Dalbello Veloce: Nové spojení komfortu a rychlosti

Veloce znamená v italštině rychlý nebo rychle. Pro sezónu 2022/23 nese toto výmluvné označení i nová řada lyžařských bot Dalbello. Sedm modelů zaujme kombinací vysokého výkonu, přesného střihu a výjimečného pohodlí, přičemž každý jednotlivý model je dokonale přizpůsoben potřebám různých typů lyžařů.

Ortovox LiTRIC – nová technologie pro lavinový batoh

LiTRIC je elektronický, lehký, intuitivní, spolehlivý a flexibilní airbagový systém pro lavinové batohy, který se vyrábí v Bavorsku.

Ukažte mu utrpení. Je skialpový batoh Rab nezničitelný?

Patnáctkrát pevnější než ocel. Přitom váží nula nula nic. Zastaví dokonce i kulku. A na jednom jediném vlákně utáhnete auto. Snad tam nahoře v horách nebudete muset všechny přednosti materiálu Spectra® využít. Že by po vás třeba někdo vystřelil?

Poradíme vám, jak se dobře připravit na zimní lyžování

Není pochyb o tom, že kvalitní strava, dostatek tekutin, pravidelný spánek, odpočinek, to je základní stavební kámen pro jakékoliv sportování. Většina z nás ví, jak velmi životní styl ovlivňuje kvalitu lidského zdraví, ale přesto málo spíme, jíme ve spěchu a místo chůze jezdíme v autech a v jiných dopravních prostředcích.

Merino vlna jako základ - Oblékni se do těch nejlepších norských značek

Merino vlna je tím nejlepším, co si můžeš v zimě obléci. Dokonale tě uchrání před chladem, odvádí pot od těla, hřeje i mokrá a nebude ti zapáchat ani po několika dnech nošení, i když ji párkrát propotíš. Správným výběrem modelů a jejich správným vrstvením můžeš oblečení z merino vlny využít na jakoukoli aktivitu, ať už se jedná o sjezdové lyžování,...

Co vám pomůže při lyžování

Lyžování je fyzicky náročná aktivita, ke které potřebujete dostatek energie. Zásoby té rychlé, sacharidové, jsou ale v těle velmi omezené. Také je potřeba připravit organismus na sport a dopřát mu kvalitní regeneraci. S tím vším vám pomůže sportovní výživa a my prozradíme jak, i které produkty se vám během sezóny hodí.

Vyhlášení vítězů soutěže o komplet Sensor Merino Impress

Zázrak s názvem Merino. Zcela přírodní funkční materiál, který vás v zimě zahřeje a v létě ochladí. Díky unikátním vlastnostem se nemusí často prát a i tím tedy ulevíte přírodě. V případě Sensoru k tomu přidejte další klad a tím je výroba v České republice! Soutěžte s námi o Sensor Merino Impress, který k výše zmíněnému přidává ještě velmi originál...

Nový Völkl Deacon 72 a 76: Dárek pro největší lyžařské potěšení

Pro svou jubilejní, stou sezónu 2022/23 uvedl Völkl na trh nenápadnou, ale o to zajímavější novinku: zcela přepracované modely Deacon 72 a 76. Díky extrémní variabilitě poloměru slibují ještě větší lyžařskou kreativitu a požitek.

Crazy - Když oblečení na skialp dokáže zvýšit výkon a celkovou „akceleraci“

Tuto silně progresivní italskou značku jsme si představili již v předchozích číslech. O její filozofii Fast & Light – pohybu v horách rychle a nalehko již tedy víte. Tento koncept najdeme napříč celou kolekcí, kdy v Crazy myslí jak na technicky náročný skialpinismus v prostředí vysokých hor a dlouhých přechodů, tak nejširší kategorii – klasický ski...

Expert Point Atomic a Salomon v Harfasportu

Koncept Expert Point nabízí limitovanou edici produktů značek Atomic a Salomon v nejlepších prodejnách na českém trhu. Označuje lyžařskou známku kvality. Jednou z těchto prodejen je pražský HARFASPORT, kde se lyžařské vybavení prodává již 26. sezónu.

