Rossignol React R8 Ti 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Rossignol React R8 Ti 2019

Rossignol React R8 Ti 2019/2020

Test lyží Rossignol React R8 Ti 2019/2020

Sportovní carvingové lyže na dnešní poměry standardních tvarů, zdánlivě vhodné spíš pro kratší oblouky. Dřevěné jádro Poplar Wood Core spolu s titanalovou výztuží má zajistit stabilitu a dobré držení na hraně, k plynulosti jízdy zase přispívá použití karbonového plátu uprostřed lyže. Technologie Flex Tip podle výrobce přenáší torzní síly působící na špičku a patku lyže do její střední části a přispívá tím k vyšší akceleraci v obloucích. Šířka středu 74 mm tyto carvery jednoznačně předurčuje k použití na upravených sjezdovkách.

Co prozradil test:

Tyto Rossignoly jsou vhodné hlavně na krátké až střední oblouky v nižích a středních rychlostech. Jsou velmi snadno ovladatelné, ale také docela živé, neustále vybízí k pohybu, tedy k zatáčení. Nejlépe se cítí na červených a modrých sjezdovkách, ideálně když na nich leží vodivý, nikterak ledovatý podklad. Potom určitě oceníte jejich nekomplikovanost. Zpočátku disponují podivným klidem, jako by chtěly utajit, že v nich vězí dynamika. Když jim ale neuvěříte a opřete se do nich, probudí se a okamžitě se přenastaví na sportovní režim – v každém oblouku pak vrací nazpět investovanou energii. Takto – jen přístupem jezdce – jim lze vtisknout nečekaně sportovní charakter! Bezvadně vedou oblouky, drží na hraně a vy se do nich můžete s důvěrou pokládat a vychutnávat si jejich carvingový potenciál.

Závěr:

Tyto lyže krásně a rády zatáčejí, v tom ukazují své kvality. Ocení je i skutečně dobří lyžaři, nejde-li o těžké váhy nebo závodníky. Na druhou stranu také začínající, řekněme mírně pokročilí lyžaři s nimi snadno najdou stejnou řeč, zamlouvat se jim bude jejich nekomplikovanost i schopnost odpouštět chyby. Jedná se o velice příjemnou univerzálku, která sice preferuje kratší až střední oblouky, ale zase dokáže oslovit opravdu početné publikum.


Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 123–74–109, R: 15 m
Rocker:

Diskuze: Rossignol React R8 Ti 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Fischer RC One 74

Völkl Kendo 92

Cena: 19990 Kč

Völkl Deacon 74

Cena: 20490 Kč

Head Monster 83 TI

Cena: 13290 Kč