. Mám to vyzkoušený, že závodník na SG hobíka na SL většinou utočí.

Ale přesto čí jsem starší, tím jsem přesvědčenější, že některé chyby (možná většinu) je lepší lidem ponechat.

I

www.juniorsports.cz

18.03.2019 14:32:53 #72 

IIIvan muž

>> #71, CzechSkier, 18. 03. 2019 14:18:59

že si jízdou na skrčené vnitřní koleduje o přetržené kolenní vazy

A toto by malo byť obúchavané ľudom o hlavu častejšie – aj tí, čo nechcú byť hobby šampióni, tak by si mali dať poradiť ako jazdiť bezpečnejšie…

čím jsem starší, tím jsem přesvědčenější, že některé chyby (možná většinu) je lepší lidem ponechat

Asi máš pravdu…

18.03.2019 20:12:38 #73 

Nojby

>> #3, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2019 08:38:29

Jaké lyže bys doporučil? Pokud by jela na nějakých dětských/juni­orských GS r16 tímhle stylem, bude to velký rozdíl?

Dycky Vist!

18.03.2019 21:09:28 #74 

HonzA_ muž

>> #71, CzechSkier, 18. 03. 2019 14:18:59

„No a to je právě otázka.“

Já to vidím trochu jinak. Je určitý rozsah polohy těžiště v předozadním směru, uvnitř kterého by se mělo při běžné jízdě bez řešení krizových situací pohybovat aby lyžař mohl efektivně pracovat s lyžemi a reagovat na podmínky při jízdě. Ten rozsah je poměrně široký – neznamená to, že jej např. rekreační lyžař má využívat celý, ale že jeho těžiště by se mělo normálně pohybovat někde uvnitř toho rozsahu. Ditto pro sportovního lyžaře a na závodní lyžaře si já osobně netroufám a nemám ambice hodnotit jejich jízdu.

A přestože je tento rozsah poměrně široký, dost často jsou vidět lidé jezdící výrazně za ním.

No, a když někdo jezdí způsobem, kdy má těžiště běžně dost času mimo tuto oblast (v podstatě jen příliš vzadu), je podle mne vhodné se polohou jeho těžiště zabývat, i to přesto že jeho samotočky krájejí jím požadovaný rádius 50 m.

Toť vše a pro další případnou argumentaci už jen ústně nebo mi upadnou prsty.

18.03.2019 23:02:56 #75 

MichalW

>> #73, Nojby, 18. 03. 2019 20:12:38

Já osobně i po zkušenostech s vlastním synem obdobných parametrů (věk, výška, hmotnost) bych slečně doporučil spíše komerční GS než jrGS. Délka 170 – 175 cm, aby chvíli vydržela. Komerční GS bude mnohem víc univerzální pro rekreační lyžování pro zábavu, navíc už potěru moc neodpustí a musí něco umět. Srovnejte geometrie junior GS a komerční GS. Juniorka je taková „širší běžka“, ono i na ní se časem naučí točit, ale lyže je to hlavně na tvrdý povrch a tady už se fakt odděluje zrno od plev.

19.03.2019 12:01:20 #76 

˘Ö˘Krab muž

>> #74, HonzA_, 18. 03. 2019 21:09:28

… další případnou argumentaci už jen ústně nebo mi upadnou prsty.
Jak rozkážete, kapitáne Iglo.

aby lyžař mohl efektivně pracovat s lyžemi a reagovat na podmínky při jízdě
Máš pocit, že masa pracuje s lyžemi, natož pak efektivně? Stojí vůbec o to s lyžemi pracovat? Nestojí, pracuje přes týden, na horách se baví. Chce se dostat dolů.
Efektivně pracovat se zkracuje na efektivně, tj. s nejmenší možnou námahou.

Jak jsem již opakovaně psal, naplněním pojmu ‚umět lyžovat‘ je pro masu synonymem pohybu bez pádů v rozvolněné vlnovce, popřípadě v traverzech. ‚Carving‘ se odehrává výhradně nad (až v násobcích) R lyže. O zatáčení a kontrolu nikdo nestojí, rolbař a lyže se postarají.

