Články o lyžování na SNOW.cz (strana: 5) - SNOW.cz

World Ski Test 2023/24: jaké jsou nejlepší allmountain lyže?

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Aktuálně: všechny rakouské ledovce v provozu a slušný sněhový základ do blížící se sezóny

Teplý a suchý podzim přerušila na přelomu října a listopadu série tlakových níží s vydatnými srážkami, které zasypaly zejména vyšší alpské polohy vydatnou sněhovou nadílkou. Na ledovcích tak panují konečně slušné sněhové podmínky.

Kaunertal a Pitztal: lyžujte až o 30 % levněji při nákupu skipasu on-line!

Tyrolské ledovce v údolích Kaunertal a Pitztal jsou spolehlivým tipem pro všechny, kdo si chtějí zalyžovat na kvalitním sněhu bez front. A to až do pozdního jara!

Novinky Fischer 2023/24: nové sjezdové boty s Boa

Rakouská firma z údolí řeky Inn, jejíž kořeny sahají do roku 1924, kdy dělník, vyrábějící vlakové vagóny, naohýbal ze zbylých dřevěných latí pár prken do tvarů lyží, aby záhy založil továrnu. Josef Fischer pak vybudoval výrobu, která už před jeho smrtí v roce 1959 vyprodukovala více než půl milionu párů lyží. Dnes je logo jeho firmy vidět na světov...

Poznej Švýcarsko a vyhraj: pobyt v Engelbergu

V listopadové soutěži časopisu SNOW Poznej Švýcarsko a vyhraj můžete získat pobyt pro dva v Engelbergu, jednom ze sněhově nejbohatších lyžařských oblastí Alp!

SNOW 147 (listopad 2023) - test sportovních lyží na sjezdovku

0

Listopadové vydání SNOW je nabité praktickými informacemi i inspirací pro začínající lyžařskou sezónu 2023/24. Kromě recenzí 18 top sportovních lyží na sjezdovku se od Boda Millera dozvíte, proč lyžování není jako soutěž krásy, objevíte skrytá, přesto výtečná střediska v Itálii (Ortler Skiarena) a Švýcarsku (Leukerbad), nebo se obrazem vydáte do pr...

Recenze lyžařské přilby Atomic Savor GT Amid Visor HD PHOTO G: Přilba s automatickým zorníkem

Atomic nejsou zdaleka jenom lyže. Silně se věnuje i doplňkům, a to, jak se mu to daří, ilustruje i lyžařská přilba s integrovaným zorníkem Atomic Savor GT Amid Visor, kterou jako novinku přináší pro sezónu 2023/24. Otestovali jsme ji.

Česko 23/24: investice do vylepšení a modernizace lyžařských středisek přesahují miliardu korun

Česká horská střediska před nadcházející zimní sezónou investují přes 1 miliardu Kč.

Recenze sjezdových bot Dynafit Tigard: Holky pro všechno

Dynafit se vrací zpět na sjezdovky a po dekádách představuje botu na sjezdové lyžování – Dynafit Tigard 130. Pojďme se na tu novinku podívat blíže a zjistit, nakolik je pravdivé marketingové tvrzení „First up, First down“. Opravdu přišel čas, kdy mohou jedny boty vládnout všem?

Jak vybrat skialpové boty

Udělejte si přehled o aktuálních modelech skialpinistických bot většiny dostupných značek a přečtěte si pár tipů, podle čeho je vybírat.

Recenze lyžařských brýlí Scott React: Cool zorník v chytrém rámu

Zakladatel Ed Scott, nadšený lyžař a inovátor, se proslavil zejména první hliníkovou lyžařskou hůlkou (1958). Brzy se ale značka Scott rozšířila do dalších oborů a sportů, jako je motokros nebo cyklistika – tam i v lyžování dlouhodobě patří mezi ikony i v oblasti sportovních brýlí.

