Armada Victa 87 Ti 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Armada Victa 87 Ti 2019

Armada Victa 87 Ti 2019/2020

Test lyží Armada Victa 87 Ti 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - allmountain | Značka: Armada

Victa 87 Ti je jednou z klasik výrobce, který se dlouhé roky zabývá zejména lyžemi pro freeskiing a allmountain. Lyže Victa 87 Ti jsou určeny zejména pro něžné pohlaví, ale žádnou rekreační speciálku s kytičkami nečekejte. Naopak jsou to plnokrevné allmountainy s celodřevěným jádrem a podporou hned dvou titanalových plátů, což je v této kategorii nezvyklé. Kromě dobrých jízdních vlastností na měkkém sněhu tak slibují i solidní grip na tvrdém podkladu. Jak si tedy vedly v testu?

Co prozradil test:

Loni jsme testovali delší verzi pro spíše sportovněji zaměřené lyžařky. Kratší délka podle očekávání vyhovuje širšímu spektru lyžařek, ale stále oslovuje spíše ty pokročilejší a expertky. Vyniká – ostatně jako snad všechny modely značky – velmi dobrou ovladatelností, což se potvrdilo i v testu hmotnostních kategorií. Tahle lyže bude vyhovovat téměř všem, těžkým i lehkým. I při své šířce dobře přehraňuje a je poměrně živá, přitom ale spíše podřízená a své testérky většinou poslouchala na slovo. Sportovní duch se u ní nezapře a nenápadně a nenásilně, ale stále lyžařku nutí k nějaké aspoň drobné aktivitě. Armády obecně nejsou lyže, které byste postavili na hranu, a „mohli jít na kafe“… I díky tolerantnímu konceptu Victa nevyžaduje excelentní techniku, přitom jí ale vůbec nevadí rychlost. Nejvíce jí vyhovují střední a dlouhé oblouky. Výraznější rocker ve špičce chvilku čeká na zahájení a lyže pak vede velmi plynule do oblouku v jakémkoliv sněhu. Doma jsou samozřejmě na měkkém povrchu. Byť jim kvalitní konstrukce dává do vínku solidní torzní tuhost, led pro ně, stejně jako pro ostatní podobně široké lyže, není. Na normální upravené sjezdovce si je ale už užijete.

Závěr:

Ačkoli dámské, jízdním výrazem jsou unisex. Tyhle lyže umí mnoho a konstrukčně budou vyhovovat i mužům nižší hmotnostní kategorie. Primárně jsou určeny samozřejmě pro děvčata. Těm poskytnou opravdu širokou službu s minimálními nároky: na rychlost, styl či techniku jízdy. Jediné, na co je třeba myslet, je to, že se jedná stále o čistokrevný allmountain: 87 mm pod botou se nezamaskuje, což působí jistý hendikep na tvrdém povrchu. Opačným směrem je ale interval otevřený a zvládnou s grácií i hromady čerstvého prašanu.


Testovaná délka: 163 cm
Parametry: 128–86–118,5, R: 16,5 m
Rocker:Diskuze: Armada Victa 87 Ti 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle MX99

Cena: 25490 Kč

Nordica Santa Ana 88

Cena: 15990 Kč

Kästle PX71

Atomic Cloud 11