Dovolím si prohlásit, že kdyby totiž rekreanti stáli správně, tak by (na svých lyžích) vůbec nemohli lyžovat tak, jak lyžují, nešlo by to. Ale když oni tak nakonec lyžovat chtějí a je to proto společenskou normou (viz jinde nařčení sestřeleného, že moc zatáčel).

když někdo jezdí způsobem, kdy má těžiště běžně dost času mimo tuto oblast (v podstatě jen příliš vzadu), je podle mne vhodné se polohou jeho těžiště zabývat, i to přesto že jeho samotočky krájejí jím požadovaný rádius 50 m.
On se tím nezabývá, proč by kdokoliv jiný měl? To, že to jinak neumí povýšila masa na to, že to tak chce.

Dav jezdí na lyžích (přeskočím ohraný traktát o délce) s R 11–14m. Jen ti nejodvážnější a nejambicioznější sportovci mají hustodémonsky­krutopřísné"ob­řačky" R 15–18 m, těch se ale zas tak moc nevidí.
Správný/optimální postoj vede k využívání potenciálu lyže, jaksi automaticky tedy směřuje (při pokusech o carving) k jízdě pod R lyže. Nabízel by se oblouk slalomový a kousek nad. V reálu tůdle-nůdle, samé SG/DH slalomkaření.
Ono také vydržet několik dní od rána do večera carvovat (v optimálním postoji a délce oblouků pod R odpovídajících lyží) je výkon hodný ‚Európskeho pohára‘.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

19.03.2019 12:29:14 #77 

Gravedigger

>> #74, HonzA_, 18. 03. 2019 21:09:28

Z analyzovaneho videa mam pocit, ze polomer oblouku 50+ metru, neni uplne to, co by si lyzarka prala jezdit. Na prudsim svahu by rada utazenim oblouku zpomalila, jenze ani v nejmnesim netusi, jak na to. A jsem presvedceny, ze to same plati pro vetsinu SG slalomkaru.

19.03.2019 12:57:03 #78 

oblouk muž

>> #75, MichalW, 18. 03. 2019 23:02:56

Nevím jaké máš zkušenosti s porovnáváním lyží tebou odkazovaných parametrů, ale dovolím si přičinit poznámky:

• ta „závodní“ juniorka ze „závodního“ oddělení není vůbec závodní, to co tam píšou je lež-nesmysl
  • její parametry neodpovídají žádné soutěžní kategorii od žáků až k dospělým a to v šíři ani radiusu
  • je to lyže pod vázáním o 2mm širší než dovoluje FIS norma a má krásné pohodlné (skoro samotočkové) radiusy
  • je podstatně levnější než ta komerční lyže
  • není to tudíž žádná nezvladatelná bestie a naopak je pro slečnu daleko vhodnější než ta komerční
  • je totiž také měkčí, lehčí, snadněji ovladatelná

Nevidím žádný důvod upřednostnit uvedenou komerční lyži – naopak, vše hovoří pro tu juniorku.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.03.2019 13:05:20 #79 

HonzA_ muž

>> #76, ˘Ö˘Krab, 19. 03. 2019 12:01:20

„On se tím nezabývá, proč by kdokoliv jiný měl?“

Obecná populace ne. Ale ten kdo se ptá na názor jak se posunout dále předpokládám že ano.

19.03.2019 13:11:50 #80 

IIIvan muž

>> #79, HonzA_, 19. 03. 2019 13:05:20

*„On se tím nezabývá, proč by kdokoliv jiný měl?“

Obecná populace ne. Ale ten kdo se ptá na názor jak se posunout dále předpokládám že ano.*

Chalani!(ak Vás tak môžem nazvať). Harry niečo začal s „definovaním“ ťažiska,ale podľa mňa to myslel vo vzťahu k „ideálnej race technike“…

Tj. žiadna „obecná populace“ – jasné, tých to nezaujíma a ani nebude. Je to cielené práve na tých adeptov, čo sa chcú niekam posunúť a v rámci možností a schopností riešia „ako na to“ – a tam sa tá predstava pojmu ťažisko zíde poznať(a následne „práca“ s ním…).

