Kessler Helix 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz

Kessler Helix 2019/2020

Test lyží Kessler Helix 2019/2020

I druhé „kesslery“ v testu byly prostě potěšením. Není to tuctovka, ale ani kultovka. Prostě se jen výrobce snowboardů, které už více jak dvě desetiletí sbírají medaile i po olympiádách, pustil do lyží. A dobře udělal. Lyže Helix vycházejí ze sportovního modelu Phantom a i přes svoje allmountainové křivky nenechaly nikoho na pochybách, že v nich dřímá závodní duch. Jak si vedly v testu

Co prozradil test:

Helix má 74 mm pod botou a díky tomu disponuje skvělou stabilitou a průchodností horším terénem. Díky duálnímu krojení je však stále velmi živý, rychle přehraňuje a můžeme ho označit jako velmi živý a pobízející k aktivitě. Slalomová špička snadno zahajuje oblouky, v průběhu oblouku pak připomíná jízdu po kolejích, které lze stoprocentně důvěřovat i ve vyšších rychlostech. V těch se Helixu také líbí nejvíce. Je naprosto klidný, snadno ovladatelný a přes svůj živý charakter i podřízený. Svého majitele poslouchá na slovo, zejména pak v delších a středních poloměrech oblouků. Nesmíme opomenout ani dobře vyladěnou konstrukci, která vyniká pružností, snadnou ohebností, ale zároveň výbornou torzní tuhostí. Díky ní tak lyže skvěle drží na tvrdém povrchu, ale troufnete si s nimi takřka bez limitů i do rozbitého odpoledního sněhu.

Závěr:

„Nejlepší lyže, který znám“, popsala Helix jedna z testérek. Nadšení z neokoukaných a bohužel také dražších Kesslerů z testérů jenom prýštilo, ale nejsou pro každého. Kessler je určen pro jezdce, kteří mají srdce, techniku a sebevědomí. Ideálně se hodí pro dobře technicky vybavené jezdce, kteří hledají celodenní univerzálku, a Phantom je pro ně svým sportovním zaměřením moc úzkoprofilový. Helix umí všechno, ale jízda na něm je prostě jiná. Před nákupem rozhodně vyzkoušejte, ale předpokládám, že budete překvapeni.


Testovaná délka: 174 cm
Parametry: 124–74–109, R: 12,5–16 m
Rocker:
Diskuze: Kessler Helix 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Stöckli Laser AR

Cena: 23390 Kč

Atomic Cloud 12

Head Absolut Joy

Cena: 8690 Kč

Kästle RX12 SL

Cena: 24190 Kč