Život nad hranicí lesa s Fjällräven

Víte, co znamená být "Bergtagen"? Jedná se o starý, téměř zapomenutý švédský výraz, který vyjadřuje způsob, jak vás mohou hory změnit.

Smith: Nejvyšší úroveň ochrany hlavy a očí

SMITH je americká firma původem ze Sun Valley v Idaho, kterou založil v roce 1965 vášnivý lyžař Bob Smith. Ten tehdy nikde nedokázal sehnat brýle, které by se mu nemlžily při ježdění v prašanu – tak si sestrojil vlastní. Byly to první brýle s dvojitým termoizolačním zorníkem a prodyšnou pěnou.

Choc – JasanSki Natural: Kudy vede cesta k nové lyži

Čtenáři SNOW už značku Choc, která sídlí v Bobrové na Vysočině, dobře znají. Je zajímavá především tím, že všechny produkty konstruuje i vyrábí v malém týmu ve staré škole, která se časem proměnila na moderní výrobu s vysokým podílem ruční práce založené na řemeslné dovednosti odborných pracovníků. Každý výrobek se značkou Choc je originál. A letos...

Přilby Giro: Špičková technologie - Spherical powered by Mips

Unikátní technologii Spherical vyvinuly značky Giro a Bell ve spolupráci s firmou Mips. Proto je systém Spherical dostupný pouze v zimních přilbách Giro (a také v cyklistických přilbách Giro a Bell). Jedná se o technologii, která dále navyšuje ochranu proti rotačním silám působícím při nárazu. Funguje jako „odpružení“ uvnitř přilby.

Oceněná kolekce HOD od Helly Hansen

Při vývoji nových modelů skloubil Helly Hansen zkušenosti s technologií Lifa Infinity a požadavky a náměty ze strany norské lyžařské reprezentace. Uvedl na trh dvě bundy, za které značka obratem získala ocenění Red Dot – za nadčasový design, pohodlí, kvalitní technologické zpracování a udržitelnou výrobu.

Hustší, než kdy dřív. Sensor představuje novou kolekci

Některé věci se nemění. Třeba to, že Sensor šije funkční oblečení výhradně v Česku. Pár novinek se ale přeci jen najde. A všechny jsou součástí kolekce, která se právě dostala na trh.

CZ SKI: bootfitting pro náročné

Výběr z nejnovějších modelů vybavení pro zimní sporty na ploše 350 m2, testcentrum a Expert Point pro značky Atomic a Salomon, zkušení bootfitteři a profesionální servis nebo exkluzivní prodej českých snowboardů Endless z dílny trenérů Evy Samkové. To vše a mnohem víc v prostorné prodejně CZ SKI na nákladovém nádraží Žižkov.

Garmin Forerunner 255 budí sportovní emoce

Nové hodinky Garmin Forerunner 255 jsou sportovní hodinky střední třídy, které by podle názvu měly být zaměřené především na běžce. Předsudky ale nechte doma a nenechte se zmást ani názvem, ani jejich zařazením. Jedná se o hodně „nabušený“ sporttester, který sportovcům hodně zamotá hlavu.

Chcete si užít zimu? Vybavte se u nejlepších!

Pražská prodejna HARFASPORT letos svým zákazníkům naděluje opět větší nabídku, a to napříč celým sortimentem. Že je HARFASPORT centrem sjezdového lyžování, víme už léta, první sjezdovky začali prodávat již před 26 lety. Letos je jednoznačně i největším centrem pro běžecké lyžování. Pojďte nahlédnout dál…

Nic než Nix

Nix je latinsky sníh. NIXSKI je zase lyžařská speciálka „nové generace“ na kraji Hranic na Moravě, přímo u cyklostezky, pouhý kilometr od dálnice. Proč nové generace? Projekt vedou mladí a moderně smýšlející majitelé. Poznáte to třeba už podle toho, že v okolí nově zrekonstruované budovy se pasou ovce a pobíhá pes Brita.

Komerční tipy