Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 7) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hospoda Na hrudi obra obláček zlatý

Na hrudi obra obláček zlatý (strana: 7)

13.12.2013 23:26:50 #181 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #179, Ondřej Novák – SNOW, 13. 12. 2013 22:24:59

Vzhledem k tomu, že jsi členem redakce, nemýlím-li se, je fakt, že časopis nekupuji (nebudu si fandit pojmem bojkotuji), evidentně i Tvůj problém. Co když je nás takových víc? Co když se časem rozmnožíme?
Ale chystáš-li svůj vlastní „odborný“ web, asi to s Tvou vazbou na redakci (a web tento) a tím i péčí o budoucí osud Snow nebude tak žhavé.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.12.2013 01:10:45 #182 

Příspěvků: 139

Tomatáš

>> #180, ivan, 13. 12. 2013 22:47:29

„Ultimate skiing explains how to ski smoothly, strongly and confidently. Through Ron LeMaster´s insights and coaching the best skiers in the world, you will improve your skills for better days out on the hill.“

Daron Rahlves Hahnenkamm champion, World champion, Olympian, 12 – world cup winner, x-games winner

„ Od počátku svého studia učinil jsem si zásadu, že kdekoli poznám mínění správnější, ihned upustím od svého méně správného a pokorně i radostně přijmu názor zdůvodněný lépe“ JAN HUS

14.12.2013 02:26:21 #183 

Příspěvků: 4268

ivan

Rychlík, pytlík, šnytlík – ad posts 171, 173, 179

„Každopádně ta formulace není úplně dobrá a přesná, správně bych měl použít oddělení práce, nebo aktivity spodní a horní poloviny těla.“

Jenže to by pak znělo jako od Maršíka Příbramského ze 70s (ti psali „rozdělení“), a to přece nelze, máme skoro rok 2014 a vstali noví bojovníci.

Respektuju právo autora zavést si „svoje“ termíny, ale je to vždycky ošemetné, když se už dříve něco nějak používalo, případně se někde nějak používá, a „nový“ úzus se může dostávat do konfliktu se starým.

V případě inklinace a angulace je to myslím funkční a nekonfliktní, to jsme si nakonec před časem dokonce zčásti německy vyjasňovali.

U té „separace“ mi trochu vadí konflikt s tím, že „upper and lower body separation“ je zavedený temín v angličtině, chápaný ale šířeji. Například PMTS do něj zahrnuje 1. counterbalance coby angulaci a 2. counteraction coby určitou protirotaci v průběhu vedení oblouku. Afaik, používá to i PSIA, nejspíš taky Kanaďané – tohle by Apuláci měli vědět líp než já.

A pak zjistíme, že „separace“ je, jak ostatně Ondra ve stejném postu 171 nenápadně udává „separace práce horní a dolní poloviny těla, nebo chceš li orientace, anticipace, atd.“ stará dobrá anticipace (imo hezčí cizí slovo, nemohlo zůstat?), kterou nás italská Valanga Azzura učila už někdy na přelomu 60. a 70. let minulého století (Mario Cotelli, Sci Domani, možná by to bylo i v tom Maršíkovi – Příbramském?), kterou jsem, jak se živě pamatuju, nadšeně odkoukával v létě v Tatrách od tehdejšího reprezentanta Ivana Pacáka…

Neboli orientace, kterou zase ve své terminologii jako jeden ze základních pohybů měli a možná pořád mají Švýcaři. A co se týče té hlavy, ani nevím, kdo „Kopfsteuerung“ vlastně pojmenoval, určitě někdo už v roce razdva. Svého času mi tuším Zehetmayer říkal, iirc: můj nejkratší návod na zatáčení ny lyžích by zněl „dívej se tam, kam chceš zatočit“.

Ale co. Nálepky jsou jen nálepky, i separace se přežije. Důležitý je obsah, vysvětlení a porozumění. A tak si klidně zazpívejte:

Rychlík pytlík šnytlík – jak se to rýmuje?

Inklinace angulace separace – jak se to rýmuje…

Nakloníš se hochu, ale jenom trochu –

Zalomíš se vcuku, ty šikovnej kluku –

A pak si dáš separát, že jsi dobrý kamarád.

Takhle se to jezdí, ode zdi až ke zdi,

takhle se to lyžuje a ještě rýmuje…

Jestli přijde v dalších dílech nějaká ta sterilizace (co já vím, -izace ještě nebyla), taky si s ní poradím/e.

