Lyžařské vybavení - články (strana: 8) - SNOW.cz

Jak vybrat lyžařské boty aneb vše, co byste měli vědět o přezkáčích

Pořizovat si cokoliv lyžařského je radostí. Zejména v době, kdy jsme doslova zavaleni lákavými nabídkami a kdy si můžeme takřka zhýčkaně vybírat bez ohledu na hranice. Platí to ale až na jednu výjimku: boty. Těší se snad někdo na proces vybírání, zkoušení, váhání, na obavy, zda je velikost správná a zda někde nezačnou tlačit? Málo platné, pořizován...

Test lyží Völkl Racetiger RC Red 2023/24: Novinka z řady, která funguje už 50 let!

Racetiger právě slaví společně se svou značkou 100leté výročí. On sám je mladší, ale přesto už notný pamětník – narodil se roku 1973, takže právě slaví padesátku. Kam za ta léta dozrál?

Test lyží Salomon Addikt Pro 2023/24: Ojedinělá, zajímavá, a navíc skvěle funguje

Addict to Adikt: tato malá slovní hříčka docela přesně vyjadřuje pocity testérů, kteří měli s novinkou na sezónu 2023/24 co do činění. Na nových „addiktech“ se stane závislý kdekdo. Průměrný jezdec, sportovní lyžař, expert, ale i milovník kvalitního designu.

Lyžařské ponožky – jak je vybrat?

Přezkáče jsou nejdůležitější součástí výbavy, neboť spojují lyžaře s lyžemi. A pokud si do nich dáme nevhodné ponožky, můžeme tuto symbiózu narušit. Proto se se správným výběrem bot pojí i výběr vhodných lyžařských ponožek.

Test lyží Nordica Spitfire 68 DC 2023/24: Odtlumené dvojité jádro s pryží

Nordica Spitfire 68 DC je významná novinka, a to hlavně kvůli DC na konci svého názvu. Ten totiž označuje zcela nové jádro Double Core, které od letoška Nordica používá u svých nejlepších modelů. Double Core využívá tlumicích vlastností pryže, kterou implementuje do tradiční sendvičové konstrukce s titanalem.

Skialpinistické hole: jak vybrat nezbytnou součást výbavy

Poskytují základní oporu při výstupu i sjezdu a z ruky je dáváme jen v extrémním terénu, kdy je vyměníme za cepín. Zdánlivě je výběr hůlek jednoduchý, ale kdo v terénu řešil jakýkoliv problém s hůlkami, jistě potvrdí, že drobná závada může zkazit celý lyžařský den. Opřít se o ně zkrátka potřebujeme. Jak vybrat takové, které nezradí?

Test lyží Augment SL FIS 2023/24: lyže pro silné jezdce

Poctivé závodní slalomky z rakouské fabriky Augment, která už dnes patří pod křídla Marcela Hirschera a Red Bull Sports (Van Deer), si rozhodně na nic nehrají. Jedná se o skutečně závodní náčiní se vším, co k tomu patří.

Co tvoří lyži aneb tuhost, flexe, hmotnost a materiály

Poslední dobou, hlavně díky nástupu freeridových speciálek, lyže dosahují „úctyhodnějších“ rozměrů, to s sebou přináší potenciální nárůst hmotnosti a to my, lyžaři, nechceme. U moderních lyží tedy hraje hmotnost velkou roli. Příliš těžké lyže znamenají kupříkladu zbytečný nápor na kolena. Nebo pokud používáme lyže na skialpinismus, také vyžadujeme ...

Co je to lyže aneb slovníček pojmů

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, co je to vlastně lyže?
Podívejte se, z čeho se skládá, jaké vlastnosti vykazuje a co vše by měla umět proto, aby dobře fungovala.

