Test lyží Völkl Deacon 72 2023/24: osvědčené sportovní lyže pro pokročilé

Völkl Deacon 72 jsou osvědčené sportovní lyže pro pokročilé lyžaře, které právem zaujaly v kolekci značky Völkl stálé a pevné místo. Jak dopadla edice 23/24 v našem testu?

Jak naučit děti lyžovat a nic neuspěchat?

Lyžování je skvělou zimní aktivitou pro celou rodinu. Máte malé děti a chtěli byste je naučit lyžovat už letos v zimě? Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak naučit děti dobře a bezpečně lyžovat a zajistit, že se budou na sjezdovce cítit jako doma.

Recenze lyžařské bundy Helly Hansen Garibaldi Infinity: V teple do freeridu

Helly Hansen se již od svého založení v roce 1877 věnuje vývoji a výrobě oblečení a vybavení pro náročné podmínky. Její zakladatel, norský kapitán Helly Juell Hansen, vynalezl první nepromokavou látku z plátna potřeného lněným olejem. I dnes se Helly Hansen zaměřuje na inovace a technologie, které zvyšují komfort, ochranu a bezpečnost uživatelů. Me...

Bezstarostná jízda s modelem Jeep Compass 4xe

Svoboda je a vždy byla jednou ze základních hodnot značky Jeep. V duchu sloganu značky Jeep „Go Anywhere, Do Anything“ zůstává Jeep i po více než 80 letech stále Jeep.

Test lyží Van Deer SL World Cup 11 2023/24: Lyže po Henrikovi

Teda skoro. Henrik Kristoffersen má krapet delší, než jsme testovali my, a také ještě trochu jinak vyladěné. Ale samotná myšlenka, že tyhle lyže se vyráběly hned vedle těch jeho a možná se jich dotýkal i legendární Marcel Hirscher, vás nabíjí adrenalinem ještě dřív, než si je obujete.

Test lyží Rossignol Forza 70° V-Ti Konect: Síla a preciznost v elegantním balení

Pojem forza můžeme přeložit jako moc, síla nebo vliv. A v případě těchto lyží to platí beze zbytku. Carving je znovuzrozen, zážitky se násobí. Zní to jako revoluce: čím vyšší číslo, tím vyšší úhel zahranění, tím vyspělejší lyžař.

Test lyží Rossignol Forza 60° V-TI Konect: Licence na carving

Tímhle mottem uvádí francouzský Rossignol zcela novou řadu Forza, která je určena všem, kdo to rádi pořádně vykrojené za jakýchkoliv podmínek. Velké překvapení letošního testu. Když trochu napadlo nebo se oteplilo, nechtěl jsem už jiný lyže.

Proč nosit kompresní oblečení

Každý lyžař ví, že lyžování představuje pro nohy pořádný zápřah. Únava svalů po výkonu ve stopě nebo na svahu umí omezit lyžařskou radost v následujících dnech. Naštěstí ale už i na to máme řešení – kompresní návleky či podkolenky. Představíme vám jejich přínosy i vhodné typy.

Test lyží Nordica Dobermann Multigara DC FDT 2023/24: model pro profíky a fajnšmekry

Italská Nordica je již mnoho let synonymem vysoké kvality. Především modely s označením Dobermann jsou nejen na vrcholu kolekce, ale disponují také tradičně skvělými jízdními vlastnostmi a pomyslného vrcholu dosahují i designem a kvalitou zpracování.

Tecnica: Ostré boty v barvě pomeranče

Historie slavné botařské značky Tecnica se začala psát již v roce 1930. Lyžařským botám se věnuje přes padesát let a po celou tu dobu dodává lyžařskému světu zajímavé inovace. Vlajkovými loděmi značky jsou kolekce závodních bot Firebird, které známe i ze Světového poháru, nebo sportovní řada Mach 1, v níž i letos nalezneme mnoho technologických nov...