19.03.2019 13:22:14 #81 

MichalW

>> #78, oblouk, 19. 03. 2019 12:57:03

Já sem to srovnání dal proto, že se ty lyže v tomto věkovém období překrývají. Komerční GS v nižší délce by měla zvládnout 60 kg žena. Pozor, bavíme se o rekreantovi (rekreantce). Jestli je lyže „závodní“ je úplně jedno. Ale geometrií je úzká. Holka je možná 20 dní na sněhu, z toho 75% v měkkém bordelu. Tudíž širší lyže pro ni výhodnější. Myslíš, že nyní by poznala rozdíl mezi jrGS a komerční GS? Můj kluk zvládnul přechod z tvé jrGS 159 cm (na příští zimu čeká na mladšího :-) )na komerční GS 170 cm úplně v pohodě, byl z „nové“ lyže nadšený.

19.03.2019 14:43:48 #82 

IIIvan muž

Harry sa tu dožadoval nejakého zjednotenia pojmu „ťažisko“ pre naše diskusné účely. On je zaťažený na „race“, ja zase všetko beriem „ako tie podstatné veci vysvetliť“ nám snaživým amatérom a čo si môžeme z toho race zobrať pre seba.

Debata o tomto bode začala zamyslením Valeria nad dilemou „lyžáky opřené do holení versus opřené do lýtek“. To ale nie je presne to, čo by mal ambiciózny hobbík riešiť, to opretie do lyžiarky – nie je to relevantné kritérium na posúdenie polohy ťažiska.

Podstatné je rozmiestnenie hmoty celého tela z ktorého vieme určiť ťažisko v danom okamihu. Ťažisko je fiktívny bod nejakého telesa, v našom prípade tela lyžiara. Zjednodušene, je to miesto, kde sa všetky hmotnosti daného telesa „spriemerujú“(nej­dem tu dávať fyzikálne definície).

Pre zhodnotenie vplyvu na správanie sa lyží musíme brať v úvahu polohu ťažiska tela(riešme teraz len jeho predozadné umiestnenie)nad lyžami a voči sklonu terénu a momentálnej fáze oblúku. Je tu asi všeobecne známe, že ťažisko by malo byť kolmo na stred lyží.

V stoji je ťažisko niekde v strede panvy, pre väčšinu prípadov môžeme(ako chce Harry) určiť toto miesto ako hlavný bod. Tá zmienka o 2. stavci(„o­bratel“) – OK, niekde tam, ale viac dovnútra tela(v strede medzi stavcom a bruchom). Iná možnosť popisu je „medzi dvomi panvovými hrotmi a 5cm do vnútra brucha“(panvové hroty – tie výbežky kostí, čo sú na bokoch).

Keďže ľudské telo funguje ako „reťaz“, tak ak pokrčíme kolená, tak sa panva automaticky posunie dozadu. To ale neznamená, že sa aj ťažisko hneď posunie dozadu! Lebo horná časť trupu sa zase dostane dopredu – pre udržanie rovnováhy je totiž nutné vždy „vyvážiť“ tie kilogramy na „prdeli“ nejakými kg na vrchu tela.

Aby to nebolo také jednoduché, tak funguje aj efekt „páky“, keďže lyžiar je „ukotvený“ v strede lyží viazaním. A tento efekt spôsobuje, že čím ďalej(vyššie) je daná časť tela od „stredu otáčania“(tj viazania), tým pôsobí na ten stred väčšou silou.

Predstavte si to, že 20kg „prdel“ v metrovej výške nad viazaním pôsobí na „páku“ rovnako ako 10kg hlava(obrazne) v 2m výške. Tj. Pri zjazdovom postoji sa ťažká prdel dorovnáva výrazným predklonom trupu a tento postoj nemožno považovať za záklon(ak je ten predklon dostatočný).

Z postoja lyžiara sa teda dá „vyčítať/vypočítať“ približné miesto ťažiska. Ak je toto miesto za kolmicou na stred lyží, tak sme v záklone, ak je pred, tak sme moc vpredu. Ideálna poloha je na tej kolmici – to ale neznamená, že sa tam naštelujem a budem tam za každú cenu!

