Články o lyžování na SNOW.cz (strana: 9) - SNOW.cz

Jak přivolat sníh? Skialpuj! Festival skitouringu v Peci se vydařil

Ve velké sněhové nejistotě se nesly přípravy druhého ročníku skialpinistického festivalu. SkialpujFEST 2023 jako by začínal v létě, ještě týden před jeho zahájením to bylo v Krkonoších spíš na kolo. Těžko říct jak, ale organizátoři dokázali zajistit sníh a při čtvrtečním zahájení už bylo jasné, že proběhne téměř celý čtyřdenní program tak, jak je n...

UYN novým partnerem SLČR

Inovativní a vysoce výkonné základní vrstvy funkčního oblečení, které nabídnou maximální komfort i v nejméně přívětivých podmínkách. Čeští reprezentanti v lyžování a snowboardingu se budou moct spolehnout na spodní prádlo přední italské značky UYN, která se stala novým oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

K2 Dispatch: freetouring ekologicky

K2 Dispatch – tak se jmenuje zcela nová kolekce freetouringových lyží a lyžařských bot, kterými značka K2 cílí na všechny lyžaře a lyžařky, pro které je prošlapávání stopy v čerstvém sněhu a jízda po kolena v prašanu vším.

Přemyslov: Rodinné lyžování na dohled Pradědu

Skiareál Přemyslov patří jednak k nejmodernějším střediskům v Jeseníkách, tak k nejvšestrannějším – je totiž vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Jeho modrá sjezdovka je navíc nejdelší osvětlenou tratí nejen v Jeseníkách, ale i na celé Moravě.

CZ SKI – ověřené skialpové vybavení

V CZ SKI prodáváme to, co sami používáme a dobře známe. Co se nám neosvědčilo, to vám neprodáme. Proto víme, že u nás najdete kvalitní skialpové vybavení s dobrým poměrem cena/výkon.

Schilthorn: vítejte ve světě agenta 007

Ostré a rozeklané vrcholky nad městečkem Mürren jako by někdo osadil vleky a lanovkami, a teprve pak jej vyvrásnil. Rozmanité terény, a především dechberoucí výhledy na švýcarské masivy, sahající nad 4 000 metrů výšky: z téměř třítisícového Schilthornu jsou vidět zasněžené vrcholky Mont Blancu, Pilatu, Eigeru nebo Mnicha. To vše a mnohem víc najdet...

Nejlepší skialpová túra na Moravě

Dřevěná duše té festovní dubové lavice by mohla vyprávět, kolik skialpinistů už při obouvání lyžáků podepřela. I ty dřevem obložené stěny uchovávají stovky šťastných skialpových příběhů. Velkými prosklenými dveřmi do místnosti vstupují lyžaři všech stylů a také spousta světla. Do zvuků cvakání přezek a hovorů o kopcích pak tu a tam proklouzne zabeč...

Vázání Fritschi Tecton 12: Na freeride i sjezdovku

Lehké hybridní vázání Fritschi Tecton s piny na špičce je určeno primárně na freetouring a freeride. Každý, kdo nosí lyžáky s inserty, na nich může plnohodnotně jezdit i po sjezdovce a po nalepení pásů stoupat na start své lajny.

Aletsch Arena: lyžování nad největší alpskou masou ledu

Největší alpský ledovec Aletsch se klikatí v proláklině mezi skiareály – na jeho východním konci leží rozsáhlá Aletsch Arena s možná nejpanoramatič­tějšími sjezdovkami v Alpách. Zároveň jde o klidnou destinaci s přívětivými terény, a přímo tak láká k rodinné rekreaci. Množství sněhu je zaručeno díky tomu, že místní hřeben je nejvyšší bariérou, která...

Skialpové túry na Králickém Sněžníku: Skútrovka a Dolnomoravská Podkova

Králický Sněžník a okolí Dolní Moravy nabízí příhodné terény pro zážitkový skialpinismus, při němž si můžete užít i sjezdy. V tomto článku představujeme dvě túry, kterými vás provede znalec místa a horský vůdce UIAGM, Pavel Žofka.

Blizzard Zero G

Skialpinisté vědí, že cesta vede nahoru, nebývá krátká ani rovná a musí se většinou překonat nemalé převýšení. Na konci dlouhé cesty ale čeká sladká odměna – sjezd. Protože v Blizzardu myslí v první řadě jako lyžaři, lyže Zero G jsou navrženy tak, aby dávaly jistotu, že vynaložené úsilí bude náležitě odměněno.

Armada Locator - Lyže, se kterými se najdete

Superlehké lyže s neuvěřitelnými sjezdovými schopnostmi, takové jsou nové Locatory od Armada Skis. Armada vyrábí lyže pro pohyb ve volném terénu prakticky od svého založení. Letos tato americká značka přichází s novou freetouringovou kolekcí Locator.

Nejlepší světové lyžařky míří na Kronplatz. Sněhové podmínky jsou ideální

Královský kopec Kronplatz v Jižním Tyrolsku, nejoblíbenější destinace českých lyžařů v Itálii, je v plném provozu s ideálními sněhovými podmínkami a bez jakýchkoliv úsporných omezení. V minulém týdnu v horních pasážích napadlo 20 cm čerstvého sněhu a ještě připadne, teploty již zůstanou mrazivé. V Dolomitech je zkrátka lyžařská sezóna rozjetá parád...

Potěšení ve stopě

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo.

Turracher Höhe: geniální zimní ráj, kde se lyžaři rozmazlují

Díky své nadmořské výšce 1 763 m je Turracher Höhe jednou z nejjistějších lyžařských oblastí v Rakousku, kde se lyžuje jako v ráji od listopadu do května. Celkem 43 km sjezdovek až do 2 205 metrů nad mořem a množství atrakcí vám splní jakýkoliv zimní sen!

Trentino: 800 km sjezdovek pokryl čerstvý lednový sníh

Čerstvý sníh, slunce a prakticky všechny lanovky a sjezdovky v provozu lákají hned zkraje ledna lyžaře do Trentina! Přijeďte: čeká vás 800 km perfektně upravených sjezdovek, fantastická kulisa Dolomit a pohodová atmosféra Itálie.

Radstadt: všestranné hýčkání horami nedaleko Salcburku

Radstadt, staré město v horách, je díky své jedinečné poloze v horní části Ennstalu, jen 70 km jižně od města Salcburk, mezi masivem Dachsteinu a Radstadtskými Taury, jednoduše ze všech stran „hýčkáno horami“. Malé městečko s 5 000 obyvateli v srdci Salcburska okouzlí svou středověkou atmosférou a jedinečnou přírodní kulisou jako perfektní rekreačn...

SNOW 143 skialp - speciální vydání pro skitouring

0

Speciální skialpové vydání poradí s výběrem vhodné výbavy pro skitouring nebo s tím, jak nadchnout pro tento nový (brzy již také olympijský) sport své děti. Zavede vás na skialpové trasy doma i v exotičtějších krajích, jakými jsou třeba norské Lofoty. Pohltí vás příběhem lyžařského dobrodruha Luise Trenkera. A nakonec dojde i na zamyšlení, kam souč...

Komerční tipy