Test lyží Lusti PC 71 2023/24: unikátní a příjemně sportovní charakter

Řada PC je již několik let bestseller české značky Lusti. Modely s označením PC jsou určené pro pokročilé až velmi pokročilé lyžaře a mají trochu unikátní a příjemně sportovní charakter.

Servis lyží: broušení hran a mazání skluznice - co potřebuje každá lyže

Servis lyže dnes neznamená jen ostrou hranu a vosk na skluznici, ale celkové vyladění neboli tuning lyže podle potřeb daného lyžaře. Jaké úhly mají mít hrany? Jak se má udržovat skluznice? Co vše potřebujete vědět pro ruční servis a co chtít v servisu odborném?

Test lyží Choc JasanSki Natural 2023/24: ručně vyrobeno v České republice

Česká firma Choc vznikla v 90. letech a začala se zabývat výrobou snowboardů. A ne ledajakých. Na jejich prkně si pro juniorský titul mistryně světa dojela třeba Eva Samková.

Völkl Racetiger SC: Nová geometrie a všitý karbon

Německý výrobce lyží Völkl letos slaví stovku, přičemž řadu Racetiger vyrábí déle než půlku své existence – legendární vzor zebra se objevil již v roce 1967. Letos Völkl více svých modelů významně inovoval, mezi nimi i Racetiger SC – lyže, která vychází ze slalomky, ale evolucí se proměnila ve svébytný, silně univerzální nástroj pro celodenní sport...

Test lyží Fischer RC4 Power Ti 2023/24: Žlutá je barva naše

S tou žlutou už to u rakouského Fischeru pár let úplně neplatí. Poté, co přišly na trh závodní lyže v černé barvě nebo dámské modely v růžové a tyrkysové, přestala být sytě žlutá standardním poznávacím znamením všech „ercéčtyřek“. Ale některým přesto zůstala.

Test lyží Elan Primetime N°4 W 2023/24: lehké a příjemně točivé

Dámské lyže Elan Primetime N°4 W jsou zástupcem zcela nové řady Primetime, jejímž hlavním trumfem je technologie Power Match, která dále rozšiřuje asymetričnost každé lyže společně s profilem Amphibio.

Novinky Lange 2023/24: nová řada bot Shadow a komfortní botička

V roce 1962 představil Bob Lange světu první plastové lyžařské boty. Tyto skořepiny během následujících deseti let posunuly lyžování na novou úroveň a byly jedním z milníků moderního lyžování. Lange dnes patří do skupiny Rossignol (společně se značkami Dynastar, Look či Kerma), a přestože se silně exponuje v závodním lyžování, klade hlavní důraz na...

Recenze závodních vložek do lyžařských bot a powerstrapu Sidas: vylepšení lyžáků nejen pro závodníky

S vložkami Sidas Custom mám tu nejlepší zkušenost, ať už z lyžařských bot, jiných sportů nebo běžného nošení, takže na ty lyžařské závodní jsem byl hodně zvědavý. Zároveň jsem si nedávno pořídil pásek Sidas Power Strap ve třetí úrovni tuhosti a musím říct, že jsem nadšený z lepšího přenosu energií na hranu lyže.

Test lyží Elan Primetime 55+ 2023/24: pro radost z bezproblémového lyžování

Horká novinka. Lyže Elan Primetime 55+ s profilem Amphibio jsou navržené pro svižný carving. Jejich hlavní konstrukční novinkou je technologie Power Match, která navazuje na Amphibio – i ona je asymetrická a staví na tom, že vnější a vnitřní hrana mají trochu jiné úkoly, než aby mohly být stejné.

Rozhovor s bootfitterem hvězd Thorem Verdonkem: potřebuješ komfort i výkon

Thor Verdonk vede vývojářský tým skupiny Lange a Rossignol. Má za sebou dlouhou kariéru jako bootfitter – o lyžařské boty se staral třeba Lidsey Vonn, a to od jejích 11 let. Povídali jsme si o trendech ve tvarování bot, ale také o tom, kudy se ubírá vývoj lyží nebo jestli máme my, lyžaři, zdravá chodidla.

Komerční tipy