Kästle RX12 GS 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz

Kästle RX12 GS 2019/2020

Test lyží Kästle RX12 GS 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - sportovní | Značka: Kästle

Klasiku tradiční rakouské značky, která má pod novým českým vlastníkem našlápnuto až do Světového poháru, není třeba snad ani představovat. Komerční obřačka RX je už po dlouhá léta jedním z etalonů kategorie a ukazuje cestu, kam by se podobně laděné lyže mohly v budoucnu ubírat.

Co prozradil test:

Komerční obřačky jsou mezi dobrými lyžaři a experty stále více oblíbeny. Poskytují dostatek univerzálnosti pro celodenní lyžování, a pokud se smíříte s drobnými ústupky při úplně krátkých obloucích, není pro sportovně zaměřeného lyžaře lepší volby. Model RX prošel v posledních třech letech drobnými úpravami. Jedna z těch markantních je zeštíhlení na středu na velmi sportovních a dnes už netradičních 68 mm. Ta druhá úprava si výrazně pohrála s podélnou tuhostí lyže, což nemusí svědčit úplným expertům, ale většině sportovně zaměřených jedinců bude mírně měkčí konstrukce s ohebnou patou naopak vyhovovat. Úzký střed dává lyžím dostatek agresivity, rychlého přehranění a výborný grip na hodně tvrdém povrchu, kam jsou také primárně určeny. Jednoduchá sendvičová konstrukce s dvěma titanaly poskytuje lyžím klid i při vysokých rychlostech, ale v kombinaci s velmi příjemnou podélnou tuhostí a menším poloměrem oblouku je naši testéři považovali za velmi hravé a snadno ovladatelné i při střední rychlosti. Pokud jste ovšem hřmotní a dobře technicky vybavení jezdci, sáhněte vždy po delší variantě, kde se podélná tuhost bude projevovat trochu jinak.

Závěr:

Vypadají ostře a délka 175 cm v kombinaci se středem 68 mm vyvolává v mnoha lyžařích trochu respektu. Přesto se snadno ovládaly i našim testérkám, jež přes počáteční nedůvěru a strach nakonec podlehly právě perfektnímu vyladění pro širší spektrum jezdců, kteří se nebojí ráno přivstat na dobře upravenou sjezdovku. Užší střed je právě to jediné, co lyže limituje v rozbitém terénu a měkkém sněhu. Ale tam ani nejsou určeny.


Testovaná délka: 175 cm
Parametry: 112–68–100, R: 16 m
Rocker:Diskuze: Kästle RX12 GS 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Fischer My Curv

Salomon S/Force 11

Armada Victa 87 Ti

Cena: 14690 Kč

Augment SC On Piste 68

Cena: 22090 Kč

Line Sir Francis Bacon

Cena: 16500 Kč

Völkl Kendo 92

Cena: 19990 Kč