Články o lyžování na SNOW.cz (strana: 2) - SNOW.cz

Milníky lyžařské historie: od lovců až po závodníky

Kdy se poprvé člověk postavil na lyže a kdy proběhly první lyžařské závody?

Kaiserwinkl v Tyrolsku: tajný tip pro rozmanitou zimní dovolenou

Tyrolská prázdninová oblast Kaiserwinkl je velmi známá a populární v Rakousku i v Německu, čeští návštěvníci o ní však moc povědomí nemají, přestože se nachází hned za bavorsko-tyrolskými hranicemi nedaleko města Kufstein, kudy mnozí projíždějí. Co tedy tento skrytý kout tyrolských Alp nabízí lyžařům?

Dvacet let lanovek v Černém Dole

V roce 2003 se tehdy ještě nepříliš známé krkonošské lyžařské středisko Černý Důl dočkalo své první lanovky, pokud tedy nepočítáme nákladní lanovku, která přepravuje vápenec do Kunčic nad Labem.

Letní tipy SNOW tour: Kraličák – balzám na duši i na kolo

Kraličák jsme vám představovali loni jako horkou novinku bikových trailů. Letos přidal další nové úseky trailů, další atrakce i další služby, přičemž se mu ale daří zachovat si tvář malebného nekomerčního koutu Česka, kde stále hraje prim příroda a božský klid kolem.

Letní tipy SNOW tour: Velký Javor – po skalách i po jezeře kolem nejvyšší hory Šumavy

Velký Javor neboli německy Grosser Arber (1 456 m) je nejvyšší horou Šumavy a ačkoli se tyčí na bavorské straně pohoří, od českých hranic to sem máte zhruba 10 minut. Prim tu hraje turistika se šumavskými výhledy a rodinné atrakce nejen kolem vrcholu, ale také na nedalekém Velkém Javorském jezeře, na kterém se můžete projet i na lodičkách.

Kam s dětmi na lyže (4): tipy na rodinnou zimní dovolenou – Itálie

Itálie je zemí rodinám a dětem zaslíbenou, takže i při zimní dovolené oceníte její pohodovou a přátelskou atmosféru, navíc většinou ozářenou sluncem. Kde si v Itálii nejlépe zalyžují rodiče s malými i většími dětmi?

Kam s dětmi na lyže (3): tipy na rodinnou zimní dovolenou – Rakousko

Rodinnou zimní dovolenou si chtějí plnohodnotně užít jak děti, tak rodiče. Kam se v Rakousku vydat, aby byli všichni členové rodiny spokojení?

Kam s dětmi na lyže (2): tipy na místa, kde se děti naučí lyžovat - Česko

V domácích lyžařských střediscích je dnes velké množství dětských výukových parků, v nichž se mohou nejmenší lyžaři hravou formou seznámit se sněhem, s lyžemi a hlavně se je naučit ovládat. Kde najít vhodné svahy pro výuku a nenáročné lyžování svých ratolestí v Česku?

Kam s dětmi na lyže (1): jak hledat lyžařské středisko vhodné pro děti a co promyslet

Naučit své potomky lyžovat je určitě jednou z příjemných rodičovských povinností, alespoň pro ty, kteří tomuto sportu sami propadli. Jak hledat lyžařská střediska, která jsou pro děti nejvhodnější?

Plose: 10místná kabinka jako moderní vstup do areálu

Novou přístupovou lanovkou se v sezóně 2023/24 svezou lyžaři v jihotyrolském středisku Plose. Původní stísněnou 6místnou kabinku, do níž již bylo obtížné umístit i moderní lyže se širší patkou, nahrazuje prostornější 10místná kabinka, o třetinu na 2 400 os./h se také zvýší přepravní kapacita lanovky.

