Lyžařské vybavení - články (strana: 3) - SNOW.cz

Zázračně malé, chytřejší než dřív: Suunto 9 Peak Pro

Suunto je finská značka, průkopník mezi náramkovými počítači, která stála na počátku existence tohoto svébytného segmentu a přímo spoludefinovala trendy, kterými se následně vydaly i další výrobci. Co se týče multifunkčních sportovních hodinek, je jednou z mála tradičních značek, které saturují potřeby nejnáročnějších uživatelů. Není divu, že když ...

Kästle jde do nové sezóny s Ester Ledeckou a mnohými novinkami

Legendární rakouská značka Kästle to pod křídly českého podnikatele Tomáše Němce myslí s atakem nejvyšších příček vážně. Do nadcházející zimy jde nově s českým lyžařským fenoménem Ester Ledeckou.

Lyže black crows pro neomezené sjezdy

Černé vrány z Chamonix. Legendární značka lyží s nezaměnitelným designem, kterou založili dva vynikající freerideři – Bruno Compagnet a Camille Jaccoux. Na záčátku chtěli vytvořit lyži, která by zvládla všechny typy sněhu a na které by slyžovali z ikonického Mont Blancu až do Chamonix. Tak vznikl první model – corvus. Kolekce lyží se ale postupně r...

Ski Bartoň - prodejce časopisu SNOW

Když se Míla Bartoň narodil, lyžování na Děčínsku bylo s trochou nadsázky v plenkách. V roce 1988 založil tento průkopník regionálního lyžování malou, rodinnou firmu, kde aplikoval své zkušenosti – v tu dobu se sjezdovému lyžování věnoval přes třicet let a už tehdy jako jeden z mála v Čechách například strojově brousil hrany.

Crazy, ale smart - chytré oblečení zn. Crazy

Bodymapping není technologie nikterak nová, ale data a poznatky, které poskytuje, jsou s ohledem na dnešní vývojové trendy stále více nepostradatelné. Pokud se rozhodnete vytvářet outdoorové oblečení té nejvyšší úrovně, aby obstálo ve všech podmínkách a při různé intenzitě fyzické zátěže, musí být bez nadsázky „chytré“. Přesně touto cestou se vydal...

Blizzard: Jedinečné jádro TrueBlend

Rakouský Blizzard jde vlastní cestou – místo aby vymýšlel všemožná lákadla viditelná na povrchu lyže, zaměřil se na nitro – jeho nové modely jsou postaveny na novém propracovaném jádru TrueBlend. Není potřeba být velký myslitel, aby člověku došlo, že nikoli barva, ale právě hlavně vnitřní konstrukce je to, co lyži udílí patřičné vlastnosti.

Sladké osmdesátky: Dynafit slaví vynález pinového vázání speciální kolekcí

Jen máloco změnilo skialpinismus tak jako vynález pinového vázání. Před 40 lety se Rakušan Barthel vrátil ze skialpové túry na Mont Blanc a vyčerpán přemýšlel o tom, co změnit, aby se chůze s lyžemi na nohou zjednodušila. Z jeho invence vznikl Low Tech, první bezrámové lyžařské vázání. A Dynafit byl od počátku u toho. Proto u příležitosti kulatého ...

Pealock: Spolehlivá ochrana a pojištění vašich lyží

Myšlenka chytrého zámku na sportovní vybavení se zrodila náhle, když tvůrce zámku, Marka Valu, okradli na svahu o jeho zcela nové lyže v hodnotě 20 tisíc korun. Při nahlášení události na pojišťovnu zjistil, že na tuto situaci se jeho pojistka nevztahuje, protože lyže nebyly zamčeny.

Lyžejeté.cz - prodejce časopisu SNOW

Ne tak úplně typická prodejna a e-shop, spíš prodejní sklad s obrovským výběrem 2 500 párů lyží sídlí v Pardubicích. Jak napovídá název, specializuje se na výměnný program – takový lyžařský upcycling, který je výhodný v mnoha rovinách.

Skicentrum Eden - prodejce časopisu SNOW

Lyžařská speciálka v pražských Vršovicích se specializací na styling – do Skicentra Eden se nechodí jen pro lyže, ale pro stylový vzhled. Pětice prodejních specialistů má na výběr z více než dvaceti prémiových značek, které dováží lyžařský hardware i oblečení.