14.12.2013 02:31:22 #184 

Příspěvků: 4268

ivan

Dneska už je to k neuvěření, ale před skoro 7 lety (únor 2007) se na carvu.cz (ano, opravdu tam, věřte nevěřte) ještě psaly i takovéhle věci (vyplivl mi gůgl):

„Mám pocit, že se tady dává dohromady několik věcí.

  1. nasměrování trupu ve směru budoucího, resp. zahajovaného oblouku (příští brány), podle švýcarské metodiky Orientieren coby jeden ze šesti základních pohybů (Kernbewegungen), jež lyžař provádí. Toto nasměrování ale není točení, a to ani směrově „pozitivní“ neboli rotace (točení je podle Švýcarů další z oněch základních pohybů), ať už uvažujeme podle metodiky Schneesport Schweiz nebo nějaké jiné). Pokud tedy rotaci chápeme jako pohyb kolem osy z v rovině transverzální. A kromě toho je vhodné ba nutné rozlišovat rotaci ramenou a pánve.
  2. dorotování (Nachrotieren), které je takto popsáno např. v metodice rakouské (např. Wallner, Carven). Není to ale rotace coby impuls k zahájení točení lyží, nýbrž rotační impuls vytvořený jen vnější paží nebo v ramenou, započatý ve fázi vedení a vrcholící v závěru oblouku. Ve slalomu vlastně splyne s „odboxováním“ tyče. Cílem tohoto dorotování není (spolu)způsobit zatáčení lyží, nýbrž napomoci provedení závěru silně utahovaného oblouku (viz diskuse nedávno, fishhook).

V tomto smyslu by odpověď na výchozí Danielův dotaz, jímž jsem ostatně byl vyvolán, jestli se rotace ramen používá v race carvingu, zněla „ano, ale specificky“ s výkladem ad 2.

Btw, dorotování může být i hodně výrazné. Je to nejnověji vidět třeba u Byggmarka, který to hlavně doleva zvýrazňuje ještě vyloženým natáčením hlavy (brutální Kopfsteuerung).

Podobně situačně vynucené je vidět třeba v obřáku. Pamatuju, jak Anja Pärson kdysi v Mariboru (dost na placce) tahala skoro v každém oblouku vnější paži z polohy až nad hlavou a za osou trupu.

3. Vzhledem k tomu, že ve vedení oblouku při maximálním náklonu/odklonu často dochází k „zalomení“ s určitým protirotačním natočením trupu (rakousky Vorseitbeugen, česky název zatím není, pracovně Petr Jireš „ohýbání vpřed stranou“), pomáhá následné dorotování rovněž při „zrušení“ Vorseitbeuge před přechodem do nového oblouku.“

14.12.2013 02:38:34 #185 

Příspěvků: 4268

ivan

>> #182, Tomatáš, 14. 12. 2013 01:10:45

To je dobrej kalibr. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím Harald poradil. (Nejspíš poukazem na domluvený reklamní text a také, jak ho znám, konstatováním, že někteří tito borci lyžování vlastně nerozumí, byť se sami naučili jezdit rychle. Ale to už je OT, resp. jiné téma.)

Uznej ale, jak je hezké, když někdo – Harald je nakonec Rakušák – drží tradici souboje Bilgeri versus Zdarsky…

Taky se pamatuju, jak jsem jednou chtěl zabodovat u Heinze Rubiho a ptal se ho, jestli se další den ve Švajcu v práci uvidí s (kolegou na svazu) Philippem Chevalierem. „Hoffentlich nicht!“

14.12.2013 08:58:48 #186 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #171, Ondřej Novák – SNOW, 13. 12. 2013 14:46:11

Bod #3 si budu muset přesně dle popisovaného prověřit na sněhu.