V Trentinu jsou hory přístupné i hendikepovaným

Trentino není jen pro otrlé sportovce s nezlomnou fyzickou kondicí a schopností zdolávat tamní hory a údolí po svých. Tato provincie v severní Itálii testuje pilotní projekty, které pomohou přiblížit krásu místní přírody a čerstvý horský vzduch i hendikepovaným lidem.

Padesát let kyvadlové lanovky Blatten–Belalp

V roce 2022 oslavila své významné padesátileté výročí kyvadlovka lanovka v méně navštěvovaném, avšak o to krásnějším menším švýcarském středisku Belalp v Bernských Alpách kantonu Wallis.

Zillertal Arena: nová lanovka Wilde Krimml jako pohodlnější a spolehlivější spojení Gerlosu a Zellu

Moderní lyžařskou houpačku Zillertal Arena v sezóně 2023/24 posílí nová kabinková lanovka na klíčové páteřní trase mezi letovisky Zell am Ziller a Gerlos. Kromě toho nahradí pohodlná 6sedačka Mitterleger starou dvousedačku v Königsleitenu.

Co to jsou akční kamery a jak je využít ve sportu

Natočení svých sportovních dobrodružství vám umožní nejen uchovat vzpomínky, ale i sdílet své zážitky s ostatními a inspirovat je k podobným zážitkům. Buďte kreativní, autentičtí a nebojte se ukázat světu, co pro vás sport a dobrodružství znamenají.

Klausberg: nová 10místná kabinka a více sjezdovek v jihotyrolské aréně Ahrntal

Menší, avšak překvapivě moderní jihotyrolské středisko Klausberg v údolí Ahrntal staví do sezóny 2023/24 novou 10místnou kabinku, která v prodloužené trase a s novými sjezdovkami nahrazuje starou sedačkovou lanovku Sonnen.

Bulharsko: Balkán s alpskou příchutí

Jihovýchodní cíp Evropy není jen přímořskou destinací, ale má i četná pohoří, byť ne tak lyžařsky využitá, jak jsme zvyklí od nás nebo z Alp. I díky pandemii covidu a přísným cestovním omezením v západní Evropě tak čeští lyžaři v sezóně 2020/21 objevovali lyžařské Bulharsko, které je lyžařsky něco mezi Balkánem a Alpami.

Serfaus: z vesničky pohodlně na lyže i zpět díky nové 10místné kabince Komperdell

Oblíbené tyrolské rodinné středisko Serfaus potěší návštěvníky v sezóně 2023/24 novou 10místnou kabinkou Komperdell na páteřní trase mezi vesničkou a lyžařským areálem.

Poprvé v létě do hor? Jaké vybavení pořídit?

Blíží se den, kdy se poprvé vydáte v létě do hor, abyste poznali jejich krásu i jinak než z lyží? Zatímco v zimě naprosto přesně víte, co si máte vzít na sebe, v létě možná tápete. Oteplovačky ani lyže potřeba nebudou, ale v sukni, tílku a s kabelkou jako na procházku asi také nepůjdete. Co si pořídit, aby vás v horách nic nezaskočilo?

Alpine Crossing aneb přelet přes Alpy s výhledem na Matterhorn: nová lanovka propojila Zermatt s Cervinií

Od 1. července 2023 vozí turisty nová robustní, větruodolná, pohodlná a prostorná panoramatická kabinková lanovka systému 3-S z italské strany z vrcholku Testa Grigia na vrchol Klein Matterhorn. Spolu s lanovkou stejného typu z Trockener Stegu na švýcarské straně, s níž se setkává ve výšce 3 883 m, vzniklo celistvé propojení Zermattu a Cervinie lan...

Letní tipy SNOW tour: Gravel – kolo, které vás dostane dál

Gravel bike je teprve mladičká odnož cyklistiky, která má ale už teď své vlastní mistrovství světa. Díky všestrannosti tohoto „štěrkoletu“ můžeme o gravel bikách mluvit jako o ideálním kole do českých podmínek. Co je tedy vlastně gravel bike a proč stojí za pozornost?

Komerční tipy