Sporten RS 6 SL 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz

Sporten RS 6 SL 2019/2020

Test lyží Sporten RS 6 SL 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - sportovní | Značka: Sporten

Slalomky jsou v české kotlině mimořádně oblíbené lyže. O to více jsme byli zvědavi na lyže českého výrobce Sporten poté, co vstoupil do své nové éry. A navíc, na vývoji těchto slalomek se prý podílel i Ondřej Bank. Lyže se za poslední rok proměnily kvůli novému nastavení camberu i změnám uvnitř konstrukce. Dominantním prvkem sendvičové stavby jsou dva titanaly, jeden pod a druhý nad jádrem, k nim přibyla i výztuha z karbonu. Příslibem kvality je i osvědčená deska Vist Speedlock.

Co prozradil test:

A podle názorů testérů se zdá, že změna je patrná – zejména co se týče plynulosti průhybu lyže, který je harmoničtější, než býval. Lyže se do oblouku ohýbá nečekaně snadno, čímž odkrývá svůj potenciál širšímu spektru lyžařů – a naopak zkracuje prostor pro nejnáročnější experty požadující lyži se spíše závodní charakteristikou. Naši testéři se z hlediska hodnocení lyže rozptýlili do tří skupin: pro slabší rekreační lyžaře byly lyže příliš náročné; drobnějším vyspělým lyžařům a sportovním lyžařkám přesně sedly. Siloví experti by už uvítali ještě sportovnější lyži, což asi ovlivnila i délka lyže (pouze 160 cm). Na čem se však takřka všichni shodli, byla jistota lyže na hraně, na tvrdém povrchu nabízí nekompromisní grip. Jako správná slalomka je agilní a neustále připravená zahájit oblouk a točit. Její trochu hyperaktivní charakter si pak žádá ze strany lyžaře připravenost jízdu neustále řešit – rozhodně to není lyže pro odpočinkové lyžování. Chce vykrajovat zejména hodně krátké oblouky, kterých tak na trať vměstnáte nezvykle vysoký počet.

Závěr:

Sporten RS 6 SL svými vlastnostmi oslovují technicky vybavené, ale nikoli nejnáročnější lyžaře s ambicemi závodníků. Rychlejší a silnější lyžaři využijí lépe delší variantu (165 cm), testovaná 160cm lyže odpovídala nejlépe potřebám méně silových či lehčích lyžařů, velmi ji oceňovaly sportovně založené dámy. Její točivý potenciál je celkem radikální, takže ideální volba pro lyžaře, kteří si chtějí zamakat.


Testovaná délka: 160 cm
Parametry: 121–67,5–104, R: 11,5 m
Rocker:Diskuze: Sporten RS 6 SL 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Rossignol v bazaru

Skateové boty Rossignol Skate X10

Cena: 3000 Kč

Rossignol Sin 7 188 cm

Cena: 4000 Kč

Lyžáky

Cena: 3500 Kč

Komerční tipy

Kästle PX71

Salomon S/Max W 10

Fischer My Turn 68

Völkl Racetiger RC red

Cena: 18690 Kč

Salomon S/Max W 6