Články o lyžování (strana: 9) - SNOW.cz

Odkaz západní fronty: ponožky, které se vyrábí, aby vydržely desetiletí

Nervozita – je úplně všude. V ranních novinách, ve tvářích sousedů, v odpoledním šálku Earl Grey, dokonce jako by i vítr vanoucí v pravidelném rytmu od Irského moře obsahoval cosi varovného. Ani v ulicích městečka Newtownards, rozlezlého na úpatí kopce, či spíše brdku, jemuž dominuje velkopanská věž Scrabo Tower, neproudí ta obvyklá pohoda. Je srpe...

Skiareál Kraličák: nejmodernější česká lanovka uvedena do plného lyžařského provozu

Na druhý svátek vánoční byla do trvalého lyžařského provozu uvedena nejmodernější česká lanovka – šestisedačka systému D-Line ve skiareálu Kraličák nedaleko Starého města pod Sněžníkem.

Korutany: Zimní wellness v termálech a u jezer

Zimní dovolená v Korutanech je ideální pro aktivní požitkáře. Na své si zde přijdou nejen lyžaři, běžkaři, bruslaři a příznivci skitouringu. V Korutanech čeká na milovníky klidné dovolené také široká paleta možností relaxace a odpočinku. Blahodárná termální voda, sauna na povzbuzení imunity a plovárny s nádherným výhledem na korutanské hory a jezer...

Společnost Vail Resorts prodala přes 2 miliony nových sezónek

Korporace hlásí 76% nárůst prodeje permanentek oproti období 2019-20, což představuje zhruba o 900 000 sezónek více. Vydělat chce přes tři čtvrtě miliardy dolarů.

Tipy SNOW tour: Rhétské dráhy – vlakem za zimními zážitky

Rhétské dráhy jsou největší soukromou železniční společností ve Švýcarsku, jejíž typicky červené vláčky se proplétají hornatou krajinou kantonu Graubündenu a některé úseky jsou i součástí světového dědictví UNESCO. Ikonickým vlakem Bernina Express jsme se nechali protáhnout doslova skrz švýcarské velehory a červeným vláčkem jsme se vydali lyžovat, ...

Lyžování v „zeleném“: v československé branné moci

Připomeňme, že lyžování se v armádě uplatnilo už ve středověku, kdy byly lyžařské pluky nedílnou součástí vojsk ve Skandinávii a Rusku. Lyžařské jednotky se postupně utvářely také v dalších armádách, kde měly opodstatnění. Například v CaK rakousko-uherské armádě bylo před první světovou válkou 33 speciálních lyžařských rot. Z nich velká část byla u...

Korutany: Bruslení na zamrzlých jezerech

Hladiny některých korutanských jezer v zimě zamrznou a stanou se z nich zrcadlově hladká kluziště pod širým nebem, na kterém se to hemží bruslaři, hráči hokeje a metané.

Tipy SNOW tour: Schilthorn – prázdné sjezdovky v jednom z nejkrásnějších údolí světa

Švýcarský areál Schilthorn leží v údolí Lauterbrunnen, které se vyznačuje kolmými skalnatými stěnami a 72 vodopády a je považované za jedno z nejkrásnějších míst nejen Švýcarska, ale i světa. Schilthorn nás v polovině prosince 2020 uvítal prázdnými členitými sjezdovkami a tím nejlepším výhledem z otáčivé restaurace Piz Gloria (2 970 m).

Světový pohár 2021/22: Trojí italské předvánoční zastavení

… tedy lépe řečeno dvojí v Jižním Tyrolsku a jedno v Trentinu. Val Gardena, Alta Badia i Madonna di Campiglio opět nabídly mužské části bílého cirkusu perfektní podmínky pro rychlostní i točivé disciplíny.

Helly Hansen - čtyři pilíře udržitelnosti

Výrobce outdoorového oblečení Helly Hansen od počátku souzní s životním prostředím – místo, aby se ho snažil změnit, snaží se s ním sžít. Od vzniku značky, kdy námořní kapitán Helly Juell Hansen začal vyrábět oblečení, uplynulo téměř 140 let. 140 let modernizace, inovací a zlepšování produktů, ale také 140 let, během kterých byla výroba optimalizov...

