Lyžařské vybavení - články (strana: 6) - SNOW.cz

Novinky Van Deer 2023/24: K lyžím značka přidává i boty

Van Deer – Red Bull Sports je relativně nová ambiciózní značka lyží, na jejichž vývoj a výrobu dohlíží bývalý famózní sjezdař Marcel Hirscher. Nyní je sedlá i jeden z nejlepších slalomářů současnosti, Nor Henrik Kristoffersen. V nabídce Van Deer najdete několik modelů od juniorských a závodních lyží až po freeridové nebo skitouringové lyže. Každý m...

World Ski Test 2023/24: test závodních obřaček

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Test lyží Atomic Redster S8 Revoshock C 2023/24: Klidný slalom

Jamile se v názvu objeví S, čekáme logicky slalomky. Agresivní, tuhé, na krátké oblouky, bez odpuštění. Ale v případě nových Atomic S8 se to od začátku vyvíjelo krapet jinak.

Novinky Völkl 2023/24: vetkaný karbon v nových modelech

Německá fabrika na výrobu lyží se za 100 let své existence rozrostla v jednoho z nejvýznamnějších hráčů v závodním i komerčním lyžování. Legendární žlutý design proslavil zejména velmi žádané modely Racetiger – ten je ostatně stále aktualizován, třeba i v červené variantě.

Recenze Atomic Backland XTD Carbon 120: skialpové boty pro široké chodidlo

Atomic Backland XTD Carbon 120 jsou skialpové boty pro širší chodidlo s udávanou flexí 120, k dispozici s GripWalkem i tvarováním Memory Fit a botičkou 3D Platinum Tour. Při jejich testování jsem měl porovnání s modelem bez sufixu XTD, který je znatelně užší, ale díky důmyslně vyřešeným výztuhám ...

Test lyží Dynastar Speed Course Master GS Konect 2023/24: pravá komerční obřačka

Testéři nešetřili superlativy a popis „tohle je pravá komerční obřačka“ byl v testovacích kartách jeden z nejčastějších. A není rozhodně daleko od pravdy.

Jak vybrat dětské lyže, boty a doplňky aneb proč pro děti jen to nejlepší

Nákup dětských lyží, bot, holí a dalších doplňků je oproti výběru vybavení pro dospělého náročnější – musí brát ohled na růst dítěte, rizikem je ale i špatný výběr nebo špatná kvalita.

Test lyží Blossom N°1 XC 2023/24: pro ambiciózní, sportovní jezdce

Lyže Blossom Numero 1 XC je prezentována jako výkonná, avšak všestranná lyže s důrazem na závodní charakter, který je do ní otisknut jako DNA značky Blossom. Je navržena pro zkušené lyžaře, kteří hledají stabilní a výkonný nástroj pro rychlou, silovou jízdu. Jak se nám líbila?

World Ski Test 2023/24: jaké jsou nejlepší allmountain lyže?

Worldskitest je jeden z největších testů lyží na světě. Probíhá metodou testování anonymizovaných lyží, tedy přelepených černou páskou tak, aby nebylo na první pohled poznat, o jakou lyži jde. Metoda to není dokonalá, ale testéři tu hru hrají a nesnaží se pátrat po viditelných nápovědách, jako třeba logu značky vylisovaném na skluznici. Každou lyži...

Novinky Fischer 2023/24: nové sjezdové boty s Boa

Rakouská firma z údolí řeky Inn, jejíž kořeny sahají do roku 1924, kdy dělník, vyrábějící vlakové vagóny, naohýbal ze zbylých dřevěných latí pár prken do tvarů lyží, aby záhy založil továrnu. Josef Fischer pak vybudoval výrobu, která už před jeho smrtí v roce 1959 vyprodukovala více než půl milionu párů lyží. Dnes je logo jeho firmy vidět na světov...

Recenze lyžařské přilby Atomic Savor GT Amid Visor HD PHOTO G: Přilba s automatickým zorníkem

Atomic nejsou zdaleka jenom lyže. Silně se věnuje i doplňkům, a to, jak se mu to daří, ilustruje i lyžařská přilba s integrovaným zorníkem Atomic Savor GT Amid Visor, kterou jako novinku přináší pro sezónu 2023/24. Otestovali jsme ji.

