Egoé Kontura White 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Egoé Kontura White 2019

Egoé Kontura White 2019/2020

Test lyží Egoé Kontura White 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - univerzální | Značka: Egoé

Značka Egoé je nové zjevení na trhu sjezdových lyží. Je elegantní či, chcete-li, designová a navíc pochází z Česka. Teď už je potřeba zjistit jen malý detail – jak ty lyže jezdí. Ještě, než si je poprvé položíme na sníh, dokážeme leccos odvodit: sendvičová konstrukce s dřevěným jádrem a dvojitý titanal, absence rockeru, pod botou 71 mm šířky a kulaťoučký rádius 12 m. Zatímco stavba evokuje garanci kvality, geometrie vyvolává zvědavost…

Co prozradil test:

Jenže znalí už tuší, že tu nejde o experiment – je to prostě polidštěná slalomka. Jaký má tento koncept výhody a nevýhody? Tak v první řadě výhody: lyže má vtělenou silnou autokinetiku, takže jinými slovy zatáčí za vás. Dobrý lyžař z ní vytáhne silné zážitky – 165cm slalomky, navíc bez rockeru, jsou už delší lyže a ty podporují rychlost. Když se tedy sečte výrazný rádius a rychlost, výsledkem jsou ostré a rychlé oblouky, výrazné hranění, silné odstředivé síly a náklony… prostě hodně pokročilá lyžařská radost. Egoé Kontura nejsou, podobně jako většina luxusních lyží, stavěny pro každého a na čistě pohodové lyžování, jejich duch je sportovní (mají však ještě sportovnějšího brášku Egoé Dip SL). Přesto Kontury padnou mnohem širšímu spektru lyžařů než jen trénovaným expertům. Pokud totiž zrovna nechcete, dokážete se na nich i klidně vozit. V takové případě ale počítejte, že za vás převezmou otěže jízdy a budou chtít dominovat. V tomto autorežimu ovšem značně uberou na koření, které přisypávají odvážnějším lyžařům – prostě pokud energii od nikoho nedostanou, nemají ji jak a komu vracet.

Závěr:

Egoé Kontura ocení každý fajnšmekr nejen designu, ale samotné jízdy. Optimálně když preferuje jízdu po hraně, nejlépe ve středních obloucích a svižném tempu. Pak jedou harmonicky až dravě. Vyvolávají pocit delší lyže, pro krátké oblouky si musíte už malinko dupnout. Zvládnou v pohodě i ledovaté tratě, naopak na měkkém už kverulují a mohou si stavět hlavu. Kdo lyžuje pouze na sjezdovce, dostane s touto lyží plnohodnotný nástroj pro široké spektrum svých lyžařských nálad.


Testovaná délka: 165 cm
Parametry: 124–71–113, R: 12 m
Rocker:Diskuze: Egoé Kontura White 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Marker v bazaru

Komerční tipy

Fischer RC One 72

Rossignol Experience 84 Ai

Cena: 12990 Kč

Elan GSX