Recenze lyžařských bot Fischer RC4 130 MV: Nový celodenní komfort s BOA

Fischer je značkou, která v oblasti lyžařské obuvi přišla s nejednou významnou novinkou. A letos patří mezi několik málo sjezdových BOA pionýrů. Novou technologii nese část modelové řady RC4 určené pro ambiciózní lyžaře, ale ne pro závodníky. BOA systém nesou tři modely s flexí 140, 130 a 120, my testovali ty prostřední: Fischer RC4 130 MV.

Počasí 2023/24: začátek listopadu zasype sněhem vyšší polohy Alp

Nejvyšší polohy Alp, zhruba nad 2 000 až 2 500 m n. m. se po nekonečném čekání dočkají první výraznější podzimní sněhové nadílky a ochlazení. Znamená to, že už se v Alpách usadí zima?

Belda sport ve slovenské Nitře – vystupte z davu

V oblasti lyžování působí Belanovi již více než čtvrt století. Za tu dobu si splnili sen. Od malého krámku na pěší zóně se přes obchody v nákupních centrech dopracovali až k vlastní moderní budově, která poskytuje více než 600 m2 prodejní plochy a špičkové služby. To je nitranský Belda sport.

Ceny skipasů v Alpách 23/24: lyžuje se v přepočtu za 1 000 až 2 000 Kč na den

Inflace se nevyhýbá ani lyžování, spíš naopak. Ceníkové ceny skipasů určitě leckoho nemile překvapí, dá se však ušetřit nákupem v předstihu on-line a jsou také areály, kde se s cenami téměř zastavil čas. Kde se v sezóně 2023/24 bude lyžovat za více než 70 eur a kde naopak za méně než 50 eur na den?

Recenze lyžařské přilby Kask Piuma R Vibes: Chrání, zkrášluje, ale i baví

Kask je italská značka s výbornou pověstí: díky stylovému designu, vysoce technickému know-how i důslednému zaměření na bezpečnost. I my jsme si vybrali k testu vysoce inovativní přilbu Kask Piuma R se zabudovaným zorníkem, a hlavně moderním audiosystémem.

Novinky Head 2023/24: závodní lyže přechází do modré

Velmi vytříbená závodní stáj s unikátními jmény jako Lindsey Vonnová, Aksel Lund Svindal nebo Bode Miller je nejenom strůjcem obchodního úspěchu značky Head, ale také silné přítomnosti této značky v lyžařském povědomí. Letos ale čeká fanoušky stáje změna – nebudou obdivovat borce s bílými lyžemi, nýbrž s modrými. Na dámy čeká 6 různě vyladěných mod...

Recenze skialpových bot La Sportiva Solar II: Svéráz italského lovu vrcholů

La Sportiva je italská značka specializující se na outdoorové a horolezecké vybavení. Její kořeny sahají až do roku 1928, kdy byla založena v malé dílně v italských Alpách. Dnes nabízí širokou škálu produktů, které zahrnují nejen boty na skialpinismus, ale i běžecké a lezecké boty nebo oblečení. My samozřejmě zůstali u skialpu a otestovali její bes...

Šok v předvečer zahájení Světového poháru: Lucas Braathen ukončil kariéru

Při té zprávě se fanoušci lyžování po celém světě museli ujistit pohledem do kalendáře, že není 1. dubna. Bohužel, žádný aprílový žertík se nekoná, úřadující držitel malého křišťálového glóbu za slalom, teprve třiadvacetiletý Nor Lucas Braathen oznámil v pátek 27. října, že s okamžitou platností uzavírá svou aktivní kariéru.

Recenze vyhřívaných rukavic Therm-ic Powergloves Ski Light: Spokojenost manželky na horách zajistí jen teplo

Vyhřívané oblečení zažívá v posledních letech revoluci. K obrovskému technologickému vývoji totiž dochází nejen na poli akumulátorů, které mají větší kapacitu a výkon i v mrazivém prostředí, ale také topných těles. Značka Therm-ic nově používá topné těleso Boost, které je 1,5x výkonnější než předchozí. Pokud jste si tak někdy zkoušeli vyhřívané ruk...

Komerční tipy