>> #179, Ondřej Novák – SNOW, 13. 12. 2013 22:24:59

#1: Zjevně chápu separaci šířeji, zahrnuji do ní navíc i některé izometrické jevy (pro mě nutně předcházející např. angulaci – pokud ta má proběhnout odklonem v oblasti kyčlí a pánve a nikoliv tolik oblíbenou rotací v kyčli); ve fázování oblouku rozdíl neshledávám.
#2: Zajímavé, objasnění s příklonem nohou a fixací trupu si musím trochu osahat a zanést do vztažné soustavy.
#3: " k separaci dochází v závislosti na rychlosti, tedy i v závislosti na pohybech, které způsobují otáčení lyží. Její dělící čára tak nemusí být zcela pevně daná. Při rychlejší jízdě po hraně bude docházet k separaci v oblasti břicha, což velmi úzce souvisí se zpevněním trupu za pomoci spirálních svalových řetězců jak povrchových, tak hlubokých svalů."

a) Tímto se mi asi snažíš sdělit poznatek, že v různých rychlostech (dopředných nebo úhlových, předpokládám, že rozumíš dopředných) se používají k otáčení lyží rozdílné pohyby.
b) Pokud to tedy chápu správně, ve větších rychlostech bude separace probíhat v oblasti bederních obratlů (lumbálních) a pánev bude přičleněna k dolním končetinám. Má páteř bude vitální díky stabilizaci spirální

c) Jak se Tvůj model popasoval s „pomalejší“ jízdou bohužel nepíšeš.

>> #180, ivan, 13. 12. 2013 22:47:29
Ale když Ron má tak krásné obrázky! (Něco podobného o Gregovi – Youcanski by se nenašlo?) Nechceš o mně napsat podobnou variaci, klíčové výrazy jsou: technokrat, relevantní, nejhorší lyžař planety? Od Tebe by to vnímal jako poctu.


Pro nás méně zběhlé přikládám obrázek z wikimedie .

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

14.12.2013 09:20:40 #187 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #183, ivan, 14. 12. 2013 02:26:21

Separaci já osobně jaksi automaticky vnímám v Tebou citované širší variantě „upper and lower body separation“ etc.. Mám pocit, že mi to umožňuje nahlížet na některé věci přesněji a dávat si je do širšího kontextu. Tento Tvůj post byl IMHO stěžejní pro zamezení zmatení pojmů a dojmů, ke kterému začalo docházet.

Se soudružskými díky
˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.12.2013 11:05:33 #188 

Příspěvků: 767

Gravedigger

>> #176, ˘Ö˘Krab, 13. 12. 2013 21:35:36

podle me muzes A-frame dosahnout dvema zpusoby. Bud mas (temer) vsechnu vahu na vnejsi a s vnitrni nohou si pak muzes delat co chces – treba A-frame (priblizne pripad Racemana), nebo tu mene zahranenou vnitrni zatizis prisednutim (pripad slalomkaru) s prehnane counter-rotovanou panvi.

14.12.2013 12:27:15 #189 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

Přilišné upínání se na paralelní holeně je pitomost a je stejně jako celá řada jiných zde mnohdy diskutovaných věcí výsledkem schématického povrchního pohledu na lyžování. Bohužel tento přístup je často vidět u instruktorského hodnocení jízd. Naštěstí existují i čestné výjimky. Vnější lyže je vždy více zatížená i zahraněná, jak lze vidět u většiny zde hodnocených fotek ze SP, a většina závodníků na nich má také A-frame. Tem, kdo umí lyžovat je schopen pracovat nezávisle oběma nohama.

I

www.juniorsports.cz

14.12.2013 12:44:23 #190 

Příspěvků: 302

MMartin muž

>> #186, ˘Ö˘Krab, 14. 12. 2013 08:58:48

No konečne nejaký obrázok, aby som aj ja rozumel, akou rečou ste terazky hovorili (a predpokladám, že to pomôže nielen mne).

14.12.2013 13:03:45 #191 

Příspěvků: 388

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #181, ˘Ö˘Krab, 13. 12. 2013 23:26:50

To, že časopis nekupuješ je jen tvůj problém Krabe, sám si vyjádřil, že nesouhlasíš s obsahem, autory, atd. Ale to je tvůj názor, nikoliv třeba čtenářů, kteří ho kupují a pro které ho děláme. Ono upřímně podle tvých komentářů, které na různých forech sleduji už několik let, pro tebe je těžké správně uvařit i párky, natož pak napsat časopis ;-). Ale lidé jsou zaplaťbůh různí, čímž blahořečím jak tvé povaze, tak povahám jiným. Nicméně z toho logicky vyplývá, že ne každému se zavděčíme. Takže slza ukápla nad ztracenými Krabovými 79,– korunami, ale pokračujeme v práci, která nás baví, snažíme se ji dělat podle svého nejlepšího přesvědčení a pro lidi, kterým se naše práce líbí. Zatím jich přibývá.

ps:Odborný web nechystám, ale můj vlastní běží již tři roky.

ps2: Před časem se tady lkalo nad informačním úpadkem fóra, tištěnou verzi to však (dokud jsem ji kupoval) postihlo dřív a víc.

