Augment All Mountain 77 Ti-Carbon 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Augment All Mountain 77 Ti-Carbon 2019

Augment All Mountain 77 Ti-Carbon 2019/2020

Test lyží Augment All Mountain 77 Ti-Carbon 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - allmountain | Značka: Augment

Augment už není na trhu žádný nováček. Svoji kvalitní pověst si vybudoval velmi rychle ještě pod značkou Croc a letos vstupuje do své druhé sezóny pod novým názvem. Augment se na svém začátku zabýval pouze závodními lyžemi, postupně však začal na trh přinášet i odladěné komerční verze a v posledních letech již disponuje ucelenou kolekcí, ve které najdeme sportovní lyže, touringové speciály i celodenní allmountainy. A mezi posledně jmenované patří i testovaný model AM 77

Co prozradil test:

Většinu modelů si můžete u Augmentu objednat hned v deseti různých tvrdostech. My jsme měli k dispozici tvrdost 5, tedy střed. Zajímavé bylo i poměrně agresivní broušení 87/0,5°, které bychom u allmountainu neočekávali, ale jednoduchým sendvičovým lyžím přidalo na chuti i do sportovní jízdy. A tam se vlastně nakonec cítily nejlépe. Jejich konstrukce jasně odkazuje na závodní modely. Naprosto hladká horní vrstva bez jakýchkoliv tlumičů, přiznané bočnice a jednoduchá dvoudílná deska už od pohledu dávají tušit, že tady to nebude jen o pohodovém kroužení v odpoledním rozbředlém sněhu. Naopak. Lyže jsou fantastické i na tvrdém kopci, mají velmi snadný nájezd do oblouku a poměrně agresivní ukončení, které mě u širší univerzálky překvapilo, ale rozhodně nevadilo. Lyže jsou velmi snadno ovladatelné, v měkkém a rozbitém sněhu jsou jako doma, byť paradoxně mnohem méně než na tvrdším upraveném kopci. Jsou velmi hravé, pružné a v testované tvrdosti se snadno prohýbají už pod 70kilovým jezdcem. Pro větší hmotnosti bych doporučil i vyšší tvrdosti.

Závěr:

Takhle si představuji allmountain v pravém slova smyslu. Lyže mají dobrý grip i na zledovatělém povrchu, jsou přes svůj širší střed velmi hravé, disponují velmi sportovním charakterem, když ale napadne čerstvý sníh, můžete se s nimi pustit kamkoliv. Pokud bych si měl jako profesionální instruktor vybrat jediné lyže na všechno, byly by AM 77 rozhodně mezi žhavými kandidáty. A jen tak pod čarou, běžné sportovní lyžařce se 160 cm a 60 kg seděly i přes svoji délku jako ulité. Dokázala je velmi snadno ovládat a oceňovala fantastický pocit stability a důvěry.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 121,5–77–107,5, R: 16,5 m
Rocker:Diskuze: Augment All Mountain 77 Ti-Carbon 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Head Kore 99

Cena: 15490 Kč

Dynastar Speed Master GS (R22)

Cena: 19990 Kč

Völkl Flair 76 Elite

Cena: 11990 Kč