Sněženky a machři 2 [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

Sněženky a machři 2 [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 77 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

16.02.2013 20:25:00 #32 

m3 muž

>> #30, Martin47, 16. 02. 2013 19:51:24

No to je sice hezký,ale jednak vedeme debatu o tom jak dostat děti k lyžování a za druhý asi spíš škola sežene lyžařského instruktora než někoho kdo s nimi bude spát pod širákem.

Mám z dětství nádherné vzpomínky na dobu strávenou ve skautu(mimo jiné i spaní pod širákem),ale i neméně nádherné vzpomínky na lyžařský výcvik, první závody,nebo první vyhranou medaili.

Vodácký výcvik byl jen další příklad dražšího sportu.Můžu nabídnout třeba další – co takhle horské kolo,nebo windsurfing.

16.02.2013 20:28:35 #33 

m3 muž

>> #31, Navvy, 16. 02. 2013 20:07:55

Například v hokeji se talentovaným dětem prakticky veškeré vybavení půjčuje z oddílu, takže pro ně je hokej levnější než třeba florbal.

No právě,do sportů jako je fotbal nebo hokej jdou peníze o jakých se lyžařským oddílům může jen zdát.

16.02.2013 21:00:49 #34 

Martin47 muž

>> #32, m3, 16. 02. 2013 20:25:00

Vysvětli mi jedno. Proč by se měl někdo jiný než rodina starat o to, proč dostat děti zrovna k lyžování. Tímhle způsobem by se mohla vést polemika takřka o všech sportech. Nebo to někdo nařídí? Kdo? Proč? Takže moje odpověď je ta, že k lyžování dostane děti rodina a nikomu dalšímu do toho nic není.

Co se týče peněz do závodního lyžování, byl jsi někdy na MČR? Já ano a obávam se, že jsem byl na trati jediný divák. Jinak už jen pořadatelé. Když budeš na MČR jedenáctý, pes po tobě neštěkne. Ve fotbalu i hokeji budeš v základu reprezentace. Když budeš v lyžování padesátý, jsi absolutní nula. Ve fotbalu a hokeji budeš hrát ve lepším klubu extraligu. A to je ten rozdíl, nehledě na to, že za prachy nacpané do jednoho závodního lyžaře, připravujícího se na ledovcích s hromadou materiálu, vychovám pěknou řádku fotbalistů. Hokej je sice taky drahý, je ale národní sport a zdobí ho ohromná řada špičkových výsledků. Fotbal i hokej se hrajou ve městech, lyžování v odlehlých končinách, navíc výsledkově živoří a jak to tak vypadá, dlouho živořit bude. Prostě realita, kterou je potřeba objektivně vidět. Já ji vidím, a to jsem lyžař srdcem.

16.02.2013 21:20:44 #35 

korsičan muž

A proč by neměl stát na lyžařský výcvik dětí přispět ???

Když jsem chodil do školy, tak nám stát platil plavecký výcvik (dobře 20h v bazénu), bruslení – nepočítaně hodin a lyžařský výcvik na horách – nezapomenutelný týden. Je pravdou, že to nebylo čistě na účet státu, ale byl tam příspěvek rodičů.

No a moje děti také jezdí na bazén, který je 30km od jejich školy (rodiče platí 50kč), chodí bruslit na zimák, ten je 15km od školy (rodiče platí 30Kč), jen ten lyžák asi nehrozí. Jsou rádi, že dají dohromady autobus ze 4 tříd.

Lyžařský výcvik by měl být normálně v osnovách, stejně jako tělocvik nebo čeština.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

16.02.2013 21:26:51 #36 

Harry žena

>> #30, Martin47, 16. 02. 2013 19:51:24

Copak musí děti poznat hlavně atraktivní a adrenalinové záležitosti, nebylo by lepší jim předložit obyčejné věci? Nejsou dost dobré?

Tlak spolocnosti,bu­dovanej na spotrebe,formuje ludsku mysel.Tlaci ludi do utracania penazi,pricom ten ktory o tvoje peniaze bojuje,ponukne akykolvek produkt aby Ta zaujal.A zarobil na tebe co najviac.

Preto su z tohto ekonomickeho sukolia vytlacane aktivity,ktore su „zadarmo“ len za snahu.A s minimom nakladov.Kedze ekonomicki eskamoteri dokazu dospelym ludom natlacit do hlavy,ze najlepsia voda je z obchodu vo flasi za 10 k,nemozme sa cudovat,ze nedokazu vychovavat svoje deti formou,ze obycajna vec nie je menejcenna.

A to je obrovska chyba,masineria mele hlavy ludi,ludia radi zabudaju ako bolo.Ale zas zaujimave,radi aj spominaju na doby ked nemali nic,a dokazali sa tesit z obycajnych veci.

Musime si urobit poriadok v hlavach,to je zakladny problem,ostatne problemy su podruzne.Ak si neurobime poriadok v hlavach my,tak to urcite u nasich deti nedokazeme.

Treba deti podporovat v AKEJKOLVEK sportovej aktivite,vela veci sa da urobit za lacny peniaz.A najst si cas na vychovu,zacat im vstepovat,ze najkrajsie veci su tie „obycajne“.

Ze skromnost a chudoba su cnostou,a nie uchylkou.Nedavat im za vzory mediami pretlacanych prazdnych a hlupych ludi.Prachy nikoho stastneho neurobia,skoda ze kazdy to pochopi ,az ked ich ma.

Uff,omluvam sa za odbocku,ale nedalo mi to.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

16.02.2013 22:38:33 #37 

Navvy

>> #36, Harry, 16. 02. 2013 21:26:51

Máš pravdu, Harry. Chudoba sice není ctnost, to s Tebou nesouhlasím, ale jedno české přísloví správně říká, že „chudoba cti netratí“. A tak jsi to možná myslel i Ty.

17.02.2013 08:18:31 #38 

Martin47 muž

>> #35, korsičan, 16. 02. 2013 21:20:44

Tady se chce (původní idea článku), aby se stát aktivně finančně zapojil do budování budoucí klientely zimních středisek a přitom jsou zimní střediska k rodinám s dětmi finanční politikou značně nevstřícná. Otáčím tedy tvou otázku a ptám se, proč by měl stát pomáhat těm, kteří sami neprojevují iniciativu a jejich jediným cílem je maximalizace vlastních zisků. Střediska se chovají podle hesla socializace ztrát (o ně se přes daně podělíme všichni) a kapitalizace zisku (o ten se s nikým nedělíme). Na druhou stranu je to, uznávám, běžný přístup v naší zmrzačené společnosti.

>> #36, Harry, 16. 02. 2013 21:26:51

Přesně jsi pochopil kam mířím a přidal bych ještě to, že dotace jsou neuvěřitelně svinský nástroj na této cestě, který likviduje přirozený vývoj společnosti a lze s ním velmi úspěšně manipulovat směřování lidí potřebným směrem.

>> #37, Navvy, 16. 02. 2013 22:38:33

Ano.

17.02.2013 08:28:40 #39 

HonzA_ muž

>> #35, korsičan, 16. 02. 2013 21:20:44

Proč by stát neměl platit zrovna lyžařský výcvik, když platí plavecký?

Třeba proto, že je důležitější aby lidé uměli plavat než to aby uměli lyžovat. Plavání není jen pro radost, v průběhu života se mohou dostat do mnoha situací, kdy na schopnosti plavání bude záviset jejich přežití. U lyžování je to velmi nepravděpodobné…

A navíc, i jako sport je nesrovnatelně dostupnější, sezóna delší a u některých jedinců jde v našich podmínkách o celoroční záležitost.

Já bych se spíš pozastavil nad tím, proč nás na speciálním kurzu ve škole učili lyžovat, zatímco nás nikdy neučili základní dovednosti, např. jak správně běhat. Přístup byl vždy ten: „dnes se běží XY metrů či X kilometrů, tak 321 start. Tys byl rychlý, ty pomalý a tys nedoběhl.“

Možná to dnes už funguje lépe, ale nejsem si úplně jistý.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

17.02.2013 08:34:58 #40 

˘Ö˘Krab muž

>> #39, HonzA_, 17. 02. 2013 08:28:40

Bylo by zajímavé dohledat někde v archivech, ale moc bych se nedivil, kdyby za zavedením hromadných lyžařských kurzů u nás stál v pozadí zájem branné moci.

EDIT (9:29): Abych jen nespekuloval, poprosil jsem strejdu Googla: Vývoj výuky lyžování … . Lyžování ve školách se řešilo už od konce 19. století, na straně 194 se dočteme o nových osnovách z roku 1967.
„… byly zpracovány i tzv. experimentální osnovy lyžování. Hlavním cílem výuky v těchto osnovách bylo, aby veškerá mládež zvládla nejen základní lyžařské dovednosti, ale aby se lyžování stalo trvalou součástí životního stylu jako významného faktoru tělesné i duševní hygieny i po skončení školní docházky.“
Od soudruhů péče dojemná až podezřelá. O co také šlo se dočteme v následujících odstavcích: pedagogický experiment, výchova sportovců, branná výchova. Jaké bylo konkrétní zadání se z toho už dovodit nedá.

P.S.: O jak starou problematiku se jedná je patrné i ze seznamu literatury na samém konci odkazovaného dokumentu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

17.02.2013 09:09:36 #41 

HonzA_ muž

>> #40, ˘Ö˘Krab, 17. 02. 2013 08:34:58

Vidím to úplně stejně.

17.02.2013 10:02:44 #42 

Navvy

To s tou brannou výchovou bylo motivací ke sportu už v 19. století. Když se podíváš na sokolské spisky, najdeš to tam také. A v neposlední řadě – za brannou výchovu se dříve dalo leccos schovat (viz dříve Svazarm).

17.02.2013 10:13:32 #43 

korsičan muž

>> #39, HonzA_, 17. 02. 2013 08:28:40

Honzo, já jsem to myslel všeobecně. Lyžování, plavání,bruslení, běhání – to by měl být pro děti základ. Rozhodně by neměla škola tento výcvik brát jako výuku nového Banka, Záhrobské, Jágra, Hlaváčové či Šebrleho.

Jde o čistě základní dovednosti, jejich další rozvoj by byl na rodičích.

17.02.2013 10:15:31 #44 

˘Ö˘Krab muž

>> #42, Navvy, 17. 02. 2013 10:02:44

Krabice by mohla o Svazarmu vyprávět.
Ovšem v době profesionální armády je u nás tato část argumentace jaksi bezpředmětná, tady už dnes žádné vlivné skryté zastánce povinných kurzů asi nenajdeme.

Rozhodnutí o povinných kurzech by muselo být přijato na úrovni vlády, dohodou mezi ministerstvy. Kdo tedy připadá v úvahu: m. školství (má málo peněz a svých problémů si samo generuje víc, než stačí řešit), zdravotnictví (podobně), m. pro místní rozvoj. Posledně jmenované má v agendě „PODPORA REGIONŮ A CESTOVNÍ RUCH“, kam by mohly kurzy spadat, výstižně seřazeny cíle svého zájmu: regionální politika, cestovní ruch, veřejné dražby, pohřebnictví. Odtud tedy asi také vítr nepovane.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

17.02.2013 10:18:40 #45 

korsičan muž

>> #38, Martin47, 17. 02. 2013 08:18:31

Tak v tomto máš bohužel pravdu, to se jednoduše popřít nedá.

Fakt, že na našich horách platí už ty nejmenší děti, tomuto stavu rozhodně nenahrává.

Stačí se podívat třeba na Stubai, kolik je tam dětí a rozhodně to nevypadá, že by tam to středisko prodělávalo.

17.02.2013 10:42:56 #46 

HonzA_ muž

>> #43, korsičan, 17. 02. 2013 10:13:32

Všeobecně? Lyžování je ale velice konkrétní případ poměrně drahého a, pro některé, obtížně dostupného sportu.

Úloha školy by měla být v tom, aby budovala obecné základy + konkrétní, velmi důležité dovednosti.

Pokud jde o sport a TV – viděl bych to na obecný a všestranný rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti, rychlosti, rovnováhy a obecně odolnosti k zátěži. A hlavně radosti z pohybu a chuti něco aktivně dělat na pravidelné bázi. Měli by si vyzkoušet týmové, ale i individuální záležitosti i kvůli rozvoji osobnosti.

Lyžování podle mne není základ. Běh, plavání, vytrvalostní chůze, šplh, lezení, základní míčové hry a podobné aktivity ano.

Můj názor je – pokud se škola rozhodně pořádat lyžařský výcvik, mezi dětmi se najde dost zájemců, tak ať si ho klidně udělají 5× za zimu a pozvou si Richieho Bergera, Haralda Harba, nějakého italského Maestro di Sci a nebo rakouského Staatlicha. A nebo jim to holt spíchne tělocvikář se zeměpisářkou kteří mají příslušné lejstro. Vše záleží na domluvě, nabídce a možnostech všech zúčastněných.

Ale povinně a ještě k tomu se státní dotací, to ne.

Jako člověku, který má lyžování rád, by se mi líbilo, aby škola několikrát ročně vzala děti na týden na hory s profi instruktory a mně by to navíc ani nic nestálo. Ale systémově je to podle mne špatně. Je prostě nutné vidět roli vzdělávání (dát základy, lásku k vědění – v tomto případě k pohybu – a životně důležité dovednosti) a priority.

Prostě mi to tak trochu přijde, jako bychom chtěli dětem na školách zajistit povinnou, plně hrazenou, výuku svahilštiny.

17.02.2013 10:45:30 #47 

HonzA_ muž

>> #44, ˘Ö˘Krab, 17. 02. 2013 10:15:31

„Odtud tedy asi také vítr nepovane.“

<ČERNÝ HUMOR ON>Ale právě naopak, podívej se na těch pár mrtvých na sjezdovkách, případně na běžkách, co máme každý rok. Já bych ten přínos tak nepodceňoval<ČERNÝ HUMOR OFF>

17.02.2013 11:05:14 #48 

korsičan muž

>> #47, HonzA_, 17. 02. 2013 10:45:30

Tak v tomto směru je na špičce mrtvol plavání. Sice se všichni učí plavat, ale stejně se ročně v ČR utopí mezi 200–250 lidí.

>> #46, HonzA_, 17. 02. 2013 10:42:56

Evidentně si vůbec nerozumíme. Já píšu o základech plavání, základech lyžování, základech bruslení....... Ne o tom, že lyžování by měl být základ výuky !!!!!!

17.02.2013 11:16:38 #49 

˘Ö˘Krab muž

>> #48, korsičan, 17. 02. 2013 11:05:14

Budu nepřesně citovat Krabici: „Tím dostáváme výuku lyžování na úroveň tanečních – naučit základy. Obojí je u nás tradiční a obojí stejně zbytné/potřebné. Obojí je u nás provozováno masově s podobnou frekvencí a (ne)úspěšností.“

Tanec je nejdrsnější a nejkomplexnější sport, o který jsem se kdy pokoušel. Nepotřebuje sníh, nepotřebuje led, stačí běžně dostupné oblečení i boty, tělocvičen a sálů je dostatek, Sokolovnu mají v každé zapadlé vísce vlastní.
Pojďme dotovat taneční, krom vytrvalosti, koordinace, rovnováhy a citu pro rytmus a hudbu tím podpoříme ještě i rozvoj mezilidských vztahů a slušného chování. (K čemuž individualistické lyžování nikoho nenutí.) A pro lyžování těch, kteří se ho budou chtít naučit, uděláme možná víc.

17.02.2013 11:25:20 #50 

HonzA_ muž

>> #49, ˘Ö˘Krab, 17. 02. 2013 11:16:38

To mi povídej, Krabe. Taneční a ani následná výuka u mně neuspěly. Což vůbec neznamená, že by u mně uspěla nějaká výuka lyžování…

17.02.2013 11:31:12 #51 

HonzA_ muž

>> #48, korsičan, 17. 02. 2013 11:05:14

„Tak v tomto směru je na špičce mrtvol plavání. Sice se všichni učí plavat, ale stejně se ročně v ČR utopí mezi 200–250 lidí.“

A přesně proto je tak důležité jich co nejvíce naučit opravdu dobře plavat. Tedy kromě toho, že pochopí věci typu: ožralí plavou špatně, jezy jsou zrádné, nepřeceňuj své síly, neskákej do všeho po hlavě apod.

„Já píšu o základech plavání, základech lyžování, základech bruslení“

A já říkám, že výuku základů lyžování nepovažuji za tak podstatnou, aby musela být povinně zařazena do osnov a dotována z rozpočtu.

Na spoustu věcí by stačilo v zimě postříkat vodou plácek za školou a nechat tam děti klouzat. Kvůli tomu je nemusím zasvěcovat do sportu, kvůli kterému jich většina bude muset cestovat více než 100km a platit nemalé peníze za vybavení, permice, ubytování…

To už radši vybudovat snadno dostupnými prostředky kvalitní všeobecné základy.

17.02.2013 12:02:52 #52 

Navvy

>> #44, ˘Ö˘Krab, 17. 02. 2013 10:15:31

No, ani v době plně profesionální armády se nedá spoléhat na to, že budou potřební vždy jen profesionálové. Jak se píše už v našich vzpomínkách na vojenskou katedru jistých vysokých škol, které jsme s kamarádem kdysi sepsali, výrok jednoho tamního podplukovníka je nesmrtelný: „Soudruzi, nechápu k čemu ty modré knížky vůbec jsou. Nikdo přece nemůže být tak nemocný, aby se po něm nedalo střílet!“

17.02.2013 17:25:39 #53 

Ondřej Novák - SNOW muž

Přátelé, všimli jste si, že tu celou dobu řešíte něco, o čem v článku nebyla ani zmínka?

Nepsal jsem přece, že má být výcvik povinný, nepsal jsem přece, že má být dotován státem finančně, nepsal jsem přece, že na výcvik je potřeba najímat profesionální instruktory lyžování. Pointa celého článku je přece velmi jednoduchá:

Pokud si areály nevychovají svoji další klientelu, budou postupně krátit investice, až nakonec zavřou úplně. A až zavřou úplně, bude to maximálně přínos pro tento web, protože až nebudete mít kde lyžovat, budete sedět u klávesnice i o víkendech a nadávat na poměry ;-).

Způsobů, jak podpořit dětské lyžování ze strany středisek je mnoho, stejně jako je i mnoho způsobů, jak podpořit nejen dětské lyžování ze strany státu a nemusí to být zrovna hotové peníze, které se stejně někde po cestě na hory rozkradou :-).

Tudíž nejde o to, jestli výcvik ano, nebo ne, jestli tam vyučovat boule, nebo jen základy v podání zeměpisáře, jestli je důležitější fotbal, hokej, nebo tanec. Jde jen o to, aby nám ty hory nějak fungovaly a ten, kdo na to má, na ně mohl jet. A k tomu se musí zamyslet prioritně provozovatelé areálů a následně stát, pokud mu to ovšem stojí za to. A selskou logikou za těch mnoho let na horách bych řekl, že stojí.

Zdraví Ondra

www.skiwithme.cz

17.02.2013 18:03:51 #54 

Martin47 muž

>> #53, Ondřej Novák – SNOW, 17. 02. 2013 17:25:39

Napiš prosím, jakou konkrétní představu od podpoře státu, které nebude stát peníze, máš na mysli a nad čím konkrétně by se ten stát měl zamyslet.

17.02.2013 21:49:02 #55 

Ondřej Novák - SNOW muž

A k tomu se musí zamyslet prioritně provozovatelé areálů a následně stát, pokud mu to ovšem stojí za to.

Nejdříve musí přijít provozovatelé areálů na to, že chtějí podpořit dětské lyžování, aby si budovali budoucí klientelu, pokud na to nestačí vlastními silami, je třeba žádat o podporu stát s konkrétním návrhem. Tím by třeba mohlo být snížení sazby DPH obecně, nebo na dětské jízdenky, nebo na jízdenky pro vzdělávací zařízení, jejichž zřizovatelem je stát. Možná je to utopie, ale jedna z cest to je. Neřeším systém kontroly, který by byl náročný, ale najít by se dal.

Nicméně obecně souhlasím s tvým názorem, že lyžování je natolik drahý a „vymírající“ sport, že se tím vlastně asi ani stát zabývat nechce. Na druhou stranu je na lyžařská střediska napojeno mnoho dalších oblastí podnikání, která přispívají do kasičky, že bych selskou logikou řekl, že by se tím zabývat mohl. Pokud ale nedostanu konkrétní návrhy řešení, zabývat se tím nebude.

Rozdíl mezi námi vidím jen v tom, že ty to vidíš realisticky a já, protože žiju na horách a lyžování je pro mě živobytí, vidím to idealisticky. Ne abych mohl učit lyžařské výcviky, to ať dělají tělocvikáři, ale aby se tady ještě za 20 let ty kolotoče točily.Pro kohokoliv.

O.

www.skiwithme.cz

17.02.2013 21:52:01 #56 

m3 muž

>> #34, Martin47, 16. 02. 2013 21:00:49

Jednak jsem psal,že děti ke sportu a nejen k lyžování v první řadě přivedou rodiče nebo někdo z rodiny.Nebo taky nepřivedou.

Co se týká závodního lyžování,bylo to míněno tak,že situace v závodním lyžování je jen obrazem situace v lyžování(alpském) jako takovém.Je jasné,že na utkání i jen okresního přeboru ve fotbale přijde víc lidí než třeba na MČR alpáčů.Jednak to mají z domova a pak do hospody blíže a za druhé to přijde levněji.Nicméně si dovolím nesouhlasit – i na MČR jak žáků tak i juniorů/dospělých to nikdy není úplně bez diváků.Dokonce i na závodech třeba českého poháru diváci jsou.

Nejsem příznivcem jakýchkoliv dotací a to kamkoliv .Stejně se pak v těch pěnězovodech 3/4 někde vypaří.

Myslím,že to co je základ diskuze je za prvé o vstřícnosti areálů k dětem a tím pádem připravování si budoucích platících klientů a za druhé o podpoře státu směrem k aktivitám jako je lyžování.Tedy včetně například lyžařských kurzů.Podpora nemusí být primárně jen o přímých penězích.

Na otázku,proč by měl stát podporovat lyžování a ne třeba fotbal.Napadá mě třeba : kolik pracovních míst vytvoří fotbalový stadion za 1 miliardu,nebo buďme skromnější za 500 mega ?

17.02.2013 21:54:33 #57 

Gravedigger

Rozdil mezi dneskem a dobou,kdy skolni lyzaky vznikly je ten, ze tehdy se ctyri az pet mesicu v roce dalo bud sedet doma za peci nebo lyzovat a bruslit. Vic volnocasovych alternativ nebylo a dany stav podtrhovalo i chladnejsi klima.

17.02.2013 22:06:01 #58 

Navvy

>> #53, Ondřej Novák – SNOW, 17. 02. 2013 17:25:39

Ondřeji, myslím, že to tady všichni pochopili, jen se nám tu ty naše myšlenky trochu rozutekly. Ta myšlenka, že by se měla zaměřit pozornost na děti je správná – všimni si co všechno dělají pro děti velcí obchodníci – běž třeba do velkého nákupního centra. Děti jsou budoucí zákazníci, a ty si každý chce vytvořit. A všimni si, že stát nikdo z nich o pomoc nežádá. Podle mě by nejspíše úplně stačilo, kdyby stát jen lanovkářům neškodil.

18.02.2013 00:08:29 #59 

PavelKo

>> #26, Martin47, 16. 02. 2013 07:47:12

Já ti samozřejmě nemůžu vyvracet tvoje zkušenosti s nejrůznějšími dětmi, asi jich máš dost (těch zkušeností :-)). Přesto bych řekl, že tvoje tvrzení v postech 19 a 26 jsou nějak zbytečně negativní. Ano, cílem všech děcek na lyžáku není naučit se co nejlíp jezdit na lyžích nebo snowboardu. Prostě si tam jedou zpestřit školu. Někdo to využije víc k lyžování, někdo víc k blbnutí. Někdo bohužel i k naprostým úletům. Ano, děti se chovají jinak doma a jinak ve škole, ale to přece nemá nic společného se schizofrenií, je to naprosto přirozené lidské chování. Ano, děti jsou často velmi kruté a šikanují ostatní, ale ideálním místem pro to nejsou jen lyžařské kurzy, ale také všechny ostatní kurzy, školní výlety, přestávky, potulky v partě po městě nebo po dědině… Ale asi jsi to myslel s nějakou nadsázkou, která ke mně nedoplula. Chtělo by to spíš sednout u piva, já jsem upsaný z práce a doma na fóru se ze mě stává nepsavec.

18.02.2013 01:05:35 #60 

Ondřej Novák - SNOW muž

>> #58, Navvy, 17. 02. 2013 22:06:01

Ahoj Navvy, jj, taky vidím, že se vlákno poměrně rozpletlo a myšlenky rozutekly, což plně respektuji, měl jsem jen potřebu to trochu usměrnit k původnímu tématu, tak se omlouvám, nemyslel jsem to zle.

Jinak souhlas s lanovkáři, relativně i s principem nákupních center, byť to nelze úplně srovnávat. Nákupní centrum to má zatraceně jednodušší :-).

Hoj, O.

www.skiwithme.cz

18.02.2013 07:19:34 #61 

Martin47 muž

>> #59, PavelKo, 18. 02. 2013 00:08:29

Samozřejmě, že v tom bylo hodně nadsázky, chtěl jsem do vnést další aspekt diskuzi rozvířící, a to se tímhle způsobem většinou zdaří. Přesto je tady další věc, která rovněž stojí za probrání, taky v tom bude trochu nadsázky, přesto je to další platný argument do probíhající diskuze. Hodně se tady uvádí, že je nutné děti vést ke sportu a pohybu obecně. Z tohoto hlediska považuji rekreační sjezdové lyžování za jedenu z nejmizernějších možností vůbec. Když pominu pár sportovně založených lyžařů, pohybu je při rekreačním lyžování minimum. Autem se přijede pod lanovku nevo vlek, na nich se sedí nebo stojí, dolů jedou lyže a rekreační lyžaři se při snaze zatáčet nijak výrazně neunaví ani nezapotí a skutečného sportu resp. pohybu je to opravdu malá porce. A při skupinové školní výuce se i tato dietní porce scvrkne na skutečnou sportovní hladovku,

Nalezené položky: 77 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

20.07.2019

Bělorusko: minisukně a lyžování mezi paneláky

Začátečník pilující lyžařskou techniku na umělé sjez...
17.07.2019

Jasná: 70 let největšího lyžařského střediska Slovenska (2. díl)

Po čtyřleté přestávce se v roce 2007 největší a nejz...
16.07.2019

Tipy SNOW tour: novinky a trendy elektrokol

Není to tak dávno, co se na elektrokola pohlíželo ja...
14.07.2019

Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – na Špindlmanovu misi a za zvířátky

Na své cyklistické a turistické vyžití láká letní Šp...
13.07.2019

Španělský Cerler: freeride ve křiku dětí

Lidé po mně často chtějí, abych jim doporučil nějako...
07.07.2019

Tipy SNOW tour: Špičák na Šumavě – novinky v bikeparku a výlety za jezery

Špičácký bikepark byl dříve ryze sjezdařskou záležit...

Diskuze o lyžování

Zasněžování a jeho dopady

včera 10:58:39 od Harry

Pomoc při výběru lyží

19.07.2019 06:51:30 od HonzA_

Elektrické rolby

10.07.2019 22:57:15 od PetrAT

Marcel Hirscher

10.07.2019 22:41:15 od Thomas

Osobní výtisk

01.07.2019 10:09:47 od Pavlos

Alpine Ski World Cup 18/19