Krabe, z výše uvedeného vyplývá, že tištěnou verzi už delší dobu nekupuješ, protože přestala odpovídat tvým představám. Podle čeho soudíš, že je to tedy stále stejný, ne-li dokonce větší průser?

www.skiwithme.cz

14.12.2013 14:18:20 #192 

Příspěvků: 4268

ivan

Onálepkováváním každého přiblížení vnějšího kolena vnitřní lyži jako „áčko“, „A-frame“, starým českým „stříška“ apod., se imo deformuje klasický a zavedený význam tohoto prvku. Jako popis čehosi nežádoucího měl smysl v době, kdy se ještě opravdu postaru tlačilo koleno „dovnitř“ (vysvětlování o původu pohybu v kyčli a související si odpustím, to je snad zmapované dostatečně).

Jenže dneska už nejlepší borci zvládají dříve nemyslitelné náklony a úhly hranění a vnější koleno se tak nutně dostává až k vnitřní lyži. Ale tento vnější znak – koleno u lyže – není klasické „áčkování“, nýbrž především důsledek náklonu, hranění a lidské anatomie. Něco přidají třeba ne ideálně rovné nohy, nedostatečně kompenzované v botách, případně záměrně naúhlované pro větší hranění.

((Naopak by se skoro dalo říct, že jedním ze znaků elity je schopnost takového hranění, že vnější lyže „líže“ vnitřní koleno.)) Fuj, haha, opraveno na:

Naopak by se skoro dalo říct, že jedním ze znaků elity je schopnost takového hranění, že vnitřní lyže v náklonu „líže“ vnější koleno.

Na to, že v těch dnešních náklonech už ideál „rovnoběžný“, „pod stejným úhlem“ apod. není dodržitelný (ať už proto, že to nezvládne lidské tělo jako takové, případně lidské tělo nepřipravené v mezích možností) jsem se snažil poukázat i linkováním některých Ligetyho jízd. Kdo si všímal, ví. Čímž netvrdím, že by to, co dělá, nešlo ještě posunout k vyšší dokonalosti provedení.

Btw, z předchozího GS v Beaver Creek jsem viděl na fotce v tak neuvěřitelném hranění i Millera. Klobouk dolů.

14.12.2013 14:41:10 #193 

Příspěvků: 3881

PetrAT muž

>> #192, ivan, 14. 12. 2013 14:18:20

Naopak by se skoro dalo říct, že jedním ze znaků elity je schopnost takového hranění, že vnější lyže „líže“ vnitřní koleno.

?? 8-O

Díky za upozornění, to by tedy vypadalo zajímavě!

Prepáčtě, už som bol voľaký zmätený, súdruh generál. Opravuju na vševojskové správné znění:

Naopak by se skoro dalo říct, že jedním ze znaků elity je schopnost takového hranění, že vnitřní lyže v náklonu „líže“ vnější koleno.

14.12.2013 16:00:14 #194 

Příspěvků: 767

Gravedigger

nelizete si ty vnejsi a vnitrni lyze a kolena naopak?

14.12.2013 16:11:49 #195 

Příspěvků: 4268

ivan

>> #194, Gravedigger, 14. 12. 2013 16:00:14

Už mě nenuťte k dalším formulacím, nebo z toho nakonec vznikne nějaký sadomaso-materiálový porno. A to si hruď obra s obláčkem zlatým nezaslouží a Krab ještě míň.

14.12.2013 16:59:46 #196 

Příspěvků: 3881

PetrAT muž

Ivane , jak se Ti povedlo vstoupit do mého příspěvku #193 ??? 8-O
Ty seš také IT genius !

14.12.2013 17:01:06 #197 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #189, CzechSkier, 14. 12. 2013 12:27:15

Díky, ale obávám se, že poměřovat naše zdejší videa (povětšinou ve volné jízdě) stejným hlediskem, jako jízdy borců WC (potažmo v trati), je zhola nesmyslné. To, co u našinců je jen projevem hrubé základní chyby/kumulace chyb, u nich je třeba situačním řešením, které ničemu nevadí nebo jim přímo pomáhá.