Ako písali niektorí, tak tá poloha ťažiska osciluje(behá dopredu-dozadu) počas oblúku. Dôležité je sa stále snažiť vrátiť do tohto optima. Podstatná je totiž interakcia tela a ťažiska na lyže. Ak je ťažisko kolmo na stred lyží(stále hovorím iba o predozadnej rovnováhe), tak sa lyže prehnú rovnomerne v strede.

Ak sme „vzadu“, tak stred priehybu lyží je tiež vzadu a špička sa odľahčuje a dvíha – čo je úplne nežiadúce, ak sa bavíme o „race“ technike a včasnom zahájení a zarezaní lyží do snehu.

Preto väčšina rekreantov nezatočí pod rádius lyže – dnešné lyže sú stavané na využitie „autokinetiky“(po­hyb podľa nominálneho rádiusu a jeho skrátenie po prehnutí lyže). A ak všetci stoja vzadu celý čas, tak majú špičky odľahčené, reps. pár mm v lufte a hrana sa zahryzne až o X cm neskôr.

Preto, kto sa chce niekam posunúť, musí cítiť, kde má ťažisko(netreba žiadne extra prepočty, aby ma niekto neobvinil z mudrovania) – a to zistí, ako píše Krab, podľa toho ako reagujú lyže. Tj podľa reakcie(reálny rádius a tvar koľají) vieme, či máme ťažisko správne.

Samozrejme téma(a vplyvy na jazdu – napr. vykopnutie na konci oblúka apod.) je obsiahlejšia, ale zatiaľ len toľko…

19.03.2019 15:43:33 #83 

oblouk muž

>> #81, MichalW, 19. 03. 2019 13:22:14

S tím co teď píšeš bych nediskutoval, to je OK. Ale v textu na který jsem reagoval píšeš „Juniorka je taková „širší běžka“, ono i na ní se časem naučí točit, ale lyže je to hlavně na tvrdý povrch a tady už se fakt odděluje zrno od plev“ a to v souvislosti s původním doporučením těch komerčních GS zní jinak než to co píšeš nyní:„Můj kluk zvládnul přechod z tvé jrGS 159 cm (na příští zimu čeká na mladšího :-) )na komerční GS 170 cm úplně v pohodě“.

Původně jsi přece doporučil komerční GS jako lyži nejen univerzálnější, ale i tolerantnější než ta „náročná úzká "zbraň“ – úzká juniorská obřačka na které je třeba se teprve naučit zatáčet… Podlehl jsi všeobecnému mýtu o závodních lyžích…

Reagoval jsem na tvůj příspěvek proto, že (a to platí obecně pro všechny závodní lyže) se závodním lyžím obecně vytváří image nezvladatelných bestií, ale při tom opak je pravdou! Závodní lyže které jsem poznal jsou zásadně:

• spolehlivé ve vedení oblouku na tvrdém (ale v podstatě i jakémkoli) povrchu
  • jsou dokonale ovladatelné
  • ovladatelnost je ovšem podmíněna odpovídající rychlostí (mají-li jet po zakrojené hraně)
  • jsou skvěle ovladatelné i v menší rychlosti ve smýkaném oblouku (to tak úplně neplatí u slalomek)
  • jedou tak rychle, jak jim lyžař dovolí…

Myslím, že jsme se už teď shodli, že pro děvče z videa by byly lepší ty juniorké „závodní“ – nijak přehnaně úzké lyže.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.03.2019 16:01:36 #84 

IIIvan muž

>> #82, IIIvan, 19. 03. 2019 14:43:48

Nejaké ďalšie veci, čo ma napadli v súvislosti s ťažiskom(musím tomu Harrymu spraviť trochu radosť):

Prílišná jazda „vzadu“ je nahovno na kolenné väzy všeobecne(rotačné sily). Ďalším taktickým faktorom jazdy vzadu je následné prílišné zaťaženie vnútornej a čo z toho vznikne?

No čo iné, ako zase zvýšené riziko preťaženia väzov, pri carvingu „zahryznutie“ lyže a krásny točivý moment do ACL väzu…

Také doskoky v záklone – hádajte, ako to majú ACL-ka radi? A nemusí sa jednať o 80m skoky na Streife, stačia malé 30cm vysoké „bouličky“ na pekný prúser.