Recenze sjezdových bot Dynafit Tigard: Holky pro všechno

Dynafit se vrací zpět na sjezdovky a po dekádách představuje botu na sjezdové lyžování – Dynafit Tigard 130. Pojďme se na tu novinku podívat blíže a zjistit, nakolik je pravdivé marketingové tvrzení „First up, First down“. Opravdu přišel čas, kdy mohou jedny boty vládnout všem?

Recenze lyžařských brýlí Scott React: Cool zorník v chytrém rámu

Zakladatel Ed Scott, nadšený lyžař a inovátor, se proslavil zejména první hliníkovou lyžařskou hůlkou (1958). Brzy se ale značka Scott rozšířila do dalších oborů a sportů, jako je motokros nebo cyklistika – tam i v lyžování dlouhodobě patří mezi ikony i v oblasti sportovních brýlí.

Recenze lyžařských bot Fischer RC4 130 MV: Nový celodenní komfort s BOA

Fischer je značkou, která v oblasti lyžařské obuvi přišla s nejednou významnou novinkou. A letos patří mezi několik málo sjezdových BOA pionýrů. Novou technologii nese část modelové řady RC4 určené pro ambiciózní lyžaře, ale ne pro závodníky. BOA systém nesou tři modely s flexí 140, 130 a 120, my testovali ty prostřední: Fischer RC4 130 MV.

Belda sport ve slovenské Nitře – vystupte z davu

V oblasti lyžování působí Belanovi již více než čtvrt století. Za tu dobu si splnili sen. Od malého krámku na pěší zóně se přes obchody v nákupních centrech dopracovali až k vlastní moderní budově, která poskytuje více než 600 m2 prodejní plochy a špičkové služby. To je nitranský Belda sport.

Recenze lyžařské přilby Kask Piuma R Vibes: Chrání, zkrášluje, ale i baví

Kask je italská značka s výbornou pověstí: díky stylovému designu, vysoce technickému know-how i důslednému zaměření na bezpečnost. I my jsme si vybrali k testu vysoce inovativní přilbu Kask Piuma R se zabudovaným zorníkem, a hlavně moderním audiosystémem.

Novinky Head 2023/24: závodní lyže přechází do modré

Velmi vytříbená závodní stáj s unikátními jmény jako Lindsey Vonnová, Aksel Lund Svindal nebo Bode Miller je nejenom strůjcem obchodního úspěchu značky Head, ale také silné přítomnosti této značky v lyžařském povědomí. Letos ale čeká fanoušky stáje změna – nebudou obdivovat borce s bílými lyžemi, nýbrž s modrými. Na dámy čeká 6 různě vyladěných mod...

Recenze skialpových bot La Sportiva Solar II: Svéráz italského lovu vrcholů

La Sportiva je italská značka specializující se na outdoorové a horolezecké vybavení. Její kořeny sahají až do roku 1928, kdy byla založena v malé dílně v italských Alpách. Dnes nabízí širokou škálu produktů, které zahrnují nejen boty na skialpinismus, ale i běžecké a lezecké boty nebo oblečení. My samozřejmě zůstali u skialpu a otestovali její bes...

Recenze vyhřívaných rukavic Therm-ic Powergloves Ski Light: Spokojenost manželky na horách zajistí jen teplo

Vyhřívané oblečení zažívá v posledních letech revoluci. K obrovskému technologickému vývoji totiž dochází nejen na poli akumulátorů, které mají větší kapacitu a výkon i v mrazivém prostředí, ale také topných těles. Značka Therm-ic nově používá topné těleso Boost, které je 1,5x výkonnější než předchozí. Pokud jste si tak někdy zkoušeli vyhřívané ruk...

Jediné správné oblečení? Když je ve vrstvách!

Sháníte oblečení do sněhu? Procházíte recenze nejzvučnějších značek a jejich funkčního i jiného oblékání? Už se vám ze všech informací a zkušeností, recenzí dělají mžitky před očima? Možná vám teď pomůžeme vyřešit starosti s výběrem oblečení jedinou dokonale fungující radou.

Komerční tipy