>> #195, ivan, 14. 12. 2013 16:11:49

Neutínej to tak zhurta, začíná to být zajímavé (smajlík).

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.12.2013 17:17:44 #198 

Příspěvků: 4268

ivan

>> #196, PetrAT, 14. 12. 2013 16:59:46

Člověče, za boha nevím. Nějak úplně jednoduše, s geniální intuicí, takže použitý postup nedokážu ani vysvětlit, ani zopakovat. A dokonce jsem si vůbec nevšiml, že je to vstup do tvého postu.

Třeba jsem nějaká obdoba těch postižených prosťáčků, neschopných běžného života, ale schopných z hlavy vynásobit 69654 * 18945? Akorát jsem to zatím netušil?

14.12.2013 17:19:48 #199 

Příspěvků: 4268

ivan

>> #191, Ondřej Novák – SNOW, 14. 12. 2013 13:03:45

Máš Ondro určitě pravdu, že se nelze zavděčit každému, takže takových Krabů je víc. A stejně tak jsou i čtenáři spokojení. I když jich dejme tomu je dost na to, aby časopis žil, vždycky by bylo lépe, kdyby jich bylo víc. A oč výhodnější by bylo, kdyby se Krab rozplýval, jak bezvadné věci v časopisu jsou, a dělal mu tím bezplatnou reklamu.

Ať už si o něm myslíš cokoliv, je to 1. ztracený (třeba ne napořád) čtenář, 2. ne propagátor, nýbrž kritik, a 3. na tomto našem písečku nesporně opinion maker, jehož je vždy dobře mít ve svém táboře. A ne třeba v konkurenčním.

Tudíž bych alespoň já byl ke Krabovi a podobným o něco pokornější – přece jenom on je zákazník, příslovečný laskavý čtenář, o jehož přízeň by se přinejmenším formálně mělo usilovat. Jasně, že bez jednoho kraba se inzerent nesplaší a neuteče, ale každý pozitivní hlas, tlustej nebo tenkej, je vždycky lepší než negativní.

Ale samozřejmě to můžeš vidět jinak, píšu to čistě za svoje cítění a přesvědčení.

14.12.2013 22:29:50 #200 

Příspěvků: 1170

Thomas muž

LIDI nehádejte se o časopis jak malé děti na pískovišti, to lyžařské lízání v postu 193 už je daleko zajímavější. Co takhle nebylo to myšleno naopak : vnitřní lyže líže vnější koleno? Nevím jak se to změnilo, bylo tam plno reklam,tak snad už dnes s výhledem ke grafu jen samá pozitiva… já sám jsem nic za posl.2 roky nečetl, dostal jsem jen zadara jen 4–5 čísel tak dva-tři roky starých, když jsem něco kupoval ve sportu.Ale všechna čest, početl jsem si, až na ty strany reklam.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

15.12.2013 09:57:06 #201 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #176, ˘Ö˘Krab, 13. 12. 2013 21:35:36

„porušení paralelnosti bérců menším zahraněním vnitřní nohy oproti vnější, tak o příčinách vzniku je třeba chvíli bádat, nemusí to být ani na sněhu, stačí chvíli balancovat v náklonu s oporou o kuchyňský stůl při různých počátečních polohách pánve. V okamžiku, kdy dobře nasimuluješ A-frame, zjistíš, že má jedinou příčinu vzniku.“

Ahoj,zaujímalo by ma,aká je tá jediná príčina vzniku „A“?

Bez mučenia priznávam,že sa mi nechce bádať,skôr by som to len rýchlo overil.Vďaka.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

15.12.2013 11:20:44 #202 

Příspěvků: 136

Hreben

>> #201, TNS, 15. 12. 2013 09:57:06

Vsak se podivej na video Racemana, co tu bylo… Tam je ta pricina krasne videt… Nebo se jen opri o zed a udelej ze sebe na chvili Ligetyho a uvidis…

15.12.2013 11:33:47 #203 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #201, TNS, 15. 12. 2013 09:57:06

Pro začátek stačí být vzadu a nechat si padnout vnitřní bok do oblouku – to je podle videí a fotografií zdaleka nejčastější příčina vzniku „A“ u nezávodních lyžařů. Následně se při snaze o posun těžiště do oblouku, pokud se o něj dotyčný/ná snaží při takto „zamčené“ pánvi, dostaví nutně protirotace s vysunutím vnitřní lyže vpřed a do různé míry provedeným usednutím na patku vnitřní (pokud se nesnaží, tak zůstanou nad lyžemi nebo padnou rovnou v náklonu na vnitřní jako pytel brambor). Překonání „zámku“ silou je mimo možnosti nedestruktivní biomechaniky.

