Völkl Racetiger SC yellow 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Völkl Racetiger SC yellow 2019

Völkl Racetiger SC yellow 2019/2020

Test lyží Völkl Racetiger SC yellow 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - sportovní | Značka: Völkl

Populární řada Racetiger německého Völklu se už dlouho drží v popředí prodejních žebříčků, posuzováno jak interně, ve statistikách vedených samotným Völklem, tak obecně, tedy mezi všemi značkami. Racetigery se prostě dlouhodobě líbí, a když začnou připomínat obnošenou vestu, což se po čase stane každé dobré lyži, oživí je Völkl nějakou tou technologickou novinkou. Posledně třeba tlumičem vibrací UVO 3D, který je v přední části lyže dobře vidět a navíc podle všeho funguje. Loňská i letošní kolekce má navíc díky povedenému designu ten dar, že řada lyžařů tyto lyže prostě chce, protože je viděli a děsně se jim líbí.

Co prozradil test:

V testu se Racetigery ukázaly jako lyže, jejichž sláva zdaleka nepohasla – oslavovala je naopak poměrně široká škála testérů i testérek. Poměrně živé lyže se ukázaly jako mimořádně schopné obstát na pevné, někdy i hodně tvrdé pistě. Hlavně ve středních rychlostech, v nichž jsou stále super klidné a stabilní. Přitom jsou ale velmi snadno ovladatelné, ochotně zatáčí, jak se říká, stačí naklonit hlavu. Uvnitř skrývají sportovního ducha, na druhou stranu ale neunavují agresivitou a jednoznačností, kterou většinou oplývají pravověrné slalomky. Racetiger SC jsou pěkně vyvážené, sice velmi točivé, ale přesto v délce 165 cm jevící se spíš než slalomky jako docela přizpůsobivé univerzálky. Na hraně táhnou do oblouku, výborně drží hranu, ale také se umí přizpůsobit vašemu stylu.

Závěr:

Völkl Racetiger SC budou pro velmi dobré lyžaře bezva lyžemi na krátký oblouk. Bezvadně vyladěné, drží na hraně a snesou i zatížení, které lyžím umějí dát hlavně technicky výborně vybavení lyžaři. Pro ostatní to bude sportovní, a přitom stále docela pohodlná lyže na střední, a když si budou chtít dávat do těla, tak i na krátký oblouk. Není tvrdá, ale přitom má značně sportovní charakter. Samozřejmě chce jezdit po dobře upravené sjezdovce, nic jiného ji bavit nebude.


Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 123–70–103, R: 13 m
Rocker:Diskuze: Völkl Racetiger SC yellow 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Völkl Flair 76 Elite

Cena: 11990 Kč

Salomon S/Force 11

Salomon S/Max W 10

Armada Victa 87 Ti

Cena: 14690 Kč