Vplyv záklonu/predklonu na rýchlosť lyží:

V závere oblúku, pri „predklone“ sa lyže prehnú v prednej časti príliš a v podstate brzdia. Pri záklone na konci oblúku lyže ujdú spod lyžiara a zrýchlia.

To je dobré, nie? Lenže zrýchlia LEN lyže. A pre race účely je podstatná rýchlosť celej sústavy „lyžiar + lyže“ a de facto rýchlosť ťažiska pomedzi brány.

A daný záklon pre urýchlenie lyží má význam iba v určitých situáciach, keď lyžiar vie využiť následné bleskové vrátenie sa vpred podľa profilu ďalšej brány.

Obvykle to je naopak(ten záklon) kontraproduktívne kvôli „rozhodeniu“ rovnováhy(toho „optima“ ťažiska). Niektorí šampióni sú/boli povestní schopnosťou výrazne s týmto pracovať.

Samozrejme, toto urýchľovanie sa týka závodníkov, hobbíci by sa mali snažiť o ten „neutrál“.

19.03.2019 18:18:46 #85 

Nojby

hustodémonsky­krutopřísné"ob­řačky" R 15–18 m,

:-D
Dycky Vist!

19.03.2019 20:24:47 #86 

Thomas muž

Podstatné je rozmiestnenie hmoty celého tela z ktorého vieme určiť ťažisko v danom okamihu. Hezká věta, obrázek za tisíc slov

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi
Fotky

19.03.2019 21:17:01 #87 

TNS muž

>> #86, Thomas, 19. 03. 2019 20:24:47

Pekne nízko ťažisko.

Počnúc zajtrajším dňom idem na všetky 4.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

19.03.2019 21:33:25 #88 

Harry žena

>> #87, TNS, 19. 03. 2019 21:17:01

Poslem flasu.

Biele?Cervene? A zaprazit vodkou.

caute Harry

19.03.2019 21:39:47 #89 

Harry žena

>> #84, IIIvan, 19. 03. 2019 16:01:36

Jasanek by zbledol zavistou.

Dobre na to ides,musim si najst cas nad tym poriadne porozmyslat.

Zatial riesit len centralne vyvazeny postoj,netreba az tak spekulovat nad race extremnejsimi predozadnymi stavmi a ich zvladanim. To si tusim nechame na osobne stretko.

caute Harry

19.03.2019 21:51:35 #90 

Thomas muž

>> #87, TNS, 19. 03. 2019 21:17:01 Tak,tak,prvá veta …a máš u mne pivo, 4×4 a všechny terény, tam je to (keď nektoré končatiny sú hole).:-D

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi
Nalezené položky: 200 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

25.04.2019

Paddleboardová sezóna začíná v nymburském přístavu

O víkendu 4.-5. května propukne na špičce nymburskéh...
24.04.2019

Svatý Mořic krok za krokem (1. díl)

Svatý Mořic je celoročním alpským luxusním rezortem,...
21.04.2019

Lanovky ve švýcarském Braunwaldu (2. díl)

Menší švýcarské středisko Braunwald disponuje hned n...
18.04.2019

Vyhlášení vítěze soutěže Poznej a vyhraj: lyžování na ledovci nad jezerem

Jedna z nejoblíbenějších prázdninových oblastí v Rak...
17.04.2019

Tipy SNOW tour: St. Anton – jaro zatím nemá šanci

Začátkem dubna není na sjezdovkách v St. Antonu příc...
14.04.2019

Lanovky ve švýcarském Braunwaldu (1. díl)

V následujícím dvoudílném článku si představíme menš...

Diskuze o lyžování

Špindl - rozhovor s provozovatelem

dnes 10:39:37 od korsičan

Špindlerův Mlýn: [Středisko]

včera 09:15:46 od johnycek

Ovčárna-Praděd: [Středisko]

23.04.2019 15:08:30 od pmaja

vnitrni boticky zipfit

23.04.2019 12:50:05 od TomáS

Nárůst úrazů kolen. Proč?

21.04.2019 09:18:14 od oblouk

Klínovec: [Středisko]