Lyžařské vázání (2): nastavení DIN

Nastavení vypínacích sil vázání. Téma, kvůli němuž by snadno mohlo dojít k tak silné konfrontaci názorů, že nějaké natažené kolenní vazy jsou proti tomu prkotina. Je vlastně docela s podivem, že kauza nastavování vázání zatím české soudy nezaměstnává víc než pojišťovací podvody. Naštěstí…

Lyžařské vázání (1): montáž

Jak nastavit lyžařské vázání? Složitěji bych odpověď hledal snad už jenom na otázku klasickou: Být, či nebýt? Spíš než jasný návod na tak komplexní záležitost pojďme společně hledat odpověď. V podstatě dnes platí, že co výrobce vázání, to unikátní systém upevnění - ale nebojte se, většinou to není tak složité.

Příprava vybavení před prvním lyžováním

S blížícím se začátkem sezóny se pečlivý lyžař jistě zamýšlí, jestli má všechno své lyžařské vybavení řádně připraveno. Co zkontrolovat a provést?

Vyhřívané rukavice – výhody a nevýhody

Vyhřívané rukavice mohou být nutností pro toho, kdo trpí špatným prokrvením prstů, a pojistkou komfortu pro každého lyžaře, který se nechce vzdát svého koníčku i při velmi nízkých teplotách nebo nepříznivém počasí. Krom výhod mají vyhřívané rukavice i své nevýhody, o kterých je dobré vědět.

Co to jsou akční kamery a jak je využít ve sportu

Natočení svých sportovních dobrodružství vám umožní nejen uchovat vzpomínky, ale i sdílet své zážitky s ostatními a inspirovat je k podobným zážitkům. Buďte kreativní, autentičtí a nebojte se ukázat světu, co pro vás sport a dobrodružství znamenají.

Letní dovolená v horách: Co si vzít s sebou a na sebe?

Chystáte se na letní dovolenou do hor? Pokud ano, pak jistě přemýšlíte nad tím, jak se co nejefektivněji zabalit. I když už samotný výběr batohu se může zdát jako věda, sestavit správně jeho obsah je ještě o poznání náročnější. Zejména pro ty, kteří se chystají na letní horskou turistiku poprvé.

Offline mapy, solární dobíjení, rekordní výdrž baterie – to jsou nové outdoorové hodinky Suunto Vertical

Nové hodinky Suunto Vertical určené pro nadšence do outdoorových aktivit jsou vybaveny řadou nových funkcí: nabízí třeba offline outdoorové mapy včetně lavinových terénů, skvělou – podle tvrzení výrobce dokonce bezkonkurenční – výdrž baterie, a taky jeden sci-fi prvek – nabíjení slunečním světlem!

Co znamená funkční prádlo aneb Alchymie jeho funkce

Funkční prádlo dnes už nosí mnoho z nás, kdo ne, ten o něm určitě alespoň slyšel. Víte ale, proč se mu říká funkční a jaké vůbec jsou jeho funkce? Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku jeho výroby a objevte fascinující svět materiálů, střihů, zón a struktur.

Vítězové soutěže o běžkařské ponožky Mico

Značka Mico s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami a v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž česká reprezentace ve sjezdovém lyžování. Kdo se stal výhercem běžkařských ponož...

Jak vyprat zimní bundu a kalhoty?

Lyžařské bundy a kalhoty mají na vnějším materiálu povrchovou úpravu DWR (odolná vodoodpudivá vrstva). Tato membrána je z výroby navržena tak, že je vaše lyžařské či snowboardové oblečení voděodolné a zároveň prodyšné. To znamená, že nepouští vlhkost z okolního prostředí dovnitř a odvádí pot od těla.

Atomic Bent: Freeski lyže s charakterem

Lyže z rodiny Bent jsou jako pastelky z penálu legendárního freeskiera Chrise Benchetlera, se kterými nakreslíte do sněhu originální umělecké dílo. Poprvé spatřily světlo světa před čtrnácti lety, ale Atomic Freeski Team tuto oceňovanou lyži každý rok posunul o kousek dál, a tak je letos k dispozici úplná kolekce freeride a freestyle lyží pro všech...

Komerční tipy