(Příležitostně by bylo asi vhodné vytvořit sérii fotografií, abychom mohli debatovat o konkrétním provedení.)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.12.2013 11:35:53 #204 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #202, Hreben, 15. 12. 2013 11:20:44

Já se tak snažím, a Ty's to napsal ve dvou větách. Ještě doplním, že to lze demonstrovat i vsedě na zemi (to pro ty, kterým je zatěžko stát).

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.12.2013 13:59:54 #205 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #203, ˘Ö˘Krab, 15. 12. 2013 11:33:47

Ďakujem za priamu odpoveď.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

15.12.2013 16:49:28 #206 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #205, TNS, 15. 12. 2013 13:59:54

Není zač, jen nevím, jestli je to odpověď správná a vyčerpávající.

Ještě jsem určitě pominul třeba aspekt hranění vnější lyže kolenem (tedy rotací nohy v kyčli) během pokročilých fází oblouku a nejspíš i nějaké další.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.12.2013 19:01:03 #207 

Příspěvků: 2477

TNS muž

>> #206, ˘Ö˘Krab, 15. 12. 2013 16:49:28

Mne to ako odpoveď stačí.Trochu ma zarazilo,že si to najprv formuloval ako jedinú príčinu vzniku.Ale sám tých príčin poznáš viac.A to sme ešte nespomenuli širokú stopu,zlé nauhlovanie lyžiarok.

..ale odpovedal si mi presne na to čo som sa pýtal.OK.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

15.12.2013 20:46:59 #208 

Příspěvků: 767

Gravedigger

>> #202, Hreben, 15. 12. 2013 11:20:44

tak prosim te podrobne popis, co na tom Racemanove videu vidis.

>> #203, ˘Ö˘Krab, 15. 12. 2013 11:33:47

takze ty tady od zacatku mluvis o tom A-frame, ktery vznikne prisednutim vnitrni. Na mechanismu vzniku tohoto A-frame se plus minus shodnem, stejne tak na jeho „skodlivosti“. Je to podle tebe i problem Racemana?

15.12.2013 21:36:13 #209 

Příspěvků: 136

Hreben

>> #208, Gravedigger, 15. 12. 2013 20:46:59

:-) a co tam vidis ty? Dyt uz se to tu resilo… Jede dost dobre, timing, prechod, telo, ruce, hlava – urcite ho nekdo dost skolil… Jen mu tochu neladi zahranena vneji s celkovym naklonem tela. Jako Ted na to asi nema, takze bych u nej asi videl tu vnejsi zahranenou prilis. Kdyby se na ni jen postavil a ‚nechtel to jet tak dramaticky‘, tak by vlastne vypadal mnohem prirozenejc a zmizelo by mu i to Acko..

15.12.2013 21:57:09 #210 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #208, Gravedigger, 15. 12. 2013 20:46:59

Mnohé mechanizmy jeho lyžování vyčerpal dost podrobně ivan v postu #178

Mám za to, že většina Racemanových chyb pramení ze špatného pochopení možností a potřeb GS lyží, následně fatálně chybuje v načasování, což korunuje přílišnou snahou po extrémním náklonu, to vše bez toho, aby věnoval patřičnou pozornost včasnému zatížení vnější lyže, snaží se nakonec zachránit třeba širokou stopou. [Něco o tom vím, nejsem jiný.]

Přidám pár obrázků z jeho volné jízdy (proto to tak trvalo, musel jsem je vykuchat):

Na posledním obrázku jsem si dovolil promítnout osu. Všechno by bylo jinak, kdyby byla vnitřní lyže o 30 cm blíže ke vnější a kdyby nebylo vnitřní koleno ohnuto až do ostrého úhlu. Ale to by musel celou jízdu pojmout ne jako sjezd, ale jako slalom, byť obří.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy