Kessler Phantom 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz

Kessler Phantom 2019/2020

Test lyží Kessler Phantom 2019/2020

Na tyhle jsem se letos prostě těšil. Jsou lyže, na kterých se nesvezete každý den, a pokud chcete být jejich majitelem, musíte vědět proč. Není to jen o penězích, ale o tom, zda se vymaníte marketingovému tlaku „mainstreamových“ značek, budete mít něco „neznámého“ a hlavně úplně jiného. Za firmou Kessler se totiž skrývá nejen kouzelná historie, ale i několik patentů a výrobních tajemství, které dělají jejich lyže prostě trochu jiné.

Co prozradil test:

Kessler začínal se snowboardy a hned první modely začaly na začátku devadesátých let získávat medaile na vrcholných soutěžích. Dnes patří mezi naprostou špičku a nejúspěšnější značku posledních dvou olympiád. Špičková závodní technologie konstrukce snowboardů se později logicky přesunula i do konstrukce lyží, které vynikají skvělými vlastnostmi na tvrdém povrchu. Nejinak tomu je i u modelu Phantom, který můžeme považovat za odladěnou slalomku, byť díky variabilnímu poloměru skvěle zvládá i střední poloměry oblouků. Do oblouku jde velmi ochotně a při výjezdu je dynamický tak akorát, abyste využili nastřádaného reboundu, ale lyže vás při drobné chybě nepotrápily. Těmto vlastnostem vděčí díky nenápadným rockerům nejen ve špičce, ale i v patě, což je v této kategorii lyží spíše nezvyklé. Nesvědčí jim nový sníh a měkký povrch. Dobře upravená až ledovatá sjezdovka jim vyhovuje a i přes svoji hravost nejsou dominantní a svého majitele poslouchají na slovo. Ten by se měl rekrutovat ze skupiny sportovních lyžařů a expertů, kteří se nebojí rychlosti. Tam se jim Kesslery odmění naprostým klidem při jízdě a úžasnou jemnou ovladatelností, která je ale výborná i při střední rychlosti.

Závěr:

Upravená sjezdovka, sportovně ladění jezdci, rychlé řezané oblouky krátkého a středního poloměru. Na měkký sníh vzhledem k užšímu středu zapomeňte, stejně jako na klasickou techniku smýkaných oblouků. Tohle je prostě o ryzím carvingu se vším, co od něj očekáváte. Tah do oblouku, snadný výjezd, výborný grip na ledě a adrenalin.


Testovaná délka: 169 cm
Parametry: 125–70–108, R: 8–14,5 m
Rocker:
Diskuze: Kessler Phantom 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Rossignol v bazaru

Skateové boty Rossignol Skate X10

Cena: 3000 Kč

Rossignol Sin 7 188 cm

Cena: 4000 Kč

Lyžáky

Cena: 3500 Kč

Komerční tipy