Články o lyžování (strana: 5) - SNOW.cz

Skiareál Lipno je tím pravým místem pro jarní prázdniny

Ve Skiareálu Lipno na vás čekají zcela bezpečné a perfektně připravené sjezdovky, ale i kvalitní vybavení. Přepravu lyžařů zajišťují tři pohodlné a moderní čtyřsedačkové lanovky a jedna dvousedačková. Abyste se při nastupování cítili zcela komfortně, pomohou vám zpomalovací rozběhové koberce.

Poznej a vyhraj: výhercem soutěže z časopisu SNOW 135 je...

Na severu Jižního Tyrolska, na prahu Dolomit, se v údolí Eisacktal rozkládá lyžařská oblast, sestávající původně ze dvou samostatných areálů, které před zhruba 10 lety propojila kabinková lanovka. Dva skipasy do této lyžařské oblasti vyhrává...

Přemyslov - moderní a všestranné středisko

Skiareál Přemyslov patří jednak k nejmodernějším střediskům v Jeseníkách, tak k nejvšestrannějším – je totiž vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Jeho modrá sjezdovka je navíc nejdelší osvětlenou tratí nejen v Jeseníkách, ale i na celé Moravě.

Tipy SNOW tour: Plešivec – na kopci dřív, než řekneš Plešivec

Příští rok oslaví skiareál Plešivec první desetiletí svého provozu, a tak ho pořád můžeme mezi českými areály považovat tak trochu za „benjamínka“. Mladost tohoto krušnohorského areálu se tu odráží v moderním zázemí, jako jsou tři rychlé sedačkové lanovky na vrchol Plešivce nebo jeden z největších a nejlépe vybavených dětských lyžařských parků u ná...

Jaké podmínky platí pro lyžování v sezóně 2021/22: omezení se ruší i v Alpách

Bez jakýchkoliv omezení v podobě certifikátů fungují lyžařská střediska v Česku, Polsku nebo Bulharsku, od 17. 2. také ve Švýcarsku a od 5. 3. se mezi země, které ruší prakticky veškerá proticovidová opatření, přidá i Rakousko.

Bílá - pestrobarevné lyžování

Na Ostravsku a v celých Beskydech dlouhodobě dominuje lyžařské nabídce skiareál Bílá – je nejen největší, ale hlavně nejvšestrannější a se zárukou dlouhé jarní sezóny.

Tipy SNOW tour: Kraličák – nejmodernější lanovkou za manšestrem

Skiareál Kraličák vznikl spojením lyžařských středisek ve Stříbrnicích a Hynčicích pod Sušinou a rozprostírá se na úpatí masivu Kralického Sněžníku. My se tu o víkendu svezli na nejmodernější sedačkové lanovce u nás a na manšestrovém koberci s proužky jak podle pravítka.

Vyhlášení vítězů soutěže o TOP skipasy do rakouských Korutan

Kdo vyhrál ve vědomostní soutěži TOP skipasy pro celé Korutany?

Zimní sporty a sportovní oblečení

Správnou volbou při vytváření zimního sportovního šatníku je stylové, nadčasové a kvalitní sportovní oblečení. Značkové outdoorové oblečení poskytuje pohodlí ve všech ohledech a podporuje výkony sportovce.

Tipy SNOW tour: Ještěd – manšestrové oblouky už v 7:30

Letošním „esem v rukávu“ Ještědu je bezesporu sjezdovka Nová Skalka, která kromě moderních parametrů nabídne i pěkný pohled na Liberec, a to nejen ve dne, ale i pod rouškou tmy při večerním lyžování. Na této sjezdovce se zároveň odehrává populární Fresh Track neboli první stopa na panenském manšestru.

Do jakých zemí smí cestovat lyžaři 2021/22?

26

V druhé polovině února se uvolní podmínky příjezdu do dvou alpských zemí - do Švýcarska není od 17. 2. nutný žádný certifikát, do Rakouska je možné od 22. 2. přijet se všemi třemi druhy covidového certifikátu (očkování, vyléčení, test).

Pieps APP – trénink záchrany z laviny pro každého

Pieps app je mobilní aplikace s tréninkovým módem pro nácvik záchrany při pádu laviny. Stáhnete ji zdarma pro Android a iOS a pomocí Bluetooth k ní jednoduše připojíte jeden i více vyhledávačů PIEPS a pomocí ovládání jednotlivých vysílacích antén přístrojů můžete simulovat hledání jednoho a více zasypaných osob.

Znovuotevření skiareálu Armáda v Dolní Lomné

Po dlouhých 9 letech byl v této zimní sezóně do plného provozu uveden obnovený lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné v Beskydech.

Ski centrum Říčky - lyžařská metropole Orlických hor

Říčky jsou tradičním místem sjezdového lyžování již po mnoho generací. Na konci 50. let minulého století byla vybudována první sjezdovka a zprovozněn první vlek. Od té doby si Říčky postupně vybudovaly renomé oblíbeného a navštěvovaného areálu, kam se rádi vypraví sportovně ladění lyžaři, ale i rodinky s dětmi, pro které je zde připraven speciální ...

Bez pojištění odpovědnosti si v Itálii nezalyžujete

1. ledna 2022 vstoupil v Itálii v platnost nový zákon týkající se lyžování a snowboardingu. Ti, kdo chtějí sportovat v italských lyžařských střediscích, tedy využívat tamní sjezdovky, musí mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobí třetím osobám. Na vyzvání také musí prokázat, že toto pojištění mají, což bude...

Tanvaldský Špičák - novinky každý rok

Skiaréna Jizerky je značka tří propojených jizerskohorských skiareálů: Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov. Všechny mají společný skipas, jednotný bezdotykový odbavovací systém i společný skibus a dohromady nabízejí v rámci Jizerských hor celkem 17 km sjezdovek, 20 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy a 3 pohyblivé koberce.

Kilpi – sladěné řady oděvů nejen pro skialp

Kilpi nabízí celou škálu sportovního oblečení, pro letošní sezónu ale představilo ucelenou skialpovou řadu, která pracuje koncepčně nejen s účelem a funkčností jednotlivých výrobků, ale i s barevností. Pro dámy tak najdeme celou skupinu produktů v kombinaci karmínově červené a černé, pánové mají adekvátní kusy zase ve smaragdově zelené v kombinaci ...

Plešivec - hora prostoru

Krušnohorský Plešivec je snadno přístupným areálem pouhých 16 km od Karlových Varů s vyžitím pro celou rodinu v podobě komfortních širokých sjezdovek od modrých až po černou, s pohodlnými lanovkami a moderními gastroprovozy.

Chystáte se na zimní hory autem? Tohle si zkontrolujte

Čeká vás cesta do hor? Pokud jedete automobilem po vlastní ose, měli byste si následně zkontrolovat několik věcí. Pokud navíc jedete do zahraničí – typicky do rakouských Alp – záludností je ještě více. V článku se na ně proto zaměříme.

Na běžky do Rakouska – Štýrsko nabízí 15 běžkařských oblastí

Štýrsko je známé jako Zelené srdce Rakouska. S prvním sněhem se promění v ideální místo pro zimní sporty jsou sjezdové lyžování, skialp a také běžecké lyžování.

Komerční tipy