Korutany: Nejlepší skialpinistické trasy

Čím dál populárnější skialpinismus si můžete v Korutanech užít i bez vysokohorských nástrah a spaní v hromadných nocležnách horských chat.

Tipy SNOW tour: Špindlerův Mlýn – když zima přeje

Na předvánoční lyžovačku jsme vyrazili do Špindlerova Mlýna, který je díky letošní poměrně štědré sněhové nadílce v provozu už od 10. 12. a aktuálně se lyžuje na více než 15 km sjezdovek. I přes nedávnou oblevu leží na sjezdovkách 30 až 40 cm sněhu a panuje tu nefalšovaná zima s velmi dobrými lyžařskými podmínkami.

Rokytnice nad Jizerou: skiareál pro sportovní rodiny láká na nový Funpark

Rokytnice nad Jizerou jako páté největší lyžařské středisko v České republice nabízí sportovní lyžování pro celou rodinu na téměř 17 km sjezdových tratí všech úrovní.

Tipy SNOW tour: Aletsch Arena – u největšího alpského ledovce

Švýcarský areál Aletsch Arena leží v kantonu Wallis a jeho sjezdovky se spouštějí kolem největšího alpského ledovce Aletschgletscheru měřícího 23 km. Sjezdovky v Aletsch Areně jsou díky jižní orientaci celý den prosluněné a jejich panoramatičnost vás bude nutit co pár metrů zastavit.

Revoshock: co se skrývá v nových lyžích Atomic

O nové technologii Revoshock už prolétlo několik titulků i ve Snow, ale zatím nikdo pořádně nevysvětlil, o co vlastně jde a proč lze Revoshock považovat za obrovský technologický krok. Tak pojďme rozlepit imaginární lyži s Revoschockem a podívat se pod topsheet.

Rozcvička lyžaře: flexory kyčlí (2)

Druhým z hlavních flexorů kyčlí, který budeme rozcvičovat, je sval jménem iliopsoas. Tak jako měl naposledy zmíněný rectus femoris dvě základní pohybové funkce, tak je má také iliopsoas, jenom „o patro výš“. Přiblížíme si tedy nejdřív stručně jeho funkce z pohledu anatomie nebo kineziologie, ať jsme v obraze, a pak hurá na jeho cvičení!

Korutany: Nejzajímavější zimní atrakce pro děti a teenagery

Snowparky, závodní tratě, jízda na skútru a mnoho dalších atrakcí mladým lyžařům připraví nezapomenutelný zážitek. A to vše mohou lyžařské oblasti v Korutanech samozřejmě nabídnout.

Tipy SNOW tour: Verbier – největší lyžařská aréna Švýcarska a mekka freeridingu

Švýcarské lyžařské středisko Verbier v západní části kantonu Wallis spolu se středisky Nendaz, La Thoumaz, Veysonnaz a Bruson vytváří lyžařskou houpačku zvanou „4 údolí“ se 412 km sjezdovek. Jde tak o největší lyžařskou oblast Švýcarska a díky nekonečným bezlesým terénům také o mekku freeridingu.

Kam letos na lyže? Vyrazte za hranice

Pokud to covidová situace dovolí, nenechte si letos ujít lyžovačku v zahraničí. Vydejte se na italský ledovec Presena, pod vrchol Matterhornu nebo do rakouského Zillertalu, který nabízí přes 500 km sjezdovek. Inspirujte se našimi tipy, navoskujte sjezdové lyže a vyrazte za zasněženými svahy.

Scott Superguide 88: lyže pro celodenní skitouring

Model Superguide 88 je určen na celodenní skitouring, ale i na krátké večerní vycházky. Oproti loňskému modelu doznal zásadních konstrukčních změn, které se velmi příznivě projevily zejména na jízdních vlastnostech a na výsledné hmotnosti. Lyže Superguide 88 váží v testované délce 170 cm pouhých 1270 gramů a s 86 milimetry na středu lyže patří v té...

Komerční tipy