Jak vybrat lavinový batoh

Jediný prvek aktivní lavinové ochrany, který se v současnosti rozšířeně používá, je lavinový (někdy také airbagový) batoh. Jak vybrat ten správný? A je vhodný pro všechny skialpové a freeridové nadšence?

Tecnica: klasika pro experty

Historie slavné botařské značky Tecnica se začala psát již v roce 1930. Lyžařským botám se věnuje přes padesát let a po celou tu dobu dodává lyžařskému světu zajímavé inovace. Vlajkovou lodí značky je model Mach 1, kde se koncentrují i všechny nejvýznamnější novinky.

Heliasport: kvalita a špičkový servis jako standard a k tomu kompletní sortiment značky Nordica

Heliasport, to jsou dobře zavedené lyžařské obchody s dlouhou tradicí. Do těchto sportovních speciálek směřují zejména nároční zákazníci: Heliasport je totiž charakteristický svým zaměřením na kvalitu ve spojení s nejlepšími značkami sportovního vybavení. Například nejširší sortiment lyží a bot Nordica najdete právě zde.

Ten, co kreslí dokonalé lyže - Forest Skis

Zatímco v sídle jedné nadnárodní značky likvidovali celou špatně navrženou kolekci lyží, za monitorem v Liptovském Mikuláši dopočítával Viktor Děvečka, jak se budou bílé linky, které na černém pozadí nakreslil, chovat v realitě. Byly to jeho dvacáté první lyže. A hned první prototyp fungoval přesně tak, jak vypočítal.

Stöckli – etalon švýcarské kvality

Stöckli je nekompromisní švýcarská kvalita v lyžování. Lyže této značky jsou řemeslně dokonalé kousky, které, pokud je dobrý lyžař vyzkouší, už nebude chtít nikdy za nic vyměnit.

Kästle míří vysoko aneb co se děje v Novém Městě na Moravě?

Tradice výroby lyží na Vysočině sahá až do roku 1896. Od prvních prototypů celodřevěných lyží přes první laminátové lyže s plastovou skluznicí Artis Sapporo z roku 1962 se továrna rozrostla až k dnešním 293 zaměstnancům a stále roste. V loňském roce se v novoměstské továrně vyrobilo neskutečných 140 000 párů lyží, přičemž v příštím roce dojde k nav...

Vliv zimních sportů na vnitřní rovnováhu

Kvalitní výživa a dostatek pohybu je základem zdravého životního stylu. Je vědecky dokázáno, že denní pobyt v přírodě a pravidelné sportování pozitivně ovlivňuje nejen fyzické tělo, ale i psychiku, při sportování totiž dochází k vyplavování endorfinů, což přináší duševní pohodu.

Jak vybrat lyžařské hůlky

Sjezdové hole k lyžaři patřily a patří. Jsme na nich i při jízdě dokonce možná závislejší, než si připouštíme. Vzpomínka na doby, kdy jsme před více než dvaceti lety uvažovali o jejich mizení, už poslouží jen jako důkaz, že vývoj vždycky nelze odhadnout. V terénu, na rovině či do svahu je to jasné, ale i při sjíždění na upravené trati je mnohého ly...

Ski Sport's Macho Macho - prodejce časopisu SNOW

Když kluci-trenéři z lyžařského klubu Penguin’s Ostrava v roce 2012 potřebovali místo k servisování klubových lyží, netušili, že z tohoto záměru vznikne kamenná prodejna s lyžařským vybavením v centru Ostravy. Z prodejny Macho Macho stále sálá klubová atmosféra a prodávaný materiál je přesně ten, co mají sami vyzkoušený po desítky dnů ročně na lyží...

Ortopedicky tvarované lyžařské vložky

Jaké jsou výhody ortopedicky tvarovaných vložek:

  • Vyšší tepelný komfort a lepší prokrvení chodidla
  • Lepší usazení nohy a postavení kotníku, podpora podélné klenby
  • Omezení bolestí v oblasti chodidla
  • Přesnější a rychlejší přenos sil, rozložení tlaku na větší plochu chodidla

Komerční tipy