Egoé Dip All Mountain 2019/2020 - Test lyží 2019/20 - SNOWtest - SNOW.cz
Domů Testy Test lyží 2019/20 - SNOWtest Egoé Dip All Mountain 2019

Egoé Dip All Mountain 2019/2020

Test lyží Egoé Dip All Mountain 2019/2020
Kategorie: Sjezdové lyže - allmountain | Značka: Egoé

Nové zjevení na trhu – značka Egoé – nabízí nejen tradiční sjezdovkové lyže, ale i smělé allmountainy, které mají za cíl převzít veškeré sezónní lyžování jenom na sebe. Značka Egoé pochází od designérské skupiny, logicky proto klade neobvyklý důraz na design. A právě model Dip je v tomto ohledu nositelem vzorové kvality. „Chilli omáčka“ na vrchní ploše, bočnicích i skluznici působí dokonale, podobně jako vychytávka ve formě vyfrézovaného loga odhalujícího v lyži zabudovaný titanal. Čímž se dostáváme ke konstrukci – pochopitelně jde o sendvič s dřevěným jádrem, k tomu dva titanaly, rocker vpředu i vzadu a 84 mm pod botou. To vše v dospělé délce 176 cm.

Co prozradil test:

Když se do lyží zapnete, působí trochu jako obřačky, ale jen do chvíle, než se rozjedete. Hned první oblouk totiž překvapí, s jakou lehkostí a hravostí se lyže stočí do oblouku. Patrně dílem rockeru tak má lyžař možnost rychle reagovat a měnit směr lyží a modelovat délku oblouků. Na šířku i díky tomu brzy zapomenete, přechod z hrany na hranu je sice delší, ale harmonický. A právě po zaříznutí hran přichází ta nejlahodnější fáze jízdy: oblouk na hraně. Lyže dávkuje tlak na poměrně krátkou kontaktní hranu, která se tak snadno zařezává a dodává lyžaři pocit jistoty, ba možná až navádí k vyššímu a vyššímu úhlu zakrojení a náklonu. V jemném kontaktu s podložkou je i špička, ačkoli je stále odlehčena a připravena ke změně směru. Nejedete sice jako po kolejích, ale lyže odpouští chyby a hbitě reaguje. A dokáže jet i rychle.

Závěr:

Egoé Dip potěší nejen milovníky designu, ale všechny lyžaře, kteří mají rádi střední oblouky, lyžují v rozličných podmínkách, sportovně a občas i rychle. Středobodem modelu je aktivní jízda na hranách na odměklé sjezdovce, totéž se dá adekvátně aplikovat i na měkkém jarním firnu. Hravé naladění lyže ale umožní i kratší oblouk a vyšší poměr smyku, neztratíte se s ní ani v prašanu. Testovaný nejdelší model kolekce zvládnou nejen experti, ale třeba i ambiciózní dámy.


Testovaná délka: 176 cm
Parametry: 129–84–111, R: 18 m
Rocker:Diskuze: Egoé Dip All Mountain 2019/2020

K položce nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Kästle MX67

Cena: 24190 Kč

Head Total Joy

Cena: 12890 Kč

Stöckli Laser SC

Cena: 23390 Kč